Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hazai részvények

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Hazai részvények

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    No hát egy ilyen témára is szükség van már.

Elég szép növekedést produkált a MOL a válság mélypontja után, ám a 20000 forint fölötti árfolyamról most már a visszaesés is számottevő.

Most ráadásul itt ez a 30 milliárdos hír:
    http://index.hu/gazdasag/magyar/2010...mnak_a_moltol/

Mint sok mindent, ezt is túlreagálja a piac és természetesen a korábbi esés sem feltétlenül a MOL-nak szólt. Ám ez ugyanígy elmondható az emelkedésről is.

Magas közkézhányad, stabil működés jelemzi, nem véletlen, hogy az OTP után a legmeghatározóbb hazai Blue Chip.
    Attis - A fundamentális

Van némi pénzem OTP részvényben. Szerencsére nem 10000-ért vettem, de kis bukóban vagyok.

Amíg nem esik 2000 alá, addig nem igazán zavar a dolog, mert nem 1-2 hónapra vettem.

Nem merem pont 2000-re beállítani a STOP LOSS-t, mert úgy gondolom 2000 alá még simán benézhet az árfolyam.

Mit érdemes ilyenkor beállítani? Ti mit vártok OTP-től?

Hozzászólás

Azt ajánlanám, hogy csak figyeld egyelőre, és ne állíts be STOP LOSS-t. A 2300 egy elég erős ellenállás, ha az alá beesik nap végére, akkor kezdhetsz el aggódni. Megint... Onnan a számított ár 1500-1600 körül van. Erre nincs túl nagy reális esély szvsz, de ki tudja, ugye?

Mindenesetre én a 10 %-os szabály szerint tőzsdézek általában, így ezeken nem szoktam aggódni. Ha esetleg nem ismernéd, arról szól, hogy egy általad vett részvényt mindig 10 % bukta után adsz el.
      Példa: Otp 1000-ért. Megvettem, leesik 900-ra, eladom, és nyugodtan alszom.Másik eset: Két hét múlva 1200, de nem adom el amíg nem esik. Újabb két hét 1500, aztán visszamegy 1350-re. Na akkor aztán eladás. Így engeded kifutni a nyereséget, és lezárod a veszteséget. A lényeg, hogy nagyobb százalékban "nyúlj bele" +-os részvényekbe, mint --osokba.

Mod:helyesírás

Hozzászólás

Köszönöm.

Ezek szerint már 2100 alá került árfolyam esetén célszerű eladnom.
        A másik, de már kellemesebb gondom, hogy nem tudom mekkora emelkedésre számíthatok, ha fölfelé veszi az irányt. Ez a 10%-os szabály erre is megoldást nyújt, de nem tudnám alkalmazni minden esetben, mert hosszú távra tervezek.
        3000-ről 2700-ra visszatérő árfolyam nem riasztana meg.

Mit tartasz olyan árfolyamnak, amin 2009-ben már mindenképp érdemes kiszállni az OTP-ből?
        Sok ismerősöm mondja, hogy kivárja azt a 2-3 évet, amíg az OTP újra 10000 lesz, de én ebbe egyre inkább nem hiszek.

Hozzászólás

Mindenképp a hazai piacon szeretném befektetni a pénzem. Úgy gondolom csak A kategóriás papírokkal érdemes viszonylag kezdőként foglalkoznom.

Lehet rossz felfogás, de úgy érzem hazám azzal is támogatnom kell, hogy Magyar cégek részvényeibe fektetem a pénzem.

Most egy számomra komoly értékű OTP pakkom van, de azt nagy kockázatúnak érzem.

Olyan papírt szeretnék venni a meglévő pénzemből ami stabilabb. Valami jó osztalékot fizető részvényre gondoltam. M-TELEKOM?

Hozzászólás

Remélem nem bánod, ha nem mondok célárat az otpre nem szeretek jósolgatni
            Szvsz jó ideig nem lesz 10000 Ft az Otp. A válság pont a bankpiacon volt a legerősebb, és habár az OTP nem volt az epicentrumban, megérezte...

(Felét éri talán 2 év múlva.)

Hozzászólás

Egyébként a hosszabb távra tervezel, akkor is használható ez a szabály, csak legyen mondjuk 15%. 15% buktának általában oka van, de felül lehet vizsgálni az eladást.

Hozzászólás

Erre a kérdésre minden ember más választ fog neked adni. Stílusodtól függ. Én speciel szeretem a spekulációt 2-4 hétre, de én sosem tartom egy pakkban az egész tőkét. Ajánlom neked is, hogy egy részvényt max a tőkéd 1/3-ából, nagyobb összegnél 1/5-éből vegyél csak, ezzel csökkentve a kockázatot.

Magyar cégek miatt ne aggódj, te akarsz pénzt keresni, nem nekik dolgozni. Megoldják, másrészről, a magyar állampolgárok vajmi keveset tehetnek befektetési alapok ellenében.

Én az ORC-on kerestem most egy kicsit, de szeretem rába/tvk/pannonplast/econet csoportot figyelni. Hozzátenném, idén nem túl nagy sikerrel.

Hozzászólás

Igazad van, bár ebben a helyzetben 15% nem is olyan sok. Még ok nélkül is eshet ennyit az OTP.

Hozzászólás

Mi az az ORC?

Arról hol lehet olvasni, hogy melyik cégnél várható osztalék? Mennyi?
                    Feltételezem az elemzők készítenek erre tanulmányokat.

Hozzászólás

Ez lehet, hogy furán fog hangzani, vagy fellengzősnek, de nem tudom Egyik nap jól teljesített, megnéztem a grafikonját, és belevettem... Rövid távra veszek részvényt, általában 2-4 hét, ezért a nekem legmegfelelőbb kereskedési stílus a technikai elemzésen alapuló, ahol még árt is, ha túl sokat tudok egy adott cégről Károsan befolyásol, tapasztalataim szerint legalábbis...

Talán ORCO csoport lehet?

Edit: Megnéztem Orco Property Group,

Editke: Ajánlom a Portfolio.hu-t kiindulópontnak, ott találsz a legkönnyebben osztalékkal foglalkozó cikkeket, de lehet, hogy keresned kell... sokáig...
                      Utoljára szerkesztve a következő által: korompai.andras; 2009-02-01, 20:12.

Hozzászólás

Okél, akkor így kérdem: Mekkora lenne az a mínusz, amivel még nyugodtan tudnál aludni? Na, azt felezd le, és meg is van a százalékod. Már ha ezt a módszert követed. Én speciel biztos, hogy rosszul aludnék 15% mínuszban, de még 11-ben is.

Edit: Biztos, hogy akarsz egy olyan részvényt a portfóliódban, ami akár "ok nélkül is eshet" 15%-ot?
                        Utoljára szerkesztve a következő által: korompai.andras; 2009-02-02, 12:32.

Hozzászólás

Az ok nélküli esést úgy értettem, hogy nem az adott cég, hanem a piaci hangulat miatt eshet bármikor ennyit.

OTP is esett 15%-ot anélkül, hogy a céggel kapcsolatban bármi is változott volna. Ellenben a külföldi hírek aláásták az árfolyamot.

Mivel több évre előre tervezek és nem akarok folyton eladni és venni, ezért én 30%-ot elfogadhatónak tartok. Sőt, ha pl. az OTP felmenne 5000-ig, akkor az se ejtene pánikba, ha visszaesne 2500-ra. Mindez persze csak akkor igaz, ha nem az OTP körüli hírek, hanem a piaci hangulat okozza az esést.

Hozzászólás

Köszönöm. Portfolio.hu-t szoktam nézegetni.

Hozzászólás

Ha több évben gondolkodsz, akkor nem biztos, hogy a legjobb időpontot választottad befektetésnek. Hosszútávra long piacon érdemes vásárolni, azaz amikor a részvény árfolyama emelkedő trendben mozog. Mostanság ez nem jellemző. Ugyanis már másfél éve csökkenő trendben mozog az OTP árfolyama. Ha nem szeretnél nagy kockázatot vállalni, akkor megvárod a trendfordulót. Ami még nem mutatkozott, bármennyire is szeretnék a népek. Mitől is mutatkozna, hiszen még mindig nyakig ülünk a kakiban 300 forintos euro mellett... Sok kisbefektető izomból tolta be a sok kis megtakarított forintot, amikor az OTP elérte a 3-4ezer forintos sávot. Azóta esett 40%-ot! Hogy viselnéd, hogy mondjuk volt 1 millád 3 hónapja, ami momentán 600-at ér. Persze lehet, hogy két év múlva 2 millát fog érni. De nincs rá garancia.
                              Tehát vagy fektess hosszútávra (de még szerintem korai), és eszedbe ne jusson ránézni egy ideig az árfolyamra, vagy próbáld meg kihasználni ezeket a 10-15%-os mozgásokat. Ami perszre nem lesz könnyű.
                              Ehhez leginkább a technikai elemzést tudnám neked ajánlani!

Hozzászólás

Working...
                              X