Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Global Business Union Zrt.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

http://www.globalbusinessunion.com / Cégünk eme cég leányvállalata. Mi azonban nem foglalkozunk semmi némű biztosítással bár szerepel a lehetőségeink között.
    http://www.kdbbank.eu/ Ezzel az 1 bankkal állunk kapcsolatban. Itt Magyarországon is található több fiókja is!

Hozzászólás

Laura69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      http://www.globalbusinessunion.com / Cégünk eme cég leányvállalata. Mi azonban nem foglalkozunk semmi némű biztosítással bár szerepel a lehetőségeink között.
      http://www.kdbbank.eu/ Ezzel az 1 bankkal állunk kapcsolatban. Itt Magyarországon is található több fiókja is!
      az említett cég a honlapja szerint ha jól értelmezem, üzleti tanácsadással, coachinggal foglalkozik.
      míg ti pénzügyi tanácsadót kerestek (pl:http://www.jobmonitor.hu/forward/fix...6-a51615886247)
      mivel láttam a reklámotokat és azon az említett cég logója van, ezért gondolom, ahogy állítottad az előbb, az ő mo-i leánya vagytok.(mondjuk a reklámban arany meg forex kereskedés (is) szerepel, az említett cég honlapján meg semmi lyesmit nem láttam, ezért nézd el nekem, h még mindig hitetlenkedek
      viszont jó hír, hogy ezt nemsokára tisztázhatjuk, ugyanis írtam az anyacégeteknek, és információt kértem, hogy van-e magyar leányvállallat v egyéb üzleti operáció itthon. elméletileg 48 órán belül válaszolnak.
      remélem tényleg nem kamu cég vagytok, mert a reklámot lefotóztam és ott a Global Business Union logóját láttam. Amennyiben leánycég vagytok, ez ugye nem gond (bár a honlapon csak US, Italy,Jordan, Germany lokáció van, de legyünk optimisták, terjeszkedik a cég). Viszont ha nem, és kamu az egész, akkor megküldöm a fotót (logóstól, kontaktostól, cégkivonatostól az anyacégnek, aztán a többit intézzék ők) persze amennyiben minden tiszta, én követlek meg legelőször!

Hozzászólás

mivel ma időm mint a tenger, ezért utánanéztem kicsit ennek a leányvállalat témának..
        tudod, leányvállalatot csak gazdasági tevékenységet folytató JOGI SZEMÉLY hozhat létre.
        az ÁLTALAD belinkelt cégadatok alapján az állítólagos magyar "GBU leányvállallat" egyetlen 100%-os tulajdonosa egy természetes személy (2012-es beszámoló alapján). akkor ez most hogy?
        itt látható továbbá, hogy a cég egyetlen TEÁOR kódja:6622 ami:
        http://www.teaorszamok.hu/6622/
        hoppá...

Hozzászólás

Szerencsétlen óvodaüzemeltető anyuka lehet lassan szembesülni kénytelen vele, hogy a cég, aminél 2 éve dolgozik egészen más amit hitt.

Valaki megcsinálta a Civis Global Brókerház és a Fortress Investment utódját. Előbbi két cég már bedőlt, míg a Global Business Union előbbiek példájából kiindulva majd csak 1-2 év múlva fog. Addig folytatja a nem engedélyezett tevékenységét egy olyan külföldi cég neve mögé bújva, ami valószínűleg még nem is hallott a "magyar leányáról".

Most a betétgyűjtés folyik és néha-néha biztos fizetnek is ki a tagoknak némi lóvét. Ezt az új belépők pénzéből simán megteszik. A lejáró betéteseket pedig rábeszélik a hosszabbításra.
          Aztán amikor a hatóság eszmélt és már van 1-2 milliárd "betét" (mellé papíron 3-4 milliárdos kamattal növelt vagyon), akkor a tulajok szépen lelécelnek. Kimentik valahova a pénzt, a betétesek meg koppannak. Ahogy az olyan szerencsétlen üzletkötők is, mint Laura.

Nem is tudom kinek lesz rosszabb. Azoknak, akik teljes megtakarításukat bukják, vagy az üzletkötőknek (Laurának), akit emberek tucatja fog üldözni, hogy visszakapja a pénzét. Rosszabb esetben családtagok, ismerősöket is rábeszél a szenzációs "befektetésre" és amikor a piramisjáték bedől nem tud majd a szemük elé kerülni.

Szép történet! Kérem az amerikai anyavállalat visszajelzését követően valaki a hatóságok (MNB és rendőrség) felé tegye meg a lépéseket, hogy minél kevesebb legyen a károsult!

Hozzászólás

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Jano, én hímnemű vagyok, ne kattanj rám!!! Az ork-ati akar lenni, ha kell, egy orkpofát teszek fel avatarnak
            Na, ez a kép elég hím-orkos?

Hozzászólás

Nos, a találkozó mégsem jött össze.

A céges logó, weboldal azonos az amerikaival (a regionális igazgató névjegye alapján). Központ Budapesten a Duna Tower Irodaházban, vidéki kirendeltség Kecskeméten.

A helyi iroda egy kisebb bankfióknyi, kb. 7 munkahellyel funkcionálisan jól kialakítva, plusz vezetői szoba. 3 munkatárs volt benn, egy csinos hölgy és 2 jó értelemben vett brókerarc. Kedvesek voltak, teával, üdítővel kínáltak.

Igaz, a megbeszélthez képest korábban érkeztem (szokásom, így van idő nézelődni), de Laura nem volt ott, és csak jóval később tudott volna jönni, mert állítólag beteg lett a gyereke (ezúton is jobbulást neki).

Szóban tájékoztatást nem kaptam, de ígéretet igen a regionális igazgatótól, hogy majd e-mailen küldenek írásos anyagot.

Ennyi.

Hozzászólás

El nézést,hogy nem tudtam ott lenni. Telefonszám hiányában nem tudtam szólni.A héten nem mehet oviba. Az említett anyagot küldöm és mégegyszer elnézést.

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nos, a találkozó mégsem jött össze.

A céges logó, weboldal azonos az amerikaival (a regionális igazgató névjegye alapján). Központ Budapesten a Duna Tower Irodaházban, vidéki kirendeltség Kecskeméten.

A helyi iroda egy kisebb bankfióknyi, kb. 7 munkahellyel funkcionálisan jól kialakítva, plusz vezetői szoba. 3 munkatárs volt benn, egy csinos hölgy és 2 jó értelemben vett brókerarc. Kedvesek voltak, teával, üdítővel kínáltak.

Igaz, a megbeszélthez képest korábban érkeztem (szokásom, így van idő nézelődni), de Laura nem volt ott, és csak jóval később tudott volna jönni, mert állítólag beteg lett a gyereke (ezúton is jobbulást neki).

Szóban tájékoztatást nem kaptam, de ígéretet igen a regionális igazgatótól, hogy majd e-mailen küldenek írásos anyagot.

Ennyi.
                  Atyám!
                  Téged ilyen hozzáállással be fognak szervezni "munkatársnak". (Gyakorlatilag házaló ügynöknek egy piramisjátékba.)

Na jó. Ezt vedd poénnak.
                  Mindenesetre ha 1 hónap múlva a céget képviseled itt a fórumon, akkor én megmondtam előre!

Hozzászólás

stock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Atyám!
                    Téged ilyen hozzáállással be fognak szervezni "munkatársnak". (Gyakorlatilag házaló ügynöknek egy piramisjátékba.)

Na jó. Ezt vedd poénnak.
                    Mindenesetre ha 1 hónap múlva a céget képviseled itt a fórumon, akkor én megmondtam előre!
                    Hihi.
                    Olyan olcsón nem adnám magam. Nálam a vállalkozói jogviszony, tisztán jutalékos rendszer, csak sales és átb.szos marketing kizárva.

Szakmai kihívást viszont látnék olyan üzleti tanácsadó cégben, ahol kis és közepes vállalkozásokat ráznak gatyába HR, közgazdász, jogász, stb. szakemberek. Az angol nyelvű honlap ilyesmiről szól.

De a magyar leányvállalatnál egyelőre én is nagyon sok kérdőjelet látok.

Hozzászólás

A legtöbb gondokkal küzdő céget szerintem gatyába tudja rázni ha kirúgják a stáb felét.... kiadások feleződnek, a maradék pedig szorgalmasabban dolgozik

Hozzászólás

stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        a
                        viszont jó hír, hogy ezt nemsokára tisztázhatjuk, ugyanis írtam az anyacégeteknek, és információt kértem, hogy van-e magyar leányvállallat v egyéb üzleti operáció itthon. elméletileg 48 órán belül válaszolnak.
                        Szia!
                        Kaptál már választ az amerikai cégtől?

Én kaptam a regionális igazgatótól. A levélen szerepelt a „Belső Használatra” megjelölés, így csak konkrétumok nélkül tudok annak tartalmáról írni.

Nos, továbbra sem látom a szoros szakmai kapcsolatot a Global Business Union (GBU) és a hasonló nevű magyar Zrt. között.

A GBU Zrt. partnerei között 2 cég lett feltüntetve:
                        - 1 magyar Zrt, - utánanéztem, semmi érdemi infót nem találtam róla a neten.
                        - és egy másik magyar Zrt. – utánanéztem, a weboldalán (már) szinte semmi sincs (feltöltés alatt), ugyanakkor 2013 nyarán a HVG foglakozott egy oknyomozó riportban a cég szövevényes hátterével.

A partnerek partnerei, projektadói közt szerepel egy ismert magyar Zrt., és egy 150 éves olasz cég. Mindkettő tőkeerős világhírű cég, egyik sem az a start-up kis és középvállalat, aki üzleti tanácsadásra szorul, ill. kisbefektetőkre van szüksége.

Ugyanakkor látom, hogy hosszú ideje, folyamatosan keresnek középfokú végzettségű pénzügyi tanácsadókat.

Mivel nem egy nicknév mögül írogatok, ezért óvatosan kell fogalmaznom: a meglévő információk alapján úgy tűnik, egyelőre ez a lehetőség nem felel meg az én értékalapú, konzervatív befektetési stratégiámnak.

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szia!
                          Kaptál már választ az amerikai cégtől?
                          Szia,
                          még nem jött válasz.(igaz, hétfőn ünnep volt kinn, ezért ma "jár le" a 48 óra.)
                          Amint küldenek vmi infót, közkinccsé teszem

"Ugyanakkor látom, hogy hosszú ideje, folyamatosan keresnek középfokú végzettségű pénzügyi tanácsadókat."

A honlapon szereplő információk alapján:
                          http://www.globalbusinessunion.com/about.php
                          kevéssé hiszem, hogy a leírt szolgáltatásokat középfokú végzettségű munkatársakkal meg tudnák valósítani.(itt az amerikai cégre gondolok természetesen)

Hozzászólás

stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Szia,
                            még nem jött válasz.(igaz, hétfőn ünnep volt kinn, ezért ma "jár le" a 48 óra.)
                            Amint küldenek vmi infót, közkinccsé teszem
                            Látom több szálon fut a nyomozgatás.
                            Sorra kerülnek elő ebben az ügyben érdekes kapcsolatok és nevek a múltból, amikre nem pozitív példaként emlékszünk.

Hozzászólás

Én csak azt nem értem, hogy a korrupt csalókat miért nem csukják le (egy életre)?!

Hozzászólás

Laura69 saját kérésére törölve lett.

Hozzászólás

Working...
                                X