Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Mezőgazdasági termékek

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Jatek az jatek: 63 420

Hozzászólás

ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nahát mit látok,fundával dolgozik,vagy gondolkodik valaki?
      Tényleg haladás...

..Olajár,biokapacitás változás,termelői árak stb=várható kukorica érték.
      Az árat,nem tudom miért kellene egy évre előre megjósolni.Talán mennyünk el jósnak?
      Látom elolvastad a belinkelt cikket. :-)

Jól értem, hogy tagadod a funda elemzés felhasználhatóságát?
      Mit ajánlanál fél éves időtávra?
      (július csak 7 hónap)

Hozzászólás

aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Látom elolvastad a belinkelt cikket. :-)

Jól értem, hogy tagadod a funda elemzés felhasználhatóságát?
        Mit ajánlanál fél éves időtávra?
        (július csak 7 hónap)
        Nem jól érted,pontosan az ellenkezője!
        Be kell vallanom nem olvastam a linket,melyikre gondolsz?
        Bár mindegy mert egyiket sem szoktam elolvasni.
        Miért?Van benne valami érdekes?
        Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Adok még további segítséget a számolósoknak, igaz 2009-es a tanulmány.
          Jövőre rekordtermés lesz, mert az elmúlt 2 évben megduplázódott az ár, ezért mindenki kukoricát fog vetni.
          Az én tippem 61001 Ft.
          Szerintem 58000

Hozzászólás

ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Szerintem 58000
            Tengerentúlra nem postázok.

Hozzászólás

Üdv Alterman!
              Jaja, én fund-tech kereskedem. Ezt próbálom úttörőként képviselni a fórumon, de ez néha olyan élvezetes, mint széllel szemben pisilni.
              Ezt a témát is azért dobtam be, hogy lássuk, egy-egy egyszerű termék mögött is komoly elméleti háttér, fundamentális összefüggések vannak.
              Akkor mitől lenne könnyebb részvénnyel, kötvénnyel, vagy épp devizapárral tradelni?

Archenius!
              Jó az a tanulmány, érdekes adatok, összefüggések vannak benne.
              De a tippelgetésbe akkor sem szállok be. A fundamentális elemzés lényege nem az, hogy piaci árat, hanem, hogy belső értéket állapítsunk meg, amihez viszonyítani lehet. Komolytalan lenne a részemről bármiféle hasraütéses számot mondani.

Egyébként én is találtam néhány új weboldalt:
              - jó leírás a termékről a : http://kutdiak.kee.hu/diak/nzs/nkukoric.htm
              - a 10 legnagyobb termelő: http://hu.wikipedia.org/wiki/Kukorica
              - de van klub is (ők igazi fanatikusok, akár direktben is lehetne tőlük kérdezni): http://www.magyarkukoricaklub.hu/

Lassan csak összeáll a kép. Jövőre eljutunk a búzáig.

Hozzászólás

Ajánlok mindenkinek egy játékot!
                Tippeljétek meg, számoljátok ki, és írjátok be ide legkésőbb 2012. december 31.-ig, hogy szerintetek mennyi lesz a kukorica ára jövő év júliusában.
                Referencia ár legyen a Magyar Agrárkamara oldalán közzétett ár.
                Akinek legpontosabb lesz a tippje, számítása, annak magam küldök egy üveg pezsgőt.
                Mindenki csak egyszer tippelhet, és csak a legelső tippje számít. Tippeket 2013-ban már nem fogadok el.
                Nincsenek túl sokan játékban, így legalább nagyobb az esély.
                papa: 63420 Ft
                ALTERMAN: 58000 Ft
                aSzabe: 78000 Ft
                archenius: 61001 Ft

Remélem nem hagytam ki senkit. Csak szóljon rám valaki július végén, hogy nézzük meg az eredményt, mert addig elfelejtem az egészet.

Hozzászólás

Érdekel más is kereskedik-e búzával, kukoricával, kávéval, esetleg gyapottal?

Hozzászólás

Nincsenek túl sokan játékban, így legalább nagyobb az esély.
                    papa: 63420 Ft
                    ALTERMAN: 58000 Ft
                    aSzabe: 78000 Ft
                    archenius: 61001 Ft

Remélem nem hagytam ki senkit. Csak szóljon rám valaki július végén, hogy nézzük meg az eredményt, mert addig elfelejtem az egészet.
                    A játékot lezárom, eredményhirdetés:

A BÉT adatai alapján, ha jól nézem a határidős kukorica utolsó ára Július 31.-én 50900 Ft volt.

A nyertes ALTERMAN.
                    Nyereményét még fogalmam sincs, hogy fogja megkapni.

Hozzászólás

Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A játékot lezárom, eredményhirdetés:

A BÉT adatai alapján, ha jól nézem a határidős kukorica utolsó ára Július 31.-én 50900 Ft volt.

A nyertes ALTERMAN.
                      Nyereményét még fogalmam sincs, hogy fogja megkapni.
                      Szerencsém volt!
                      A pezsgőt majd egyszer megisszuk közösen négyen!
                      Talán érdekes lehet miért gondoltam erre az árra:
                      Nyilván sokan tudták,hogy az időjárás előrejelzések,és a gazdák becslése jó termést jósolt az idei évre.A tavaji bázis mondhatni átlagos volt.
                      A bioüzemanyag mizéria jelentősen alábbszállt,tehát egyszerű fundamentumok.
                      Várható kinálat növekedés,átlagos kereslet mellett.
                      Ez árcsökkenést vízionált.Hogy ki találja el,az már más kérdés.Én sem találtam el!

Hozzászólás

Kéne egy újabb verseny, mondjuk aranyra!

Szerk.: tényleg a kérdés szóljon így: "szerinted mennyi lesz az arany esés alja"?

Hozzászólás

Más: kávé fundamentális kilátásainak hol lehetne utánaolvasni?

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Kéne egy újabb verseny, mondjuk aranyra!

Szerk.: tényleg a kérdés szóljon így: "szerinted mennyi lesz az arany esés alja"?
                            Az ilyen kérdésekre szokott már csak dacból is emelkedni az arany

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Más: kávé fundamentális kilátásainak hol lehetne utánaolvasni?
                              A kávé lehetséges termőterülete a világban óriási. Ha bármikor is kicsit elszáll az ár felfelé, akkor lesz olyan ország mondjuk Afrikában, ahol elkezdenek termeszteni alacsony előállítási költséggel. Nálam ez az alapvetés, ha kávéról van szó. Tudom kicsit leegyszerűsítem

Hozzászólás

Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                A kávé lehetséges termőterülete a világban óriási. Ha bármikor is kicsit elszáll az ár felfelé, akkor lesz olyan ország mondjuk Afrikában, ahol elkezdenek termeszteni alacsony előállítási költséggel. Nálam ez az alapvetés, ha kávéról van szó. Tudom kicsit leegyszerűsítem
                                Azért nem ilyen egyszerű a dolog. A kávé elég finnyás a időjárásra, csakis olyan helyeken lehet termeszteni, ahol nincs fagy. Az eső is egy fontos faktor. Maga a növény csak ültetés után 3-4 évre kezd termést hozni. Tehát amikor elszáll az ár felfelé akkor nincs ami lehozza, mert a lead time elég hosszú.

Hozzászólás

Working...
                                X