Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Befektetési alapok

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Befektetési alapok

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Sziasztok,

Manapság sokan tőzsdéznek és devizával kereskednek. Én magam is megpróbáltam több kevesebb sikerrel, végül arra jutottam, hogy inkább a megkeresett pénzemet különféle alapokba rakom. Ez a téma egy indító lenne, hogy mindenki megírja a tapasztalatát, hogy mi alapján fektet be egy adott alapba, vannak-e jó praktikák, stb.

Várom a hozzászólásokat!

Üdv. Gábor
    www.befektetesmenedzser.hu

befektetesmenedzser.hu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

Manapság sokan tőzsdéznek és devizával kereskednek. Én magam is megpróbáltam több kevesebb sikerrel, végül arra jutottam, hogy inkább a megkeresett pénzemet különféle alapokba rakom. Ez a téma egy indító lenne, hogy mindenki megírja a tapasztalatát, hogy mi alapján fektet be egy adott alapba, vannak-e jó praktikák, stb.

Várom a hozzászólásokat!

Üdv. Gábor
    Szia.
    Egy managertől vártam volna, hogy legalább mézesmadzagnak bedobjon vmi jó praktikát, bevigyen a tutibusiness édes szirupos málnásába.
    Ez így nekem most nagyon a vak vezet világtalant kategória.

ui: néma** zongoraleckét adok veszek

** ne szólj szám, nem fáj fejem, mindenki jobban jár ha nem énekelek hozzá

--------------------
    na jó, látom már, megvan a lényeges mondat a hozzászólás allján, miért nem ezzel kezded, minek a sűketelés ???
    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

Ja én nem vagyok menedzser
      Én szoftverfejlesztő vagyok, az oldalam foglalkozik befektetési alapokkal, innen a név, nyugodtan nézzétek meg, ingyenes a használata.
      Azonban érdekelne, hogy kinek mi a véleménye milyen alapokba érdemes befektetni a jelenlegi szituációban: Kína, Volkswagen, Olaj, Technikai részvények.
      Várom az okosságokat, és nézzétek meg az oldalt is

Hozzászólás

Én szoftverfejlesztő vagyok,
        Várom az okosságokat,
        A pénz- és tőkepiacokon sok ezer termék van. Lehetetlen mindegyiket figyelni, szűrni, kereskedni.

Ha valakinek nincs ideje, kedve, tudása az önálló tradeléshez, jó választás lehet beépíteni a portfólióba a befektetési/eszköz alapokat, ahol szakemberek végzik el ezt a munkát adott befektetési politika alapján. De ebből is rengeteg van.

Az átlag ügyfélnek éppen elég abból a néhány tucatból választani, amit bankja, brókere vagy biztosítója nyújtani tud. Nem beszélve a prémium, és privát banki támogatásról.

Ezért nem értem, mire jó a weboldalad. Adatokat szolgáltat, de ez megtalálható a bamosz, vagy az adott pénzintézet weboldalán is.

Mit lehet a gyakorlatban ennyi infóval kezdeni? Tudod elemezni, rangsorolni a befektetési politikákat a jövőre nézve? Tudsz ajánlani olyan számlanyitási lehetőséget, ahol minden alappal lehetne kereskedni? Milyen típusú ügyfélnek melyiket ajánlanád?

Szóval nekem úgy tűnik, van egy informatikailag profi weboldal, csak épp a szakmai tartalom hiányzik.
        Nem biztos, hogy a fórumról fogod megkapni a hiányzó „okosságokat”.
        http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

Én szoftverfejlesztő vagyok, az oldalam foglalkozik befektetési alapokkal, innen a név, nyugodtan nézzétek meg, ingyenes a használata.
          Azonban érdekelne, hogy kinek mi a véleménye milyen alapokba érdemes befektetni a jelenlegi szituációban: Kína, Volkswagen, Olaj, Technikai részvények.
          Várom az okosságokat, és nézzétek meg az oldalt is
          Nekem tetszik az oldalad, megnéztem. Én szeretem a dolgokat egybe összehasonlítva látni. Egy átlagos befektető, aki diverzifikációban gondolkodik tudja hasznát venni.

Kína : Nem piszkálom Kínát, mert kizárólag tech. alapon nem szeretek kereskedni, nagyon sok infóm meg nincs róluk, tudásom felszínes, mehet amerre akar.

Volkswagen : Eladni már nem, venni még nem (részemről) skip ez is nekem.

Olaj : én longokat keresek benne, lehet helytelenül, főleg készletadatok után próbálok beülni.

Technikai részvények alatt nem tudom mit értesz.

Hozzászólás

moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A pénz- és tőkepiacokon sok ezer termék van. Lehetetlen mindegyiket figyelni, szűrni, kereskedni.

Ha valakinek nincs ideje, kedve, tudása az önálló tradeléshez, jó választás lehet beépíteni a portfólióba a befektetési/eszköz alapokat, ahol szakemberek végzik el ezt a munkát adott befektetési politika alapján. De ebből is rengeteg van.

Az átlag ügyfélnek éppen elég abból a néhány tucatból választani, amit bankja, brókere vagy biztosítója nyújtani tud. Nem beszélve a prémium, és privát banki támogatásról.

Ezért nem értem, mire jó a weboldalad. Adatokat szolgáltat, de ez megtalálható a bamosz, vagy az adott pénzintézet weboldalán is.

Mit lehet a gyakorlatban ennyi infóval kezdeni? Tudod elemezni, rangsorolni a befektetési politikákat a jövőre nézve? Tudsz ajánlani olyan számlanyitási lehetőséget, ahol minden alappal lehetne kereskedni? Milyen típusú ügyfélnek melyiket ajánlanád?

Szóval nekem úgy tűnik, van egy informatikailag profi weboldal, csak épp a szakmai tartalom hiányzik.
            Nem biztos, hogy a fórumról fogod megkapni a hiányzó „okosságokat”.
            Nos azt írod, h az átlag ügyfélnek elég, amit a pénzintézet szolgáltat. Ezek szerint akkor én nem feltétlen az átlag ügyfeleknek írtam, mert nekem és pár barátomnak az volt az igénye, h a megtakarításunkat a legjobb alapokba tegyük, attól függetlenül, h pl az egyes bank, mit akar rádsózni.

Namost a bamosz oldala szép és jó, de nem tudod az adatokat rendezni, rangsorolni.

Pl tegyük fel, h kockázatkerülő az ember, rangsololja az alapokat, mondjuk 3 éves teljesítmény alapján, egyenként rákattint (mert mostmár előhozza a bamosz részletest), és megnézi részletesen, h az adott alap kockázati besorolása mi, így maga tud dönteni melyik alapot válassza.

Egyébként az egy jó észrevétel, h az egyszerűbb embereknek kéne vmi szűrést, tanácsadást csinálni, majd gondolkozom ezen is

Hozzászólás

erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nekem tetszik az oldalad, megnéztem. Én szeretem a dolgokat egybe összehasonlítva látni. Egy átlagos befektető, aki diverzifikációban gondolkodik tudja hasznát venni.

Kína : Nem piszkálom Kínát, mert kizárólag tech. alapon nem szeretek kereskedni, nagyon sok infóm meg nincs róluk, tudásom felszínes, mehet amerre akar.

Volkswagen : Eladni már nem, venni még nem (részemről) skip ez is nekem.

Olaj : én longokat keresek benne, lehet helytelenül, főleg készletadatok után próbálok beülni.

Technikai részvények alatt nem tudom mit értesz.
              Köszi a kommenteted, örülök, hogy tetszik az oldal

Tök jó, h leírtad, h melyik befektetésben hogy gondolkodsz. Az olaj az most nekem nagyon bizonytalan, a VW az egy érdekes dolog, még infót gyűjtök. Technikai részvények alatt pedig ilyet értek, h Apple, Tesla, ilyesmik.

Hozzászólás

Befektetési Alap ktg. + részvény osztalék

Befektetési alapnál be kell kalkulálni a dijakat is,
                A KIID vételi és visszaváltási dij lehet akár 5-5% is,
                Sikerdij akár 20%
                Brokercég dija, ha nem a saját (alaphoz tartozo) banknál veszed,
                Pénzátutalás, visszautalás dija,
                Hát nem tudom megéri-e?
                Mi a véleményetek?
                --------------------------------------------------
                Tényleg tudja valaki, hogy a befektetési alapok elszámolásában mikor jelenik meg az osztalék?
                A fordulónapkor, vagy a kifizetés napján?
                Ehhez igazodva talán érdemes a beszállásokat is igazitani.

Hozzászólás

Working...
                X