Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hazai részvények

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kaptam meghívót a Zwack közgyűlésére. Június 30-án lesz.

Ez minden részvényes megkapja, minden részvénytársaságnál?
    Pár darab részvénnyel mire vagyok jogosult? Akár fel is szólalhat bárki, akinek van egy részvénye?
    Mire lehet számítani egy ilyenen? Lehet adnak Unicumot? Haha...

Hozzászólás

• Jó hír, hogy 2300 Ft-os osztalékot javasolnak, amiből már 1300-at kifizettek.

Ezek szerint kapunk még egy ezrest minden részvény után. Éljen!

Hozzászólás

• Így van, szerdán forgott utoljára osztalékkal (590 Ft/rv) a papír csütörtökre elvileg ledobta, de ma már ismét szerdai áron pörög.

Szerientem jó kis papír, a többi blue chippel összehasonlítva ez vesztett relatív legkevésbé az értékéből (mondjuk nem csoda recesszióban egy gyógyszercégtől). Nem annyira forgalmas mint az OTP, a rövid spekikre könnyen rá lehet szívni, de a hosszú távú portfoliómba belevenném.

Uff
        Ma én vagyok a Soros

Hozzászólás

• Elég borúlátóak az elemzők a MTELEKOM-mal kapcsolatban... Csökkenő osztalék, célár stb.
          lásd:
          http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?h=1&k=2&i=116684
          Vélemény?
          Tőzsdeász.hu - az új, ingyenes grafikonrajzoló

Hozzászólás

• Az OTP vs. válság sztorit én eddig csak néztem. (Harmadik kategória :-) )
            A környezetemben nagyon sokan az OTP miatt nyitották az első értékpapírszámlájukat, úgy, hogy előtte semmit se foglalkoztak részvényekkel.
            Annyit tennék hozzá, hogy nagyon sokan nem 2500-nál, hanem 3300-nál szálltak be.
            Engem az érdekelne, hogy valakinek sikerült-e háromszoroznia az elmúlt időben (1200->3600)?
            Minden jót:

Hozzászólás

• húú, jó rég nem jártam itt, hali mindenkinek. nem sikerült háromszorozni sajna, de minden bukómat sikerült vissza hoznom. én 2540-ről szórakoztam 3200-3300ig. ja ja feleztem én is, aztán kb dupláztam most kicsi plussz van.

Hozzászólás

• Elvben én is a tanulópénzt fizetők közé tartozom , mert tavaly novemberben akkor vettem részvény 3900-ért , amikor kicsi élénkülés volt a korábbi nagy esések után.
                Na , most már tudom még ráértem volna. Így én is megértem az 1500 Ft-os árfolyamot , amitől be is voltam szarva rendesen , de mivel nem kellett a pénz így hagytam mindent változatlanul. Most azt gondolom , hogy jól tettem. Talán....
                Mit gondoltok ? Mi lesz az OTP-vel jövő ilyenkor ? Várható árfolyam emelkedés ?
                Mondjuk ha az OTP becsődöl , akkor a magyar gazdaság is olyan ponton lesz , hogy mindegy miben van a pénzed , ígysem-úgysem fog sokat érni.

Hozzászólás

• AZ OTP csődjétől én a helyedben nem tartanék, mint ahogy az államcsőd veszélye sem számottevő.
                  Annak viszont még mindig van realitása, hogy újra benéz 1500 alá az OTP árfolyam.

Az, hogy miben van a pénzed nagyon nem mindegy. Még államcsőd esetén sem rossz egy ingatlan, vagy más valutában tartott megtakarítás.

Jósolni nem fogok. Neked azt javasolom, hogy STOP LOSS-nak nézz utána, határozd meg a befektetésed kívánt időtartalmát és a kockázatviselő képességed és utána magad dönts.

Hozzászólás

• Rossz kilátások

Sziasztok!
                    Ezt láttátok már:
                    http://www.tozsdeforum.hu/index2.pht...news_id=395648
                    Csökkenő osztalékról írnak!

Hozzászólás

• Mit gondoltok 3000-ért érdemes most OTP-t venni?
                      "A lényeg lényege, lényegében lényegtelen..."

Hozzászólás

• OTP long

logos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Mit gondoltok 3000-ért érdemes most OTP-t venni?
                        Milyen céllal?
                        Rövid távra biztos nem gondolkodnék most OTP vételben. Erősek a short-os hangok mostanában.
                        Hosszú távon lehet benne valami, de én még várnék legalább 1-2 hetet. Hirtelen fordulat most aligha lesz, ellenben még 5-10%-al beszakadhat egy hét alatt is.

Hozzászólás

• stock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Milyen céllal?
                          Rövid távra biztos nem gondolkodnék most OTP vételben. Erősek a short-os hangok mostanában.
                          Hosszú távon lehet benne valami, de én még várnék legalább 1-2 hetet. Hirtelen fordulat most aligha lesz, ellenben még 5-10%-al beszakadhat egy hét alatt is.
                          Köszi a választ, akkor valszeg még várok kicsit, egyébként is vaciláltam, hogy most, vagy még később, de akkor még parkolok kicsit!
                          "A lényeg lényege, lényegében lényegtelen..."

Hozzászólás

• Nekem az volt a tervem, hogy ma 3000-ért veszek OTP-t és 3100-nál kiszállok. (bejött volna) Most egyes elemzések szerint elérheti akár a3450-et is, de gondolom utána megint visszaesik. Érdemes most még belevásárolni 3100-nál?
                            Madi - http://sites.google.com/site/maditozsde/

Hozzászólás

• Ne várd, hogy valaki megmondja neked, hogy pontosan mit érdemes.
                              Biztosat senki nem tud, ezért felelőtlenség tippeket osztogatni. Ahogy látom most már 3200 fölött jár az OTP, így a kérdésed nem aktuális.
                              Hidd el te is jobban jársz, ha a saját döntésed levét iszod, mintha valaki másra neheztelnél ha nem jön be valami.

Hozzászólás

• A használtautó kereskedelemmel foglalkozó AAA Auto részvényeit a budapesti mellett a prágai tőzsdén is jegyzik. Elsősorban Szlovákia és Csehország területén meghatározó a szerepe, de Közép-Európa többi piacán is igyekezett megvetni a lábát. Ennek ellenére, illetve a válság hatására Magyarországról idén tavasszal kivonult. Állítólag csak ideiglenesen.
                                Mind az eladott autók számában, mind pénzügyi eredmények terén rosszul teljesített tavaly. Előbbi csökkent, vesztesége viszont nőtt. A bevezetéskor még 500 forinton jegyzett részvény jelenleg 94 forinton áll.
                                Költségcsökkentéssel, létszámleépítéssel és ingatlanjai eladásával igyekszik átvészelni a válságot és nyereségessé tenni működését, ami a legfrissebb hírek szerint sikerül is nekik.

http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?h...&i=119067&is=1

Ennek ellenére a helyzet továbbra sem rózsás és kicsit a jelentés is ködös, így AAA Autó a kockázatosabb befektetések közé sorolható.
                                Közkézhányad csupán 26,21% ami szintén óvatosságra int, akárcsak az alacsony forgalom.
                                Attis - A fundamentális

Hozzászólás

Working...
                                X