Közlemény

Collapse
No announcement yet.

BUX határidő

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• BUX határidő

Biztosan nem egyedül kereskedek bux határidővel.
    Nem találtam témát, nem találtam helyét. Leginkább az A kategóriás részvényekhez közeli a Béten, ezért ide nyitottam.
    Várom mindenki meglátását, elemzését az instrumentummal kapcsolatban.
    A hozzászólás ajánlatnak nem minősül, ebből eredő károkért felelősséget nem vállalok.HardRic

Szeretem használni a fibo szinteket. Tegnap az alábbit rajzoltam:
    http://imagerz.com/QEJGXUtvAwJRXlNIRwVQ
    A hozzászólás ajánlatnak nem minősül, ebből eredő károkért felelősséget nem vállalok.HardRic

Hozzászólás

Engem érdekel ez a dolog, de nem tudom pontosan miről van szó.

Tudnál kicsit mesélni, hogy mi is az a BUX határidő? Hogyen lehet ezzel kereskedni és miből származik a hozam?

Hozzászólás

Mag28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Engem érdekel ez a dolog, de nem tudom pontosan miről van szó.
        Tudnál kicsit mesélni, hogy mi is az a BUX határidő? Hogyen lehet ezzel kereskedni és miből származik a hozam?
        A BUX index határidős jegyzése. Leglikvidebb a decemberi lejáratú (Bux1012), ezért jellemzően csak azt lehet kötni a legtöbb brókercégnél.
        Ugyanúgy elemezhető technikai analízissel, mint bármely részvény árfolyama.
        1 kontraktus (kötési egység) 10 egységnek felel meg, de letétbe kontraktusonként csak 35.000 Ft-ot kell helyezni. Gyakorlatilag a határidő 23.000-es kötésnél 230.000 Ft-ot mozgatsz a piacon, így a keletkezett tőkeáttét 230.000/35.000 = 6,57. A letét összegét időnként korrigálják, hogy mindig 7 körül legyen a tőkeáttét.
        Másik hasznos jellemzője, hogy napon túl is lehet shortolni. Az Equitas-nál 190 Ft/kontraktus minden kötés. Elég drága.

Konkrétan úgy lehet keresni vele, hogy pl. ma 23.000-en nyitottál volna shortot, amit pl. 22.700-on lezártál volna.
        Ez 35.000 Ft letéttel (23.000-22.700)*10-2x190 = 2.620 Ft profit.

Kezdésre enyyi, kérdezz bátran.

Hozzászólás

Hali! Kiváncsiságból kérdezem,hova várod a tetejét mostanában?07-08 hó

Hozzászólás

sztiv1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Hali! Kiváncsiságból kérdezem,hova várod a tetejét mostanában?07-08 hó
            http://kepfeltoltes.hu/100711/529625...toltes.hu_.png
            A chart szerint továbbra is több minden a 23500 környékére esik.
            - utolsó hullám 161,8%-os kiterjesztése 23471
            - esés 50%-os korrekciója 23380 (de a 61,8% is képbe jöhet)
            - rés teteje naposon 23530
            Ezek alapján első célárnak 23500 környékét tartom. További emelkedés nincs kizárva.

Hozzászólás

http://imagerz.com/QEJGCUtvAwJRB1IeFAVQ
              Tegnap az MA200-ról pattant vissza.
              Pénteken boolinger szalagon kívülről korrigált vissza az árfolyam. Azóta alacsony a forgalom.
              A csütörtöki gyors és forgalmas emelkedés után egy ilyen alacsony forgalmú oldalazásban zászló formációt feltételezek, ami további erős emelkedéssel folytatódik.

Hozzászólás

http://imagerz.com/QEJGCUtvAwJRB1IeGAVQ
                A zászló várható célára.

Hozzászólás

Hali!
                  Mostani (világ) gazdasági állapot szerint,hova várod a hatiban a fordulatot,mert ahogy látom nagyon optimista elképzelésed van,hogy még a 24000. is képbe kerűlt?

Hozzászólás

Utóbbi hetekben nem voltam nagyon aktív, inkább a "hoszabb" belépőket kerestem.
                    Ilyenre a mai napon mutatok példát:
                    Click image for larger version

Name:	bux-hatarido.jpg
Views:	1
Size:	196,2 KB
ID:	141501
                    A lényegi része, hogy H4-en fibo szinteken keresek CCI(14) divergenciákat.
                    Elég jól szoktak jelezni ezért nem aprózok, tőke 2%-a került kockáztatásra.

Hozzászólás

Huhh, nagyra sikerült a kép. Sorry

Hozzászólás

Javítottam. Remélem nem gond.

Hozzászólás

HarZol: köszönöm!

A belépő jó volt, de ahogy lenni szokott egyszercsak nem teljesül a célár.
                          Attól még nyereséges lett a pozíció.
                          Mivel hidden bearish divergencia volt a célár 21623 lett volna, de stopot is használok. Tető fölé, rés fölé, de mivel nagyra sikeredett a rés, ezért a rés (teteje-alja) 38,2%-a fölé tettem a pozi 2/3-át.

Ami még szembeötlött, hogy a korábbi duplaalj után az emelkedés 78,6%-áról emelkedtünk. Ez az elliott első/második hullám arányára gyakran jellemző.

Ami még szintén megfigyelhető (saját forrásból) az órás charton MA(50)-t átjárta az árfolyam. Az így kialakult apró sáv alja-teteje szokott jó belépő lenni. A fekete gyertya után felülre (22100) húztam le a maradék 1/3 stopját és onnan indítottam longot is.

A feltételezett induló elliott miatt arra számítottam, hogy lokálisan új csúcsra megy, és célár 22800-on a fibo 161,8%.
                          Attached Files

Hozzászólás

Hehh, célár teljesült!

Hozzászólás

Újabb divergencia alakulóban. Szebb lenne, ha fibo szintről fordulna...
                              Még kivárok.
                              Attached Files

Hozzászólás

Working...
                              X