Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forexpo

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Meghallgattam az egyik előadást amit élőben nem lehet majd, az opciós kereskedésekről (link itt). Érdekes volt, viszont kiemelkedően értelmesnek tartom a pszichológiai részét. Túl sok újat nem mondott, hiszen úgy érzem azért már elég régóta taposom a dolgokat hogy ne csak rájöjjek, de magaménak is tekintsek jópár gondolatot, viszont mindenféleképpen érdemes meghallgatni más által is megfogalmazva.

Remélem, az expon lesz pár olyan elem, ami magával fog ragadni.
    http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

Gyere el egyszer a Frankfurtban evente megrendezesre kerülö talalkozora. Az megüti a szinvonalat szerintem. Andrea Unger vilagbajnok is szokott elöadast tartani. Ö is nemet, mint Birger csak kicsit jobban csinalja.

Hozzászólás

papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Gyere el egyszer a Frankfurtban evente megrendezesre kerülö talalkozora. Az megüti a szinvonalat szerintem. Andrea Unger vilagbajnok is szokott elöadast tartani. Ö is nemet, mint Birger csak kicsit jobban csinalja.
        http://www.traderinterviews.com/wimp...ing-Strategies

Hozzászólás

Sajnos nem tudok angolul, igy nem ertem. Latom te hallottal mar rola.

Hozzászólás

Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Meghallgattam az egyik előadást amit élőben nem lehet majd, az opciós kereskedésekről. Érdekes volt....
            Érdekesnek érdekes. Én is elgondolkodtam rajta, hogy lehet ilyesmit nyilvánosan, pénzért tanítani.

Mert programozóként gondolkodva logikus, hogy ha van három irány, akkor 66% esélye van, hogy ne egy adott módon mozogjon az ár.

De a piacon nincs így. A közgazdaság picit más, mint egyszerű chartolvasás támasztól ellenállásig.

Például:
            - adott egy tőkeerős cég, ami fejleszt, kidob egy új terméket, nagy a várakozás, jó a fogadtatás, szerinted 66% az esélye, hogy a részvény onnan oldalaz, vagy esik?
            - hitelválság, bankok dőlnek be. Szerinted 66% az esélye, hogy x bank papírja emelkedik, vagy oldalaz?

Egy amerikás hangzású kiállító, előadó szerint mindenki ott lesz, aki számít a szakmában. No, nem egészen: lesznek hiteles szolgáltatók és lesznek mások. A közönség bölcsességére van bízva, kit melyik kategóriába sorol.

Szóval nem az a baj, ha valaki informatikus, vagy autószerelő. Az se, ha saját számlán kereskedésre adja a fejét. Az se, ha kitalál és próbálgat valami stratégiát. De amikor ezt guruként nagy pénzért nyilvánosan oktatja, ott már más lenne az elvárás.

Hozzászólás

Andrea Unger olasz, nem német. De attól még lehet jó

Hozzászólás

Lehet olasz nem vonom ketsegbe, de itt el nemetorszagban es tökeletesen beszel nemetül. A szaktudasa szerintem igen magas.

Hozzászólás

xexees eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Andrea Unger olasz, nem német. De attól még lehet jó
                  Én tudom, hogy olasz.
                  Biztosan sokkal jobban kereskedik, mint amennyire angolul tud.
                  ÉS az olaszoknál az Andrea férfi név.

Hozzászólás

Mikor írtátok hogy német Andrea már láttam is egy szőke német csajt ahogy 10 korsó sörrel egyensúlyoz az oktoberfest asztalai között de nem jött be

Hozzászólás

Duma az van

Hozzászólás

Allgemeine Information

Ich wurde am 2. Februar 1966 in Tuttlingen (Deutschland)geboren.

Am 20. Dezebmer 1990 schloss ich mein Studium cum laude im Fach Maschinenbau an der international bekannten „Politecnico di Milano“ ab.

2011 bin ich MENSA beigetreten.

Hogy megnyugtassam a kedelyeket, itt a 3-szoros vilagbajnok Andrea Unger. Nemetorszagban született!

Hozzászólás

...Hogy megnyugtassam a kedelyeket, itt a 3-szoros vilagbajnok Andrea Unger. Nemetorszagban született!...
                          ÁÁÁ ebben a biznicben mindenki kamuzik. Tutti ő se német hiába mondja.

Lehet kínai, vagy afrikai......

Hozzászólás

Allgemeine Information

Ich wurde am 2. Februar 1966 in Tuttlingen (Deutschland)geboren.

Am 20. Dezebmer 1990 schloss ich mein Studium cum laude im Fach Maschinenbau an der international bekannten „Politecnico di Milano“ ab.

2011 bin ich MENSA beigetreten.

Hogy megnyugtassam a kedelyeket, itt a 3-szoros vilagbajnok Andrea Unger. Nemetorszagban született!
                            Csak Cum Laude?

Mert biztosan tőzsdézett tanulás helyett

Hozzászólás

Annak ellenére, hogy regisztráltam , nem mentem el a Forexpóra.

Felkeltem 6 órakkor, ránéztem az EUR/USD chartra, és nem volt szívem itt hagyni.
                              Olyan szép, szűk, könnyen hedgelhető csatorna alakult ki hajnalra.
                              Aztán 6.45-kor a sell stopom meg is nyílt mind az EUR/USD, mind az EUR/JPY páron, és eszembe jutottak Zoli , az Iron FX topicba írt szavai:

"Lui teljesen egyet értek!
                              Ebbol latszik hogy ki az aki dolgozik/kereskedik és ki az akinek van ideje ''szórakozni''"

És villámként jött a felismerés, hogy nagyon sokba fog ez a FOREXPO nekem kerülni.
                              Nem az 1000ft, és az utiköltség lesz sok, hanm az a pénz, amit ma nem keresek meg.
                              Meg délután kijön az idei utolsó amerikai munkanélküliségi adat.

Elgondolkoztam azon is, hogy ugyan mit is csinálnék én ott.
                              Brókercéget nem akarok váltani.
                              Az előadásokra nem igazán vagyok kíváncsi./a totál kezdőknek jók csak/
                              Belegondoltam, hogy kik lesznek ott, és felrémlett az a weboldal, ahol az egyik oktató cég szervezett "trader kirándulást".
                              Egy nagy halom sügér kirándult.
                              Rájöttem, hogy ez az egész Forexpo a sügereknek szól, és a legdrágább dolgot pazarolnám rá.
                              A világon a legdrágább dolog az IDŐ!
                              Szóval a fülemre tettem a fülesemet, bőszen hallgatom a Bloomberg online rádiót, és csinálok itt Tradershowt magamnak.

Eddig jó vagyok, megérte itthon maradni, és inkább tradelni.

Na de majd megírják, akik voltak, hogy megérte e nekik elmenni.

Hozzászólás

Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                ...
                                A világon a legdrágább dolog az IDŐ!
                                ....
                                olvasod az indexes fórumot?.-)

Hozzászólás

Working...
                                X