Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pénzpiaci alapok

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Pénzpiaci alapok

Gondoltam ha már javasoltátok nekem a Pénzpiaci alapokat, akkor nyithatnánk neki egy témát.

Én nagyon nem tudok róla sokat, csak annyit, hogy 1 éven belüli állampapírokba és más kötvényekbe fektetik a pénzt és már rövid távra is érdemes befektetni így a pénzünket.

Valamint, hogy a fentiekből következően mérsékelt hozam, de nagyfokú biztonság jellemzi.

Mit tudok rosszul? Mit érdemes még tudni ezekről?

Igazából én ezeknek az alapoknak azért sem igazán látom az értelmét, mert mitől lenne jobb, hogy ők vesznek a pénzemből állampapírt, mintha én magam vennék.

Allampapiron es vallalati kotvenyen kivul bankbetetekbe is fektetnek, es a legnagyobb elonyuk a likviditas (mint a legtobb alape), ugyanis, ha te lekotod a penzed mondjuk 3 honapra, akkor addig nem nyulhatsz hozza kamatveszteseg nelkul (legalabbis altalaban), de ha befektetesi jegyed van, akkor azt barmikor visszavalthatod az aktualis arfolyamerteken.

En jelen pillanatban a Budapest Euro Penzpiaci Alapon gondolkodom, forintban van denominalva, de euroban fektet be, es ugy gondolom, hogy a forint nagyon sokat fog meg gyengulni, amint alabb hagy a jegybanki intervencio. Szoval most varok, hogy az MNB ujra a piacra ontson egy csomo eurot es akkor bevasarolok. Amen.
    "The whole secret to winning and losing in the stock market is to lose the least amount possible when you're not right." (William J. O’Neil )

Hozzászólás

Köszönöm.

A problémám nekem az, hogy rosszabb a hozamuk, mint amit egy sima bankbetét, vagy sima állampapír nyújtana.
      Állampapírt ráadásul idő közben is el lehet adni.

Hozzászólás

ERSTE Tőkevédett Likviditási Alap szerintem nem rossz.
        Puli

Hozzászólás

Irigylem azokat akik ennyivel is beérik!
          Nem szabad feladni a hegy lábánál és lepihenni az első csehóban!

Hozzászólás

Mandark eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Irigylem azokat akik ennyivel is beérik!
            Nem szabad feladni a hegy lábánál és lepihenni az első csehóban!
            Régebben jó termék volt ez a pénzpiaci alap.
            Sokszor volt olyan, hogy 10-20 ezer Ft.-okat félre tudtam tenni a hónap végén, és ennek elég jó helye volt egy tőkevédett pénzpiaci alapban.

Ami annak idején még ingyenes, jutalékmentes volt.

És igen, a legnagyobb előnye a likviditás volt. Hogy könnyyen gyorsan és ingyen hozzáférhető pénz volt, ha találtam, egy kiváló befektetési lehetőséget, vagy venni akartam, valami drágább dolgot (cipőt).
            Amellett, valamennyit még hozott is. Nem sokkal kevesebbet, mint a bankbetét.

De ma, már min. 200 Ft. a jutalék, amit fizetni kell érte. Ami kinyírta számomra ezt a lehetőséget. Hiszen, a jutalék, már 1-2%-át is kiteszi a lekötésnek.

100 ezer Ft. alatt nem éri meg vele foglalkozni. És az akciós bankbetét valóban többet hoz, még 3 hónap lekötésre is.

Mondjuk az ERSTE-nél volt ilyen lehetőség még régebben, nem tudom, most is van-e, hogy fedezetként fel lehetett használni a tőzsdézéshez. Tehát nem kellett KP-t tartani a bróker számlán, hanem jó volt a pp alap is 95-100%-ig.
            Csak sajna, brókernek az ERSTE kissé drága volt, először az EQUITAS-hoz, később a Random Capitalhoz képest, így nem érte meg ott számlát vezetni. Főleg határidőben, a RC verhetetlen volt.

Hozzászólás

Elindítottuk alapjainkat!

Az alapokat március 2015.03.16-ától lehet jegyezni.

http://www.strategonalapok.hu/
              www.strategon.hu-Boczán László Tel:+36703661766

Hozzászólás

Working...
              X