Közlemény

Collapse
No announcement yet.

FHB Bank NyRt

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• FHB Bank NyRt

A hazai piacon az OTP mellett egy másik bankpiaci szereplő, az FHB papírjaival is kereskedhetünk.
    Méretben, forgalomban természetesen meg sem közelíti a nagy testvért, de az iparági jellemzők rá is érvényesek.
    Az FHB Jelzálogbank 1997-től van jelen és a jelzálog alapú lakáshitel piacon meghatározó szereplőnek tekinthető. Tulajdonosi szerkezetéről elmondható, hogy magas a közkézhányad és igazán nagy tulajdonos is csak egy van a bécsi illetőségű VCP Finanz Holding Kft. személyében.
    Pénzügyi eredményei bíztatóak, osztalékot nem fizet. Árfolyama a válság előtti időszakhoz képest még jelentősen alacsonyabb.

Igazából én sem tudom hova tenni az FHB-t, így szívesen olvasnám mások véleményét.
    Attis - A fundamentális

Az OTP kapcsán gyakran hallani a bankadóról, de az FHB esetében én még nem hallottam semmit. Lehet tudni arról valamit, hogy őket hogyan érinti a tervezett plusz adó?

Hozzászólás

Számításaim szerint az FHB most kb. 70%-kal alulértékelt (520 körül).
      Jó, tudom, volt valami törvénymódosítás, meg az MNB is megsuhintotta, de el tudja valaki képzelni, hogy egy amúgy működő, fidesz közeli bank csődbe menjen?
      Nem lehet, hogy a nagyfiúk játszanak a számokkal és most elkezdenek olcsón bevásárolni?

Hozzászólás

moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Számításaim szerint az FHB most kb. 70%-kal alulértékelt (520 körül).
        Jó, tudom, volt valami törvénymódosítás, meg az MNB is megsuhintotta, de el tudja valaki képzelni, hogy egy amúgy működő, fidesz közeli bank csődbe menjen?
        Nem lehet, hogy a nagyfiúk játszanak a számokkal és most elkezdenek olcsón bevásárolni?
        El lehet képzelni bizony, hiszen a fiúk maguk vihetik csődbe ha úgy döntenek, lásd Széchenyi bank, Questor. A Postabank pedig a szocik alatt került kifosztásra.

Hozzászólás

MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          El lehet képzelni bizony, hiszen a fiúk maguk vihetik csődbe ha úgy döntenek, lásd Széchenyi bank, Questor. A Postabank pedig a szocik alatt került kifosztásra.
          Lehet. De vettem belőle délelőtt egy kisebb pakkot 519-en. Most 550. De ilyenkor bizonytalan a piac, akár eshet is. Adni kell neki néhány hónapot, mire kidolgozza magát.

Hozzászólás

Házkutatás az FHB-nél.

Hozzászólás

Házkutatás az FHB-nél.
              Érdekes a sztori, ezért hívtam fel rá a figyelmet. De hát „akkor kell venni, amikor vér folyik az utcán…”
              Aztán néhány hónap múlva meglátjuk, „külföldi sztártrader”-ekkel vetekedő volt-e szimatom, vagy csak megint mellényúltam és beragadtam egy pozícióba…

Hozzászólás

Érdekes a sztori, ezért hívtam fel rá a figyelmet. De hát „akkor kell venni, amikor vér folyik az utcán…”
                Aztán néhány hónap múlva meglátjuk, „külföldi sztártrader”-ekkel vetekedő volt-e szimatom, vagy csak megint mellényúltam és beragadtam egy pozícióba…
                Most néztem bele ebbe a Spéder-ügybe. Mentor, vaze ez megint kőkemény maffiaháború. Kérdés, hogy hasonló lesz-e Simicskához.
                Ezeknél a mocskos bűnözőknél bármi lehet.
                Ha Lőrinchez kerül a bank csak kaszíroznod kell

Hozzászólás

Ha Lőrinchez kerül a bank csak kaszíroznod kell
                  Nem tudom, hogy Lőrinc bevásárolt-e, de durva mozgások voltak.

(ha valaki ügyesen hígított /jaj, mekkora eretnekség /), már jelentős pluszba került 2 hét alatt)
                  Attached Files

Hozzászólás

Előzmények fentebb...
                    Attached Files

Hozzászólás

Előzmények fentebb...
                      Short 567 ig!
                      ...ja... nem volt kérdés nagyonszemenszúúúúrt

Hozzászólás

C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        ...ja... nem volt kérdés
                        No azért technikailag ez nem volt ennyire egyértelmű 2016-ban.

Egyébként részvények, részvényalapok ajánlott befektetési időtávja min. 5 év.
                        Itt egy kicsit gyorsabban lehetett kb. 50%-t keresni.

Hozzászólás

Working...
                        X