Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Befektetési lehetőségek átlagembereknek

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Befektetési lehetőségek átlagembereknek

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Biztosan nem vagyok egyedül, aki a következő helyzetben van:
    Fiatal, jól kereső viszonylag nagy megtakarítással rendelkező, azonban pénzügyekben annyira nem járatos. Több éve olvasgatom ezt a fórumot, ahol épp azért kötöttem ki, mert befektetési lehetőségeket kerestem.

Már volt szó mindenféle befektetési formáról többek közt ebben témában is
    http://forum.tozsde.hu/tovabbi-befek...takaritas.html Gyakorlatilag az látszik, hogy biztonságos és bárki számára könnyen elérhető befektetések szinte nem hoznak semmit. Viszonylag jobb hozamokhoz pedig már rendszeres felügyelet sőt ami rosszabb: szaktudás is szükségeltetik. Nagyon vonz a tőzsdézés is mint olyan, de munka mellett jelenleg nem jut rá idő, tehát saját magam nem fogom tudni menedzselni a pénzem, már dönteni sem tudnék mi alapján. Ha minden igaz, a legjobb hozamokat egyébként ilyesmivel lehetne elérni és nagy álmom, hogy ezzel is komolyabban foglalkozzak, de ennek még nem jött el az ideje.

Szeretném, ha ki-ki leírná tapasztalatait, legyen az negatív vagy pozitív, hol és milyen formában érdemes tárolni a pénzt?

Kezdem jómagam:

Unit Liked: valóban magasak a költségei és nagyon rosszakat írtok róla. Hogy mennyire éri meg, az majd idővel derül csak ki számomra, eddig bíztam benne, de gyengül a hitem. Ami nagyon szimpatikus benne, hogy szakértői tanácsadást ígérnek, viszonylag sok alap elérhető és hosszú távon jóval nagyobb kamat érhető el, mint egy lekötéssel. Ha 10 év múlva összességében valóban szebb lesz az egyenlegem mintha 10%-kal kamatoztatnám bárhol máshol, akkor azt mondom megérte.

Quaestor: Mostani zord helyzetben persze az alapok sem teljesítenek valami fényesen, így a megtakarításom nagyját a Quaestor egyik kötvényében helyeztem el, ami 9% hozamot garantál (persze ebből lejön még a 16% adó).
    Jelenleg ez a legjobb amit tanácsolhatnék magamhoz hasonlóakhoz: gyakorlatilag olyan mint egy lekötés, számlavezetési díj és rejtett költségek nincsenek, lekötéstől jóval szebb (de még mindig nem elég jó) hozam.

Milyen lehetőségek vannak még? Továbbá érdekel, hogy mik a reális hozamok az egy-egy befektetési formánál? Jelenleg úgy látom, hogy 10-12% az amivel számolni lehet, de ma még ennyit sem tudok kidolgoztatni a pénzemből (legfeljebb az UL hozhat ennyit, ha egyáltalán...)
    Pl. aki komolyabban forex-ezik, és szakértője az milyen hozamokat tud csinálni? Konkrét tapasztalatok érdekelnek, nem a mesés elvek!

Aminek leginkább örülnék, ha volna egy tanácsadó személy, aki akár pénzért menedzseli a pénzem. Elmagyarázná, indokolná és átbeszélné velem a döntéseket. Létezik egyáltalán ilyen? Mit csinál az az ember, akinek van 5-10 folyamatosan hízó "felesleges" milliója, és abból passzív jövedelmet szeretne magának kovácsolni úgy, hogy tovább takarékoskodik illetve a pénzét is meg szeretné dolgoztatni?

Szia dixo. Ha rám hallgatsz: nem hallgatsz senkire. Hogy ki mit tud rövid-, középtávon kihozni, az a te szempontodból lényegtelen.

Ha valaki elért valamit ezen a területen, nem reklámozza magát, nem kérkedik, mert kialakult benne a legfontosabb dolog, ami ehhez a szakmához kell, ez pedig az: ALÁZAT.
    Fegyelmezett (=alázatos) tanulás. 5-6000 órát már említettek vmelyik topikban. Lehet benne valami.
    Fegyelmezett (=mechanikus, érzelmektől mentes stb.) döntéshozatal =pszcihológia, 50%-nak gondolom.

Nézzünk azért a lehetséges válaszlehetőségeket:
    -ha valaki egy év alatt tartja a kezdeti tőkéjét, elhiszed?
    -ha más azt mondja meg2x-ezi, elhiszed?
    -ha 10x-ezi, elhiszed?
    Általánosságban, ha egy hasonló kérdést felteszel, és pozitív választ vársz, akkor a számodra legkedvezőbb, de még a realitásérzékedbe teljesen nem ütköző választ fogod elhinni. Ellentmondás: amit te még reálisnak tartasz, a kérdésed meg pont erre irányul (a valóságban mi reális, csak hát sokan sokfélét mondanak..).

dixo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    pénzért menedzseli
    -arra gondoltál, hogy forexen ő kezeli? Ez miért lenne üzlet neki? Van saját számlája, rajta valószínűleg nagyobb összeggel.

A címválasztást gyakorold.
    Ha nincs időd, a forexet ne akard megtanulni.
    A szélhámosokat kerüld.
    Ha a körülmények változnának, kezdd el a tanulást.
    Amúgy meg én is csak osztom az észt.

piece
    Markets are not price movement. They are traders making trading decisions. - Lance Beggs

Hozzászólás

Dixo, félreértettelek, elolvastam mégegyszer amit írtál, én meg a forexre hegyeztem ki, én kérek elnézést. Forex tekintetében tartom a leírtakat.
      Markets are not price movement. They are traders making trading decisions. - Lance Beggs

Hozzászólás

Szia nemecsek!

Köszönöm a válaszod ennek ellenére. Elgondolkodtató amit írtál a hozamokkal kapcsolatosan... tehát egyáltalán mi az amit elhinnék. Nagyon is igaz! De ezért is várok konkrét tapasztalatokat, kinek hol mivel sikerült elérnie? Ez egyébként ennyire megfoghatatlan dolog?

Meg fogom tanulni, ahhoz kellő képen érdekel. Ugyanolyan izgalmas (és nehéz) mint az a szakma, amivel most a kenyerem keresem. Kitartás és tanulni akarás megvan, de erre tudatosan elszánt időt kell szorítanom, ami a mostani cégfejlesztések mellett még nem fér be (legalábbis nagyon szűkösen, abból meg csak a baj van).

Találtam most egy ilyen oldalt: http://www.penzugyeink.com/ Tetszik amiket írnak, valami ilyesmire volna szükségem, esetleg valaki hallott már róluk?
        Csak nehogy az legyen a vége, hogy ez is valami átverés

Elnézést a topic címért, én is észrevettem, de nem tudtam már szerkeszteni csak a hozzászólásom

Hozzászólás

Nem az elírásra gondoltam, a kontrasztra utaltam, az átlagemberek bére és az anyagi helyzeted között, hogy egy lapon említed a kettőt, párhuzamot vonsz; de lehet csak én értelmezésemben. Ezen fel is húztam magam.
          Hidd el a leghitelesebb adat az lesz, ha nyitsz egy demó számlát és ahogy időd engedi próbálgatod a kötéseket 1-2 hónapig. Én szurkolok neked, a kezdő merítsen a kezdő sikeréből, azzal tud azonosulni, azt elhiszi; részben ezért indítottam a topikom és olvasnám én is szívesen mások előrehaladását.

Szia nemecsek!

Köszönöm a válaszod ennek ellenére. Elgondolkodtató amit írtál a hozamokkal kapcsolatosan... tehát egyáltalán mi az amit elhinnék. Nagyon is igaz! De ezért is várok konkrét tapasztalatokat, kinek hol mivel sikerült elérnie? Ez egyébként ennyire megfoghatatlan dolog?

Meg fogom tanulni, ahhoz kellő képen érdekel. Ugyanolyan izgalmas (és nehéz) mint az a szakma, amivel most a kenyerem keresem. Kitartás és tanulni akarás megvan, de erre tudatosan elszánt időt kell szorítanom, ami a mostani cégfejlesztések mellett még nem fér be (legalábbis nagyon szűkösen, abból meg csak a baj van).

Találtam most egy ilyen oldalt: http://www.penzugyeink.com/ Tetszik amiket írnak, valami ilyesmire volna szükségem, esetleg valaki hallott már róluk?
          Csak nehogy az legyen a vége, hogy ez is valami átverés

Elnézést a topic címért, én is észrevettem, de nem tudtam már szerkeszteni csak a hozzászólásom

Hozzászólás

Téma címében az elírást javítottam.

Hozzászólás

Köszönöm szépen Harzol!

Elnézést nemecsek, nem akartalak felhúzni Erre látod nem is gondoltam (és tényleg hálás lehetek a helyzetemért...). Annyit mondjuk hozzátennék, hogy ez bizony éveken át tartó nagyon kemény munka eredménye, amit egyetemi éveim alatt kezdtem el a bulik rovására. Ráadásul szülői támogatás nélkül, hisz mindketten munkanélküliek. Érdekes, hogy lehet épp ezzel támogattak, mert meg kellett tanulnom lábra állni.

Átlagemberrel azt szerettem volna kifejezni, hogy olyan hétköznapi emberek, akik nem értenek a pénzügyekhez. Nem ismerik jól a fogalmakat, nem képesek döntést hozni, mert nem értenek hozzá. Tényleg nem tudom, hogy a cégvezetők, orvosok, vagy bárki, akinek van nagyobb megtakarítása (örökölt mondjuk), az mit csinál vele, hova fordul?

Egyébként mese nincs, meg kell tanulni. Érdekel is, illetve azzal járok jobban hosszú távon ez biztos. Demóztam már, de eddig nem sok sikerrel A fórumot is rengeteget olvastam főleg tavaly, és nagyon tetszik. Rengeteg anyagot fel tudtam halmozni és hiszem, hogy ezek alapján ki is tudnék fejleszteni magamnak egy jó kis stratégiát, de ezt vagy normálisan csinálom vagy sehogy. Jelenleg nincs rá idő, de lehet át fogom szervezni az életem és az estéimet ismét erre szánni.

Hozzászólás

Sziasztok!

Végigolvastam amiket írtatok korábban és azt kívánom Nektek, hogy komoly eredményeket érjetek el a forexxel! Én már jóideje "próbálokzok vele", azonban nem sikerült átütő ereményt elérnem. Azt viszont biztosan tudom, hogy el lehet érni kimagasló ereményeket, valamint ez már sokaknak sikerült. Számomra az is megnyugtató lenne, ha valaki a saját számlámon kereskedne, ill. egy befektetési alapba pakolnám a pénzem - a lényeg, hogy számítani tudjak egy folyamatos bevételre. Korábban már ide a fórumba is írtam, hogy keressek olyan tapasztalt befektetőt, aki már kipróbált egy ilyen opciót. A neten is böngésztem és ráakadtam egy blogra, amely pont az ilyen befektetésekkel foglalkozik.
                http://kezeltszamla.blog.hu/ ez a címe. Az üzemeltetővel nm sikerült felvennem a kapcsolatot még, de az a célja a bloggal, hogy 4 kezelt számlás szolgáltatót végigvesz és kielemzi őket- teljesen objektíven, pont úgy, ahogy mi tennénk ( vagy kéne tennünk). Elég terjedelmes, de ez ad megfelelő alapot a részletes elemzésnek!

üdv!

Hozzászólás

Végigolvastam a blogot, eddig nagyon tetszik amit ír. Kíváncsi vagyok, mit hoz ki belőle végeredményben. Valóban jó volna kapcsolatba lépni az illetővel, nehogy csak egy jóelőre kitervelt reklámblogja legyen valamelyik cégnek

Hozzászólás

Szia!

Az oldal gyorsan frissül és azt kell h mondjam, van súlya! Tényleg releváns infokon vezeti végig az érdeklődőt és véleményem szerint maga a blog üzemeltetője is érdeklődő. A különböző tulajdonságok tényleg a legjobbak és mivel engem is nagyon érdekelnek ezek a befektetési típusok utána is néztem ezeknek. Persze magamtól nm mentem volna ennyire utána az alábbi cégeknek. Eddig 3 befektetést tárt fel a blogger. Mindhármat megnéztem. Közülük a perfecto fx ről nm hallottam egyáltalán. Szerintem csak azért, mert itthon kb.1-2 hónapja érhető el. A különbség szembetűnő a másik kettővel - igényes oldal , leinfózható céges háttér,a svájci dukascopynál lehet számlát nyitni. Jah és a hozamok -ha ez mind megvan akkor ez tényleg jó! Azonban megvárom, hogy a 4 et végigvegye - nameg persze továbbra is keresek hasonló megoldásokat....

Hozzászólás

Igen, van súlya és nagyon tetszik a cégek részletes kielemzés. Valóban szép példája annak, hogyan is kellene ezt alapjáraton bárkinek is megtennie (bár baromi sok munka ilyen részletesen utánajárni, ezért is külön köszönet neki!).

Várom én is mind a 4 elemzést. Eddig egyértelműen Perfecto FX. Szívesen váltanék pár sort egy olyan emberrel is, aki ezt már valóban ki is próbálta. Úgy látom, ez már csak idő kérdése, mert a blogírónk le fogja írni a tapasztalatait.

Hozzászólás

Szia Dixo!

Már évekkel ezelőtt is szükség lett volna egy ilyen összesített oldalra, amelyet persze nm valamelyik brókerház üzemeltet... Rengeteg ilyen befektetés van mostanság és nehezen lehet választani, azonban az általad említette cég, a Perfecto FX magasan a legszimpatikusabb. Ellenőrizhető céges háttér, nincsenek idióta költségek pl a quantumnál- havonta szerverhasználati -vagy milyen díj . Jah és az külön jó, hogy belinkelte egy aktív számlatörténetet. A dukascopy amúgy is egy etalon a tőzsdézők körében - bár az elszámolás elég érdekes, nm váltják vissza bázisdevizára, hanem amelyik párban kereskedtünk, aszerint történik a kimutatás. Én még megvárom a 4. et és ha azzal végez, felveszem a bloggerral a kapcsolatot, vagy a legjobb céggel.

Üdv

Hozzászólás

Biztosan nem vagyok egyedül, aki a következő helyzetben van:
                          Fiatal, jól kereső viszonylag nagy megtakarítással rendelkező, azonban pénzügyekben annyira nem járatos. Több éve olvasgatom ezt a fórumot, ahol épp azért kötöttem ki, mert befektetési lehetőségeket kerestem.

Már volt szó mindenféle befektetési formáról többek közt ebben témában is
                          http://forum.tozsde.hu/tovabbi-befek...takaritas.html Gyakorlatilag az látszik, hogy biztonságos és bárki számára könnyen elérhető befektetések szinte nem hoznak semmit. Viszonylag jobb hozamokhoz pedig már rendszeres felügyelet sőt ami rosszabb: szaktudás is szükségeltetik. Nagyon vonz a tőzsdézés is mint olyan, de munka mellett jelenleg nem jut rá idő, tehát saját magam nem fogom tudni menedzselni a pénzem, már dönteni sem tudnék mi alapján. Ha minden igaz, a legjobb hozamokat egyébként ilyesmivel lehetne elérni és nagy álmom, hogy ezzel is komolyabban foglalkozzak, de ennek még nem jött el az ideje.

Szeretném, ha ki-ki leírná tapasztalatait, legyen az negatív vagy pozitív, hol és milyen formában érdemes tárolni a pénzt?

Kezdem jómagam:

Unit Liked: valóban magasak a költségei és nagyon rosszakat írtok róla. Hogy mennyire éri meg, az majd idővel derül csak ki számomra, eddig bíztam benne, de gyengül a hitem. Ami nagyon szimpatikus benne, hogy szakértői tanácsadást ígérnek, viszonylag sok alap elérhető és hosszú távon jóval nagyobb kamat érhető el, mint egy lekötéssel. Ha 10 év múlva összességében valóban szebb lesz az egyenlegem mintha 10%-kal kamatoztatnám bárhol máshol, akkor azt mondom megérte.

Quaestor: Mostani zord helyzetben persze az alapok sem teljesítenek valami fényesen, így a megtakarításom nagyját a Quaestor egyik kötvényében helyeztem el, ami 9% hozamot garantál (persze ebből lejön még a 16% adó).
                          Jelenleg ez a legjobb amit tanácsolhatnék magamhoz hasonlóakhoz: gyakorlatilag olyan mint egy lekötés, számlavezetési díj és rejtett költségek nincsenek, lekötéstől jóval szebb (de még mindig nem elég jó) hozam.

Milyen lehetőségek vannak még? Továbbá érdekel, hogy mik a reális hozamok az egy-egy befektetési formánál? Jelenleg úgy látom, hogy 10-12% az amivel számolni lehet, de ma még ennyit sem tudok kidolgoztatni a pénzemből (legfeljebb az UL hozhat ennyit, ha egyáltalán...)
                          Pl. aki komolyabban forex-ezik, és szakértője az milyen hozamokat tud csinálni? Konkrét tapasztalatok érdekelnek, nem a mesés elvek!

Aminek leginkább örülnék, ha volna egy tanácsadó személy, aki akár pénzért menedzseli a pénzem. Elmagyarázná, indokolná és átbeszélné velem a döntéseket. Létezik egyáltalán ilyen? Mit csinál az az ember, akinek van 5-10 folyamatosan hízó "felesleges" milliója, és abból passzív jövedelmet szeretne magának kovácsolni úgy, hogy tovább takarékoskodik illetve a pénzét is meg szeretné dolgoztatni?

Néhány pontatlansággal találkoztam az írásodban, de említetted, hogy nem ez a szakterületed.
                          Talán tudok segíteni, ha rászánsz egy órát egy találkozóra. A kereskedés mellett "civilben" befektetésekkel foglalkozom 15 éve és nem önjelölt tanácsadó vagyok, hanem rendelkezem az ehhez szükséges végzettséggel, jogosítványokkal is. Az általad írottakból arra gondolok, hogy valószínűleg nem a forex és nem egy kezelt számla lesz a megoldás az igényeidre.

Zárójeles apróbetűs megjegyzés: nem eladni szeretnék valamit, sőt egyáltalán nem fogunk tudni üzletet kötni, mert amivel én foglalkozom, az a szolgáltatás nagyobb beugró összeggel érhető el, mint az általad említett 5-10 millió.
                          Segítségem tényleg önzetlen és pénzügyi érdekektől mentes.

Ha érdekel, keress meg privátban.

Hozzászólás

Szia FXtrader55!

Olvastam az írásodat és biztos vagyok benne, hogy komoly szakmai tapasztalattal rendelkezel a befektetések terén! Körülbelül 2 hónapja keresek egy kiegyensúlyozott befektetési lehetőséget, ahova nem kell olyan nagyon magas indulási összeg. A kezelt számlás szolgáltatásról mi a véleményed?Esetleg tudsz valamilyen tippet adni, mit is érdemes megvizsgálnom?

Köszönöm válaszod!

Hozzászólás

scapesound eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szia FXtrader55!

Olvastam az írásodat és biztos vagyok benne, hogy komoly szakmai tapasztalattal rendelkezel a befektetések terén! Körülbelül 2 hónapja keresek egy kiegyensúlyozott befektetési lehetőséget, ahova nem kell olyan nagyon magas indulási összeg. A kezelt számlás szolgáltatásról mi a véleményed?Esetleg tudsz valamilyen tippet adni, mit is érdemes megvizsgálnom?

Köszönöm válaszod!

Szia!

A kezelt számla nem az én területem, ilyesmivel nem foglalkozom.
                              Véleményem természetesen van: 90%-ban gengszterség és/vagy dilettanizmus van mögötte.
                              Régebben voltak többen is az ismerettségemben akik mások pénzét kezelték. Egyiknek sem volt komoly vagyona, ezért próbált szerencsét (szó szerint) mások pénzével. Volt aki végül tőlem próbált kölcsönkérni, mert maffiaeszközökkel próbálták tőle visszaszerezni az elbukott pénzt. Volt olyan is, akinek én vezettem a számláját brókercégnél. Láttam minden tranzakcióját, ő is dilettáns volt. Ennek már sok éve. Azóta messze kerülöm őket és én sem brókerkedem.

Elég a nemzetközi vizeken körbenézni. Aki tényleg sikeres, sztárrá válik előbb-utóbb és csinál egy hedge fundot.

NE BÍZD A PÉNZED SOHA SENKIRE! TE HOZD MEG A VÉGSŐ DÖNTÉST A TRANZAKCIÓKRÓL, 100% KONTROLL LEGYEN A SZÁMLÁD FELETT!!!
                              Ha ez nem megy, akkor a kockázat nem neked való.
                              A befektetési eszközeid jelentős részét tartsd konzervatív termékekben. Spekulálj egy kisebb részével, így nem fogsz tönkremenni, viszont ha sikeres vagy, később az arányokon lehet változtatni.

Az a probléma, hogy az emberek 99%-a pillanatok alatt akar vagyonra szert tenni. Emiatt aztán jönnek a személyes tragédiák. Láttam már jónéhányat.

Hozzászólás

Working...
                              X