Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Adóbevallás

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• xyz123 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    pontosan kell kiszámolni mennyi volt a jövedelem. azokon a napokon kell az MNB középárfolyamra váltani az eredményt, amikor lezáródtak a pozik.
    Köszi, tudom, le is töltöttem az MNB honlapjáról a tavalyi év árfolyam táblázatát, mert nem akarom/nem akarja az illető, hogy belekössenek. Kiszámoltam egy excelben minden nap mellé írva az aktuális eur árfolyamot, viszont az mt4 a számlatörténetben úgy jelöli, hogy külön a jutalékot és a nyereséget/veszteséget. Tehát a nyeresége(m) 1500, de ha levonom belőle a jutalékot mint a meta, akkor csak 1000-et kerestem. Nem mindegy, hogy mennyi, mert ha le lehet vonni akkor nem adóznék még 500 után. Meg elgondolkodtam, hogy lehet a napi levont jutalékot is az aznapi eur árfolyamon kell számolni?

Hozzászólás

pontosan kell kiszámolni mennyi volt a jövedelem. azokon a napokon kell az MNB középárfolyamra váltani az eredményt, amikor lezáródtak a pozik.
      Én asszem az előző napi közép árfolyamot kell nézni, írja meg aki biztosra tudja légyszi.

Hozzászólás

• nyilván majd holnap lesz meg a mai mnb

Hozzászólás

• Oké, de mikor letelt az év akkor már utólag tudod az akkori napi közép árfolyamot.
          Te azt írtad aznapi közép árfolyamot kell nézni mikor lezáródtak a pozik, most meg egyet értesz velem hogy mégis csak inkább az előző napot kéne nézni, akkor melyik?

Hozzászólás

• "most meg egyet értesz velem hogy mégis csak inkább az előző napot kéne nézni"

mit nem értesz azon, hogy ha pl. ma már lezártál pozikat, akkor a mai MNB árfolyamot
            még nem tudod lekérdezni? majd holnap tudod lekérdezni a mait. de attól még azon a napi MNB árfolyamon kell átszámolni az eredményt, amelyik napon keletkezett.

https://www.mnb.hu/arfolyamok

Hozzászólás

• Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sziasztok! Adózással kapcsolatban kellene egy kis segítség.. Tavalyi évben végre sikerült egy kisebb pluszt realizálni, kb. 1500 euro-t. Ma csináltam a bevallást, és elakadtam. Kiszámoltam, hogy tavalyi évben kb. 1500 EUR nyereségem van, de a meta a 2015-ös évre kb. 1000 EUR-t ír nyereségként a számlatörténetben, mivel kb. 500 EUR a jutalékok összege, 100 trade alatt. Mit írjak akkor a nyereség mezőbe a bevallásban? Levonható a nyereségből a jutalékok összege? Jó, ha csak 1000 EUR-t írok tavalyi nyereségként?
              Levonható a ktg, mivel az nem nyereség.

(Ktg alatt a kereskedési ktg értendő mint pld sprd, jutalék, swap.)
              Amikor kötsz eleve mínuszból indulsz és a nyereségedet a végén majdnem minden rendszer ktg-től tisztítva írja ki, azaz nem írja bele a kereskedési kötséget, csak a valós, kivehető nyereségedet. Az van odaírva, hogy 98EUR-t realizáltál és nem az, hogy 100EUR-1EURcommission-1EUR swap a nyereséged.

Egyéb ktg-k is levonhatók, mivel azok is a kereskedési költség részei, amit azért "szenvedtél el", hogy kereskedhess, elsősorban itt a platform használati díja, feed díja ami levonható, de nem vonható le a banki utalási költség, vagy pld egy szignálszolgáltatási előfizetés.

Szóval 1000EUR-nyi nyereség az adó alapja.

Árfolyam számítás : a realizálás napjának MNB közepe.

Volt 100 pozid, megnézed mikor zártad őket, majd kikeresed az aznapi MNB közép eur/huf árfolyamát és úgy kezded összeadogatni az a.alapot képző hozamokat.

+1 tipp : hagy a pics@'ba az 1000EUR bevallását...

Hozzászólás

• Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy a forex veszteséget össze lehet-e vonni a pl. MOL nyereséggel?

Hozzászólás

• Piros eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy a forex veszteséget össze lehet-e vonni a pl. MOL nyereséggel?
                  Ez engem is érdekelne mert forex meg magyar részvény piacon is vagyok.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

Hozzászólás

mit nem értesz azon..
                    Bocsi, félre olvastalak, nagyon gyorsan futottam át az aznapi írásokat.

Hozzászólás

• Köszönöm Erla.

Hozzászólás

• DMarci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ez engem is érdekelne mert forex meg magyar részvény piacon is vagyok.
                        Alighanem nem tudja senki sem a választ. Pedig jó lenne tudni! :-(

Hozzászólás

• irány az adóhivatal

Hozzászólás

irány az adóhivatal
                            Az lesz a vége

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

Hozzászólás

• Elviekben mind a kettő az Ellenőrzött tőkepiaci ügyletből származó jövedelemhez tartozik

Hozzászólás

• Sziasztok,

Az alabbi kerdesben kernem a segitsegeteket, amelyre konkret valaszt nem talaltam eddig:
                                Poziciotol fuggoen devizaparok kereskedese eseten vagy kapok vagy en fizetek kamatot.
                                1. Ha az adott evben a kamatjovedelmem pozitiv forex kereskedesbol, akkor erre is a 16% (mostmar 15% -os) SZJA vonatkozik, vagy ez kamatado es EHO koteles? Mennyi akkor ezeknek az összege?
                                2. Ha az adott evben negativ a kamatjovedelmem, akkor ezt levonhatom-e a lezart tranzakciokbol szarmazo nyeresegbol?

koszonom

udv

Hozzászólás

Working...
                                X