Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Mészáros-papírok

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

http://index.hu/gazdasag/2017/12/12/..._baratkoznak/#

Hozzászólás

Akkor ez egy jó lehetőség. Érdemes annak lekereskednie, aki ilyen „segtup”-val is tradel. Szerintem kól teszitek, ha kiveszitek a benne lévő profitot.

A kereskedéstől függetlenül, ha belegondoltok, nagyon kemény, hogy egy ember sgtrómanokkon keresztül szinte mindent megvesz az emberek pénzén. Biztosító, bankok, közüzemi szolgáltatók szinte ateljes szállodaipar stb. Ezek egy részét szintén az emberek pénzéből államosította, majd újra az emberek pénzéből megvette magának. A sok buta birka meg bólogat és tapsol hozzá, majd kezet csókol, amikor választások előtt a saját pénzéből visszakap egy kis alamizsnát. Elképesztő, hogy hogy lehet manipulálni és irányítani a buta birkákból álló nyájat.

Hozzászólás

Ennyi baromságot nehéz lehet összehordani.

Hozzászólás

"A kérdés csak az, hogy ez a vételi hullám nem merítette-e ki a bennfentes kereskedelem tényállását. Arról nem tudni, hogy ebben az ügyben volt-e valamilyen jegybanki vizsgálat, ahogy általában sem tudni, hogy az MNB valaha is indokoltnak érezte-e ezt a Konzum, az Opus és az Appeninn különleges ármozgásai esetén."

Egyébként:
          https://atlatszo.hu/2017/12/11/mesza...fografikakkal/
          http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

Srácok, hogy jön ide a politika megint? Nyilván van véleménye mindenkinek, de szerintem ne teregessük ki a szennyestXD

Maradjunk már a piacokon és a részvényekben, jó?

Amúgy ha belevesz Lőrinc a CIG-be, brutálmód felmehet az is, 750ezres tétel volt felső limiten 3 órája...

A választások előtt én nagyon fogom keresni a long belépőket még, hacsak nem jön addig valami globális válság kibontakozója.

Misi: önmagukat meg nem fogják megbüntetni, ugyanmár

Hozzászólás

David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Maradjunk már a piacokon és a részvényekben, jó?
              Ott maradtam, csak próbáltam egy gyors „fundamentális” elemzést végezni, melyben meghatározó szerepe van az említett birkáknak.

Hozzászólás

Na igen, meg is lett az eredménye Új csúcs.
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ott maradtam, csak próbáltam egy gyors „fundamentális” elemzést végezni, melyben meghatározó szerepe van az említett birkáknak.
                  Jójó, de tartson még ki a sok Fityisz-birka, és kriptoszakértő

Hozzászólás

http://www.portfolio.hu/vallalatok/a....5.270807.html
                    https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

Azért ráléptek a gázra a fiúk.
                      https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

Még egy apróság. Nagy növekedés mögött nagy hitelek álltak. Stratégia nagyon egyszerű vegyél meg mindent nagyon olcsón. Szép és jó, hogy vesznek valamit a piaci ár alatt aztán EU pénzekből meg mindenféle támogatásból értéknövelő beruházást csinálnak mindamellett, hogy pl túlárazással kivesznek plusz pénzt az EU pénzekből. Probléma ott van, hogy sok esetben lehet, hogy veszteséges egységeket, cégeket vettek. Nincs készpénz termelés. Hitel van!! Hitelek nagy kockázatot jelentenek, hiszen bármikor visszavonható és a mögöttes fedezet hiába sokszorosa az annyit ér amennyiért azt megveszik :-)) Igen, ez egy megtörtént eset, szereplők egy agrárvállalkozás, másik szereplő egy naaaaagyon nagy bankvezér, aki egy e-maillel visszavonatta az összes hitelt. Érdekes gondolat, hogy hogy lehet kivonni cégekből úgy pénzt, hogy ne lehessen soha azt mondani, hitel fedezetét vonták ki a cégből. Nem kivonták csak részvényt vettek.

Hozzászólás

ANONYMOUSFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Még egy apróság. Nagy növekedés mögött nagy hitelek álltak. Stratégia nagyon egyszerű vegyél meg mindent nagyon olcsón. Szép és jó, hogy vesznek valamit a piaci ár alatt aztán EU pénzekből meg mindenféle támogatásból értéknövelő beruházást csinálnak mindamellett, hogy pl túlárazással kivesznek plusz pénzt az EU pénzekből. Probléma ott van, hogy sok esetben lehet, hogy veszteséges egységeket, cégeket vettek. Nincs készpénz termelés. Hitel van!! Hitelek nagy kockázatot jelentenek, hiszen bármikor visszavonható és a mögöttes fedezet hiába sokszorosa az annyit ér amennyiért azt megveszik :-)) Igen, ez egy megtörtént eset, szereplők egy agrárvállalkozás, másik szereplő egy naaaaagyon nagy bankvezér, aki egy e-maillel visszavonatta az összes hitelt. Érdekes gondolat, hogy hogy lehet kivonni cégekből úgy pénzt, hogy ne lehessen soha azt mondani, hitel fedezetét vonták ki a cégből. Nem kivonták csak részvényt vettek.

Lefordítom trader nyelvre a lényeget, amiről írsz.

Ezek a részvények nagy volatilitású termékek!
                          Vásárlás (short vagy long) előtt kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét hogy Önnek való e az effajta kockázat, vagy inkább vegyen államkötvényt....

Csak azért beszélgettek e magyar cégekről, mert itt éltek és beleláttok a médiamanipulált sok bullshittbe!
                          Ez a tipikus, "mitől fújódik vajon a lufi" esete.
                          Annyira lényegtelen, hogy el sem tudom mondani.

Vegyetek inkább külföldi részvényeket, azok egy része mögött ugyanez van, de mivel nem tudsz róla így nem zavar és nyugodt lelkiismerettel teszed zsebre a profitot, vagy stoppolódsz ki.

1 számú szabály: Egy percet se foglalkozz még gondolati szinten sem olyan dolgokkal, amire kevés, vagy nulla ráhatásod van!!!!

ANONYMOUSFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Még egy apróság. Nagy növekedés mögött nagy hitelek álltak. Stratégia nagyon egyszerű vegyél meg mindent nagyon olcsón.
                          Erre meg csak annyit, hogy Te és én is ugyanezt csináljuk, nem tűnt fel?
                          Margin számlán veszünk olcsón és próbálunk eladni drágán, tehát hitelből keresünk pénzt, aljas, erkölcstelen módon! Kizsákmányolva ezzel a sok nyugdíjast, aki bankbetétbe teszi a pénzét, majd a bank hitelt ad a brókernek, az meg nekünk leverage formában...
                          Húúúú...tényleg ilyen fa...ságokon kell agyalni?

Hozzászólás

Igen, mert mint részvény nem érdekel. Habár ebben a pillanatban úgy gondolom, hip-hop 5000 Ft felett lesz az árfolyam. Viszont mint a papír mögött álló dolgok és azok mozgatórugói érdekelnek. Spekuláns amúgy gondolkozik, megpróbálja megérteni a piac mechanizmusát. Nem egy agyatlan egysejtű, ami arra megy amerre a pénzt hallja csörögni.

Hozzászólás

habibabu, hagyjuk légyszi a hitvitákat.

Tomy jól leírta a lényeget helyettem is, köszi.

Csak arról beszélgessünk, ami KÖZVETLEN hatással van az árfolyamra. Az, hogy ki mit lop el, az indifferens infó. Nyilván nem maguktól mentek fel az árfolyamok, meg nem a Misiféle belső érték miatt.

De egy spekuláns (azaz a mi) dolgunk az, hogy lekereskedjük jól a piac adta lehetőségeket. Lehet ez deviza, kripto, részvény, etf, arany, vagy bármi más.

És igen, gondolkodik, és nem agyatlan baromságokat hord össze irigységből, mint itt páran azért, mert kimaradtak belőle. És most nem rád gondoltam habibabu.

Hozzászólás

Talán van itt olyan, aki véletlenül látta a Tőzsdecápák című filmet. Ott Gordon Gekko-t azért rács mögé ültették, mert egy cég szakszervezetétől szerzett bennfenntes infót használt fel.

Itt meg bennfenntes infók, politikai döntések, lopott közpénz, manipulált tőzsde, manipulált felügyelet mellett hozzáértő módon arról megy a diskurzus, hogy ezt észre kell-e venni, vagy csak le kell kereskedni, mert mozog az ár…

Szerintem zongorázni lehetne a különbséget a két tőzsdekultúra között.
                                De nem offolnám ezzel a topicot, mert sokan úgyse értenék.

(Én továbbra is azt gondolom, hogy ez egy birka ország. Sok hülye megszavazza magának a jobbágysorsot, míg közszolgáik és strómanjaik főúri vagyonokat lopnak közpénzből.
                                És megértem, ha ha valaki éppen abban lát maga számára előnyt, hogy követi a lopott pénzek útját.
                                De ettől ez még nem stratégia, amiből mindig meg lehet élni a tőzsdén. És nem is etikus, amivel dicsekedni kellene.)
                                http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

Working...
                                X