Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tobin adó

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Tobin adó

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Közeleg....

Ma a CNN-t néztem, ahol szó volt a tobin adóról, ma tárgyaltak róla Brüsszelben. Elvben mind a 27 államnak el kellene fogadni kivétel nélkül, hogy bevezessék. Mivel úgy gondolom elég nagy kihatása lenne ránk nézve, így nyitottam neki egy külön topicot, amiben esetleg nyomon követhetjük és véleményezhetjük a kiróvását, vagy az elvetését. Németek eléggé szeretnék, angolok nem nagyon Hogyan hatna ez ránk a megemelt jutalékon felül, vagy esetleg a profit adóalapját szándékoznának megnövelni?

Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Közeleg....

Ma a CNN-t néztem, ahol szó volt a tobin adóról, ma tárgyaltak róla Brüsszelben. Elvben mind a 27 államnak el kellene fogadni kivétel nélkül, hogy bevezessék. Mivel úgy gondolom elég nagy kihatása lenne ránk nézve, így nyitottam neki egy külön topicot, amiben esetleg nyomon követhetjük és véleményezhetjük a kiróvását, vagy az elvetését. Németek eléggé szeretnék, angolok nem nagyon Hogyan hatna ez ránk a megemelt jutalékon felül, vagy esetleg a profit adóalapját szándékoznának megnövelni?
    Szerinted ők hogy járnak a legjobban? Nekik az a legjobb, ha kereskedési mennyiség alapján szabják ki!

Egyébként ezt már régóta tervezgetik, hogy a tényleges hatása milyen lesz, azt majd meglátjuk (persze ha egyáltalán bevezetik)!

Hozzászólás

A magyar törvények szerint a pénzügyi spekulációk után 20% adó fizetendő.
      A Tobin adó ennél jóval kevesebb lenne.
      Az EU tiltja a kettős adóztatást.
      Az EU-n belül , ha bevezetik, a Tobin adó minden tagállamban azonos mértékű lenne.
      Ergo, mi magyarok, csak jobban járnánk, ha bevezetnék, hiszen a mostani 20% helyett a Tobin adó jóval kisebb százalékát kellene fizetnünk.
      Nem tudom, hogy ti milyen brókereknél vagytok, de mivel én Ázsiázok, nekem mindegy, hogy bevezetik e.
      Ha bevezetik, az ázsiai brókerek bővíthetik a szervereiket.

Hozzászólás

@prozac: én 16%-ról tudok, mint tőzsdei nyereségből származó adó. Rosszul tudom?

Hozzászólás

Ha jól tudom a Tobin adó forgalom alapú adó lesz, a jelenlegi jövedelemadó meg a nyereséget adóztatja. Szerintem simán meg fog maradni az is.

Hozzászólás

Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            @prozac: én 16%-ról tudok, mint tőzsdei nyereségből származó adó. Rosszul tudom?
            megnéztem az ÁNYKban, úgy látszik 2011től már csak 16% az ellenőrzött tőkepiaci ügyletekből származó jövedelem adója. 2010ben még 20% volt

Hozzászólás

smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ha jól tudom a Tobin adó forgalom alapú adó lesz, a jelenlegi jövedelemadó meg a nyereséget adóztatja. Szerintem simán meg fog maradni az is.
              Az általam olvasottak alapján osztom ezt a véleményt!

Hozzászólás

Working...
              X