Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Fórum hibák észrevételek

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Kedves Admin,

A megróvásokra nyilvánosan reagálok mert az többünkre tartozik.

Akik hosszú évek óta tőzsdézünk (magam 20 éve) meglehetősen gyorsan átlátjuk hogy ki az aki tőzsdézésből szeretne pénzt csinálni és ki az aki a tőzsdézőkből. Ugyanis ez a kettő óriási különbség!

A szélhámosságokat többen is gyorsan felismerjük.
    A leghasznosabb amit tehetünk, hogy főként a kezdőket óvjuk ezektől. Nem az üzletelőket hanem a tőzsdézőket kell védelmezni egy Tözsdefórumon! Gondolom.

Ferenc esete. Kockás kiszúrta azt a csapattagot akinek a videóját feltette. Ha abba belenézel eloszlanak az esetleges kétségeid. Ferenc gyorsan átlátta, hogy a portéka nem lesz kelendő itt.
    Mások közül sokan azt képzelik, - miért az rejtély - hogy pont ez a fórum az ahol balekok hada van jelen. Érthetetlen amit művelnek.

Irónia. Ez egy teljesen elfogadott (pc) műfaj. Bizonyos szint alatti esetekben pedig különösen az. Van aki érti van aki nem, ez természetesen így van. Személyek bírálata pedig nem azonos a személyeskedéssel.

Az Admin feladata aligha hiszem, hogy tanári volna. Bár egy jó iskolában lassan nagyobb a diákok szabadsága mint a fórumon.

Visszatérve. Kérlek egy pici időt, kb 20 percet szánj rá Gabor H.-ra. Lehet, hogy még szórakoztató is lesz.

Üdv
    R.G

Hozzászólás

• bennfentes
      bennfentes kommentje
      Editing a comment
      Csináljatok egy magánfórumot ahol kedvetekre fikázhattok másokat! Belépés csak szimpatizánsoknak és klikk tagoknak!

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      A legdurvább személyes "leleplezések" tőled jöttek. Rágalom szintűek. Ezért vagy bennfentes.
      Engem nem érintettek, tudom.

Szia MyBusiness!

Furcsálom, hogy nyilvánosan reagálsz úgy a levelezésünkre, hogy azt nem csatolod hozzá, de örülök, hogy felhoztad a témát, mert már Dáviddal terveztük, hogy nyílvánosan megosztjuk gondolatainkat a fórummal kapcsolatban.

A neked írt levelemet alább csatoltam!

Kedves MyBusiness!
    Kedves György!

Ferenc kérte az átala indított topic törlését, így szeretném jelezni, hogy a te hozzászólásod is törlésre került.

Mi, a fórum üzemeltetői időt és pénzt nem sajnálva azon dolgozunk, hogy ez a fórum befogadó, mindenki számára elérhető legyen, mentes legyen a sértő és rosszindulatú megjegyzésektől. Van elegendő szakmai kompetenciánk ahhoz, hogy megállapítsuk egy bejegyzésről, hozzászólásról, hogy érdemesnek való a fórumra vagy egy átverés, egyértelmű haszonszerzés. Ilyen esetekben megtesszük a szükséges lépéseket, nektek, a fórum olvasóinak meg lehetősége van jelenteni az Üzemeltetés felé azokat a tartalmakat, melyek megsértették a fórum szabályzatát.

Harzol idejében ezen a fórumon nem szólásszabadság, hanem kontrol nélküli totális anarchia, személyeskedés, a személyiségi jogok durva sárbatiprása uralkodott. Én és a társaim szeretnénk mindenkinek lehetőséget adni, hogy elmondja a véleményét, bemutassa a szolgáltatásait, feltegye a kérdéseit, vagy akár segítséget kérjen a fórum olvasóitól úgy, hogy azzal mást nem sért meg, konstruktív és valódi párbeszédet folytat.

Szeretnénk kérni tőled, hogy a jövőben, ha véleményt szeretenél formálni, akkor azt úgy tedd meg, hogy lehetőleg másokat ne sért meg, hanem érvelj, fejtsd ki a szakmai véleményed!

Bízunk benne, hogy céljaink és törekvéseink közösek és ezúton szeretnénk kérni a te segítségedet is, hogy támogass minket ebben!

Köszönettel,
    Gyenes Csaba
    Az én személyes elköteleződésem és célom, hogy ez a fórum meghatározó szerepet töltsön be a hazai tőzsde szakmai közösségben, ahol a kezdők tájékozódhatnak a tapasztaltabb kereskedőktől, a tapasztaltabbak meg szakmai vitákat, eszmecseréket folytathassanak rajta keresztül, a különböző brókerek képviselői jelen legyenek, ahol kérdezni lehet őket (pl Admiral Marktes), az oktatók (pl ForexKlub), a döntéstámogató szoftverek készítői stb (pl Ferenc). Ez egy nyílt, bárki számára látogatható fórum mindaddig, amíg a fórum Moderációs elveit, Felhasználási Feltételet tiszteletben tartja. Ez a fórum - ahogy a levelmben említettem - nyitott a kultúrált és konstruktív párbeszédre a tőzsdei szakma keretein belül.

Ami Ferenc esetét illeti, nem gondolom, hogy egy kultúrált bemutatkozásra az a válasz, hogy "adj egy bankszámlaszámot, mert utalni akarok" vagy éppen a CEU és Soros György, vagy különböző ezoterikus videók publikálása. Ez teljesen ellentétes azzal a célkitűzéssel, amelyet meg kívánunk szilárdítani itt a Tőzsde Fórumon.

Szeretném felhívni a figyelmeteket arra, hogy amennyiben úgy érzitek, hogy egy hozzászóló megsértette a Felhasználási Feltételeket, lehetőségetek van ezt az Admin felé jelezni (zászló-flag), ahogy eddig is tettétek, mindenképpen kivizsgáljuk a bejelentést és eldöntjük, hogy milyen szükséges lépéseket teszünk, amennyire indokoltnak látjuk és arról privátban tájékoztatunk benneteket, ahogy eddig is tettük. Ha Te személy szerint úgy érzed, hogy Ferenctől a kezdőket szeretnéd óva inteni, akkor egyrészt jelezheted ezt nekünk, de le is írhatod a véleményedet úgy, hogy a másik jó hírnevét, személyiségi jogait tiszteletben tartsd (teljes nevet nem írunk a fórumra, Adatvédelem 6.1 pontja).

Továbbá megjegyzem a - szerintünk nem helyénvaló - hozzászólásaidat sem töröltük, csak miután Ferenc jelezte, hogy köszöni szépen, mégsem szeretne csatalakozni a közösséghez. Ami a "megrovást" illeti, kissé túlzónak találom a szóhasználatot, mert a "Szia MyBusiness! Valóban ez a legjobb reakció erre a bemutatkozásra?" tartalmú levél csupán egy érdeklődés volt részemről.

Szakma, szakma, szakma....mindenkinek! Ennek szellemében üzemeltetjük a fórumot most és a jövőben is! És ehhez nagy szükségünk van Rátok, Fórumtagokra is!

Tiszetelettel,
    Admin

Hozzászólás

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Igen, így történt. Ez a név munkatárs a team tagja.

• admin
      admin kommentje
      Editing a comment
      Én nem látom az összefüggést Ferenc által prezentált szoftver és technológia bemutatása valamint a társa ezoteriával kapcsolatos videója között! Ez a fórum az előbbiről szól.

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Letörölhetjük a képet, hogy ne legyen per. De a chief trader azért csak releváns.

My Business! Most komolyan feltöltesz egy képet az úriember arcképével, alatta a szöveggel, hogy a "A képek szerzői jogi védelem alatt állhatnak" egy olyan topicba, amihez köze nincs hozzá, azután miután jelezték, hogy nem szeretnének itt nyílvánosan szerepelni? Ennek a partalan vitának itt tegyünk pontot. Kérlek olvasd el újra figyelmesen az Adatvédelmi tájékoztatót és figyelj oda jobban. Tudom, hogy a jó szándék vezérelt, de ennek adni kell egy keretet.

Hozzászólás

• admin
      admin kommentje
      Editing a comment
      Nem tudom neked megmondani, hogyan igazold, de talán a legjobb, ha legközelebb inkább magát az érintettet kérdezed meg a miértekről.

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Kockás pont őt kérdezte.

• kockas
      kockas kommentje
      Editing a comment
      Kicsit kikapcsoltam a gépem és úgy tűnik máris lemaradtam valamiről.
      Kaptam rá választ a szürke szamaras megoldáson kívül?

Ejjnye. Már megint primkulda van. Legyen ez a fórum szakmai, jó? Ez lenne mindenkinek a legjobb, nem egymás csesztetése. Szakmai vita OK, parttalan hülyeség NEM OK.

Amúgy Ferit ismerem, szerintem emberileg rendben van nagyon, szóval ne itt éljük ki a frusztrációkat légyszi. Semmi rosszat nem írt.

Igen, lehet, ez most kicsit megmondós hozzászólás, de az új adminunk nem kevés munkát, pénzt tett bele, hogy új, jobb legyen a fórum. És igen, akármilyen hihetetlen, nem a féktelen nyereségvágy miatt. Én is besegítettem neki az átstrukturálásba, amin besértődés volt a reakció. Basszus, felnőtt emberek vagyunk. Sértődés meg frusztrációk? Ne már banyek... Piac ezerszer jobban stresszel meg szétaláz bárkit.

Ne miattam, se az admin miatt, egyszerűen legyen végre magyar nyelvű szakmai fóruma a tőzsdézésnek.

Szerintem ennyit kér az admin, és igazából én is

Ne hazudjunk magunknak, igenis mindenkinek adott a fórum valamit. Tegyünk vissza a közösbe. Az újak, mások, és magunk kedvéért

Ennyi lenne naív kérésem.

Köszönöm!

Hozzászólás

• David Chateau
      David Chateau kommentje
      Editing a comment
      Azért erős volt a belépőd, de most nem rád gondoltam kifejezetten, hanem úgy mindenkire. Tudjuk jól, mennyire sértődékeny az emberek többsége. Erre írtam, hogy frusztráltak sajnos. Szakmázzunk, cirkusz úgyse érdekel senkit, csak a prímeket, de azok vegyenek Blikket meg hasonló szennylapokat.

Jövőhéten dobok fel pár aktuáltémát

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Ez tökjó, a fórumon még eddig sosem sértett meg vki.

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      A szakmaihoz. Az a jó amíg a piac stresszel és nem a fórum. Érdekes, h már oly sokszor elhangzott az a megfogalmazás, h a piac "megaláz", sokat buktam már de megalázottságot nem okozott, újabb hosszú fejtöréseket igen. Még döbbenetet is.
      De ne tekintse senki megalázónak a kudarcokat! A sportban pl mennyi kudarc-élmény éri a legjobbakat is. Ne legyen senki számára megalázó.
      (Van olyan filozófia is, miszerint az embert csak sajátmaga alázhatja meg, de ez túlzottan is elvont és a gyakorlatban ritkán működik sztem.)
      Utoljára szerkesztve a következő által: MyBusiness; 2018-12-10, 00:51.

Sziasztok,

Már jó régóta csak read only vagyok, ebben az új fórum motorban eltűnt az a menüpont, hogy "Hozzászólások az utolsó látogatásod óta" ??
    Mert nekem az volt a default belépőm, és könnyű volt végigpörgetni a kommenteket, ha nem olvastam 2-3 napig.

thx.

Hozzászólás

• admin
      admin kommentje
      Editing a comment
      Szia! Sajna többek között ezt is kivették az új motorból! A topicok mellett látsz két szövegbuborékot. Ha olyan hozzászólás érkezett, amit még nem olvastál, akkor ott színessé változik. Alul tudod állítani is, hogy "olvasottnak jelölöm". Talán ez a funkció áll legközelebb hozzá!

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Te vagy az igazi pszichológus, már ki is zökkentünk a csapkodásból
      Like.

Thx, majd így teszek.
    Még az sem világos, ha egyvalaki postjára akarok válaszolni, azt melyik eszközzel érem el, pedig nem 2 napja fórumozok, de biztos én vagyok a láma.
    A régi motorhoz képest nem látom a fejlődés így kívülről.

Hozzászólás

• admin
      admin kommentje
      Editing a comment
      A kommenthez jobb oldalt alul van egy szövegbuborék, azzal lehet kommentelni, mint ez a komment,a mi egy hozzászóláshoz kapcsolódik. Az oldal alján meg a hozzászóláshoz a beviteli mezőt, mint amilyet Te írtál.

Szeretném törölni innem magam, eddig azt hittem Dávid az admin, de baszik válaszolni az üzenetemre. Nos kedves admin,mi a menete hogy likvidáljam magam innen?

Hozzászólás

shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szeretném törölni innem magam, eddig azt hittem Dávid az admin, de baszik válaszolni az üzenetemre. Nos kedves admin,mi a menete hogy likvidáljam magam innen?
      Szia gyula. Te két évente likvidálod magad innen?
      willow

Hozzászólás

• shortosgyula
        shortosgyula kommentje
        Editing a comment
        Kell időnként a vérfrissítés félretéve a viccet ez most komoly: 10 év tőzsde után hoztam egy döntést ami a nyilvános tőzsdei szereplésem drasztikus lecsökkentését célozza. A tőzsdétől nem vonulok vissza (sőt...), továbbra is fulltime tevékenység nálam, van egy kis csoportom ahol megmarad az írásbeli kommunikáció 20-30 taggal- ott kifejtettem hogyan kereskedek (szerénytelenség nélkül állíthatom, hihetetlenül jó rendszerem van). Egy jótanács: ne akarjatok magányosan trédelni, társakkal sokkal könnyebb (pszichot és a pénzt illetően is) Minden jót, sok sikert mindenkinek, sziasztok!

Most látogatóknak nem jelennek meg a hozzászólások, csak regisztrált tagoknak?
      Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• admin
        admin kommentje
        Editing a comment
        Szia, én ezt nem tapasztalom, te mit látsz? Ha valaki észleli még ezt a problémát, kérlek írjátok meg!

• Forex Klub
        Forex Klub kommentje
        Editing a comment
        Megjavult, de tényleg nem ment.
        Utolsó hozzászólások menüpont alatt az Ugrás a hozzászólásra linknél odavitt a bejegyzéshez, de a hozzászólások már nem látszódtak.

• independence
        independence kommentje
        Editing a comment
        Ezt gyakran tapasztaltam már én is, valamint azt is, hogy nem tudok belépni, mert, amikor be akarom tenni a kurzort a „Becenév” mezőbe, akkor az egész eltűnik. De ezek időszakosan jelentkeznek.
        Gondolom, az szándékosan lett módosítva, hogy melyik bejegyzés hány like-t kapott, csak belépve látható. Kezdetben ez belépés nélkül is látható volt.

Kedves Fórumozók!

Az elmúlt napokban a szerverszolgáltató súlyos hardverhibával küzdött, ezért a Tőzsde Fórum elérhetettlen volt. Ezúton kérem szíves elnézéseteket a technikai problémák miatt. Azt a visszajelzést kaptam, hogy a hibát elhárították. Ha bármi furcsaságot észleltek, kérlek írjátok meg nekünk!

Köszönettel,
      Admin

Hozzászólás

Working...
      X