Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forexpo

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Talán nem kell azt a szintet elérni. Sokan vannak, akik nagyságrendekkel pocsékabban művelik az éneklést, mégis jól megélnek belőle. Oké, azért Fekete Pákónál helyezzük magasabbra a lécet

Nem sztár akarok lenni, hanem megélhetési kereskedő. Amíg megvan a napi 2%-om, addig mondhat bárki bármit, márpedig megvan. Meglátjuk, mit hoz a január, a tesztidőszak vége.

Hozzászólás

• Eh, nem tudtam már javítani, pedig rájöttem, hogy a második bekezdést nem kellett volna beírnom, mert csúnya nagy céltáblát rajzolok magamra...
      De én vagyok a hülye, hogy állandóan itt lógok meg írogatok, inkább visszaszokok a Magic the Gathering fórumokra, ott barátságosabb a légkör, és senki sem fog leugatni, ha beírom, hogy milyen a győzelmi arányom a paklival, amivel tesztelek a Friday Night-ra

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Talán nem kell azt a szintet elérni. Sokan vannak, akik nagyságrendekkel pocsékabban művelik az éneklést, mégis jól megélnek belőle. Oké, azért Fekete Pákónál helyezzük magasabbra a lécet

Nem sztár akarok lenni, hanem megélhetési kereskedő. Amíg megvan a napi 2%-om, addig mondhat bárki bármit, márpedig megvan. Meglátjuk, mit hoz a január, a tesztidőszak vége.
        Napi 2%-kal nincs is okod panaszra.
        Ezzel a teljesítménnyel már most is a forex Mozartja vagy, hidd el.
        Most olvasd el újra shortosgyula hozzád intézett szavait és hidd el, hogy igaza van. Nemsokára lesz napi -2% is és akkor majd kisebb lesz az önbizalmad meg a hited a stratégiádban. Esetleg az is kiderülhet, hogy a stratégia nem ér 1 Ft-ot sem. Nem rémisztgetni akarlak meg károgni, csak tudatni veled, hogy mindenki keresztül ment ezen. Én is kiszámoltam 5 évvel ezelőtt, hogy mi lesz, ha napi 1% profitot csinálok, aztán kaptam 1-2 borzalmas pofont és kisebb lett az arcom.
        Persze, lehet hogy te kivétel vagy. Sok sikert!

Hozzászólás

• Tudod a sok tehetsegtelen broker nagy kamu markatinggel eleg sokat eler, igy az eneklessel is Maradj hü magadhoz en nem nevetlek ki. A kitartas nagyon fontos es persze kell tehetseg is. Azt senki nem mondja el, hogy a kezdök többbsegenek semmi köze a tözsdehez. Ez felmeres alapjan 60%. Ezt tavaly olvastam. A kapzsi oktatocegeknek mindegy honnan jön a le csak döljön

Hozzászólás

• Fxtom: tény, hogy minden stratégiával lehet bukni, ezzel is, volt már -4% is egy nap. Eddig viszonylag stabilan működik, de persze tesztelni kell még. Arra rájöttem, hogy alakítani kell rajta mindig a piac mozgásának megfelelően, mert volt, amikor hozott többet is, de inkább kevesebb legyen biztosabban...
            A pofonokat megpróbálom elkerülni, vagy addig begyűjteni, amíg demózok

Nem hinném, hogy korszakos zseni vagyok, még csak okosnak sem gondolom magamat, de érdekel a dolog, kitartó vagyok, és remélem, hogy hobbiból valami többet is elérek vele.

Hozzászólás

Fxtom: tény, hogy minden stratégiával lehet bukni, ezzel is, volt már -4% is egy nap. Eddig viszonylag stabilan működik, de persze tesztelni kell még. Arra rájöttem, hogy alakítani kell rajta mindig a piac mozgásának megfelelően, mert volt, amikor hozott többet is, de inkább kevesebb legyen biztosabban...

Nem hinném, hogy korszakos zseni vagyok, még csak okosnak sem gondolom magamat, de érdekel a dolog, kitartó vagyok, és remélem, hogy hobbiból valami többet is elérek vele.
              Ha "csupán" megélhetési trader leszel az már egy szép dolog.

Hozzászólás

Fxtom: tény, hogy minden stratégiával lehet bukni, ezzel is, volt már -4% is egy nap. Eddig viszonylag stabilan működik, de persze tesztelni kell még. Arra rájöttem, hogy alakítani kell rajta mindig a piac mozgásának megfelelően, mert volt, amikor hozott többet is, de inkább kevesebb legyen biztosabban...

Szerintem kifejezetten jó szándékú és barátságos válaszokat kaptál. (próbálnál meg eladni valamit...) Azért érzed jogtalannak amiért minden tinédzser sarkon fordul a tanárai és szülei intelmeitől az élteben rá váró "majd meglátod" nehézségekről. "csak mert te elcseszted, még nem kell nekem is"

Viszont a tőzsdézésben, vagy befektetésekben akár, az "elcseszés" egy kicsit másképp működik. Az időszakos sikertelenség ugyanúgy törvényszerű, mint a siker és egyszerűen mentálisan nem vagyunk hozzászoktatva, hogy ha mindent "jól" csinálunk, akkor az miért nem tükröződik az eredményeinken. (sőt ahhoz sem, hogy a befektetett munkaórában sincsenek arányban)

A 4-5év amit itt mindenki írt szerintem is áll és emiatt a pszichológiai megérés miatt kell. Meg kell tapasztalni és érlelni dolgokat, hogy azt a bármilyen stratégiát hosszútávon, következetesen jól tudd csinálni.
                A magányos rész az lesz igazán, amikor egy drawdownból, vagy válságból ki kell másznod.

Szerintem a legjobb megközelítés, ha vállalkozásként fogod fel a tradelést. Mintha céget alapítanál, ahol a fő termék te vagy (hiszen tőled függ mennyi lesz a profitod, nem Draghitól). Céges viszonylatban (ahogy itt sem) a napi bevétel nem számít. Években kell számolni, legkisebb egységben talán negyed években. Ha éles számlán 4 negyed éved pozitív lett a megélhetási költségeiddel, adókkal együtt, akkor az nagyon jó. Ha 2-3 év alatt számlát duplázol, az is nagyon jó, hiszen egy vállalkozásnál ez rövid megtérülési idő.

Vicces mikor valaki a napi 1%kot könnyünek, vagy kevésnek emlegeti. Az biztos jele, hogy nem kereskedik rég óta. Ha valaki évekig átlag 1%/napot hoz, az több mint 50%/negyedév és több mint 400%/év. Ez azt jelenti, hogy kb. 5 év alatt milliárdos lesz, ha miniszámlával kezdte akkor is. Ennél lehet finoman alább adni...

Delfin

Hozzászólás

• Delfin: valóban úgy gondolom, hogy nem kell mindenkinek elcseszni már induláskor a forexezést, ezért érzem kicsit lekezelőnek a sorozatos figyelmeztetéseket. Én még egy vacak mmo-ba vagy kártyajátékba sem kezdek bele anélkül, hogy ne tanulmányoznám át alaposan, hogyan lehet abban sikeresnek lenni

A tinédzserkorból régen kinőttem, meglehetősen megfontolt vagyok az ehhez hasonló esetekben, látom a veszélyeket és a lehetőségeket (bár ez utóbbiakat nem tisztán). Próbálok mások hibáiból és tanácsaiból tanulni, lehetőleg nem a saját bőrömet vinni a vásárra, igyekszek alaposan felkészülni.

A vállalkozásos tanácsot már olvastam egy blogon, és úgy is állok hozzá: elfogadom, hogy lesznek kiadások és veszteségek, de azon vagyok, hogy a összességében nyereséges legyek.

A lehetőségek: mint mondtam, ez egy homályos rész. Látom, mennyit lehet bukni, az elmúlt hónapokban szerintem úgy 4-5db $1000-os számlát pusztíottam el Sokat kísérleteztem, hogy valami nyerő módszert összerakjak, úgy tűnik, alakul a dolog.
                  De kicsit gyanús, hogy a hosszú távú napi 1% itt mindenki szerint kb. lehetetlen. (Mármint azok szerint, akik nem akarnak eladni semmit, mert akinek eladni való cucca van, na ők simán hozzák ezt, meg még többet is ).
                  Szóval a hosszú távú profit terén még nem tiszta a kép, ezért demózok, mert bár örömmel meghallgatok mindenkit, úgysem hiszek senkinek

Rajtam csak az idő és a demózás segít, mert tapasztalatot kell gyűjtenem, csiszolni a módszert és közben gyarapítani a tudásomat.

És újra szeretném megköszönni mindenkinek az intő és óvó szavakat, tanácsokat. (Nem tudtok eltántorítani, jövőre jövök éles számlával! )

Hozzászólás

• [QUOTE=orkati;28948]

De kicsit gyanús, hogy a hosszú távú napi 1% itt mindenki szerint kb. lehetetlen. (Mármint azok szerint, akik nem akarnak eladni semmit, mert akinek eladni való cucca van, na ők simán hozzák ezt, meg még többet is ).
                    Szóval a hosszú távú profit terén még nem tiszta a kép, ezért demózok, mert bár örömmel meghallgatok mindenkit, úgysem hiszek senkinek
                    QUOTE]

A hitről jut eszembe:
                    - aki először találkozik a forex-szel, nem hiszi, hogy igaz a tapasztaltabbak figyelmeztetése
                    - aki ledarál néhány demó számlát, nem hiszi, hogy élesben ez kevés lesz tapasztalatnak
                    - aki veszteséges élesben, nem hiszi, hogy tanulnia kellene
                    - aki stagnál élesben, nem hiszi, hogy néhány tabut le kell döntenie, hogy évek múlva nyereségessé váljon
                    - aki már inkább nyereséges, nem hiszi, hogy lehet ezt igen nagy találati aránnyal, napi x%-ért, vállalkozásszerűen csinálni
                    - akinek megvan a napi profit, nem hiszi, hogy ezzel lehet éles versenyt, Ferrarit nyerni
                    - aki nyer ezt-azt, nem hiszi, hogy nagyobb tőkével, esetleg százmilliós alapok kezelésével is menne
                    - aki százmilliókat kezel, nem hiszi, hogy meg tudna rogyasztani egy jegybankot.
                    Pedig mindegyikre van példa.

Azt viszont egyre többen elhiszik akár már néhány hetes demózás után is, hogy nem kell pénzügyi tudás, mehet az észosztás, tudnának oktatni, csodaexperteket programozni.

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

A hitről jut eszembe:
                      - aki először találkozik a forex-szel, nem hiszi, hogy igaz a tapasztaltabbak figyelmeztetése
                      - aki ledarál néhány demó számlát, nem hiszi, hogy élesben ez kevés lesz tapasztalatnak
                      - aki veszteséges élesben, nem hiszi, hogy tanulnia kellene
                      - aki stagnál élesben, nem hiszi, hogy néhány tabut le kell döntenie, hogy évek múlva nyereségessé váljon
                      - aki már inkább nyereséges, nem hiszi, hogy lehet ezt igen nagy találati aránnyal, napi x%-ért, vállalkozásszerűen csinálni
                      - akinek megvan a napi profit, nem hiszi, hogy ezzel lehet éles versenyt, Ferrarit nyerni
                      - aki nyer ezt-azt, nem hiszi, hogy nagyobb tőkével, esetleg százmilliós alapok kezelésével is menne
                      - aki százmilliókat kezel, nem hiszi, hogy meg tudna rogyasztani egy jegybankot.
                      Pedig mindegyikre van példa.

És Te melyiknél tartasz?

Hozzászólás

• "De kicsit gyanús, hogy a hosszú távú napi 1% itt mindenki szerint kb. lehetetlen. (Mármint azok szerint, akik nem akarnak eladni semmit, mert akinek eladni való cucca van, na ők simán hozzák ezt, meg még többet is )."

Van itt pár aktív trader, és olyan is aki oktat is. Ha napi 1%-ot hozol pluszban normális számlán egy év után, akkor az nagy csoda lesz. Ha ilyen elvárásásokkal indulsz neki, az olyan nyomás lesz rajtad, amit nem fogsz tudni kezelni.

Ha rám hallgatsz, azt célzod meg egy éves gyakorlat után, amit ajánlani szoktam: 2%/hét átlag egy sima duplázásnál kicsit jobb éves szinten, ami elég szép eredmény. Az első évben nagyon király az, aki nem bukik.

Napi folyamatos 1% plusz Ha ezt hozod egy évig normális számlaméret mellett (tekintsünk el a 50...500dolcsis dolgoktól), akkor betörik az ajtódat, hogy kezeld a számlájukat... Évi 10-11x-es haszon.. Legyünk reálisak.

Bocs, ha lelomboztalak, de nem venném a szívemre, ha nem írtam volna le ezt és nem mondanám el minden tanfolyam előtt legalább tízszer.

Hozzászólás

• Balacy: köszi Neked is, ezt kb. mindenkitől megkaptam már, de gondolom nem csak én, hanem minden lánglelkű kezdő is

Nem elvárásaim, hanem céljaim vannak. Mindenki azt mondja, hogy napi 1% majd talán 10 év múlva, ha addig napi 14 órát tanulok, hétvégén is. Nos, majd meglátjuk. Ha igazatok van, azt is meg fogom mondani, szórom a hamut két kézzel a fejemre, és megkövetek minden veteránt.

De jelenleg nem ezt látom. A matek nem ezt mondja. És nem szokott hazudni. Látom, hogy van a veszteségnek is realitása, hiszen kiszámolható, de jó eséllyel elkerülhető, illetve ha mégis beüt, akkor az addigi vagy az utána következő nyereségek bőven fedezik majd.
                          Mindegy, demózok, hogy láthassam a rejtőző eseményeket is. Ahogy a munkatársam mondaná, "majd kiforrja magát"

Hozzászólás

• AngyalBandi:
                            Nem hiszem, hogy valaha is lesz Ferrarim.

balacy:
                            Én nem tudom, te hol tanultál/tanítasz. De biztosan nem együtt csináltuk végig az elmúlt 5 évet.

Leírtam már máshol: nem kell a napi célt azonnal évessé konvertálni, mert nem minden nap kereskedsz, nem minden nap sikerül elérni a célt, veszel is ki az egyenlegből, stb…

Egy kezdő valószínűleg nem az első évben lesz nyereséges. De baromira nem mindegy, milyen úton indul el, milyen tabukat építenek be elé akadályként az „drága” oktatói.

Hozzászólás

• "nem kell a napi célt azonnal évessé konvertálni, mert nem minden nap kereskedsz, nem minden nap sikerül elérni a célt, veszel is ki az egyenlegből, stb…"

Napi kvótát emlegetett, így én abból számoltam, Ha te hetit, vagy havit mondasz, abból számolom.

Én hetit használok, az kiegyensúlyozottabb szerintem. Valóban nem tartom jónak a napi kényszeredetten betartandó százalékot. de a lényeg, a lényeg: nagy célokkal indul, ami szerintem nem jó. De ezt másképp gondolhatja és drukkolok neki, hogy ne vessze el a pénzét és megtalálja a számításait.

Én is ilyen voltam régen, azt hittem, hogy...

Az idő meghozza a tapasztalatot, csak ne bukja el az első évben az összes pénzét, akkor lesz lehetősége tanulni. Az elmúlt időben nagyon király piac volt, így könnyű szép eredményt elérni.

No elfogyott a heti fórumőzős kvótám, így majd legközelebb nézek rá a fórumra

Hozzászólás

• Aki a demo versenyt nyerte, ő ki is volt? Valahol linkelték már, de nem találom.

Hozzászólás

Working...
                                X