Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Adózás itthon EGT-n kívüli brókercég esetén.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem magyarországon élő magyaroknak is itthon kell leadózniuk? Kettős állampolgároknak?
    ez most hogy jön ide?
    a topic címéből, v a linkelt cikkből?

mert a cikk az itthoniakra vonatkozik, akkor a link nem való ide

valamit benéztem?

Hozzászólás

Nem egészen értem a kérdést. A topik címe miatt kérdeztem.

Hozzászólás

Nem magyarországon élő magyaroknak is itthon kell leadózniuk? Kettős állampolgároknak?
        Hi! Mindenkinek ott kell adóznia ahol bejelentett munkahelye- ill. lakhelye van, állampolgárságtól függetlenül. Én évek óta Magyarországon adózom mind amellett, hogy nem vagyok magyar állampolgár.
        Assumption is the mother of all fuck-ups!

Hozzászólás

És mi van ha valakinek 2 bejelentett lakhelye van (vagy több is) vagy nincs egy se?

Hozzászólás

Aki esetleg tud olyan könyvelőt, aki biztosan ért ehhez, írjon már egy privátot... köszi!

Hozzászólás

És mi van ha valakinek 2 bejelentett lakhelye van (vagy több is) vagy nincs egy se?
              Annak idején én jeleztem a román adóhívatalnál, hogy elhagyom az országot így "felfüggesztették" az ottani adózásom - ezért adózom csak Magyarországon.
              Lényegében, ott adózol ahol be vagy jelentve mint adózó.
              Assumption is the mother of all fuck-ups!

Hozzászólás

A 6 % EHO -ha jól tudom- egyenlőre csak a kamat jövedelem után van.

963
                http://963.hu/tozsde-adozas

Hozzászólás

Üdv Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem,az adózással kapcsban,hogy amikor átszámolom az adott összeget az MNB középárfolyamán,akkor melyik dátumot veszem alapul?Itt arra gondolok,hogy egyik nap megnyitottam a kereskedést,és mondjuk két,három vagy több nap múlva zárt nyereségesen,akkor a nyító vagy a záró dátum középárfolyama a mérvadó?.(Gondolom a záróé,csak itt MO-n már nem lepődnék meg semmin!)
                  Köszi a választ!

Hozzászólás

Nem értem miért bonyolítják ezt az emberek. Amit kiutaltál (forintban) az a nyereséged, ami az adóalapot képezi.

Hozzászólás

Nem értem miért bonyolítják ezt az emberek. Amit kiutaltál (forintban) az a nyereséged, ami az adóalapot képezi.
                      Ezt azért ne terjeszd, semmi köze a nyereséghez a kiutalt pénznek, kérd meg inkább hogy töröljék ezt a hsz-ed

Hozzászólás

Sakal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Üdv Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem,az adózással kapcsban,hogy amikor átszámolom az adott összeget az MNB középárfolyamán,akkor melyik dátumot veszem alapul?Itt arra gondolok,hogy egyik nap megnyitottam a kereskedést,és mondjuk két,három vagy több nap múlva zárt nyereségesen,akkor a nyító vagy a záró dátum középárfolyama a mérvadó?.(Gondolom a záróé,csak itt MO-n már nem lepődnék meg semmin!)
                        Köszi a választ!
                        A zárás idején érvényes árfolyammal számolsz, ugyanis ekkor kerested meg a pénzt.

Hozzászólás

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ezt azért ne terjeszd, semmi köze a nyereséghez a kiutalt pénznek, kérd meg inkább hogy töröljék ezt a hsz-ed
                          Nem a netto kiutalás alapján számolsz?

Hozzászólás

Nem a netto kiutalás alapján számolsz?
                            nem
                            Adózás

Hozzászólás

Hozzászólás

Sziasztok!

Az uj ESMA szabalyozas alapjan az EGT tagallamain beluli FOREX brokercegeknel 2018 aug 1 tol csak 1:30 tokeattetellel lehet majd kereskedni. Emiatt jo lenne tudni hogy mi a helyzet az ausztral brokercegekkel kapcsolatban.

Ausztral brokercegeknel 2018 aug 1 utan is lehet magas 1:300 tokeattetellel kereskedni.

Tud valaki informaciot arrol, hogy hogyan kell adozni Magyarorszagon egy Ausztral FOREX brokercegnel keresett profit utan? Az itt olvasottak alapjan 15% az adozas. Meg tudna ezt valaki erositeni?

Koszi,

Humanoid

Hozzászólás

Working...
                                X