Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Adózás itthon EGT-n kívüli brókercég esetén.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• MyBusiness
    válaszolt
    Nem 15%-ra csökkentette az SZJA-t az Orbán-maffia?😊

Szólj hozzá::

• MyBusiness
    válaszolt
    Az adóíveken a kitöltési útmutató a mérvadó.
    Az OTC kérdéses mert valamelyest szabályozott (lásd ESMA pl) és felügyelt pl FCA) de nem tőzsde. Lehet, h a NAV sem tudna erre válaszolni.

• zsbajnok
    válaszolt
    Egy másik összefoglalás (frissebb):

https://www.radu.hu/tag/adozas/

• Humanoid
    válaszolt
    "Ha Magyarországon élsz a magyar szabályok szerint kell adóznod. Függetlenül attól, h honnan származik az adóköteles bevételed/jövedelmed."

OK de a magyar jogszabalyok enyhen szolva nem egyertelmuek. Pl ha a Gomarketsaus-nal kereskedem, akkor a profitot ellenorzott tokepiaci ugyletkent kell leadozni?

Kiwimango 2012-es nyomozasa alapjan igen.

Ellenőrzött tőkepiaci műveletnek minősül és 16% adó alá esik ha:
    1. Azzal az országgal ahol a brókercég be van jegyezve, Magyarországnak van kettős adóztatást elkerülő egyezménye.
    2. A brókercég tevékenységét valamilyen felügyeleti hatóság vizsgálja.
    3. Az említett felügyeleti szerv aláírta az IOSCO MMoU APPENDIX A egyezményt.

Igazabol tole szerettem volna hallani hogy mi a velemenye a helyzetrol 2018-ban, de ugy tunik o mar nem elerheto.

• zsbajnok
    válaszolt
    Annyi infó hozzá, hogy a Pepperstone-nál már csak Pepperstone UK regisztrációs lehetőség van magyar ügyfelek részére. Azaz a csökkentett tőkeáttét lesz náluk is elérhető a magyarországi lakossági ügyfelek számára. (Nyilván más EGT tagállamnál ugyanez.)

Halifax számlanyitáskor átirányított az Új Zélandi fiókjukhoz.

• MyBusiness
    válaszolt
    Ha Magyarországon élsz a magyar szabályok szerint kell adóznod. Függetlenül attól, h honnan származik az adóköteles bevételed/jövedelmed.

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről

• Humanoid
    válaszolt
    Sziasztok!

Az uj ESMA szabalyozas alapjan az EGT tagallamain beluli FOREX brokercegeknel 2018 aug 1 tol csak 1:30 tokeattetellel lehet majd kereskedni. Emiatt jo lenne tudni hogy mi a helyzet az ausztral brokercegekkel kapcsolatban.

Ausztral brokercegeknel 2018 aug 1 utan is lehet magas 1:300 tokeattetellel kereskedni.

Tud valaki informaciot arrol, hogy hogyan kell adozni Magyarorszagon egy Ausztral FOREX brokercegnel keresett profit utan? Az itt olvasottak alapjan 15% az adozas. Meg tudna ezt valaki erositeni?

Koszi,

Humanoid

• Guest's Avatar
    Guest replied

• _pda_
    válaszolt
    GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem a netto kiutalás alapján számolsz?
    nem
    Adózás

• Guest's Avatar
    Guest replied
    StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt azért ne terjeszd, semmi köze a nyereséghez a kiutalt pénznek, kérd meg inkább hogy töröljék ezt a hsz-ed
    Nem a netto kiutalás alapján számolsz?

• Forex Gump
    válaszolt
    Sakal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdv Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem,az adózással kapcsban,hogy amikor átszámolom az adott összeget az MNB középárfolyamán,akkor melyik dátumot veszem alapul?Itt arra gondolok,hogy egyik nap megnyitottam a kereskedést,és mondjuk két,három vagy több nap múlva zárt nyereségesen,akkor a nyító vagy a záró dátum középárfolyama a mérvadó?.(Gondolom a záróé,csak itt MO-n már nem lepődnék meg semmin!)
    Köszi a választ!
    A zárás idején érvényes árfolyammal számolsz, ugyanis ekkor kerested meg a pénzt.

• StLui
    válaszolt
    GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem értem miért bonyolítják ezt az emberek. Amit kiutaltál (forintban) az a nyereséged, ami az adóalapot képezi.
    Ezt azért ne terjeszd, semmi köze a nyereséghez a kiutalt pénznek, kérd meg inkább hogy töröljék ezt a hsz-ed

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Nem értem miért bonyolítják ezt az emberek. Amit kiutaltál (forintban) az a nyereséged, ami az adóalapot képezi.

• Sakal
    válaszolt
    Üdv Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem,az adózással kapcsban,hogy amikor átszámolom az adott összeget az MNB középárfolyamán,akkor melyik dátumot veszem alapul?Itt arra gondolok,hogy egyik nap megnyitottam a kereskedést,és mondjuk két,három vagy több nap múlva zárt nyereségesen,akkor a nyító vagy a záró dátum középárfolyama a mérvadó?.(Gondolom a záróé,csak itt MO-n már nem lepődnék meg semmin!)
    Köszi a választ!

• 963
    válaszolt
    A 6 % EHO -ha jól tudom- egyenlőre csak a kamat jövedelem után van.

963
    http://963.hu/tozsde-adozas

Working...
X