Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Adóbevallás

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Köszönöm StLui! Akkor ezzel felkeresek egy könyvelőt!

Hozzászólás

Dante eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Köszönöm StLui! Akkor ezzel felkeresek egy könyvelőt!
      Azt gondoltam egyéni vállalkozóként már van, de akkor mindenképp beszélj 1-2-vel

Hozzászólás

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy tudtok-e valami adóváltozásról ami miatt másként kéne majd megírni az adóbevallást? Vagy mikorra várható ennek kihirdetése?
        Magánszemélyként kereskedem, és idén úgy néz ki, befizető leszek.... és ugyebár kicsit többet mint amennyit szeretnék
        Mivel tudom csökkenteni a befizetendő adót?
        Ha olyan cégnél van profitom vagy veszteségem, aki nem küld elszámolást azzal mit tegyek?

Válaszotokat köszönve:

Satti

Hozzászólás

Sziasztok!

Engem is érdekelne a külföldi brókercég kérdése. Külföldi cégnél van kereskedési számlám, és ezzel kereskedek forexen. Adózáskor mi a teendő? Kell a lista, ugyanúgy nyereség-veszteség, és 16% ? Esetleg még EHO, ha nincs bejelentett munkahelyem?

Köszönöm a válaszokat!

Hozzászólás

nem jelent meg ?

Hozzászólás

készletkiértékelés adószámításnál

sziasztok

akkor beírom mégegyszer, elsőre eltűnt..

tegyük fel, néhány éve vettem 1 db Mézeskalács Nyrt részvényt 100 garasért, amit mindmáig nem adtam el
              aztán az idén vettem még 1 db Mézeskalács Nyrt részvényt 50 garasért
              mindezek után de még az idén eladtam 1 db Mézeskalács Nyrt részvényt 50 garasért

ekkor számolhatok-e 50 garas veszteséggel, mondván én FIFO elven értékelem ki a készletemet, vagy ebbe beleköthet az adóhatóság ?

előre is köszönöm

Hozzászólás

zrx8 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                sziasztok

akkor beírom mégegyszer, elsőre eltűnt..

tegyük fel, néhány éve vettem 1 db Mézeskalács Nyrt részvényt 100 garasért, amit mindmáig nem adtam el
                aztán az idén vettem még 1 db Mézeskalács Nyrt részvényt 50 garasért
                mindezek után de még az idén eladtam 1 db Mézeskalács Nyrt részvényt 50 garasért

ekkor számolhatok-e 50 garas veszteséggel, mondván én FIFO elven értékelem ki a készletemet, vagy ebbe beleköthet az adóhatóság ?

előre is köszönöm
                Elvben igen, ha nem látszódik melyiket adtad el, vagy tényleg a 100-ast adtad el és látszik, hogy melyik van meg, de ez is az alapfelállás, a FIFO

Hozzászólás

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Elvben igen, ha nem látszódik melyiket adtad el, vagy tényleg a 100-ast adtad el és látszik, hogy melyik van meg, de ez is az alapfelállás, a FIFO
                  ua. cég különböző időpontban vett részvényei között van különbség az apeh szemponjából ?

(persze a nyitó kérdést is elrontottam : először kijelentettem, hogy az elsőt "mindmáig nem adtam el", utána pedig írom, hogy eladtam 1 db-ot... :O )

Hozzászólás

zrx8 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    ua. cég különböző időpontban vett részvényei között van különbség az apeh szemponjából ?

(persze a nyitó kérdést is elrontottam : először kijelentettem, hogy az elsőt "mindmáig nem adtam el", utána pedig írom, hogy eladtam 1 db-ot... :O )
                    Leírtam mit gondolok, de ezt a kérdést akkor már nem értem

Hozzászólás

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Leírtam mit gondolok, de ezt a kérdést akkor már nem értem
                      ok, azért köszi a választ

Hozzászólás

Sziasztok!
                        Van köztetek esetleg, aki offshore cégen keresztül tőzsdézik?
                        Éppen most rágom át a lehetőségeket, mielőtt élesben is nekifogok.
                        Próbálok adóoptimalizálni... :-)

Hozzászólás

Zombory eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok!
                          Van köztetek esetleg, aki offshore cégen keresztül tőzsdézik?
                          Éppen most rágom át a lehetőségeket, mielőtt élesben is nekifogok.
                          Próbálok adóoptimalizálni... :-)
                          Előbb nyereséged legyen, addig fölösleges adózáson gondolkozni!

Hozzászólás

archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Előbb nyereséged legyen, addig fölösleges adózáson gondolkozni!
                            Szeretek előre tervezni... És az érdemi válaszokat is. Azért köszi.

Hozzászólás

Nincsen más....neked is át kell rágnod magad egy adóismereteket tárgyaló könyvön..
                              / Nekem is az jön/

Hozzászólás

Zombory eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Szeretek előre tervezni... És az érdemi válaszokat is. Azért köszi.
                                Ha csak pár millió forintról van szó, akkor adózd le magánszemélyként a 16%-ot, meg az EÜ hozzájárulást (max 450E Ft), és nyugodtan alszol.
                                Ha offshore cégre vágysz, akkor készülj fel annak az alapítási és fenntartási költségére (pár 100 E Ft/év), valamint arra, hogy onnantól kezdve mindent a cég nevére kell vásárolnod.

Hozzászólás

Working...
                                X