Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Adóbevallás

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

nyereség-veszteség

Szegasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az adóbevallásban a jövedelem számításánál a nyereségből kivonom a veszteséget, vagy sem?
    Azért kérdezem, mert a bevallás 174. sorában ugye van olyan sor is h 2010.év vesztesége, és a jövedelmet is be kell írni egy másik oszlopba, amiből kiszámolja az adót: oda akkor az egész nyereséget beírom, vagy csak a nyereségből kivont veszteség egyenlegét?
    Kitöltéskor ha nem vonom le a veszteségemet a jövedelem sornál, a program sem teszi, és akkor a teljes nyereség után adózom. Gondolom akkor a jövő évben majd levonhatom az fizetendő adómból a veszteség adóját az előző 2 évre vonatkozóan (ha jól tudom).
    Viszont sok helyen azt olvastam, akkor keletkezik jövedelem, ha a nyereségem több, mint a veszteség, és az így keletkezett jövedelem után kell adózni..tehát elméletileg le kellene vonni, ezt nem értem..
    sajnos az apeh oldalán nem találtam semmit erre vonatkozóan, ezért gondoltam hátha Ti tudtok segíteni.

Köszi és üdv,
    Ri

Hozzászólás

macskacaj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szegasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az adóbevallásban a jövedelem számításánál a nyereségből kivonom a veszteséget, vagy sem?
      Azért kérdezem, mert a bevallás 174. sorában ugye van olyan sor is h 2010.év vesztesége, és a jövedelmet is be kell írni egy másik oszlopba, amiből kiszámolja az adót: oda akkor az egész nyereséget beírom, vagy csak a nyereségből kivont veszteség egyenlegét?
      Kitöltéskor ha nem vonom le a veszteségemet a jövedelem sornál, a program sem teszi, és akkor a teljes nyereség után adózom. Gondolom akkor a jövő évben majd levonhatom az fizetendő adómból a veszteség adóját az előző 2 évre vonatkozóan (ha jól tudom).
      Viszont sok helyen azt olvastam, akkor keletkezik jövedelem, ha a nyereségem több, mint a veszteség, és az így keletkezett jövedelem után kell adózni..tehát elméletileg le kellene vonni, ezt nem értem..
      sajnos az apeh oldalán nem találtam semmit erre vonatkozóan, ezért gondoltam hátha Ti tudtok segíteni.

Köszi és üdv,
      Ri

Már csak a veszteséggel csökkentett nyereséget(vagy fordítva) írod be az adóbevallásba!

És igen, csak az előző 2 év(én is két évet tudok de nálam ez nem volt releváns így nem néztem külön utána) veszteségével csökkentett nyereség után kell adóznod. Viszont ha a 2009-es veszteséget akkor nem jelölted akkor most már nem használhatod fel...

Jah és SZJA bevallás határideje május 20. volt. Nem késtél le róla egy kicsit???
      A Tőzsde egy vicces hullámvasút

Hozzászólás

Sziasztok!
        Volna egy kérdésem, ha szignál szolgáltatást alkalmazok, az adóköteles-e?

Hozzászólás

baistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sziasztok!
          Volna egy kérdésem, ha szignál szolgáltatást alkalmazok, az adóköteles-e?
          Nem tiszta mire vonatkozik a kérdés.
          Ha előfizetsz egy ilyenre az neked költség. Ha nyereséged van belőle az adóköteles.

Ha meg te adod a szignált akkor gondolom cégesen csinálod...

Hozzászólás

Zeeman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Már csak a veszteséggel csökkentett nyereséget(vagy fordítva) írod be az adóbevallásba!

És igen, csak az előző 2 év(én is két évet tudok de nálam ez nem volt releváns így nem néztem külön utána) veszteségével csökkentett nyereség után kell adóznod. Viszont ha a 2009-es veszteséget akkor nem jelölted akkor most már nem használhatod fel...

Jah és SZJA bevallás határideje május 20. volt. Nem késtél le róla egy kicsit???
            Köszi a választ!
            Ezek szerint nem rontottam el tavaly sem, viszont idén elszámoltam magam a saját káromra, így önellenőrzést fogok beadni, és biztos akartam lenni a dologban, ha behívnának vagy ilyesmi.
            De azért köszi, hogy figyelmeztetsz a határidőre!

Hozzászólás

Zeeman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nem tiszta mire vonatkozik a kérdés.
              Ha előfizetsz egy ilyenre az neked költség. Ha nyereséged van belőle az adóköteles.

Ha meg te adod a szignált akkor gondolom cégesen csinálod...
              Igen, ha előfizetek és nyereségem van belőle a 16%SZJA-án felül még kell mást is fizetnem? Ha ingyen kapom pl brókercég adja akkor?

Hozzászólás

baistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Igen, ha előfizetek és nyereségem van belőle a 16%SZJA-án felül még kell mást is fizetnem? Ha ingyen kapom pl brókercég adja akkor?
                Alapból 16%-al adózol a nyereség után. De ha életvitelszerűen ebből élsz meg tartósan akkor már lehet hogy járulékokat meg minden mást is kérhetnek! De erre nem tenném a fejem hogy ilyenkor pontosan mit és hogy kell fizetni.

Az ingyenes tippeken meg mi lenne az adófizetés alapja? Itt még vagy én nem értem hogy mi után akarnál adózni vagy te keversz valamit.

Hozzászólás

Sziasztok!

Mondjuk elértem idén 10 Ft nyereséget és úgy döntök, hogy ezt jövőre más cégnél forgatom tovább. Ahhoz hogy egyik brókertől eljusson a másikig közbe kell iktatni egy közvetítő céget pl PayPalt.
                  Ha a brókertől kiutalom a pénzt, akkor az azonnal a nyereség realizálásának minősül? Tehát a 10 Ft-ból csak 8,4-et küldhetek tovább (16% adó, nyereségből fizetve)?

Üdv
                  Tozsi

Hozzászólás

tozsi234 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok!

Mondjuk elértem idén 10 Ft nyereséget és úgy döntök, hogy ezt jövőre más cégnél forgatom tovább. Ahhoz hogy egyik brókertől eljusson a másikig közbe kell iktatni egy közvetítő céget pl PayPalt.
                    Ha a brókertől kiutalom a pénzt, akkor az azonnal a nyereség realizálásának minősül? Tehát a 10 Ft-ból csak 8,4-et küldhetek tovább (16% adó, nyereségből fizetve)?

Üdv
                    Tozsi
                    Adóbevallás magánszemélyként következő évben van. Adófizetés szintén.

A Paypal kérdés vagy megállapítás?
                    Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Adóbevallás magánszemélyként következő évben van. Adófizetés szintén.
                      Jó, de vegyük azt az évhatárnak (adóévhatár ).
                      Oké egy kérdés kimaradt amire a gondolatmenetemet építettem
                      Ha nem utalom ki a nyereséget akkor nem kell bevallás? - Gondolom nem, ha mégis akkor az alábbi eset nem kérdéses:

De, mi történik ha a pénzt el akarom juttatni x brókertől y-hoz és nem lehet közvetlenül átküldeni. Akkor vagy bankszámlára vagy netes számlára át kell utalni. Ennek ugye nyoma marad, és visszakövethető hogy honnan jött, miből keletkezett az a pénz. Viszont, ha csak azért vettem ki a pénzt hogy eljuttassam egy másik brókerhez, akkor ez számít-e adózás szempontjából?
                      Pl ellenőrzéskor látják a pénzmozgást, de nem látják a befizetett adót
                      Szóval, az első esetben: benthagyom a 10-est ahol keletkezett akkor nem kell adózni?
                      Másodikban: elküldöm egyiktől másikig, közbeiktatva egy számlát, és itt vegyük hozzá azt is hogy a pénz mennyisége nem csökken 0-ra ezután az adóév végéig. Ekkor kell e adózni a 10-es után?

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A Paypal kérdés vagy megállapítás?
                      A PP nem kérdés

Hozzászólás

Az, hogy egyik cégtől a másikig átvezeted a pénzt a bankszámlád közbeiktatásával vagyis megjelenik a pénzed egy pillanatra a számlán önmagában miért keletkeztetne bevallandó jövedelmet? Ez hasonló dolog lenne mintha egyik bankszámládról a másikra vezetsz át pénzt. Attól még nem keletkezik azonnal adózandó jövedelmed, sem pedig év közbeni bevallandó.
                        Mindettől függetlenül ez nem jelenti azt, hogy a mostani brókered kimutatásait ne kellene megőrizned, hiszen ha 9 forintból csináltál 10 forintot akkor keletkezett profitod amit majd be kell vallanod. De nem önmagában, hiszen a tárgy adóév számít. Ha mondjuk a következő brókerednél keletkezett 10 forintból 9 forint akkor máris nincs profitod vagyis szembeállítva a két oldalt nullában vagy.
                        Arról meg hogy minek van nyoma meg minek nincs két dolog. Először is az értékfüggő, hogy mennyire fog a bank adatot szolgáltatni vagy, hogy fog e egyáltalán.
                        A másik pedig hogy ha az adóhivatal rád akar szállni, úgyis megteszi és úgyis beszerez minden adatot vagy veled beszereztet.
                        De én azt mondom nyugodtan mozgasd át a pénzt, ebből nem lehet bajod. Bevallanod most semmit sem kell. A lényeg, hogy a dokumentáció meglegyen, hogy majd alá tudd támasztani bevalláskor az adatokat ha kell.
                        Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Kérdés

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
                          Lehet, hogy butaság, de nekem nem egyértelmű.

Adóznia ugye annak kell, akinek forex számlája van?
                          Kifejtve: Nyereségem képződött, kiutaltatom a Moneybookers (új nevén Skrill) számlámra. Innen nem a bankszámlámra utaltatom, hanem továbbutalom valaki másnak a Moneybookers számlájára (lényegtelen, de azért mert tartozok neki és ezt rendezem).

Ilyenkor ugye nekem kell adóznom, mert én kereskedtem és nekem képződött jövedelmem? /Nem szeretném ha az illető levelet kapna az adóhatóságtól, hogy fizesse be az én forex számlámon keletkezett nyereség után az adót!/

Köszi előre is!

Hozzászólás

dtamaga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok!
                            Adóznia ugye annak kell, akinek forex számlája van?
                            Kifejtve: Nyereségem képződött, kiutaltatom a Moneybookers (új nevén Skrill) számlámra. Innen nem a bankszámlámra utaltatom, hanem továbbutalom valaki másnak a Moneybookers számlájára (lényegtelen, de azért mert tartozok neki és ezt rendezem).

Ilyenkor ugye nekem kell adóznom, mert én kereskedtem és nekem képződött jövedelmem? /Nem szeretném ha az illető levelet kapna az adóhatóságtól, hogy fizesse be az én forex számlámon keletkezett nyereség után az adót!/

Köszi előre is!
                            Adózni annak kell akinek a nevére szól a számla, és nem azután amit onnan utalt bárhova, hanem a ténylegesen elért nyereség után, akkor is ha nem utalta sehova. (sokan azt hiszik csak akkor kell adózni ha pénzt utalnak haza a bankszámlájukra)

Hozzászólás

Lehet, hogy nagyon buta kérdés lesz de ha egyéni vállalkozó vagyok, mellette még lehetséges, hogy magánszemélyként adózzak a kereskedés után?

Hozzászólás

Dante eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Lehet, hogy nagyon buta kérdés lesz de ha egyéni vállalkozó vagyok, mellette még lehetséges, hogy magánszemélyként adózzak a kereskedés után?
                                Nem buta kérdés. Lehetséges, ugyanabba az szja bevallásba fogja beírni a szükséges adatokat a könyvelőd, de elkülönül a kettő jövedelem egymástól, az más kérdés hogy meg lehetne vizsgálni, hogy nem érdemes-e összevonni és vállalkozói kereten belül adózni, de ennek csak bizonyos esetekben lehet előnye, de van ilyen is.

Hozzászólás

Working...
                                X