Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Global Business Union Zrt.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• kmisi
    válaszolt
    harzol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Általában kitartok, de amikor jogászok fenyegetnek...
    Engem is megfenyegettek (nem csak jogi következményekkel). De allergiás vagyok a maffia-módszerekre. Válaszul hoztam nyilvánosságra az előzményeket.

Ezért most kirakom újra a HVG oknyomozó linkjeit:
    http://hvg.hu/hvgfriss/2013.24/20132...lat_igeretesek
    http://hvg.hu/hvgfriss/2012.39/20123...gy_valosag#_=_

Szólj hozzá::

• harzol
    válaszolt
    Általában kitartok, de amikor jogászok fenyegetnek...

A hozzászólásod azért lett törölve, mert olyan nevek szerepeltek benne, amely személyek joggal hivatkozhatnak arra, hogy bírósági ítélet hiányában őket ne hozzák összefüggésbe kétes ügyletekkel. Én meg egyszerűen nem óhajtok bíróságra járni.

A cikkeket nyugodtan belinkelheted újra.

(A téma ettől függetlenül szerintem betölti a célját. A többi hozzászólás is elég egyértelmű, aki pedig ezek után is kitart álláspontja mellett, azt valószínűleg semmi sem győzi meg.)

• kmisi
    válaszolt
    Most látom, hogy harzol törölte azt a 01.22-i beírásomat, ahol konkrét hvg-s linkek, nevek, tények vannak a csalásról.

Hogy van ez? Melyik csapatban focizunk?

• kmisi
    válaszolt
    _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    sztem már munkahelye sincs
    Ma elsétáltam a Global Business Union irodája előtt. Semmi mozgás, s leszedték az amerikai cégtáblát is.

Game over Kecskeméten? Máshol biztos több a naív kisbefektető.

• _pda_
    válaszolt
    harzol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Laura69 saját kérésére törölve lett.
    volt egy halvány megérzésem, h ez lesz a vége, miután befejezte a postolást ide

sztem már munkahelye sincs

• harzol
    válaszolt
    Laura69 saját kérésére törölve lett.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Én csak azt nem értem, hogy a korrupt csalókat miért nem csukják le (egy életre)?!

• 7895521
    válaszolt
    stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia,
    még nem jött válasz.(igaz, hétfőn ünnep volt kinn, ezért ma "jár le" a 48 óra.)
    Amint küldenek vmi infót, közkinccsé teszem
    Látom több szálon fut a nyomozgatás.
    Sorra kerülnek elő ebben az ügyben érdekes kapcsolatok és nevek a múltból, amikre nem pozitív példaként emlékszünk.

• stingy
    válaszolt
    kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia!
    Kaptál már választ az amerikai cégtől?
    Szia,
    még nem jött válasz.(igaz, hétfőn ünnep volt kinn, ezért ma "jár le" a 48 óra.)
    Amint küldenek vmi infót, közkinccsé teszem

"Ugyanakkor látom, hogy hosszú ideje, folyamatosan keresnek középfokú végzettségű pénzügyi tanácsadókat."

A honlapon szereplő információk alapján:
    http://www.globalbusinessunion.com/about.php
    kevéssé hiszem, hogy a leírt szolgáltatásokat középfokú végzettségű munkatársakkal meg tudnák valósítani.(itt az amerikai cégre gondolok természetesen)

• kmisi
    válaszolt
    stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a
    viszont jó hír, hogy ezt nemsokára tisztázhatjuk, ugyanis írtam az anyacégeteknek, és információt kértem, hogy van-e magyar leányvállallat v egyéb üzleti operáció itthon. elméletileg 48 órán belül válaszolnak.
    Szia!
    Kaptál már választ az amerikai cégtől?

Én kaptam a regionális igazgatótól. A levélen szerepelt a „Belső Használatra” megjelölés, így csak konkrétumok nélkül tudok annak tartalmáról írni.

Nos, továbbra sem látom a szoros szakmai kapcsolatot a Global Business Union (GBU) és a hasonló nevű magyar Zrt. között.

A GBU Zrt. partnerei között 2 cég lett feltüntetve:
    - 1 magyar Zrt, - utánanéztem, semmi érdemi infót nem találtam róla a neten.
    - és egy másik magyar Zrt. – utánanéztem, a weboldalán (már) szinte semmi sincs (feltöltés alatt), ugyanakkor 2013 nyarán a HVG foglakozott egy oknyomozó riportban a cég szövevényes hátterével.

A partnerek partnerei, projektadói közt szerepel egy ismert magyar Zrt., és egy 150 éves olasz cég. Mindkettő tőkeerős világhírű cég, egyik sem az a start-up kis és középvállalat, aki üzleti tanácsadásra szorul, ill. kisbefektetőkre van szüksége.

Ugyanakkor látom, hogy hosszú ideje, folyamatosan keresnek középfokú végzettségű pénzügyi tanácsadókat.

Mivel nem egy nicknév mögül írogatok, ezért óvatosan kell fogalmaznom: a meglévő információk alapján úgy tűnik, egyelőre ez a lehetőség nem felel meg az én értékalapú, konzervatív befektetési stratégiámnak.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    A legtöbb gondokkal küzdő céget szerintem gatyába tudja rázni ha kirúgják a stáb felét.... kiadások feleződnek, a maradék pedig szorgalmasabban dolgozik

• kmisi
    válaszolt
    stock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Atyám!
    Téged ilyen hozzáállással be fognak szervezni "munkatársnak". (Gyakorlatilag házaló ügynöknek egy piramisjátékba.)

Na jó. Ezt vedd poénnak.
    Mindenesetre ha 1 hónap múlva a céget képviseled itt a fórumon, akkor én megmondtam előre!
    Hihi.
    Olyan olcsón nem adnám magam. Nálam a vállalkozói jogviszony, tisztán jutalékos rendszer, csak sales és átb.szos marketing kizárva.

Szakmai kihívást viszont látnék olyan üzleti tanácsadó cégben, ahol kis és közepes vállalkozásokat ráznak gatyába HR, közgazdász, jogász, stb. szakemberek. Az angol nyelvű honlap ilyesmiről szól.

De a magyar leányvállalatnál egyelőre én is nagyon sok kérdőjelet látok.

• stock
    válaszolt
    kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nos, a találkozó mégsem jött össze.

A céges logó, weboldal azonos az amerikaival (a regionális igazgató névjegye alapján). Központ Budapesten a Duna Tower Irodaházban, vidéki kirendeltség Kecskeméten.

A helyi iroda egy kisebb bankfióknyi, kb. 7 munkahellyel funkcionálisan jól kialakítva, plusz vezetői szoba. 3 munkatárs volt benn, egy csinos hölgy és 2 jó értelemben vett brókerarc. Kedvesek voltak, teával, üdítővel kínáltak.

Igaz, a megbeszélthez képest korábban érkeztem (szokásom, így van idő nézelődni), de Laura nem volt ott, és csak jóval később tudott volna jönni, mert állítólag beteg lett a gyereke (ezúton is jobbulást neki).

Szóban tájékoztatást nem kaptam, de ígéretet igen a regionális igazgatótól, hogy majd e-mailen küldenek írásos anyagot.

Ennyi.
    Atyám!
    Téged ilyen hozzáállással be fognak szervezni "munkatársnak". (Gyakorlatilag házaló ügynöknek egy piramisjátékba.)

Na jó. Ezt vedd poénnak.
    Mindenesetre ha 1 hónap múlva a céget képviseled itt a fórumon, akkor én megmondtam előre!

• Guest's Avatar
    Guest replied
    El nézést,hogy nem tudtam ott lenni. Telefonszám hiányában nem tudtam szólni.A héten nem mehet oviba. Az említett anyagot küldöm és mégegyszer elnézést.

• kmisi
    válaszolt
    Nos, a találkozó mégsem jött össze.

A céges logó, weboldal azonos az amerikaival (a regionális igazgató névjegye alapján). Központ Budapesten a Duna Tower Irodaházban, vidéki kirendeltség Kecskeméten.

A helyi iroda egy kisebb bankfióknyi, kb. 7 munkahellyel funkcionálisan jól kialakítva, plusz vezetői szoba. 3 munkatárs volt benn, egy csinos hölgy és 2 jó értelemben vett brókerarc. Kedvesek voltak, teával, üdítővel kínáltak.

Igaz, a megbeszélthez képest korábban érkeztem (szokásom, így van idő nézelődni), de Laura nem volt ott, és csak jóval később tudott volna jönni, mert állítólag beteg lett a gyereke (ezúton is jobbulást neki).

Szóban tájékoztatást nem kaptam, de ígéretet igen a regionális igazgatótól, hogy majd e-mailen küldenek írásos anyagot.

Ennyi.

Working...
X