Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hazai részvények

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• deral5 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    valaki nem tudja, hogy valós idejű adatokat hol lehet nézni, persze ingyen. Mivel csak az otp érdekel a többi részvény nem ezért nem fizetnék 10ezret.
    15 percel késleltett adatok vannak ingyen. Töltsd le a Peti programot hozzá a www.kbcequitas.hu oldalról.

Hozzászólás

• Egy másik topikban ígértem ezt az elemzést. Babics Egon írta, aki a Petiben is található elemzéseket írja.

OTP technikai elemzés (2009. 03. 09)

30 perces:

Eséssel indult a nap, de sikerült megfogni az esést, és sikerült beindítani a shortok visszazárását (short covering), ez hatalamas napon belüli emelkedést okozott. Visszament nem csak az 1450-es ellenállás, hanem az 1500-as letörési szint fölé is, ez nagy fegyvertény. A háromszög csúcsát tesztelte ezzel vissza.

Itt 1500 felett ellenállási zóna húzódik. A short covering kifulladásával itt valószínűleg megáll az emelkedés, újabb visszaesés következhet - a pénteki vevők realizálhatnak - de újabb mélypontot már nem várhatunk. Az 1350-1400-as zóna már jó támasz lehet.

Ha a globális hangulat kedvező lesz - vagyis az európai tőzsdék emelkednek, - akkor folytatódhat a short covering. Az 1500-1600-as zóna felett 1700 az erős ellenállás és elérhető szint.

Napos:

Az 1500-as támasz alatt fals letörés. Kulcsforduló felfelé (!!!), és ezt a forgalom is alátámasztja. A kulcsforduló után egy újabb fehér gyertyával megerősítést várunk fel - ha nem ma, akkor legkésőbb holnap.

Az 1300 támasz, ha elesik, csak akkor jöhet további esés - erre már nem számítunk..

Heti:

Doji star, ez önmagában heti szinten is fordulós jelzés !!! Persze egy megerősítő fehér gyertya szükséges erre, mert ennek hiányában csak egy lehetőség marad

Hozzászólás

• Még annyit, hogy a bef. alapokat legjobb tudomásom szerint szintén védi valamilyen tőkegarancia, tehát az állambácsi 6 millió forintig kárpótol. Valaki javítson ki ha tévednék.

Hozzászólás

• Mi lesz szerintem...

Na eddig tartott a szóbeli segítség. Szerintem megint max 1200 ig megy le, akkor szerintem újabb MNB intervenció lesz. Valamilyen szinten kell tartani a forintot. De ha megint elkezd romlani a forint és 310 körül lesz egy euró akkor addig fog lemenni mint múltkor. Akkor szerintem érdemes lesz keveset vásárolni, mert akkor biztos lesz intervenció. Annak a hatása remélhetőleg megint 20% os erősödés lesz. Ti mit gondoltok?

Hozzászólás

• korompai.andras eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            15 percel késleltett adatok vannak ingyen. Töltsd le a Peti programot hozzá a www.kbcequitas.hu oldalról.
            igen, ezt tom, hogy 15 perccel késl. adatok vannak. De engem a valós idejű érdekel, csak sajna azért elő kell fizetni, 5000fttól vannak, ami eléggé szánalom. Ha valakit 1 db részvény érdekel, kiadni ennyi pénzt érte lol.

Hozzászólás

• Ha szeretnél valós idejő adatot látni,akkor a cibnél nyiss számlát és e-brokeren keresztün neten vásárolgass, akkor kb 2000 ft-ért tudsz real time adatokat nézegetni!
              Mondjuk sztem ez is sok,de spórolsz rajta 3000-et.

Hozzászólás

• KBC Equitas-nál 2400 Ft/hó a Real Time adatszolgáltatás magánszemélyek részére.

Vagy te a cégeset nézted, mert az valóban 5000 körülire jön ki?

Hozzászólás

• deral5: Annak, hogy egy darab részvény érdekel nem sok értelme van, erre senki sincs felkészülve.

Hozzászólás

• Szerintem nem egy darabot akar venni, hanem csak otp-t.

Hozzászólás

• köszönöm a helpeket. persze hogy nem 1 db részvényt vennék, az kicsit vicces lenne. Különben már vettem részvényt 500db-ot.

Hozzászólás

• http://www.hamilton.hu/hu/prices/bet/

egyebként itt találtam kb 6 percel késleltetett adatokat

Hozzászólás

• Cib

dereal5: Ha cib hez mész ott nem kell az első hónapot kifizetni. Tehát bemész megkötöd a szerződést és real time adatokkal kéred az ebrokert. Ha lejár az egy hónap akkor meg a beállításoknál átállítod késleltetettre, ami a következő hónaptól él. A késleltetett havi 330Ft. HA meg későb elakarod adni akkor vissza állítod real-time ra. Az meg 2500 FT. Szóval ha hoszzú távra tervezed igy pl spórolhatsz.

Valaki van aki napon belül kereskedik otp vel? az írhatna ki segítséget hogyan és milyen stratégiával. előre is THX

Hozzászólás

• A 330 Ft az még mindig 330-al több, mint az Equitas-nál és a nem késleltetett árfolyam is olcsóbb egy százassal.

OTP témában én max. arról tudnék stratégia tanácsot adni hogyan égesd meg magad.

Hozzászólás

• xto eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szerintem nem egy darabot akar venni, hanem csak otp-t.
                              Ezt értem, de nem minden stratégiához kell késleltetés nélküli árfolyam. Ha valaki csak OTP részvényt vesz, ezt megtartjua amíg részvényben akarja tartani a pénzét, akkor jóval kevésbé fontos az árfolyamok miatt idegeskednie.

Ráadásul ennek költsége van. Remélem nem lep meg, ha azt mondom, hogy az ehhez tartozó költségnek, a munkaidőd értékének (amíg ezt figyeled) és a friss adatoknak köszönhetően elérhető többlet haszonnak egymáshoz viszonyított arányát érdemes megvizsgálni.

Innen meg lehet tippelni: Kinek kell real time adat.

Hozzászólás

• valaki nem tudja, hogy a tetibe, van egy olyan kis ablak a grafikonoknál, hogy

v.cég, v. mennyiség, v. árfolyam e. árfolyam, e. mennyiség, e. cég.

ez az elsőnél pl, vételre kívánt mennyiség és amennyit akar érte kapni az illető?
                                Szóval ha valaki eladja/megbízást ad a részvényét mondjuk 200 dbot 1200ftos áron. akkor a v. mennyiségnél 200 a v.árfolyamnál 1200 lesz látható?

Hozzászólás

Working...
                                X