Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ETF befektetés költségei 10 évre

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• ETF befektetés költségei 10 évre

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Üdv Mindenkinek!

Ha valaki befektet egy adott ETF-be, és egyszerűen szeretné olcsón, biztonságosan tartani a befektetést 10-12 évig, akkor mely brókercégnél vagy pénzintézetnél vezetett értékpapírszámlán tudja olcsón, mindenféle váratlanul felmerülő költség (pl. egyoldalú szerződésmódosítás, egy év után felmerülő inaktivitási díj stb.) nélkül tartani azt?

A nemzetközi kínálat (is) érdekelne, EU-cég fektetne be, így a Tartós Befektetési Számla hiánya külföldi szolgáltatóknál nem szempont. A befektetővédelem szintje viszont igen, csak szabályozott keretek között működő szolgáltatót tudunk elképzelni. Az ETF vagy USD vagy EUR pénznemben lenne, ez nem tudom, hogy befolyásolja-e adott helyszíneken a befektető védelmét.

Keresgélek napok óta, de pl. a német Ing-diba csak németországi lakosoknak nyit számlát. Érdekes ez az EU, na. Mely jó nevű, nagy szolgáltatók jöhetnek szóba és milyen költségre számíthat az ember 10 évre vetítve?
    Nagy

Interactive brokers.....
    www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

Ha jól látom, akkor az Interactive Brokers mindenképpen lehúz havi 10USD-t activity fee (avagy Monthly Activity Fee) címszó alatt. Vagy félreértek valamit a díjszabásukban?
      Nagy

Hozzászólás

nagy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ha jól látom, akkor az Interactive Brokers mindenképpen lehúz havi 10USD-t activity fee (avagy Monthly Activity Fee) címszó alatt. Vagy félreértek valamit a díjszabásukban?
        Igen jól látod.
        www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

Miért jók ezek az ETFek? Illetve miért nem magyar szolgáltatón keresztül nyomod?
          Érdekelne, mert nekem is lenne befektetni való pénzem...
          www.befektetesmenedzser.hu

Hozzászólás

befektetesmenedzser.hu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Miért jók ezek az ETFek? Illetve miért nem magyar szolgáltatón keresztül nyomod?
            Érdekelne, mert nekem is lenne befektetni való pénzem...
            Kisebb számlával is tudsz részvényeket, határidős piacokat követni, alacsony költségért.

A második kérdésedre adott választ a fantáziádra bízom.....
            Azért hogy legyen mégis némi kiindulási pontod:
            -fos cégek
            -fos felügyelet
            -birka kapzsi emerek
            -megkockáztatom, hogy Cipruson sincs kevésbé biztonságban a pénzed, mint itt (ezzel most lehet, hogy sokaknál kivertem a biztosítékot......nem baj)
            www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

Working...
            X