Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hazai részvények

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valamikor a zwack nagyon jó, és stabil papír volt. Hogy most miért alszik? Ki tudja.
    Valamikor. Az 50-es években!
    Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

• Elméleti kérdés volt.
      Szerintem olyan kicsi cég, hogy néhány millió is elég lenne felverni az árfolyamot. Pont ezért eszembe sem jut venni, hisz ez akár fordítva is megtörténhet.

Hozzászólás

• Én már akkor jól állok, ha rendszeresen fizet normális osztalékot és tartja az árát.
        Most elég rendesen pluszban vagyok az árfolyammal is.

Hozzászólás

• Unicum eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Én már akkor jól állok, ha rendszeresen fizet normális osztalékot és tartja az árát.
          Most elég rendesen pluszban vagyok az árfolyammal is.
          Azt írtad, hogy jobban is választhattál volna! Mindig van jobb választás, de abból kell főzni ami van itthon!
          Ha rendesen pluszban vagy, akkor meg nem kell foglalkozni azzal, mi lesz jövőre? Ha most valaki azt mondja, hogy jövőre tovább megy felfelé elhiszed? És az ellenkezőjét?
          Szerintem a megoldás a következő lehet, mert látom, hogy nem rövidtávra spekulálsz a papírral ha már osztalékban is gondolkodsz. Tehát vizsgáld meg azt, hogy amilyen indokok alapján a papírt vetted fenn állnak e még vagy ne. Ha igen akkor tartsd a papírt szigorúan stoppal, ha viszont úgy látod, hogy megváltoztak a feltételek akkor szabadulj meg tőle jó áron. Esetleg ha úgy látod, hogy nem túl kedvezőek a jelek akkor is tarthatod, úgy hogy kistoppolod nyerőben, és adsz neki esélyt. Veszíteni nem veszíthetsz.
          Ja. Most nézem, hogy ilyen nick névvel nem lehetnek kétségeid a papírban! Mint ahogy nekem sem kétséges a sithek dicsősége és a jedik bukása.
          Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

• Vevőként az árfolyamot felverni nem nehéz, ha sok pénzed van. Csak az a gond, ha már neked elfogyott a lóvéd, és a többiek nem akarnak vásárolni még magasabb áron, akkor az árfolyamok nem emelkednek tovább, így te sem tudsz kiszállni belőle nyereségesen. De feltételezzük, hogy a sok kis ügyeskedő spekuláns látva azt, hogy ennek a papírnak hogy emelkedik az árfolyama ráharap a csalira, és elkezdi vásárolni, na ekkor szép profitot lehet produkálni. De ha a mézesmadzag csali nem válik be, akkor sajna rajtad marad az egész áru, és ki tudja mikor tudsz tőle plusszba megszabadulni. Szerintem előbb rohad rád az egész, mint hogy megtudnál szabadulni tőle. De lehet, hogy rosszul látom.
            willow

Hozzászólás

• humet

Üdv! Én is keresgettem vele ebben az évben sokszor. Véleményem és tapasztalatom szerint az ilyen kis forgalmú papírokba egy-kétszázezernél többet nem érdemes rakni. Jelen pillanatba jól bele vagyok ragadva 20-on, mert nem voltam gépközelbe mikor esett stoppot meg elfelejtettem rakni.

Hozzászólás

• Finext Vagyonkezelő Nyrt. részvényei a mai naptól forognak a BÉT-en, B kategóriában.

Az idén alapított cég fő tevékenysége a vagyonkezelés, tevékenységéről bővebbet nagyon még nem sikerült megtudnom.
                Jelenleg Dr. Futó Péter és Futó Gábor a cég 100%-os tulajdonosa, a tőzsdére pedig 500.000 darab 1000 Ft-os névértékű részvényt vezettek be.

A cég honlapja sem túl sokatmondó jelenleg: http://www.finextnyrt.hu/

Kíváncsian várom mit hoz majd a jövő.

Az e-mail címnél megadott futureal.hu azért utal egy-két dologra.
                Attis - A fundamentális

Hozzászólás

• Üdv mlndenkinek. Gyálon volt egy édesipari cég melynek tulajdonosa Dr Futó Péter volt, a cég neve Fundy Kft. Azt hiszem sokunk számára ismerős a cégnév. Lehetett az ott dolgozoktól érdekes dolgokat halani a cégröl,foglalkoztatásról és fizetésekröl. Majd a céget egy holland multicég vette meg. Majd Dr Futó Péter épitöipari cégek árnyékában látam töbször a Tv hiradojában. Nagyon megmaradt bennem egy interjú, melyben arra panaszkodott ,hogy milyen nehéz olyan cégekkel versenyezni akik feketén foglalkoztatnak embereket.

Hozzászólás

• A kisebbik gyógyszeripari részvény az Egis a BÉT-en a 4 Blue Chip után az ötödik legfontosabb papír. Főleg exportra termel és főleg generikus gyógyszereket.
                    50,91%-ban a Francia Arts et Techniques du Progrés tulajdonában van, amin felül csak 2 cég lépi át valamivel az 5%-os tulajdonosi küszöböt. A papír magyar viszonylatban tehát minden szempontból likvidnek tekinthető.

Osztalékfizetés szempontjából a részvényenkénti 120 Ft volt az elmúlt évekre jellemző, ami várhatóan a jövőben is könnyűszerrel tartható lesz. A jelenlegi árfolyamhoz viszonyítva az igen csekély mértékű osztalékfizetést jelent, tehát az Egis Nyrt. részvények nem kifejezetten osztalékpapírok.
                    A társaság az elmúlt években csökkenő forgalom mellett tudta növelni nyereségét, míg idén gyakorlatilag megőrizte nyereségességét. Az Anpharm-üzlet tavalyi 4 milliárdos eredményét nem számolva azonban ez is komoly, 30% feletti javulást jelent.

Piacai közül a volt szovjet utódállamok jelentősége egyre csökken, ezen a területen volt visszaesés megfigyelhető, míg a hazai piac és Nyugat-Európa stagnál, vagy csekély mértékben növekszik. Az erős export érdekeltségek miatt az Egis eredményessége nagyban függ a forint árfolyamától.

A mintegy 2500 fős hazai és 1100 fős külföldi alkalmazotti létszámot az Egis a válság alatt is megőrizte.
                    Attis - A fundamentális

Hozzászólás

• Nekem kifejezetten tovább csökkent a bizodalmam a Humettel kapcsolatban a bejelentett szétválás miatt. Bővebben itt: http://www.bet.hu/topmenu/kibocsatok...103283157.html

Persze ahogy nézem a piac nem reagált különösebben a bejelentésre.
                      Attis - A fundamentális

Hozzászólás

• Úgy néz ki beáll az árfolyam 120 körülire...
                        Puli

Hozzászólás

• Attis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nekem kifejezetten tovább csökkent a bizodalmam a Humettel kapcsolatban a bejelentett szétválás miatt. Bővebben itt: http://www.bet.hu/topmenu/kibocsatok...103283157.html

Persze ahogy nézem a piac nem reagált különösebben a bejelentésre.
                          Nem nagyon...tartja a szokásos szintet
                          Puli

Hozzászólás

• újra MTELEKOM?

Boldog új évet mindenkinek!

Szerintem újra érdemes az MTELEKOMmal foglalkozni egy kicsit:

http://profitline.hu/befektetes-tozs...zveny-mtelekom
                            http://freepeti.equitas.hu/q/130022/index.htm

Valahol még azt is olvastam - egy befektetési oldalon -, hogy erősen alulvett volt az előző év végén, így ez is azt támasztja alá, hogy megindulhat felfele!
                            Madi - http://sites.google.com/site/maditozsde/

Hozzászólás

• Visszamennek a tőzsdeindexek a 2009 márciusi szintekre?
                              Ti hogy gondoljátok van-e reális esély egy brutális medvepiacnak?

Hozzászólás

• Szerintem 700 alatt érdemes elkezdeni a vásárlást. Ok. Banki kamatok 6% alatt, A nagy esésben is erős tudott maradni, osztalék oldalról nézve 10 év alatt 100% a megtérülés.
                                Ilyen jellemzőkkel kevés részvény rendelkezik.

Hozzászólás

Working...
                                X