Közlemény

Collapse
No announcement yet.

OTP Bank részvény

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• OTP Bank részvény

Magyarországon 1987-ig az egyetlen lakossági bank volt az OTP, hatalmas ügyfélállománya és mérete tehát részben a múltból ered.
    Sokan az egyetlen igazán likvid hazai papírnak tekintik az OTP részvényeit, hisz magas közkézhányadon túl igen komoly napi forgalommal bír.
    A vállalat erős hazai vezetés kezében van, dr. Csányi Sándor az egyik meghatározó, ha nem a legmeghatározóbb szereplője a hazai pénzügyi életnek. Az OTP regionális érdekeltségei jelentősek, számos külföldi leányvállalata van, főként felvásárlások által. Ennek megfelelően árfolyamára komoly hatással vannak a környező piacok.
    Osztalékot nem fizet, hangsúly eddig a külföldi terjeszkedésen volt.
    Attis - A fundamentális

Elég sokat lehetett nyerni mostanában az OTP részvényen.
    Én is beszálltam és azóta is tartom a részvényeket. Annyiszor mondták már 4000 Ft-on, majd 5, 6, 7 ezer forinton is, hogy most kell kiszállni. Én nem tettem és eddig engem igazolt az idő!
    Ez a legutóbbi esés viszont már engem is zavar. 6000 alatt van az árfolyam, pedig simán ki lehetett volna szállni 7 fölött is. Egyesek pedig még 20%-os esést mondanak.
    Ezt én nem hiszem, de azért valaki megerősíthetne.

Ez az esés nem az OTP teljesítménye miatt van. Esik az egész régió, esik az egész bankszektor.
    Mint tudjuk olyan nem lehet, hogy a bank ne legyen jó üzlet, tehát utóbbinak fel kell támadnia. Az ország helyzete ugyan nem rózsás, de az államcsőd veszélye gyakorlatilag nulla!
    Nekem mindezekből az következik, hogy a helyzetnek normalizálódnia kell. Az OTP árfolyamának is vissza kell mennie valahova 7-8000 környékére és akkor még semmiféle válság utáni fellendüléssel nem számoltam!

Jól gondolom?

Azon még gondolkozom, hogy a mosatni pánikot kihasználva eladjam a részvényeket és akkor majd megint lehet nagyot kaszálni a fillérekért újra megvett OTP részvényeken.

Szerintetek adjam most el az OTP-t és később vegyem vissza, vagy inkább tartogassam csak a részvényeimet?

Hozzászólás

Mag28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Szerintetek adjam most el az OTP-t és később vegyem vissza, vagy inkább tartogassam csak a részvényeimet?
      Te tudod, hogy milyen stratégiával kereskedsz. Az mit tartalmaz erre az esetre? Esetleg azt, hogy Jóska2648 azt mondta a fórumon, hogy ne adjam el???
      Ez nem cikizés, csak ha ezzel foglalkozol, akkor elsajátíthatnád az alapokat. Miszerint ne hallgass másokra, a döntéseidért te vagy a felelős. És ha rossz döntést hoztál, akkor tanulhatsz belőle. De mire mész majd, ha beállsz a tömegek közé, akik azért szomorúak, mert a kormány, Gyurcsány, a gonosz Forint spekulánsok, akik miatt nincs ingyen ebéd, stb. De még ezek is jobbak, mint Jóska2648 a fórumról…

Hozzászólás

Véleményekre voltam kíváncsi, de most már mindegy.
        Nem adtam el az OTP részvényeim és bejött. Újra megyünk fölfelé. Ez a mai 15% nagy kaszálás azoknak, akik pénteken szálltak be.
        Kíváncsi vagyok, hogy a héten még mennyit tud fölfelé menni.

Szerintem a 7000-et átviszi és akkor hejreállt a Görög mizéria miatti kilengés.

Hozzászólás

Szegény Mag!

Azt hiszem érdemes lett volna újra postolni ...
          Nem hiszem, hogy a Görög mizéria gyors lecsengésű lesz.
          A görögök egyébként is igen kemény dió. A megszorításokra utcára vonulnak ami meg agyonüti az egyetlen árucikküket a turizmust.

Hozzászólás

Nem ment 7000 fölé, de majd fog!
            Ha megnézitek ma is csupa jó hír jött ki az OTP nyereségességéről, az árfolyam mégis esik.
            Nem a cég értéke alapján kereskednek az emberek, hanem minden más alapján. A hülye grafikonok azt mondják esnie kell, akkor mindenki elad és esni is fog.
            Aztán majd egyszer nem jön be, mint legutóbb a 15% emelkedésnél és akkorát bukik mindenki, aki nem az OTP valós értékét nézte, mint a ház!

Hozzászólás

Azt hiszem ma az bukik nagyot aki 7000 Ft-os OTP-t vár.
              Repül az OTP ki tudja hol áll meg?

Kiváncsi vagyok mikor fogják betiltani a shortot

Hozzászólás

mano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Azt hiszem ma az bukik nagyot aki 7000 Ft-os OTP-t vár.
                Repül az OTP ki tudja hol áll meg?

Kiváncsi vagyok mikor fogják betiltani a shortot
                Megfogadtam, hogy ma nem kereskedem, de jol tettem .
                5500-nal felirtam papirra egy vetelt az nem kerul semmibe , nem hittem el, hogy ennyit fog esni. Holnap vagy korrigal valamit, vagy zuhan tovabb erdekes kerdes. 5100-ra josoljak az aljat...
                Szerintem nalunk nem tiltjak be...
                Nekem az volt a furi, hogy szinte csak az OTP zuhant...

Hozzászólás

Én 5450-en kiszálltam az OTP-ből. Ha ez kell a népnek hát hajrá.

Majd visszaveszem olcsóbban. Végső soron elég rendes plusszal zártam eddig, a haszon a zsebemben. Lehetne több is, de majd ha jónak látom újra veszek OTP-t.
                  A pénzből, amit most a részvényekért kaptam remélhetőleg sokkal többet.

Amúgy ki a fene adja el ilyen mértékben az OTP-t és a többi részvényt? Hova teszik ilyenkor azt a sok pénzt?
                  Előbb utóbb vissza fogják tenni részvénybe nem?

Hozzászólás

Mag28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Én 5450-en kiszálltam az OTP-ből. Ha ez kell a népnek hát hajrá.

Majd visszaveszem olcsóbban. Végső soron elég rendes plusszal zártam eddig, a haszon a zsebemben. Lehetne több is, de majd ha jónak látom újra veszek OTP-t.
                    A pénzből, amit most a részvényekért kaptam remélhetőleg sokkal többet.

Amúgy ki a fene adja el ilyen mértékben az OTP-t és a többi részvényt? Hova teszik ilyenkor azt a sok pénzt?
                    Előbb utóbb vissza fogják tenni részvénybe nem?
                    Lehet shortolni is, ami azt jelenti elobb eladod majd visszaveszed kesobb es aki arra szamit, hogy esni fog az igy is tud keresni rajta.
                    Az, hogy ki mikor mennyiert miert vesz reszvenyt azt mindenki maga tudja.
                    En meg csak most ismerkedem ezzel a vilaggal.

Hozzászólás

Tudom. Most viszont emelkedik!?

Tiszta dili ami itt van. Tegnap még a szabályozás akadályozta meg a még nagyobb esést, erre ma fölfelé indul. Ki érti ezt?

6000-en vissza fogom venni, ha eléri és akkor már tartom. Ha nem megy föl addig, akkor megvárom míg 4-5000 környékére, vagy alá esik és ott veszek.

Hozzászólás

sziasztok, a mai cikkeket/elemzéseket olvasva a héten lehet lecsúszik 4-5eFt-ra.....
                        Spo.-ban sem túl rózsás a helyzet

Hozzászólás

csnora!
                          Bárcsak így lenne. Most nem úgy tűnik, mint ami a héten lefelé menne. Épp elég erőteljes emelkedésben van.

Nem leszek boldok, ha most, hogy eladtam az OTP papírjaimat indul meg fölfelé.Azt azonban én továbbra is tartom, hogy 6000 átlépése után beleveszek.

Hozzászólás

Számomra teljesen kiismerhetetlen, hogy mitől ugrál így egy héten belül is föl-le az egész piac.
                            A válság óta mindenki megkergült?

Hozzászólás

Mindenki ideges és azonnal mozdul a legkisebb hírre is.
                              A tegnapi és mai Kínának tulajdonított, de aki ügyes volt 2 nap alatt megkeresett több évnyi bankbetétben történő lekötés kamatát

Hozzászólás

Working...
                              X