Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Jegybanki alapkamat

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Jegybanki alapkamat

Ez is egy érdekes téma, ami nagyon sok mindent befolyásol a befektetésekkel kapcsolatban.

Most 9,5% az alapkamat és ez már január óta tartja magát.

Gondoltam itt megbeszélhetnénk, hogy mikor és milyen változás várható és ez mire fog hatást gyakorolni.

Most már csak 8,5% és várhatóan év végéig még 1 százalékkal fog csökkenni.
    A forintot nem viselte meg a nem várt mértékű alapkamat csökkentés, tehát a piac igen jól fogadta.
    Könnyen lehet legközelebb is vágnak, igaz csak egy kisebbet.
    Attis - A fundamentális

Hozzászólás

Most ugyebár 8,0%-on áll a jegybanki alapkamat, de nagyon úgy tűnik, hogy fog ez még tovább csökkenni.

Lassan elérjük azt a szintet, ami már nem ró abnormálisan nagy terheket az államra. Csökkennek a kockázatmentes befektetések hozamai és így talán többen fordulnak a tőzsde felé.

Mi a véleményetek arról, hogy mindez akár számottevő felhajtó erővel bírhat a BÉT-en?

Hozzászólás

Haladunk. Haladunk. Már 7,5% lesz holnaptól az alapkamat és várhatóan még idén további vágás várható.

Hozzászólás

Megvan az újabb vágás. Még fél százalék, azaz most már 7%-on áll és év végéig további fél százalékos alapkamat csökkentést jósolnak.

Mindezek mellett a forint erősödött a mai nap, így feltételezhető a piac még akár ennél is nagyobb vágásra számított.
          Lassan az erős forint jelenti majd a gondot. Az exportra termelő vállalatoknak már talán most is.
          Meggyőződésem, hogy a hazai befektetők közül egyre többen gondolkodnak majd el azon, hogy hova tegyék az állampapírban fialtatott forintjaikat. Lehet ez még tovább viszi felfelé a BUX-ot?

Hozzászólás

Mondjuk Simor nyilatkozata érdekes volt a kamatvágás után
            Puli

Hozzászólás

Miért? Mit mondott?

Olyasmit már most hallani, hogy a piac máris 0,5 -0,75 százalékos további vágást áraz, de ebbe nem kalkulálták bele az esetleges forintgyengülést, ami most esélyes.

Hozzászólás

stock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Miért? Mit mondott?

Olyasmit már most hallani, hogy a piac máris 0,5 -0,75 százalékos további vágást áraz, de ebbe nem kalkulálták bele az esetleges forintgyengülést, ami most esélyes.
                Eléggé arra utalt sztem, hogy valahol itt lesz a vége a kamatvágásnak, illetve hogy a jegybanknak nincs HUF/EUR árfolyam célja...
                Puli

Hozzászólás

Emberek! 6,5% és ez már senkit nem lep meg, sőt év végére egyenesen 6%-ot jósolnak.
                  Jövőre ráadásul év elején már 5,5%-ot is elképzelhetőnek tartanak.

Akárhogy is nézzük én ezt igazán pozitívnak tartom.

Hozzászólás

engem elégé zavar, hogy hol ennyi, hol annyi.
                    Egy ideig állampapírban volt a pénzem. aztán osztottam szoroztam, és rájöttem, hogy pont nem lesz soha vásárlóérték szempontjából több a kamatozott pénzem, hiába nagyobb a futamidő végén a számjegy.
                    -A reklám helye-

Hozzászólás

5,25%, amit szerintem nem sokan gondoltunk volna mondjuk 1,5 éve.
                      Attis - A fundamentális

Hozzászólás

Legutóbbi írásodkor se gondoltuk volna, hogy mostanra 6%-re vissza emelik.
                        Ma márpedig pont erről döntöttek és 6% lett az alapkamat.

Szerintetek meddig mehet ez még így? A februári megszorító bejelentésekre már nagyon vár a piac. Ha az sem lesz számottevő, akkor nem csak az alapkamat szabadulhat el.

Idén év végére remélem már 5,5%-on leszünk. Amihez az új jegybank tagok némi nyomást fognak gyakorolni.

Hozzászólás

Kiderült, hogy nem leszünk. Sőt a végén még 6%-ról is emelkedni fog.

Hozzászólás

The rate increase can hurt every day traders since looking at the market there is no any indication about rate increase from the government

Hozzászólás

Working...
                            X