Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csak az aranyról

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Megy ám a szenvedés.... pánikban vétel volt, arany trendvonal felett, ezüst alatta!
    No, most nem kötnék semmit se!
    Long túl késő, short korai?
    Háha holnapra letisztul jobban.
    (Lehet leteszteli mégegyszer 1275-80-at.)

Hozzászólás

• Wow!

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Wow!
        így???

Click image for larger version

Name:	xauusd.jpg
Views:	1
Size:	147,5 KB
ID:	145114

vagy csak megint én vagyok a szerencsés az ironnál?

Hozzászólás

• Hosszútávon érdemes lenne aranyat venni? Kézzelfogható aranytömbre gondoltam.

Hozzászólás

• Csak ha meg akarod fogni... kézzel

Amúgy egy kg senkinek se árt a spejzban

Hozzászólás

• Nufy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hosszútávon érdemes lenne aranyat venni? Kézzelfogható aranytömbre gondoltam.
              Amennyit tudsz, aranyat, ezüstet; mindegyik jobb a papírnál, vagy bankszámlánál.

Hozzászólás

• Nufy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Hosszútávon érdemes lenne aranyat venni? Kézzelfogható aranytömbre gondoltam.
                Véletlenül épp erről írtam a moneymentor fórumban. Olvasd el.

Egyébként, ha már az aranynál tartunk: van valakinek arról ismerete, hogy az 1600-as évek óta létező Londoni aranyfixing hogyan befolyásolja a nagykereskedők döntéseit?

Hozzászólás

• XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Amennyit tudsz, aranyat, ezüstet; mindegyik jobb a papírnál, vagy bankszámlánál.
                  Ugyan már miért?
                  Én mindenkit mindig lebeszélek az aranyról. Az elmúlt évek, évtizedek, sőt évszázadok sem mutatják azt, hogy jó befektetés lenne.

Értékmegőrzésre alkalmas lenne, de:
                  - ha igazán nagy baj van (pl. háború), akkor egy banki széfből sem olyan egyszerű hozzájutni
                  - ha otthon tartjuk, akkor még veszélyesebb (lopás, rablás)
                  - ha otthon széfben tartjuk, akkor meg baromi költséges

Akinek van aranya, arannyal foglalkozik az érdekelt abban, hogy minél többen vegyenek aranyat. Ezért mondta 2 éve mindenki, hogy előbb 2000, majd 2500 USD lesz az arany ára. Meg lehet nézni most hol van.
                  Lehet 1 év múlva lesz 2000, de az is lehet, hogy nem. A múlt adataiból csak arra lehet következtetni, hogy átlagosan nem érhetünk el reálhozamot az arannyal.
                  Lehet valakinek bejön 1-3-5-10 év távlatban, mások meg még veszítenek is rajta. Kezelése pedig drága.

Most majd biztos jól megkapom pár embertől, próbáltok cáfolni. Én csak annyit mondok az arany felől érdeklődőknek, hogy akár nekem is lehet igazam.
                  Ne vegye senki készpénznek, amit az arany értékesítésben érdekeltek mondanak.

Hozzászólás

• A 30as évekig $20 volt egy uncia arany. Ez azt jelenti, hogy kb 5% kamatos kamatot "fizetett". Ami szerintem egy biztosítástól egyaltalán nem rossz. Túl ezen, én nem látom, hogy a végtelen pénznyomtatás hogy ne tudná feljebb tolni az összes "real assets" árát. Igy én nem csak az aranyt látom jó befektetésnek, de a termőföldet és ingatlant is, de ezt már kiveséztem ezeken az oldalakon, igy nem fogok megint belekezdeni a litániámba.

Hozzászólás

• Pl. 80 novemberétől a mai napig néz meg azt a hozamot. Plusz nézd mellé az inflációt.

Egyébként ingatlannal és főleg a termőfölddel kapcsolatban egyetértek veled. A különbség csak annyi, hogy utóbbiak hasznosíthatók és képesek értéket teremteni. A termőföld (normál körülmények közt) ráadásul nem is amortizálódik.

Hozzászólás

• Magyarországon nem lesz háború, mert nincs mit elvenni tőlünk.

Az aranynak nincs hozama. És a célja sem ez. Csak a diverzifikáció egyik eszköze.

Mikor lehet jó a fizikai arany:
                        1) összeomlik a tőzsde informatikai rendszere / csődbe mennek a bankok
                        2) valamiért zárolják az (összes) folyószámlád
                        3) elszáll az infláció
                        Vettél földet, házat, egyéb ingatlant de nem tudod eladni amikor sűrgősen pénzre van szűkséged, mert senkinek nem kell. Az aranyat fogod beviszed és kifizetnek vagy direktbe vásárolsz vele.

Egyik esemény sem túl valószínű, így ehhez mérten kell "pozíciót méretezni".

Illetve kifelejtettem még egy verziót: van akinek az idegeire orvosilag igazoltan nyugtató hatással van az arany, na nekik kell többet venni, de az orvos által előírt mennyiségben, különben túladagolhatják magukat és az áreséskor nemvárt tünetek jelentkezhetnek

Hozzászólás

• Magyarországon nem lesz háború, mert nincs mit elvenni tőlünk.
                          39-ben még annyi sem volt, hogy mint most...aztán mégis volt háború.
                          Most van vizünk, ami nem is olyan soká igencsak hiánycikk lesz.

Még az is előfordulhat, hogy nem tőlünk akarnak majd elvenni valamit, hanem mi másoktól.
                          Ha van néhány aranyérme otthon, amit váratlan helyzetben könnyen magunkkal tudunk vinni, az jó dolog. De nem kell túlzásba vinni.

Hozzászólás

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            39-ben még annyi sem volt, hogy mint most...aztán mégis volt háború.
                            Annak az oka Európán belüli átrendeződés volt, ma már Unio van.

Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Most van vizünk, ami nem is olyan soká igencsak hiánycikk lesz.
                            Az üzemanyag és lőszer még mindig drágább, illetve máshol is van víz.

Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Még az is előfordulhat, hogy nem tőlünk akarnak majd elvenni valamit, hanem mi másoktól.
                            Akarni lehet.... 14db Gripenünkkel minden esélyünk is megvan bármit is kikövetelni

Fel kell találni a vízzel menő repülőgépet, akkor még világhatalom lehetünk!

Hozzászólás

• Gyors segítségre lenne szükségem!

Napi kereskedést folytatnék árutermékekkel, csak nem tudom melyik brókercég a legalkalmasabb ehhez. Utána jártam már itt is és máshol is de nem kaptam választ sehol. Az fxcm-re mondta valaki, hogy azért nagyon jó, mert ha nap végén nem vagyok elégedett a profittal, vagy éppen mínuszba kerülök, következő nap ott folytathatom ahol abba hagytam, nincs pénzlevonás meg számlazárás. Annyi a gond, hogy angolul nem tudok és nincs magyarországi szervere a cégnek. Magyar céget meg nem kérek, mert nagy rakás szarok.

Összegezve vágyaimat: szükségem van árutermékekkel, napi szinten kereskedni tudó, nem magyar, de magyarországi szerverrel is rendelkező, brókercégre, ahol ha szeretném, lehetőségem legyen, másnap folytatni az előző napi ügyletem. Továbbá, rendkívül fontos, hogy magas tőkeáttétellel lehessen adni-venni. Ez számítana leginkább. Talán az Xtb. amit én keresek, de indokolt megerősítésre van szükségem, ha pedig tudtok alkalmasabb brókert a szempontjaim alapján, figyelek

Hozzászólás

• Szerintem Te nem magyarországi szerverre gondolsz, hanem ügyfélszolgálatra.
                                Az xtb-nek azt hiszem van. Az ironfx-nek is. Mindkét helyen van mindenféle áru.
                                A nyitott pozit mindenhol át lehet vinni másnapra is, csak költséget (swapot) számítanak fel érte. Tőkeáttétel is van mindenhol.

Hozzászólás

Working...
                                X