Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csak az aranyról

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Durva volt a tegnapi beszakadás, miután kijöttek a vártnál jobb USA adatok.

Szerintem látva az egyre javuló adatok, azok, akik QE3-ra várva vásároltak aranyat most letettek róla, hogy ez a közeljövőben bekövetkezhet.

Bár van olyan vélemény is itt az irodában, hogy a kínaiak nyomják lefelé az árat, hogy olcsóbban növelhessék a készleteiket.
    Nos,ha nincs Q3 akkor nincs további dollár inflálás sem.Akkor minek is menekülnénk aranyba?Az most is elég drága már.
    Szerintem mi akkor inkább eladjuk.

Hozzászólás

Otletek

http://stockportal.hu/index.php/aran...anas-a-melybe/

Hozzászólás

A tegnapi hatalmas, közel 2.5% os zuhanás után időszerű feltenni a kérdést, most beszállni a shortba, vagy csak figyelni kell a piacot.

Időszerű talán előtte lett volna

Hozzászólás

Hát jó lett volna, én most nem vennék

Hozzászólás

Itt egy másk cikk ami emelkedést valószinüsit rővid távon, és esést hosszú távon

http://tozsdeforum.hu/gazdasag/arany...bb-az-1600-hoz

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A tegnapi hatalmas, közel 2.5% os zuhanás után időszerű feltenni a kérdést, most beszállni a shortba, vagy csak figyelni kell a piacot.

Időszerű talán előtte lett volna
              Jobban átolvastam a cikket, én úgy értelmeztem, hogy már 1690 dollárnál shortot ajánl, és utána folyamatosan egész eddig a cikkig, 2013.02.21 ig. Itt már nem ajánlja, hanem inkább megállót, vagy felpattanást valószínűsít, és tényleg, pont ezen a napon volt a legalacsonyabb árfolyama az aranynak, utána elindult fel. Van egyébként egy újabb cikk is, itt is azt írja, hogy az arany nagyon erős ellenállásnál van. Ahogy olvasom, most mindenki a longot ajánlja. Szerintem short, de tényleg itt mindig visszafordult.

Itt a cikk
              http://stockportal.hu/index.php/aran...-vagy-a-medvek

Hozzászólás

Nem mind arany, ami fénylik…

Csúnya zuhanás volt látható az arany grafikonján, ami bár visszapattant egy támaszról, de vélhetően nem ez a vége. Persze nem volt művészet megjósolni. Minden rally után jön egy korrekció.

Az viszont már kevésbé ismert, hogy ezen az áron már az aranybányák nagy része veszteséges. Hasonlóan esik is a legtöbb bányapapír, ETF is.

Az okot jól elmagyarázza a http://fundman.blog.hu/2013/05/02/arany-eso

Mi lesz, ha a sok kisbefektető is felébred, bepánikol, s elkezdi eladni az mlm-ben felvásárolt aranyát, amit a jutalékra éhes ügynökök a válságban a nyakukba sóztak?

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nem mind arany, ami fénylik…

Csúnya zuhanás volt látható az arany grafikonján, ami bár visszapattant egy támaszról, de vélhetően nem ez a vége. Persze nem volt művészet megjósolni. Minden rally után jön egy korrekció.

Az viszont már kevésbé ismert, hogy ezen az áron már az aranybányák nagy része veszteséges. Hasonlóan esik is a legtöbb bányapapír, ETF is.

Az okot jól elmagyarázza a http://fundman.blog.hu/2013/05/02/arany-eso

Mi lesz, ha a sok kisbefektető is felébred, bepánikol, s elkezdi eladni az mlm-ben felvásárolt aranyát, amit a jutalékra éhes ügynökök a válságban a nyakukba sóztak?
                  Éppen a kitermelési költség miatt nem zuhanhat nagyot az arany, úgy, hogy tartósan ott is maradjon. Adja isten, hogy beesik még vagy 3-400 dollárt, mert akkor igen jó long beszállók lesznek.
                  Úgy rémlik, hogy tavaly 1100 dolcsi volt unciánként a kitermelési költség és 2015-re 1500 dollár lesz. Most valahol a kettő között.
                  Ha még tovább esne az ár, akkor egyre több aranybánya bezárna és ezzel máris csökkenne a kínálat, ami felhajtja az árat. Tudom, ezek alap dolgok, de van, hogy az ember elveszik a részletekben.
                  Egy link, amit érdemes megnézni:
                  http://elliottwavepredictions.com/wp...y-5-12-121.png

Elliott ügyben már jó ideje csak őt figyelem.
                  1 évvel ezelőtti előrejelzés. Nem láttam sehol ilyen pontosat. Ő azt mondja, hogy 1350 után új csúcs. Osztom, azzal, hogy én még elképzelhetőnek tartok egy újabb eső hullámot. Ezüstön 20-as értékig. Aranyon kevésbé látszik meddig. Minden elemző az inflációval jön. Mivel nem úgy néz ki, hogy az a közeljövőben elszállna, így az arany sem fog emelkedni.
                  Ez (már bocsánat) egyszerűen szűk látókörű ostobaság.

Hozzászólás

Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Éppen a kitermelési költség miatt nem zuhanhat nagyot az arany, úgy, hogy tartósan ott is maradjon. Adja isten, hogy beesik még vagy 3-400 dollárt, mert akkor igen jó long beszállók lesznek.
                    Érdekes gondolatok.

Természetesen én sem vagyok aranyszakértő, de inkább további esésre fogadnék új csúcs helyett.

A legutóbbi rally után 22 éves korrekció következett, az arany ára pedig harmadára esett vissza. Most kísértetiesen hasonló helyzet alakult ki, mert a válságban mesterségesen gerjesztették a keresletet a biztonságosnak hírdetett aranybefektetésekbe. S amikor már a cselédlány is aranyat árul, az Kostolany szerint biztos jele a korrekciónak…

A kitermelési költség fontos tényező. Ha a válság után tovább csökken a kereslet, mert a befektetők áthelyezik a pénzüket, csökken az ár, több bánya veszteséges lesz. Azok maradnak életképesek, amik könnyen kitermelhető helyeken és az átlagnál is olcsóbban kielégítik a valós ipari és egyéb szükségletet.

Így a kereslet és az ár is normalizálódhat egy jelenleginél alacsonyabb áron egy újabb válságig.

Ja, és még valami: ha megnézzük a tőzsdeindexek és arany, valamint a lakásárak és arany grafikonját, mindkét esetben azt látjuk, hogy a görbe kitört az eső trendcsatornából. Lehet, hogy vége a válságnak, s kezdenek a pénzek részvényekbe, ingatlanokba visszaáramolni?

Na, majd meglátjuk...

Hozzászólás

Zerohedge-en volt egy cikk, hogy $1350 körül erőteljesen vásárolt a nagyközönség, akár long akár short lesz ebből hosszútávon, velük még dobatni kell.

Vagy innen esik el $1487 vagy felhúzzák még $1550-60-ig és onnan. New low-n kisebb visszapattanás, majd esés $1150-ig. Onnan long.

Lehet baromira nem így lesz, de így lehetne a lakossággal eldobatni az aranyat. Az a kérdés ugye még, hogy lesz-e valós infláció, mert eddig NEM VOLT. Okokra most nem térek ki.

Hozzászólás

http://postimg.org/image/qbgddk49t/full/

Hozzászólás

Betett megbízást most ne nézzétek, nem pont így lesz megjátszva....

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Zerohedge-en volt egy cikk, hogy $1350 körül erőteljesen vásárolt a nagyközönség, akár long akár short lesz ebből hosszútávon, velük még dobatni kell.

Vagy innen esik el $1487 vagy felhúzzák még $1550-60-ig és onnan. New low-n kisebb visszapattanás, majd esés $1150-ig. Onnan long.

Lehet baromira nem így lesz, de így lehetne a lakossággal eldobatni az aranyat. Az a kérdés ugye még, hogy lesz-e valós infláció, mert eddig NEM VOLT. Okokra most nem térek ki.
                            Hát igen, amikor írtam az aznapi high ($1487) volt eddig a csúcs

Most az a kérdés $1420-25-ön beleadnak-e.

Hozzászólás

Limit eladás lehet törölve lesz és később szálok be.
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

Limit eladás törölve, új célár 1445.

Hozzászólás

Working...
                                X