Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Árutőzsdei Trading room

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

silverspeed eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Látom magamban vitázom le akkor a kereskedést.

Arra jutottam, hogy beszállok az olaj esését célzó kereskedésbe( Shortoltam).
    Mai nap már alakul a helyzet. A certifikát értéke 19%-os pluszt mutat csak a mai napra.
    Tisztában vagyok vele, sőt ez az egyik alapszabályom, hogy csak akkor beszélek tényleges nyereségről / vagy veszteségről ha már eladtam a papírokat. De megint tartottam egy laza 5 perces szünetet

Ezenkívül még amit hasznosnak ítéltem végig követni az a gyapjú, ezüst , és talán az arany. Mindegyikből lehet hasznot kihúzni akár napi szinten is.

sok sikert mindenkinek.
    üdv

Bár velem egyelőre nem nagyon lehet még vitázni, mert még nem vagyok azon a szinten, de azért csatlakoznék.
    Építő jellegű hozzászólásra egyelőre ne számíts, de szívesen leírom az eddigi kevéske tapasztalatomat.
    Aranyat, olajat figyelem. (ill. egyelőre csak bírka módjára megyek a tömeggel )
    Arannyal tegnapra csináltam úgy 30% mínuszt magamnak (az össztőkémre nézve), mivel nem raktam be stoppot. Szerencsére csak demóban. A dolog szépsége, hogy előző nap ugyanez az összeg még pozitív előjellel szerepelt. Ez van.
    Tegnap viszont kerestem vele 10%-ot. De bátortalan voltam és csak keveset vettem, így a szálmám végeredményén nem sokat javított.
    Eddigi megfigyeléseim szerint az arany elég jól mozgolódik napon belül, érdemes figyelni, elég jó pozikat lehet kifogni.

Hozzászólás

ultrakezdő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Bár velem egyelőre nem nagyon lehet még vitázni, mert még nem vagyok azon a szinten, de azért csatlakoznék.
      Építő jellegű hozzászólásra egyelőre ne számíts, de szívesen leírom az eddigi kevéske tapasztalatomat.
      Aranyat, olajat figyelem. (ill. egyelőre csak bírka módjára megyek a tömeggel )
      Arannyal tegnapra csináltam úgy 30% mínuszt magamnak (az össztőkémre nézve), mivel nem raktam be stoppot. Szerencsére csak demóban. A dolog szépsége, hogy előző nap ugyanez az összeg még pozitív előjellel szerepelt. Ez van.
      Tegnap viszont kerestem vele 10%-ot. De bátortalan voltam és csak keveset vettem, így a szálmám végeredményén nem sokat javított.
      Eddigi megfigyeléseim szerint az arany elég jól mozgolódik napon belül, érdemes figyelni, elég jó pozikat lehet kifogni.
      A vitát csak amolyan idézőjelek között értettem, nem szeretnék vitázni
      Hát akkor nincs más hátra, hogy kiválj a tömegből, és magad feje után menj Én sem azért jutottam arra, hogy shortolok, mert azt mondták nekem.. Gondolkodtam, elmélkedtem, elemeztem sacper kábéra, és úgy éreztem itt az ideje, hogy belevágjak egy kis csökkenésre. (Meglehet szerencse de) bejött.

Már egy pillanatra megijedtem, de örülök csak demon következett be a baj.
      Mindig megkapjuk ugyanazt a leckét míg meg nem tanuljuk. Utána jön a következő lecke és így tovább.. Stop lost néha kimarad nálam is, de általában csak akkor ha pont végig követem a kereskedést. Ha akár pár percre nem tudok ránézni, akkor már állítok be egy szintet, aminél tovább nem vagyok hajlandó menni.

Az arany nagy sláger volt tavaly. Sőt meglehet idén is marad , elvégre amikor kezd esni a piac, olyankor "biztos" hely. Legalábbis én erre a következtetésre jutottam. Bár attól még bármi megtörténhet persze.

üdv

Hozzászólás

Az olaj árak megint elindultak felfele, szerencsére, az árral egy irányba tartok
        Aki konkrétan tud árukkal is kereskedni annak érdemes lehet a gyapot, ezüst, arany megfigyelése is.

üdv

Hozzászólás

silverspeed eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Az olaj árak megint elindultak felfele, szerencsére, az árral egy irányba tartok
          Aki konkrétan tud árukkal is kereskedni annak érdemes lehet a gyapot, ezüst, arany megfigyelése is.

üdv
          Én sem éles számlán kereskedek egyelőre, bár már nagyon közel vagyok a számlanyitáshoz, de az ezüsttel eddig nagyon sokat kerestem. Sztem nagyon szépen trendel. 2-3 hetente szépen korrekcióz és tovább emelkedik. Az egyetlen jel, ami óva in, hogy az emelkedés fokozatosan gyorsul, de én úgy látom, hogy még messze van a tetejétől. Swingben kis relativ kis poziciókkal is 1000€+-os nyereségeket lehet csinálni 1-200 pontos emelkedéssel. Pont attól tartok, hogy mire az éles számlán kezdek, addigra megáll és elkezd sávozni, akkor ugyanis újra kell majd gondolnom a stratégiámat.

Egyébként nem is akarom megtippelni a tetejét, mert csak bukok, inkább szépen megyek felfelé zárok 1:5 RR-nél és nyitok minden (általam felismerhető korrekció utáni támasznál)... Szépen bejön...

Hozzászólás

Luckyshadow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Én sem éles számlán kereskedek egyelőre, bár már nagyon közel vagyok a számlanyitáshoz, de az ezüsttel eddig nagyon sokat kerestem. Sztem nagyon szépen trendel. 2-3 hetente szépen korrekcióz és tovább emelkedik. Az egyetlen jel, ami óva in, hogy az emelkedés fokozatosan gyorsul, de én úgy látom, hogy még messze van a tetejétől. Swingben kis relativ kis poziciókkal is 1000€+-os nyereségeket lehet csinálni 1-200 pontos emelkedéssel. Pont attól tartok, hogy mire az éles számlán kezdek, addigra megáll és elkezd sávozni, akkor ugyanis újra kell majd gondolnom a stratégiámat.

Egyébként nem is akarom megtippelni a tetejét, mert csak bukok, inkább szépen megyek felfelé zárok 1:5 RR-nél és nyitok minden (általam felismerhető korrekció utáni támasznál)... Szépen bejön...
            Helló
            Én több demo számlán és egy éles számlán követem az eseményeket.
            Én arra jutottam, hogy főként akkor veszek, eladok, ha gyanúsan "alacsony" vagy "tetőponton" van a körülményekhez képest(élesben). Demo számlákon pedig mindenféle jel tesztelésekre belépek, hogy tudjam hó végén ellenőrzésekre, hányszor érdemes kereskedni vele.
            Ha jól értem, az a stratégia amit kidolgoztál , nem lesz jó oldalazásra, akkor keresel más instrumentumot. Sőt! Már most is nézhetsz több hasonló trendszerűt.
            üdv

Hozzászólás

StopHunter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              futureseket már viszonylag ritkán kötök csak (de anno volt az is), inkább árupiaci CFD-t.
              Tudnátok jó brókereket mondani CFD kereskedésre??

Hozzászólás

Él még valaki aki árutőzsdézik?
                Kihalt ez a téma?
                Én most kezdek demo szlával.

Üdv.

Hozzászólás

Working...
                X