Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Mészáros-papírok

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Mészáros-papírok

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Továbbiakban a jelenlegi cégeit fogom figyelni. Van bennük potenciál, nem kevés

Ez most 2017 decemberében OPUS, KONZUM, APPENINN.
    Csatolt fájlok

Istenem, hova jutottunk… Mészáros papírok… Van benne potenciál…

Egyrészt Mészárost nem tőzsdeguruként kellene kezelni.
    Másrészt óvatosan ezekkel a papírokkal. (Csak az OPUSra néztem rá, nem véletlenül toporgott 20-30 forinton évekig... )
    http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Istenem, hova jutottunk… Mészáros papírok… Van benne potenciál…

Egyrészt Mészárost nem tőzsdeguruként kellene kezelni.
      Másrészt óvatosan ezekkel a papírokkal. (Csak az OPUSra néztem rá, nem véletlenül toporgott 20-30 forinton évekig... )
      Misi, egyszer poén volt, de többedjére nem az. Ez a sztori rólunk szól, hogy mi ebből mennyit tudunk megfogni. De hogy szakmai dolog is legyen a mondanivalómban, azért nem mozdultak évekig, mert akkor még nem az övé volt egyik cég sem. Jövőben is könnyen lehet más BÉTes cég is az övé.

Mostantól figyelemmel kísérem ezeket is.

Hozzászólás

David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Misi, egyszer poén volt, de többedjére nem az.

De hogy szakmai dolog is legyen a mondanivalómban, azért nem mozdultak évekig, mert akkor még nem az övé volt egyik cég sem. Jövőben is könnyen lehet más BÉTes cég is az övé.
        Nagy az arcod, mint mindig. Ha szakmaiságot szeretnél, akkor Harry Potter után ne Butcher Lawrence-t válaszd követendő példának. Esetleg olvasgass szakkönyveket cégértékelésről…

Egyáltalán mit tudsz a cégek számairól, hogy nagy potenciált látsz benne, és másoknak ajánlgatod?

Egyébként ez nem poén.
        Amerikában sokáig erkölcstelennek tartották a shortolást, mert az a gazdasági növekedés ellen fogad.
        Itt és most a hazai tőzsdeélet önjelölt prófétája a közpénz ellopásából élő maffiózóra fogadna. No comment.
        Nem is ezért írtam. Lufi.

Hozzászólás

nehéz lehet ilyen hülyének lenni

Hozzászólás

Misi, mindig is irigy voltal, most is az vagy, ez jutott neked, reszvetem

Nem is tudom, ki ajanlott itt kamu brokereket meg most is tanitja a nepet a hulyesegre, hat, jo srac vagy teXD

Szerintem mindenkinek jobb, ha szemelyeskedes helyett eszerveket is felhoznal neha, de ha nem tudsz, kerlek, keruld el legalabb a topikokat, ahol en szolok hozza, megtisztelnel vele

Hozzászólás

David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Misi, mindig is irigy voltal, most is az vagy, ez jutott neked, reszvetem

Szerintem mindenkinek jobb, ha szemelyeskedes helyett eszerveket is felhoznal neha,
              Mielőtt elindulnék egy több ezer fős céges évzáróra, egy gyors válasz: tények helyett ismét gyerekes reakciót kaptam.

De pl. az említett OPUS nem olyan régen volt 3,8 Ft is, most 655.

Mi okozza a 170-szeres emelkedést?
              Kvalitatíve 170-szer okosabb az új tulaj, vagy a menedzsment? (Hihihi.)
              Kvantitatíve 170-szer több a pénz, az eszköz, vagy a bevétel?
              Sőt ennél is jobb a helyzet, ha nagy potenciál van benne?

Én egy teljesen más forgatókönyvet látok megalapozottnak, de nem részletezem.

További jó vásárlást.

Hozzászólás

Mielőtt elindulnék egy több ezer fős céges évzáróra, egy gyors válasz: tények helyett ismét gyerekes reakciót kaptam.

De pl. az említett OPUS nem olyan régen volt 3,8 Ft is, most 655.

Mi okozza a 170-szeres emelkedést?
                Kvalitatíve 170-szer okosabb az új tulaj, vagy a menedzsment? (Hihihi.)
                Kvantitatíve 170-szer több a pénz, az eszköz, vagy a bevétel?
                Sőt ennél is jobb a helyzet, ha nagy potenciál van benne?

Én egy teljesen más forgatókönyvet látok megalapozottnak, de nem részletezem.

További jó vásárlást.

Nem akarok beleszólni a személyeskedésetekbe, pláne nem felkavarnia lelkivilágodat a céges ingyenbuli előtt, nehogy a kaviár kiforduljon a szádból.

De azért megkérdezném, hogy nekünk, spekulánsoknak, nem teljesen mindegy hogy mitől megy fel, avagy esik valaminek az ára?
                Tehát ha longra játszok valamivel, ami hoz X egység nyereséget, az többet ér akkor erkölcsileg, ha Mészáros nincs mögötte, vagy kevesebbet ér amikor elköltöm a megkeresett nyereséget, ha Trump cége nincs/vagy van érdekelve?
                Szóval nem teljesen mindegy az hogy mi hajtja fel az árat, ha van rá módszerem hogy spekulálni tudjak rá kellő mértékű kockázat mellett?

Mert ha ebből ilyen fölöslegesen szélsőséges lelkiismereti jogvitát gerjesztenénk magunkban, akkor ne vegyünk fegyvergyár részvény opciót, mert az én pénzemből embereket gyilkolnak, de ne vegyek gyógyszeripari részvényt sem, mert az én pénzemből csinálják a jövő heti állat kísérleteket, és bitcoint meg pláne ne birtokoljak, mert a bányász gépek áramot fogyasztanak, amit meg az Oroszok gyártanak, közben kizsákmányolják a természeti erőket, vagy emiatt erdőket irtanak ki, amivel végső soron önmagamat gyilkolom egészségileg, meg az utódokat....

Én azt mondom, hogy vagyok annyira önző, hogyha valami felfelé megy, azt longolom és pont lesz...om hogy miért teszi azt amit, ha nekem belefér a kockázatomba és látok elég potenciált benne.
                Ez a színtiszta önző érdekem, amit pénzre tudok váltani.
                Hogy Mészáros, meg a hasonlók mit csinálnak, azzal meg pont azért nem foglalkozom, mert mint ahogy ma már leírtam, amire nincs ráhatásom, azzal egy percig sem foglalkozom, még gondolati szinten sem!

Egyébként ezek a Magyar papírok pláne érdektelenek pl. nekem, ha nincs rá tőkeáttételes termék, legalább egy opció, vagy valami, mert az hogy önmagában csinál X hónap alatt sok százalékot, az édes kevés.

Hozzászólás

Misi, én nem ajánlottam vételre egyébként, egy szóval sem, csak látókörbe kerültek.

Tback, nem kell tőkeáttétel, de ha van rendszer, amiben ezek kereskedése (ahogy írtad, megfelelő rendszerben, és kockázat mellett) megfér, sőt, a stratégia része, akkor miért is ne

Amúgymeg én sem csinálok lelkiismereti problémát, mert ha megnézzük a vilgcégeket a legkisebb cégekig, mindenhol találnánk olyan mocskos dolgokat, hogy csak na.

A részvénykereskedés nem az értékteremtésről szól. Ez egy bullshit szerintem. Kőkemény spekuláció hétköznapi embereknek, milliárdos alapoknak, menedzsmentnek, országoknak, nyugdíjalapoknak. Pénzről szól, ez van. Ettől persze még a pénz egy része kerülhet "jó" helyre, de mindenkinek van sejtése, a pénz hány százaléka kerül "jó" helyre, ami szintén szubjektív.

Amúgy Misi, tényleg, hagyjuk egymást, ok? Ne offoljunk, én se szólok hozzád, kérlek, te se hozzám

Egyébként a Mészáros-papírokban az a kiemelt sztori számomra, hogy a tömegek viselkedését én itt tudom tetten érni úgy, hogy még pénzem is legyen belőle.

Jegyzem meg még, hogy amiket valóban vételre ajánlottam eddig (lásd kriptopénzek), azokon nehéz volt nem bukni, mert a márciusi árszintet azóta sem érte el lefelé egyik pénz sem euróval, dollárral szemben.

Hozzászólás

Nagy az arcod, mint mindig. Ha szakmaiságot szeretnél, akkor Harry Potter után ne Butcher Lawrence-t válaszd követendő példának. Esetleg olvasgass szakkönyveket cégértékelésről…

Egyáltalán mit tudsz a cégek számairól, hogy nagy potenciált látsz benne, és másoknak ajánlgatod?

Egyébként ez nem poén.
                    Amerikában sokáig erkölcstelennek tartották a shortolást, mert az a gazdasági növekedés ellen fogad.
                    Itt és most a hazai tőzsdeélet önjelölt prófétája a közpénz ellopásából élő maffiózóra fogadna. No comment.
                    Nem is ezért írtam. Lufi.
                    Nem ismerek rád Misi!!!!
                    Nem mind1, hogy ''ki'' papírjaival spekulálunk? Nem hajtasz azzal semmi hasznot a malmára, ha zsebed tömöd

Hozzászólás

Egy picit másnap van. Elvesztettem a fonalat.

Most akkor végülis a longban, vagy shortban van az a nagy potenciál?

No, mindegy.
                      Én longolni nem fogom ezeket a fent vázolt (szerintem szakmai) okokból.
                      Shortolni meg nem is tudom, melyik brókeremnél tudnám, ha akarnám…

Ti akkor konkrétan, most hogy akartok ebből pénzt kivenni?

Hozzászólás

No, mindegy.

Ebbe nem szabad beszállni directben mert veszélyes.
                        Csakis közvetítőként!
                        A legegyszerűbb módja ha összehozod a megfelelő partnereket és azért kérsz jutalékot.

Például a Mészárost a Sertéstőzsdével:
                        http://forum.tozsde.hu/tozsde-hirek/...html#post95759

Ez egy win-win szituáció mivel kifizetődőbben hedgelhetik egymást mint ha külön-külön csinálják ezt egy hideg hűtővel illetve a gázperzselővel.
                        A jutit a tippért pigcoinban kéretik küldeni

https://cryptocurrencytalk.com/topic...n-on-exchange/
                        Csatolt fájlok
                        Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

No, mindegy.

Részemről az lesz, hogy várok egy pullback-et. Ha visszaesnek jókorát (Konzum pl 1400-1600 környékéig, de nincs kőbe vésve), akkor nézem a napos trend alakulását, és a híreket a cégről, és a politikáról. Ahogy jönnek a választások, amin nyer a Fidesz, szerintem elég csinosat fognak menni, hiszen a közbeszerzéseket ezek a cégek fogják kapni tovább, ami fundában véve jó hír rájuk nézve. De persze egy globális krach pl ne üssön be addig. Vételt szinte biztosan több részletben fogom megtenni.

Shortolás se rossz, de abban én még egyáltalán nem vagyok járatos, így ez nekem nem játszik egyelőre. A longban amúgyis több a potenciál, hiszen shorton max 100%-ot kereshetünk (tőkeáttét nélkül), longon meg nincs felső határ.

kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ebbe nem szabad beszállni directben mert veszélyes.
                          Csakis közvetítőként!
                          A legegyszerűbb módja ha összehozod a megfelelő partnereket és azért kérsz jutalékot.

Például a Mészárost a Sertéstőzsdével:
                          http://forum.tozsde.hu/tozsde-hirek/...html#post95759

Ez egy win-win szituáció mivel kifizetődőbben hedgelhetik egymást mint ha külön-külön csinálják ezt egy hideg hűtővel illetve a gázperzselővel.
                          A jutit a tippért pigcoinban kéretik küldeni

https://cryptocurrencytalk.com/topic...n-on-exchange/
                          Állat vagy kocaseggu

Hozzászólás

Nem hiszem, hogy gigászi bevétel növekedés fog végbemenni, hiszen elvileg a tőzsdei cégeknek a működése elég átlátható és ez ebben a műfajban nem túl pozitív, ha csak nem valami ....... céljuk van vele. Az árfolyammozgás egy érdekesebb kérdés. Tartok tőle, hogy ez az egész egy pénzmosoda. Hűbéresek itt fizethetik majd be a lóvét a nagy emberek kasszájába, így legalizálva a pénzeket, mert nem közvetlenül a zsebbe fizetnek, hanem a tőzsdén keresztül. Nem véletlenül olyan papírokat cégeket vettek, amelyek árfolyamát "könnyű" volt az egekbe tornázni alacsony közkézhányad mellett. Nagy pénzmozgások vannak az országban és cserébe sok pénz folyik a politika és politikusok irányába is. Itt az a probléma, hogy az egyik lábat törvények által legalizálták de a másik láb az ellenszolgáltatást nem tudták ezidáig legalizálni, hiszen ez maga a korrupció. Viszont a tőzsdén keresztül legalizálni lehet ezt is. Mert tudjuk, hogy a tőzsdén lehet hülyének lenni és szart venni bármennyiért.
                            https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

Így igaz habibabu. Egyetertek.

Viszont erdekes megtapasztalni e reszvenyek, es pl. a kriptopenzek eseteben is azt, hogy olyan rendszert uzemeltetek, ahol tredenkent az R/R nem ritkan 100 akar. Tehat MM, es tozsdepszicho szempontjabol is erdekes az egesz, mert nalam eddig is fontos volt az R/R, amikor beleptem forexen, hataridon (bar mar e ket piacnal is teljesen mas sulyozast kap a rendszeremben a 'kezdeti' R/R fogalma).
                              Amit Tback emlitett, hogy o pl. nem kereskedik ilyesmit tokeattet nelkul, valahol ertheto, de olyan piacokon, ahol a szazas R/R tenyleg megvalosul zaros (par hetes) idointervallumban (amit equalizer Zoli forexen probalt bemutatni ), ott ezt az elonyt (marmint a nagy tokeattetelt) boven kompenzalja a nagy volatilitas, es a nagy varhato R/R. Hangsulyozom, nalam. Mert nekem is tok mas MM-et kellett kitalalnom magamnak, amit a szervezetem is elvisel

Hozzászólás

Working...
                              X