Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hazai részvények

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Az a baj, a híreket beárazzák általában, ta szerint jobb kereskedni. Most shortolni lehetne kisebb kockázattal, persze nem déjtrédként, hanem párnapos-hetes swingként. 37 000 alatt erős shortos momentumot kaphat: duplatető után alacsonyabb korrekciós alj lenne, de ez még távoli, akár ki is törhet.

Hozzászólás

• Vettem lottót, de azzal sem nyertem semmit.

Valaki meg tudja mondani, hogy a Richter árfolyama mitől van alacsonyabb szinten, mint a jóhírek megjelenése előtt?
      Lehetne mondani, hogy a piac rántotta magával, de az már pár napja felfele megyeget, a Richter meg szembe az árral tovább esik. WTF?

Most ülök a részvényeimben. (Stop-ot nekem ne mondja senki, mert nem kis veszteségek realizálása a célom.)

Hozzászólás

• Érdemes lesz figyelni a netadóról szóló pletykákat, híreket. Fondos támasszinthez közelít a papír, jövő héten jó eladási pozíció kínálkozhat.

Hozzászólás

• 1700 Ft volt most is az ELMU osztalék.

Ellenben valami problémába futottam.
          Kifizetés napja (E nap) 2012. máj. 07. - Nekem hónapok óta megvannak a részvényeim, de eddig egy fillér nem érkezett a számlámra. Mi lehet a gond?

(Random Capitalnál vagyok, ha ez számít.)

Hozzászólás

• zwack

Sziasztok!

Már jó régóta nem szólt hozzá a topichoz senki. Gondoltam felfrissíthetnénk a témát. Lassan közeleg az újabb osztalékfizetés. Mire lehet számítani? Osztalékfizetés előtt jól fel fog majd menni az ára a papírnak? A kifizetések után nagy esésre lehet számítani? Mekkorára körülbelül? Szerintetek hosszútávra érdemes befektetni ebbe a papírba? Nekem most ez lenne a tervem.

Hozzászólás

• Közgyűlés határozatban (http://bet.hu/newkibdata/111181918/Zwk20120628or01h.pdf ) az áll, hogy összesen 1 831 500 ezer Ft osztlék lesz kifizetve.

Ebből kiszámolható, hogy részvényenként ez 900 Ft osztalékot jelent.

Cikkeznek is róla: http://www.portfolio.hu/vallalatok/e...ek.169414.html

Ellenben arra ne számíts, hogy emiatt az árfolyam változni fog mostantól az osztalékfizetésig. Ezt az infót mindenki tudja, mindenki számol vele. Mondhatni beárazta a piac.
              Az osztalékfizetéskor pedig várhatóan az osztalék mértékével, azaz 900 Ft-al fog csökkenni az árfolyam.

Ezen spekulálva nyerni, vagy veszíteni éppúgy lehet, mint bármikor máskor.

Hosszú távú kilátásokkal kapcsolatban majd jön egy nálam okosabb és talán mond valami hasznosat, de én úgy vélem, hogy az irányt a nemzetközi és hazai gazdaság teljesítménye fogja nagy mértékben meghatározni.

Hozzászólás

• Pánik van a Magyar Telekom piacán. Ma -4,04%.

Kijött hajnalban az első féléves jelentés. Bár az árbevételek megfelelőek voltak, a magyar gazdaságpolitika kilátásai (különadó, új szolgáltató ötlete) elbizonytalanítják a befektetőket. Felmerült az esetleges osztalékcsökkentés rémképe is (50-ről 40 ft-ra).

Számításaim szerint az ár a jelenlegi 393 forinton is alulértékelt (5-10% diszkont van még benne, de Benjamin Graham képlete szerint 510 forintért is megérné), sőt a csökkentett osztalék is többet jelent, mint évi 10%.

Pánik helyett inkább spájzolni kell belőle középtávra.

Hozzászólás

• Sziasztok!

Fellelhető valahol, hogy az elmúlt években mekkora osztalékot fizettek részvényenként ( kb 2003 körültől ha lehet ) és általában mikor voltak az osztalékfizetések ?
                  http://www.traderegyetem.hu/

Hozzászólás

• Suhi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok!

Fellelhető valahol, hogy az elmúlt években mekkora osztalékot fizettek részvényenként ( kb 2003 körültől ha lehet ) és általában mikor voltak az osztalékfizetések ?
                    https://www.otpbank.hu/portal/hu/IR_Osztalekfizetes 2005-2011.

http://bet.hu/magyar_egyeb/dinportl/...e?company=1604 2012.

Hozzászólás

• otp

Az imént néztem rá a hazai és külföldi részvények árfolyamalakulására és nem tudom hogy helyesen-e,de azt vettem észre hogy az Otp részvények a Bét-en kívűl a német tőzsdén is forgalomban vannak és más árfolyamon mint a hazai piacon.
                      Az érdekelne ha tényleg így van,akkor az ott megvásárolt részvényeket a Bét-en is értékesíthetem?

Hozzászólás

• KJTom91 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Az imént néztem rá a hazai és külföldi részvények árfolyamalakulására és nem tudom hogy helyesen-e,de azt vettem észre hogy az Otp részvények a Bét-en kívűl a német tőzsdén is forgalomban vannak és más árfolyamon mint a hazai piacon.
                        Az érdekelne ha tényleg így van,akkor az ott megvásárolt részvényeket a Bét-en is értékesíthetem?
                        Érdekes kérdés. Ez lenne a világ legegyszerűbb arbitrázs lehetősége, ettől függetlenül nem tartom teljesen kizártnak. Mennyi az árkülönbözet?

Hozzászólás

"az ott megvásárolt részvényeket a Bét-en is értékesíthetem? "

Nem.
                          Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

• Nagyon határozott nem választ adtál ALTERMAN.Miből gondolod hogy nem?

Hozzászólás

• Miért fxtom van ennél bonyolultabb arbitrázs lehetőség is?Hiszen az arbitrázs az időben és térben meglévő ár-, árfolyam- és kamatkülönbözetet kihasználó kereskedési forma.Vagyis pontosan az amit a kérdésemben is felvázoltam.Lehet hogy az OTP részvényeknél az arbitrázs lehetősége nem áll fenn,de ennek csak az lehetne az akadálya hogy a német tőzsdén nincs jelen a részvény.Ezt szerettem volna megtudni.

Hozzászólás

Miért fxtom van ennél bonyolultabb arbitrázs lehetőség is?Hiszen az arbitrázs az időben és térben meglévő ár-, árfolyam- és kamatkülönbözetet kihasználó kereskedési forma.Vagyis pontosan az amit a kérdésemben is felvázoltam.Lehet hogy az OTP részvényeknél az arbitrázs lehetősége nem áll fenn,de ennek csak az lehetne az akadálya hogy a német tőzsdén nincs jelen a részvény.Ezt szerettem volna megtudni.
                                Ennél csak bonyolultabbak vannak. Egyébént dec 21-én BÉT-en 4200 volt az OTP, Frankfurtban 14,234 EUR a záróár. Itt max a devizakockázaton van profit, az árfolyamkülönbözeten nem nagyon.

Hozzászólás

Working...
                                X