Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Adóbevallás

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

TTT eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát lehet hogy nincs igazad, de hát én is így értelmeztem, és akkor megváltozik a helyzett, és a 16-ból 30% lett.
    Cáfoljatok meg minket ha nem így van, de ha lehet valami bizonyitékkal.
    Nagyon tetszene.
    Az alapvető félreértés abból van, hogy a forexen elért profit nem árfolyamnyereségből származó jövedelem, hanem ellenőrzött tőkepiaci ügyletből származó jövedelem. Ezek vonatkoznak rá: 1998. évi LXVI. törvény az egészségügyi hozzájárulásról és 1995. évi CXVII. törvény a személyi jövedelemadóról.

Hozzászólás

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szia!

5. Küldeni fog.
      Sziasztok,

Én ehhez az utolsó ponthoz annyit fűznék hozzá, az Admiral Markets pl nem küld semmilyen értesítőt. Beszéltem velük és azt mondták, hogy a metatraderből nyomtassam ki a számlatörténetet, mert egyéb igazolást ők sem tudnak adni.

Szerintetek adott esetben ezt az apeh vajon el fogja fogadni?

Illetve az adóbevalláshoz ezt a számlatörténetet hozzá kell csatolni és így elküldeni a bevallást? Vagy pedig ezt a számlatörténetet nem kell csatolni és ez csak akkor szükséges, ha az apeh esetleg bekéri ellenőrzés céljából?

Hozzászólás

fxg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok,

Én ehhez az utolsó ponthoz annyit fűznék hozzá, az Admiral Markets pl nem küld semmilyen értesítőt. Beszéltem velük és azt mondták, hogy a metatraderből nyomtassam ki a számlatörténetet, mert egyéb igazolást ők sem tudnak adni.

Illetve az adóbevalláshoz ezt a számlatörténetet hozzá kell csatolni és így elküldeni a bevallást? Vagy pedig ezt a számlatörténetet nem kell csatolni és ez csak akkor szükséges, ha az apeh esetleg bekéri ellenőrzés céljából?
        Természetesen az ellenőrzött piacokon , mint a például a BÉT, tevékenykedő brókercégekre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy küld, mivel a forex bizonyos értelemben nem tekinthető tőzsdének. A tőzsde ugyanis egy nyilvános központilag szervezett piac, szigorú felügyelet alatt. A forex nem ilyen!
        Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Sziasztok,

Biztos, hogy nem árt ha hozzácsatolod, ha elfogadja ha nem. Te csak ezzel tudod igazolni az ügyleteket.
          Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Csak ellenőrzéskor kell bemutatni, ha online adnád be a bevallást nem is tudnád csatolni, ugyanígy nem kell például az ingatlan adásvételit, vagy az egyéb jövedelem igazolásokat sem beküldeni az szja bevallás mellé.

Hozzászólás

Köszönöm a válaszokat!

Hozzászólás

Üdv mindenkinek!

Információt gyűjtök, légyszíves segítsetek. Egyéni vállalkozóként fő tevékenységi körnek Mezőgazdasági termelést jelölök, másodlagos tevékenységi körként pedig tőzsdei kereskedést.

Első kérdésem: Mi a pontos megfogalmazása ennek a tevékenységi körnek, illetve igazolni kell e hozzá valamilyen végzettséget, hogy végezhessem?

Második kérdésem, az adóval, illetve a járulékokkal kapcsolatos:
                Bár már említettétek, hogy magánszemélyként mennyit kell adózni, de mi a helyzet az egyéni vállalkozókkal? Illetve ha a bevételem után adózom, a vállalkozói kivét alkalmával ismét lecsípnek a pénzemből? Ha igen mennyit?

Harmadik kérdésem igazából megerősítendő, vagy megcáfolandó:
                Egyéni vállalkozóként költségként elszámolhatom a real time adatszolgáltatást, a grafikon razoló díjat, és ha mondjuk számlára veszek egy számítógépet, az is?

Ezt az oldalt már bújom egy ideje, de ezekre a kérdésekre nem találtam válaszokat...
                Segítségeteket előre is köszönöm,
                Tisztelettel: Joe

Hozzászólás

Joe_Ngagpa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Üdv mindenkinek!

Információt gyűjtök, légyszíves segítsetek. Egyéni vállalkozóként fő tevékenységi körnek Mezőgazdasági termelést jelölök, másodlagos tevékenységi körként pedig tőzsdei kereskedést.

Első kérdésem: Mi a pontos megfogalmazása ennek a tevékenységi körnek, illetve igazolni kell e hozzá valamilyen végzettséget, hogy végezhessem?

Második kérdésem, az adóval, illetve a járulékokkal kapcsolatos:
                  Bár már említettétek, hogy magánszemélyként mennyit kell adózni, de mi a helyzet az egyéni vállalkozókkal? Illetve ha a bevételem után adózom, a vállalkozói kivét alkalmával ismét lecsípnek a pénzemből? Ha igen mennyit?

Harmadik kérdésem igazából megerősítendő, vagy megcáfolandó:
                  Egyéni vállalkozóként költségként elszámolhatom a real time adatszolgáltatást, a grafikon razoló díjat, és ha mondjuk számlára veszek egy számítógépet, az is?

Ezt az oldalt már bújom egy ideje, de ezekre a kérdésekre nem találtam válaszokat...
                  Segítségeteket előre is köszönöm,
                  Tisztelettel: Joe
                  Nem kell megadnod tevékenységi körként, mert ez csak egy járulékos "tevékenység", mint ahogy vállalkozói bankszámlán keletkező banki kamat.

Vállalkozóként a keletkező nyereség után nagyobb az adó jelentőssen mint magánszemélyként, és nem csak kivét esetén, mint egy cégnél az osztalék, hanem év végi bevalláskor mindenképp meg kell állapítani az adót és befizetni, tehát nem lehet "bennhagyni" a "cégben".
                  Adó amit fizetni kell vállalkozóként az a vállalkozói kivéten (ami után havonta járulékot fizetsz) felül maradó nyereség után 10% vállalkozói adó, és 16% "osztalékadó" valamint 14% eho(ez csak évi 450eFt-ig)
                  Tehát a nyereség jelentős részét el kell "költségelni" ahoz, hogy megérje egyéni vállalkozóként csinálni.

Elszámolhatsz minden a vállalkozásod érdekében felmerült költséget, amiket írtál azokat mindenképp.

Természetesn mindenképp konzultáljon kezelőorvosával, gyógyszerészével és legfőképp ez ügyben KÖNYVELŐJÉVEL ne higgyen egy ismeretlen fórumozónak akinek semmi sem drága

Hozzászólás

Sziasztok,

Az adóbevallással kapcsolatban szeretnék kicsit részletesebben kérdezni.
                    2010-et sajnos veszteségben zártam forexben. Az egyszerűség kedvéért a veszteségem legyen 100.000 Ft.

Ez alapján én a követlező lapokat töltöttem ki, kérlek jelezzétek, ha valamit rosszul csináltam vagy valami kihagytam.

1053-04-es lap:
                    174. sor "a" oszlop: 100.000 Ft-ot ide írtam, mint veszteség.

1053-06-01-es lap:
                    218. és 219. sorba beírtam 20.000 Ft-ot, mint a veszteség 20%-os adóját.

A 1053-as lap első oldalán a "c" résznél a program nem jelöli, hogy írtam adatot a 1053-06-01-es lapra is.
                    Ez probléma vagy nem számít?

Segítségetek előre is köszönöm!

Hozzászólás

Szia fxg,

174. sor "a" oszlopba beírod a veszteséged, addig jó.

De utána nem kell a 218. és 219. sorokba semmit írni, mert ez azt jelentené, hogy ezt a veszteséget egy nyereséggel állítod szembe (vagy ha úgy tetszik, adót igényelsz vissza a veszteséged után ). Ez csak úgy lehetne, hogy ha a 215. sorban lenne adófizetési kötelezettséged, és abból lehetne levonni.
                      Majd jövőre ha nyereséged lesz, akkor kell hivatkozni erre a rubrikára.

A 1053-as lap első oldalán a "c" résznél a program nem jelöli, hogy írtam adatot a 1053-06-01-es lapra is.
                      Ez probléma vagy nem számít?
                      Nekem a program jelöli és szvsz számít.

Hozzászólás

Sziasztok!

Remélem a kérdésem nem üti ki a biztosítékot, kérlek legyetek elnézőek.
                        Nemrég jutott eszembe, hogy tavaly a plus500-al próbálkoztam néhány napig, ahol éltem a bónusz 5000ft lehetőségével. Egy két nyereséges pozíciót zártam, de végül nullázódtam. Ennek van köze az adózásomhoz?

Hozzászólás

Jety eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok!

Remélem a kérdésem nem üti ki a biztosítékot, kérlek legyetek elnézőek.
                          Nemrég jutott eszembe, hogy tavaly a plus500-al próbálkoztam néhány napig, ahol éltem a bónusz 5000ft lehetőségével. Egy két nyereséges pozíciót zártam, de végül nullázódtam. Ennek van köze az adózásomhoz?
                          nincs dolgod vele ez ügyben

Hozzászólás

Üdvözlet!!

Engem az érdekelne, hogy ha külföldi brókercégen keresztül kereskedek a forexen, akkor hogy működik az adózás?? A cég Új-Zélandon van! ROBOFOREX!
                            Előre is köszönet a válaszokért!

Hozzászólás

Üdv mindenkinek! Mivel ezt láttam a legpörgősebb témának, itt próbálok választ kérni egy nagyon laikus kérdésre. Szja bevallást készítek, nyugdíjas bácsi OTP részvénnyel kereskedett, 2009-ben vette, 2010-ben adta el. A gondom az, hogy a zárt ügyletekről szóló igazolásban az OTP egy összegben hozza a járulékos költségeket (soronként egy összeg), nem pedig úgy, mint a többiek, akik feltüntetik külön a vétel költségét és külön az eladás költségét.
                              Ugyebár a 2009 évi zárókészletről van igazolásunk, abban szerepel a vétel költsége.
                              A konkrét kérdés:
                              A 2010-évről szóló igazolásban az igazolást kiállító által szerepeltetett költség tartalmazza-e a 2009-es vétel költségét, vagy csak az eladást költségét tartalmazza, és a korábbiakat még levonhatom az igazolt nyereségből?

Hozzászólás

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Vállalkozóként a keletkező nyereség után nagyobb az adó jelentőssen mint magánszemélyként, és nem csak kivét esetén, mint egy cégnél az osztalék, hanem év végi bevalláskor mindenképp meg kell állapítani az adót és befizetni, tehát nem lehet "bennhagyni" a "cégben".
                                Adó amit fizetni kell vállalkozóként az a vállalkozói kivéten (ami után havonta járulékot fizetsz) felül maradó nyereség után 10% vállalkozói adó, és 16% "osztalékadó" valamint 14% eho(ez csak évi 450eFt-ig)
                                Tehát a nyereség jelentős részét el kell "költségelni" ahoz, hogy megérje egyéni vállalkozóként csinálni.
                                Tehát, amíg nem piszkálom a befektetést, azaz nem adok el, addig nem realizálódik semmilyen nyereség és a cég ülhet a befektetésén mindenféle adó befizetése nélkül (feltéve, hogy nincs osztalék)?

Hozzászólás

Working...
                                X