Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Állampapírok

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Állampapírok

Milyen módon vásárolhat a magyar állampolgár külföldi oszág által kibocsájtott állampapírt?
    -A reklám helye-

Üdvözlök mindenkit!
    Gondolom mást is érdekelne a felvetett téma, ill az alábbi kérdéseim.
    A következőkkel kapcsolatban várok hozzásólásokat:

1: Magyar állampolgár vehet-e külföldi állam által kibocsájtott állampapírt?
    2: hol, hogy?
    3: A különböző országok aktuális jegybanki alapkamatairól valami féle összehasonlító
    táblázat fellelhető-e a neten (én nem találtam).
    4: Vásárlást terheli-e költség (hasonlókép a részvényvásárlláshoz - brókerköltség)?
    5: Fizikai valójában megvásárolható-e a papír, vagy csak dematerizált formában
    pl.: értékpapírszámlán?
    6: A hozam utáni adózás mely állam felé történik?

Bizonyára buta kérdéseket tettem fel. De azért kíváncsian várom a válaszokat.
    Üdv Gabor.
    -A reklám helye-

Hozzászólás

Állampapír

Erre szeretnék magyarázatot kérni:

Lejárat: 2010.08.24 2010/D MAGYAR ÁLLAMKÖTVÉNY

Állampapír 2010/D MAGYAR ÁLLAMKÖTVÉNY
      Befektetni kívánt összeg 100000 Ft Névérték 90 000 Ft
      Adásvétel dátuma 2010.06.18
      Pénz telj. dátuma 2010.06.21
      Ép. telj. dátuma 2010.06.21

Hozam 4,3000 %
      Pontos vételár 94 922 Ft

Készlet
      6 441 db
      Készlet névértéken
      64 410 000 Ft
      Ár
      10 546,85 Ft
      Felhalmozott kamat
      5,1541 %

Ezt én úgy értelmezem,hogy 3 nap alatt 5078 forint lesz a bevétel? Vagy a lejárati időben lesz annyi? Ha nem ennyi akkor hogy derül ki hogy mennyi a nyereség? Mi az a felhalmozott kamat?

Csak mert nem értem ezt az egészet. Ha 3 nap alatt van nyereség, akkor megéri ebbe fektetni,de ha ez így van akkor ez miért éri meg? Mármint nem a vevőnek hanem az eladónak. Vagy ezt 3 nap múlva ugyanúgy el kell adni,vagy a lejárati időig?

Válaszokat előre is köszönöm.
      A lehetetlen nem létezik!

Hozzászólás

Sziasztok,
        tudna valaki pontosabb felvilágosítást adni az állampapírokról? Köszi!

Hozzászólás

Stockwalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sziasztok,
          tudna valaki pontosabb felvilágosítást adni az állampapírokról? Köszi!
          Mit szeretnél tudni?

Hozzászólás

fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Mit szeretnél tudni?
            Hát ha lehetne, mindent. Hol lehet megvenni, előnyök hátrányok, satöbbi. Google-lel valahogy nem állt össze a kép.

Hozzászólás

Stockwalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hát ha lehetne, mindent. Hol lehet megvenni, előnyök hátrányok, satöbbi. Google-lel valahogy nem állt össze a kép.
              Konkrét kérdésekre tudok válaszolni.
              Hol lehet megvenni: bankoknál, brókercégeknél és a Magyar Államkincstár lakossági ügyfélszolgálatán.

Javaslom, hogy tanulmányozd a szakirodalmat, hogy kérdezni tudj .
              Ajánlott irodalom: Tőzsdei szakvizsga felkészítő (Bankárképző Központ)

Hozzászólás

milyen időtávra szeretnél állampapírba fektetni? ez már meghatározza azt, hogy mely állampapírokat kell egyáltalán számításba venni. DKJ esetében nekem pl. abból lett elegem, hogy a rövid futamidő miatt rohangálhat utána az ember.

Hozzászólás

Egy konkrét példa amiről anno én kérdeztem, a portfolió.hu - tól megkaptam a választ:

Ha ez segít a döntésben akkor örülök,ha nem szerintem akkor is hasznos info:

"Kedves Ügyfelünk,

Kérdésére válaszolva tájékoztatni szeretném, hogy a MÁK 2010/D állampapír lejárata 2010.08.24. (Tehát a lejáratig megközelítőleg kettő hónap van hátra). Ha vásárol a papírból, Önnek 1 db papírért annak névértékét (10.000 HUF) illetve az előző kamatfizetés (2009.08.24) óta felhalmozott kamatot kell megfizetnie, ez a jelen piaci árfolyamon 546 HUF.

A papírért, ha Ön a lejáratig megtartja, összesen névértéket (10.000 HUF) és a 6,25%-os kamatszelvény összegét, 625 HUF-ot fog kapni.

A vásárláskori (10.546) és lejáratkori (10.625) érték az állampapír hozama, ennek a hozamszintnek az éves százalékos mértéke a 4,3%. Ténylegesen, egy db állapapíron Ön 79 HUF nyereséget tud elérni, a példában hozott 9 db-on 711 HUF-ot. (Kamatadó levonása nélkül!)

Amenniyben további kérdése merülne fel, állunk rendelkezésére.

Tisztelettel:

Pintér András"
                  A lehetetlen nem létezik!

Hozzászólás

Working...
                  X