Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forex adózási kérdések

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Hát a német cég biztosan nem éri meg. A társasági adó egyértelműen magasabb mint egy magyaroszági cég esetében. Például a társasági adó 2010-ben 29,8% volt amivel kb. az 5-6 helyen állnak az EU-ban. A fenntartás se olcsó, mivel az ügyvédi és könyvelési költségek magasabbak a jövedelmi viszonyoknak megfelelően. Legkisebb költséggel most Bulgária, Ciprus és Írország kecsegtet de Litvánia és Lettország sem drága Uniós viszonylatban. A környéken nem Uniós berkekben Szerbia reális opció.
    Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Csabeszka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok!Abban szeretném a segítségeteket kérni mert mindenki mást mond hogy mekkora adó terheli a tőzsdei kereskedést?
      Nem magyar cégnél szeretnék számlát nyitni hanem külföldön az Active Trades-nél?Érdemes mondjuk német,szlovák céget alapítani az egyszerűbb és kevesebb
      adózás reményében?A tervünk német cég, német számlával..előre is köszönöm a válaszokat!
      Csak a kevesebb adó reményében nyitnál külföldi számlát?
      www.forexteszt.hu

Hozzászólás

Ha már adózásról beszélünk, van számomra egy nem egyértelmű dolog.
        Ez a Dukascopy Bank helyzete, és kiemelem, hogy nem az európai leányára, az Europe-ra gondolok, hanem a svájci anyára. Nekem az adózási jogszabály itt nem egyértelmű. Szeretnék náluk is a jövőben számlát nyitni, ezért érdekel.

A saját olvasatom szerint abban a bizonyos 67/A paragrafusban az szerepel, hogy azon országokban bejegyzett és az ország pénzügyi felügyelete alatt álló brókereknél kötött piaci tranzakció (csak az fx-re gondolok) minősül ETÜ-nek (Ellenőrzött Tőkepiaci Ügylet), amely országok az EGT (Egyesül Gazdasági Térség) tagjai. Majd ezek után a feltételek között szerepel, hogy a bróker benne legyen az MNB felügyelete alá tartozó pénzügyi szolgáltatók listájában. Svájc EGT ország, tehát az itt bejegyzett és felügyelt brókereknél kötött tranzakciók ETÜ-nek minősülnek, tehát a Dukascopy Banknál kötött ügyletek ETÜ-k. Ugyanakkor a Dukascopy Bank nincs benne az MNB listában (csak az Europe.), tehát nem minősülnek ETÜ-nek az itt kötött ügyletek? Akkor most mi a helyzet?

A jogszabályban lévő feltételeknél nekem nem egyértelmű, hogy ÉS vagy VAGY a kikötés.
        ???

Hozzászólás

Azt gondoltam, hogy ennél azért több vélemény/komment lesz.

Hozzászólás

independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ha már adózásról beszélünk, van számomra egy nem egyértelmű dolog.
            Ez a Dukascopy Bank helyzete, és kiemelem, hogy nem az európai leányára, az Europe-ra gondolok, hanem a svájci anyára. Nekem az adózási jogszabály itt nem egyértelmű. Szeretnék náluk is a jövőben számlát nyitni, ezért érdekel.

A saját olvasatom szerint abban a bizonyos 67/A paragrafusban az szerepel, hogy azon országokban bejegyzett és az ország pénzügyi felügyelete alatt álló brókereknél kötött piaci tranzakció (csak az fx-re gondolok) minősül ETÜ-nek (Ellenőrzött Tőkepiaci Ügylet), amely országok az EGT (Egyesül Gazdasági Térség) tagjai. Majd ezek után a feltételek között szerepel, hogy a bróker benne legyen az MNB felügyelete alá tartozó pénzügyi szolgáltatók listájában. Svájc EGT ország, tehát az itt bejegyzett és felügyelt brókereknél kötött tranzakciók ETÜ-nek minősülnek, tehát a Dukascopy Banknál kötött ügyletek ETÜ-k. Ugyanakkor a Dukascopy Bank nincs benne az MNB listában (csak az Europe.), tehát nem minősülnek ETÜ-nek az itt kötött ügyletek? Akkor most mi a helyzet?

A jogszabályban lévő feltételeknél nekem nem egyértelmű, hogy ÉS vagy VAGY a kikötés.
            ???

Ehhez a hsz-hez akartam írni.

Azt gondoltam, hogy ennél azért több vélemény/komment lesz.

Hozzászólás

• MyBusiness
              MyBusiness kommentje
              Editing a comment
              Ezt nem a fórumon érdemes megtárgyalni. Mindenki másképp csinálja/LGT
          Working...
          X