Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Befektetési alapok újra

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Zoli:
    Csak játszottunk a számokkal.
    A pozícióméreteim simán megköthetők lettek volna 500 usd-s számlán is, így kijön az extrém hozam.
    50 usd számlán viszont már én sem javasolnék ekkora pozíciókat, főleg nem kezdőknek…

Pilotfish:
    Persze, igazad van. De egy alapkezelő máshogy dolgozik, mint egy kockázatvállaló forex trader. Ott néha a 2-szeres is sok (lásd OTP Supra esete).

Hozzászólás

moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Zoli:
      Csak játszottunk a számokkal.
      A pozícióméreteim simán megköthetők lettek volna 500 usd-s számlán is, így kijön az extrém hozam.
      50 usd számlán viszont már én sem javasolnék ekkora pozíciókat, főleg nem kezdőknek…
      Értem. A lényeg, hogy úgyis a kérdező kockázatvállalási hajlandóságán múlik mekkora profitot érhet el. Én is utálom a nagy DD-t, és jobban érzem magam egy viszonylag magasabb találati arányú rendszerrel. Ez mindenkinél más és más.
      Attached Files
      Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ez mindenkinél más és más.
        Gratula.
        Na most jön bőség zavara a fórumon, mikor előkerülnek az eddig szemérmesen eltitkolt görbék..

Hozzászólás

Köszönöm mindenkinek a választ. Most miattam szét lett offolva ez a befektetési alapos topic... Így inkább én is átmegyek egy megfelelő topicba...

Hozzászólás

Sziasztok,

Aki befektetési alapokban gondolkodik, annak nagyon hasznos lehet az oldalam, nemrég készült el.
            Lehet rangsorolni az alapokat pl éves teljesítményük alapján, de egy gyors és anonym regisztráció után saját portfóliót is felvegetünk, amivel követni tudjuk befektetéseink aktuális állapotát.
            Az oldal használata ingyenes! Nézzétek meg bátran.

www.befektetesmenedzser.hu

Üdv. Gábor
            www.befektetesmenedzser.hu

Hozzászólás

Abszolút hozamú alapok teljesítménye (2005-2015)

Sziasztok!

Elkészült a 2015-ös évet is magában foglaló táblázat a most már a BAMOSZ jegyzékében megtalálható, forintban jegyzett, abszolút hozamú, nyilvános, nyílt végű befektetési alapok teljesítményéről.

A tradíciót megszakítva azért nem csak a Hozampláza kínálatát vettem figyelembe, mert már tavaly is úgy gondoltam, hogy nem versenyképes a szolgáltatásuk pl. a Concorde-al szemben, és ezt meg is erősítették, a decemberi díjemelésükkel.

A BAMOSZ adatbázisából kiszűrtem azokat az alapokat, amiket idén indítottak.
              Megeshet, hogy vannak a táblázatban számítási, esetleg módszertani hibák, így a felelősséget természetesen elhárítom magamtól. A számok csak is tájékoztató jellegűek.

Ennek ellenére lehetnek hasznos funkciói a táblázatnak:

- A kék színű feliratok hiperlinkek, amelyeken keresztül közvetlenül elérhető az adott alap, alapkezelő weboldala, letölthető az egyszerűsített befektetői információs (KIID) dokumentum, megnyitható az alap BAMOSZ adatlapja, valamint egy közös (BAMOSZ) grafikon, ami egyidejűleg jeleníti meg az adott abszolút hozamú alap és egy kockázatmentes alap (CIB hozam védett alap) grafikonját.

- Az alapok melletti "x"-re kattintva elrejti az alap sorát, így csak azokat az alapokat lehet megjeleníti, amelyekre kíváncsiak vagyunk. A bal felső sarokban az "Összehasonlítás" feliratra, vagy a mellette látható négyzetre kattintva megnyílik a látható alapok közös BAMOSZ összehasonlító grafikonja.

- A táblázat alján lévő két cellába megadhatjuk, hogy a cellák színének megfelelően színezze ki az adatbázis megfelelő részleteit. Megadhatjuk, hogy minél nagyobb értékű hozam, illetve maximális drawdown értékeket jelöljön meg.

A táblázatban 2005-2015 december 31-ei adatok szerepelnek, évekre lebontva, valamint külön feltüntetve három, illetve ötéves teljesítményeket, valamint a kezdetektől produkált teljesítményt.

A látható adatok: a hozam %-ban, a drawdown -%-ban, valamint a leghosszabb drawdown ciklus napokban.
              Itt annyi változás van a tavalyi táblázathoz képest, hogy most naptári napokkal számolok, a hétvégéket is hozzáadom. Így az egyes ciklusok hosszabbak lettek, a tavalyi adatokhoz képest.

Azt gondolom, aki befektetési alapokkal szeretne foglalkozni, érdemes utána néznie a befektetési szolgáltatóknak is. Az elmúlt időszak komoly tanulságokat hozott. Költségek, választék, biztonság a legfontosabb kérdések.
              Értékpapírszámla díjak és költségek összehasonlítása 2016-tól

Ha valaki mélyebben is beleásná magát a befektetési alapok hátterébe, itt elérheti az összes alap költség szerkezetét. Ezezek a tételek, már érvényesültek az árban, tehát csak közvetetten érinti a befektetőt.

Remélem, találtok hasznosságot a táblázatban.
              Magas hozamot, alacsony szórás és boldog újévet kívánok minden fórum lakónak és szeretteiknek!

A táblázat ZIP-elve innen letölthető.
              A táblázat makrókat tartalmaz!
              Attached Files

Hozzászólás

Sziasztok!

A Templetonnak van egy érdekes alapja, amivel hedgelni tudjátok az EUR USD keresztet. EUR befektetésem van és ezt javasolták: LU0294221253. Azt tapasztaltam h durván visszaesett az eur változat, a dollár gyengülése miatt és akik beleültek most lehet tartósan mínuszban lesznek, de ha ezt is megveszem akkor sokkal kiegyensúlyozottabb lesz az eredmény és nekem ez számít.

Valakinek van ebben tapasztalata? Olvastam erről egy cikket és várató h tovább erősödik az EUR: http://inwestblog.hu/hogyan-erje-el-...-30-nap-alatt/

Köszi!

Hozzászólás

Working...
                X