Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forexpo

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kinnt van a cikk.
    miért, mit vártál...?

Hozzászólás

Kinnt van a cikk.
      És a második nap?

Hozzászólás

Szóval nem kisfarkasokat nevelnek ki Újfalusiék? Pintér Péterék és társai célja a vacsorának betevő keresése? Örülök, hogy valaki felvállalja a véleményét.

Hozzászólás

batorpeti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          És a második nap?
          Majd lesz az is, csak egyszerre sok lett volna. (megírni, meg olvasni is)

Hozzászólás

Én is várom a második részt

Hozzászólás

Koszonom azoknak akik részt vettek az eloadásaimon.
              Remélem hasznosnak találtátok.
              Ha van véleményetek nyugodtan írjátok meg itt vagy priviben.

Hozzászólás

Forexpo összefoglaló második rész.

http://valodiforex.wordpress.com/201...orexpo-2012-2/

Hozzászólás

Forexpo összefoglaló második rész.

http://valodiforex.wordpress.com/201...orexpo-2012-2/
                  Köszi a két beszámolót! Érdekes volt. El mondod, ki az akire a 'nem volt ott' résznél utaltál, mint forexoktatás ősatyja?

Hozzászólás

Delfin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Köszi a két beszámolót! Érdekes volt. El mondod, ki az akire a 'nem volt ott' résznél utaltál, mint forexoktatás ősatyja?
                    Talán a 101siker.........

Hozzászólás

• Látom, jó volt a hangulat. Ha sikeres kereskedő leszek, én is elmegyek egy ilyenre. Jövőre találkozunk

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ha sikeres kereskedő leszek, én is elmegyek egy ilyenre. Jövőre találkozunk
                        Ha sikeres leszel (bár minden lelkesedés ellenére lehet, hogy ahhoz kevés egy év), akkor minek? Brókert váltani nem akarsz, oktatás nem érdekel, stratégiád is lesz.

Persze nem vitatom, hogy a sikeres kereskedések mögött, a valóban működő stratégiákból egyes gondolatok bizonyára hasznosíthatóak akár haladók számára is.

Azt viszont vitatnám, hogy jó-e pl. a forex social trading network, vagy egy trading room, signalszolgáltatás, robot bármely felturbósított változata.

Persze értem, hogy jónéhány nyugati mintára a tanácstalan kezdő traderekből lehet közösséget szervezni, megosztani az ötleteket, összesíteni, ki szavaz esésre vagy emelkedésre, stb. De a piacot ez baromira nem érdekli, nem arra megy, amerre többen szavaznak egy 20-30 fős csoportból.
                        Értem, hogy ez remek marketing módszer egy oktatónak is, hogy ügyfeleket toborozzon maga és módszere köré.

Attól ez még egy magányos szakma marad. Mindenkinek a saját pénze, saját ideje, saját kockázata, saját döntése, saját eredménye.
                        Ezért a közösségépítés néha többet árt, mint használ. A hangadók miatt könnyű tévútra jutni, és senki sem fog így gyorsabban önálló, jó döntéseket hozó, magabiztos traderré fejlődni.

Szóval az ilyen rendezvények elsősorban a kezdőknek szólnak.

Hozzászólás

• Szignálszolgáltatás, robot nem érdekel, pláne nem egy olyan rendszer, amiben azt kötjük be, amire a többség szavaz...
                          A magányos szakma része igaz lehet a dolognak, de azért jó lenne, ha időnként tudnánk beszélgetni stratégiákról, technikákról, csak úgy általában a piacról, ki mit lát, mit gondol. A fórumok kicsit ezt pótolják, csak az a baj, hogy sokszor látok ellenségeskedést, kicsinyeskedést, valahogy az az érzésem, hogy sok keserűség, tüske gyűlt össze az emberekben, és ez rosszindulatot izzad ki magából. Emiatt néha rossz szájízzel olvasom a fórumokat.
                          Kár.

Megfordult a fejemben, hogy kezdőkkel kellene felvennem a kapcsolatot, akikkel napi szinten lehetne megosztani tapasztalatokat, beszélni a forexről. Az újakban (remélhetőleg) nincs még keserűség, nyitottak, szeretnének tanulni új dolgokat és nem akarnak eladni semmit.
                          Az a probléma, hogy nem nagyon találok olyan kezdőket, akik hozzám hasonlóan gondolkoznának. A legtöbben mennek a fizetős tanfolyamokra, veszik a stratégiákat, robotokat, könnyen befolyásolhatók, nem (akarnak?) a dolgok mögé látni. Így a közösségre maradnak a fórumok, blogok.
                          Én (igaz, főleg a körülmények miatt) magamtól tanulok itthon (és a munkahelyemen ). Minden megtalálható a neten, amire szükség van ahhoz, hogy eredményes kereskedő lehessen valaki (az emberi tényezőkről most ne beszéljünk, ha abból valami hibádzik, akkor többet kell dolgozni a sikerért, illetve a tapasztalat és a rutin is olyan, hogy lassan jön majd magától).
                          Nem azt mondom, hogy fizetős tanfolyamok nem lehetnek jók, csak éppen fölöslegesek, és ugyan ez igaz a megvásárolható stratégiákra is.

Bár nagyon nagy összegben nem mernék fogadni, de egy év elég kell legyen ahhoz, hogy sikeres legyek. Ha nem, akkor elszámoltam magamat

Hozzászólás

Megfordult a fejemben, hogy kezdőkkel kellene felvennem a kapcsolatot, akikkel napi szinten lehetne megosztani tapasztalatokat, beszélni a forexről. Az újakban (remélhetőleg) nincs még keserűség, nyitottak, szeretnének tanulni új dolgokat és nem akarnak eladni semmit.
                            Vak vezet világtalant.

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Minden megtalálható a neten, amire szükség van ahhoz, hogy eredményes kereskedő lehessen valaki.
                            Nem azt mondom, hogy fizetős tanfolyamok nem lehetnek jók, csak éppen fölöslegesek, és ugyan ez igaz a megvásárolható stratégiákra is.
                            Kezdőként fogalmad sincs, hogy a neten található dolgokból mi jó, és mi hülyeség, amíg ki nem próbálod, le nem teszteled magadnak. Egy normális tanfolyam már egy rendezett tudást adhat, ami akár évekkel is lerövidítheti a tanulási folyamatot. A keresgéléssel elvesztegetett időt mindenki máshogy méri, az értékét is nehéz meghatározni. Szubjektív, hogy egy tanfolyam megéri-e az árát vagy sem. Mai fejjel már tudom, hogy négy évvel ezelőtt hová lett volna érdemes befizetnem. Negyedáron megúsztam volna (a piacon hagyott pénzhez képest), és kb. 3 évvel előrébb járnék, mint ahol most tartok.

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Bár nagyon nagy összegben nem mernék fogadni, de egy év elég kell legyen ahhoz, hogy sikeres legyek. Ha nem, akkor elszámoltam magamat
                            Ha autodidakta módon tanulsz, akkor nyugodtan szorozd meg öttel. Ha még dolgoznod is kell mellette, és nem tudsz a témával foglalkozni napi 6-8 órában akkor ez sok-sok év lesz.

Hozzászólás

S egy év elég kell legyen ahhoz, hogy sikeres legyek. Ha nem, akkor elszámoltam magamat
                              Kizárt hogy egy év elég lesz. Tipikus jeleit mutatod a kezdők elbizakodottságának. Biztosan nem vigasztal hogy én is és legtöbben így futottunk neki a tanulásnak. Hosszú lesz az út, erre készülj föl, nem egy év és nem is kettő.
                              Persze lehet hogy extrém tehetséges vagy de a beírásaidból inkább az átlaghoz tartozónak gondollak.

Mindenképp jó ha van kivel megbeszélni a tanulási folyamat közben felmerült kérdéseidet de ha mindenki ugyanazon a szinten van, azaz kezdő mint te akkor az valóban vak vezet világtalant történet lesz.

Erre valószínű lesz egy olyan reakciód hogy hogyne, persze majd te megmutatod. Nagyon helyes, tedd azt, mutasd meg!
                              Légy kitartó és fanatikus, tanulj, szívd magadba az infókat mint a szivacs és ne add fel ha egy év múlva még nem keresel egy centet se!
                              Orvos se lehetsz egy év alatt pedig azt a szakmát professzorok pontos útmutatása mellett lehet megtanulni, előre kiszámított időintervallumban.
                              Ott is tudod hogy nem fogsz vele pénzt keresni pár évig de emiatt arra így is készülsz fel.
                              Itt pont az a legnagyobb probléma hogy elszámolják magukat a tréder tanoncok és hiú ábrándokat kergetnek.

Ha van 3-5 éved arra hogy tanulj és ezalatt ne keress ebből pénzt akkor mindent bele, ha nincs akkor viszont ne folytasd!

Hozzászólás

• archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Kezdőként fogalmad sincs, hogy a neten található dolgokból mi jó, és mi hülyeség, amíg ki nem próbálod, le nem teszteled magadnak. Egy normális tanfolyam már egy rendezett tudást adhat, ami akár évekkel is lerövidítheti a tanulási folyamatot. A keresgéléssel elvesztegetett időt mindenki máshogy méri, az értékét is nehéz meghatározni. Szubjektív, hogy egy tanfolyam megéri-e az árát vagy sem. Mai fejjel már tudom, hogy négy évvel ezelőtt hová lett volna érdemes befizetnem. Negyedáron megúsztam volna (a piacon hagyott pénzhez képest), és kb. 3 évvel előrébb járnék, mint ahol most tartok.
                                így van. azt a szintet kell elérni tőzsdében, amit Adele éneklésben. :P
                                http://www.youtube.com/watch?feature...ozI4q3A#t=157s

Hozzászólás

Working...
                                X