Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MOL részvény

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• MOL részvény

No hát egy ilyen témára is szükség van már.

Elég szép növekedést produkált a MOL a válság mélypontja után, ám a 20000 forint fölötti árfolyamról most már a visszaesés is számottevő.

Most ráadásul itt ez a 30 milliárdos hír:
    http://index.hu/gazdasag/magyar/2010...mnak_a_moltol/

Mint sok mindent, ezt is túlreagálja a piac és természetesen a korábbi esés sem feltétlenül a MOL-nak szólt. Ám ez ugyanígy elmondható az emelkedésről is.

Magas közkézhányad, stabil működés jelemzi, nem véletlen, hogy az OTP után a legmeghatározóbb hazai Blue Chip.
    Attis - A fundamentális

Újra 20000 fölött kereskedünk pár napja a MOL részvényekkel.

Persze ez elsősorban a globális befektetői hangulatnak tulajdonítható, így mondhatni a piaccal együtt visszafordulhat, vagy akár tovább emelkedhet.

Ami engem mindig elgondolkoztat a MOL-al kapcsolatban és úgy általában az olajipari papírokkal kapcsolatban, hogy nagyon hosszú távon az olajkészletek merülése milyen hatással lesz rájuk.
    Csökkenő készletek magasabb árakat jelentenek majd, ami elvileg növeli a vállalatok profilját, ám a közelgő olaj és profitcsapok elapadása szellemként fog ugyanekkor a fejük felett lebegni.

Szerintetek?

Hozzászólás

stock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Újra 20000 fölött kereskedünk pár napja a MOL részvényekkel.

Persze ez elsősorban a globális befektetői hangulatnak tulajdonítható, így mondhatni a piaccal együtt visszafordulhat, vagy akár tovább emelkedhet.

Ami engem mindig elgondolkoztat a MOL-al kapcsolatban és úgy általában az olajipari papírokkal kapcsolatban, hogy nagyon hosszú távon az olajkészletek merülése milyen hatással lesz rájuk.
      Csökkenő készletek magasabb árakat jelentenek majd, ami elvileg növeli a vállalatok profilját, ám a közelgő olaj és profitcsapok elapadása szellemként fog ugyanekkor a fejük felett lebegni.

Szerintetek?
      Erősen meglepődnék, ha a MOL vagy a hozzá hasonló nagy (vagy nagyobb) olajtársaságok nem készülnének fel egyéb alternatívákra, ha kimerülnek az olajkészletek. Sőt nem is kell, hogy kimerüljenek, elég lesz annyi, hogy az árak olyan mértékben emelkednek, amelyet már az emberiség tömegei nem tudnak, vagy nem hajlandóak megfizetni a továbbiakban. Akkor az ilyen társaságok nyilvánvalóan megkezdik a váltást egyéb energiaforrások irányában legyen az bioetanol üzemanyag, vagy villanyhajtás vagy bármi más, hiszen ma már a kőolaj igazából csak a motorizációnál hasznosítható megfelelő takarékossággal. A másik ugye a gáz, bár a MOL ebben mint ellátó manapság annyira nem érdekelt, inkább a kitermelésben vesz részt. Nos az az energiahordozó lényegében már ma is kiváltható, csak politikai akarat és pénz kérdése az egész. Egyszóval szerintem ha minden a "normális" kerékvágásban halad az olajtársaságok és az emberiség is reálisan nézve át tud állni más energiahordozókra, nagyobb zökkenők nélkül. Volt már ilyen a történelemben nem is egyszer!
      Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Miért lenne a MOL előnyösebb helyzetben, mint a ma még sehol nem lévő konkurencia ezekben az egyéb energiahordozókban?

Magam is vettem MOL részvényeket, de nem gondolom, hogy 50 évig is tartanom kellene. Maximum 10-20 év és szabadulok tőle, mikor egekben lesz a benzin ára és a MOL profitja.

Hozzászólás

Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Miért lenne a MOL előnyösebb helyzetben, mint a ma még sehol nem lévő konkurencia ezekben az egyéb energiahordozókban?
          Ki írt ilyesmit? Bár megjegyzem, hogy a tapasztalat és a tőkeerő ezen a téren hatványozott előnyt "jelenthet"! Abban meg, hogy van tervük az átállásra, majdnem biztos vagyok!
          Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Az olaj hatalmas üzlet. És amíg az olajbárók uralják a világot, szó sem lehet alternatív energiahordozók tömeges felhasználásáról.

Hozzászólás

nagyon megy felfelé mostanában a MOL, én pedig értetlenül állok az eset előtt. mi indokolja ezt a száguldást. ej, ha nem OTP-t vettem volna anno, hanem MOL-t most nem kéne főnie a fejemnek.

van valami adat, ami ezt alátámasztja, vagy csak egyszerűen ilyen a hangulat?

Hozzászólás

most itt van ez a hír: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=138570&is=1

eladják részvényeiket a bennfentesek. ugyanakkor azt is hallani, hogy 27 ezerért vásárolná ki az oroszokat a magyar állam. most akkor valamit tud ennek meghiusulásáról a vezetés?

Hozzászólás

Ez a hír viszont egyértelműen pozitív: http://bet.hu/topmenu/kibocsatok/kib...105472916.html

Szerintetek hétfőn hány százalékot fog ez érni? Jelent ez mondjuk 5% erősödést?

Hozzászólás

Szíriai mezőkkel kapcsolatban is voltak az ünnepek környékén igen biztató hírek, ami már a kitermelésben is megmutatkozott.
                    Az INA horvát társaságon keresztül, de mégiscsak igen komoly MOL érdekeltség teljesít jól:
                    http://hirszerzo.hu/profit/20101222_mol_ina_sziria

Ráadásul ha minden jól alakul, akkor szír földgázzal fogunk tudni fűteni a jövőben:
                    http://hvg.hu/gazdasag/20110103_szir_foldgaz_mol_ina

Hozzászólás

Vajon mennyiért vásárolták vissza a Szurgutnyeftyegaz-tól a részvényeket?
                      Meddig nőhet a MOL részvény árfolyama a következő pár hétben?
                      Ki mit vár?

Hozzászólás

korábban 27 ezret rebesgettek.
                        abban biztos vagyok, hogy a kisrészvényesek ebből kimaradnak. egy nagy részvényes ki, egy meg be. mi hatása lenne ennek a többiek kereskedésére?

Hozzászólás

Ez egy rettentően ostoba húzás volt a kormányunk részéről.

Majdhogynem semmi pozitívumot nem tudok mellé állítani, ellenben tengernyi ellenérvem lenne.
                          Mégis hova vezet az állam majd 25%-os MOL részesedése?
                          Mit tud vele kezdeni az állam, ami pozitív lenne az állampolgárok életére?

Az biztos, hogy hosszabb távon a MOL részvényesei nem nyerhetnek (de akár még nagyot is bukhatnak) az állami szerepvállalással.
                          Az állam, mint legnagyobb tulajdonos nyilvánvalóan nem profitorientált döntéseket fog hozni, hanem inkább majd védi a szegény népet a még drágább benzintől.

Én azon csodálkozom, hogy nem zuhan a MOL árfolyama.

Két cikk a témában:

Zsiday Viktor : http://www.zsiday.hu/blog/top
                          "ha negyedóra után nem tudod a pókerasztalnál, hogy ki a lúzer, akkor te vagy az. A magyar állam láthatóan nem tudja, ki a lúzer."

HVG, Mihályi Péter: http://hvg.hu/gazdasag/20110524_kiszallt_surgut_mol
                          "Több mint csúsztatás, hogy az IMF-pénzből vette meg Magyarország a Mol-részvényt az oroszoktól..."

Hozzászólás

[QUOTE=Kisbefektető;14318]Ez egy rettentően ostoba húzás volt a kormányunk részéről.

Majdhogynem semmi pozitívumot nem tudok mellé állítani, ellenben tengernyi ellenérvem lenne.
                            Mégis hova vezet az állam majd 25%-os MOL részesedése?
                            Mit tud vele kezdeni az állam, ami pozitív lenne az állampolgárok életére?

Az biztos, hogy hosszabb távon a MOL részvényesei nem nyerhetnek (de akár még nagyot is bukhatnak) az állami szerepvállalással.
                            Az állam, mint legnagyobb tulajdonos nyilvánvalóan nem profitorientált döntéseket fog hozni, hanem inkább majd védi a szegény népet a még drágább benzintől.

Én azon csodálkozom, hogy nem zuhan a MOL árfolyama.

Kisbefektető!
                            Én értem a probléma felvetését,és értem miért ez a véleményed.De ez sokkal összetettem dolog annál,hogy a kis részvényesek most nyerni fognak,vagy bukni.
                            Egy olyan múltinacionális nagyvállalat,amely szerte a világon végez kutatási tevékenységet,valamint értékesít a környező országokban is,jelentős stratégiai bázisa lehet egy országnak.Gondoljunk csak bele,mennyi embert foglalkoztat a Mol itthon,és mennyi adót fizet be a költségvetésbe!A nagy nyereség(és a nagy adóbevétel) csak akkor érhető el,ha egy cég terjeszkedik,a tulajdonosai nem civakodnak,átlátható a szerkezet,és ugyanaz a tulajdonosok érdeke!
                            Ellenkező esetben az europai rivális társaságok megpróbálhatják szétforgácsolni,ellehetetleníteni,esetleg felvásárolni-és megszüntetni(majd beolvasztásnak hívják) a Molt.Ennek pedig sok más melett az is lenne az egyik nem mellékes eredménye,hogy végeredményben a nagyvállalat mint nagy magyar adófizető cég eltűnik,és lesz belőle egy máshol adózó de itt működő és kaszírozó leánycég.És ez csak az egyik érv a sok közül.
                            Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

Végre igazán jó hírek a MOL tájáról. 6%-al megugrott az árfolyam a Gulf Keystone Petroleumo miatt, amit az Exxon Mobil felvásárol. Szeretem az ilyen jó híreket.

Tudom nem kellene számolgatni, de péntekről mára igen szépen növekedett a portfólióm értéke a MOL miatt. Valaki még aki ül MOL papírokon?

Hozzászólás

Working...
                              X