Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Shortos algo kalandja

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Shortos algo kalandja

Üdv mindenkinek, ezentúl itt fogom megosztani veletek az automata kereskedési eredményeimet (eredményeinket, mert csapatban dolgozunk, viszont itt csak én posztolok). Nem szeretném szétoffolni mások topicjait. Fogok mutatni backteszt eredményeket illetve egyelőre real time demo kötéseket, valamint hamarosan, ha bejutunk az FTMO -live-ra LMAX live trédeket. Egyelőre DAX only, íme a ma reggeli kötések: https://cdn.discordapp.com/attachmen...28/unknown.png Minden setup 100 EUR kockázattal ment, így eddig kb 7 R mára.

Sok sikert! Kicsit most besűrűsödött váratlanul nálam az ősz, de ahogy időm engedi, követni fogom!

Hozzászólás

Hébe-hóba én is benézek majd.
      Assumption is the mother of all fuck-ups!

Hozzászólás

Elég szép sávozás volt ma, de sajna 11 körül lelőttem, nem tudtam gépnél lenni. Így se rossz a kb 10 R.

Hozzászólás

100% transzparencia, így is kell, hajrá!!!

Hozzászólás

• shortosgyula
            shortosgyula kommentje
            Editing a comment
            Mára ennyi volt, holnap letesztelem a mai napot, kíváncsi leszek mit fog tudni kihozni a teszter. Ahogy a jeleket néztem az én 10 R-em 3-4 szeresét. Általában ahol manuális felügyelettel is szenvedős nap van ott a teszter is kínlódik- és vica versa. Viszont sosincs overtrade, sem túlméretezett pozik. Ezért lesz élesen is brutális a hozam reményeim szerint.

• moneymentor
            moneymentor kommentje
            Editing a comment
            Pontosan mi is a topic célja?
            Ha már 100%, megtanítja a stratégiát elméletben, gyakorlatban?
            Érteni fogjuk, miért lép adott irányba? Miért akkora egyes tradeknél a pozíció, sl, tp, miért zár korábban a tp-nél?
            Előre is elemez, hogy más is beköthesse?
            Látjuk élesben is majd a napi több ezer dollár profitot?

Egyébként a Soros kép sem kicsit szerény párhuzam...

• kockas
            kockas kommentje
            Editing a comment
            moneymentor
            szerintem irreális egy nyilvános helyen, ingyenesen, egy full szájbarárágós leírást várni.
            Örülni kell annak ami van/lesz, főleg ha összejön.
            Ha mindez teljesen transzparens is lesz, az sok ember hitét adhatja vissza, hogy igenis meg lehet ezt csinálni.
            Ennyi bőven elég.

Update volt az EA-ban és nem írtam át a pont értéket 1-ről 10-re, emiatt benyitott 2 tízszeres pozit, szerencsére nyerő lett, bár emiatt túl feszesen kezeltem a kilépést, stophúzást. A tegnapi és mai pozik alul, ne mondjátok hogy rommá bukta magát délután és azt eltakarom

Hozzászólás

Ez elég gyenge nap volt, 2-3 R a vége (levonva a két túlméretezett pozi miatti extraprofitot).

Hozzászólás

Fogsz részleteket megosztani a managelésről, stopmozgatásról? Tehát az automata belép egy triggerre, utána manageli a stoppot völgyek, csúcsok alapján mondjuk vagy ez teljesen manuális még és félautomata? Persze, ha szakmai titok, akkor a képzeletemre bízom ezeknek a megválaszolását A ráépítések is viccesek még, ott a matek sem olyan egyszerű egy ilyen algonál.

Hozzászólás

• Bummmmm
                Bummmmm kommentje
                Editing a comment
                A poziba lépéseid logikája nagyjából megvan, de azt megkérdezhetem, hogy ha nem stoppal zársz, akkor mi adja a jelet a zárásra? Stochastic romló értéke?

• Bummmmm
                Bummmmm kommentje
                Editing a comment
                Még egy kérdés eszembe jutott. Ha az indikátor lát egy fordulós gyertyát és jelez, az a második szűrővel némi átfedésben lesz, mivel a stochastic indikátor épp a gyertya záróárait viszonyítja a gyertya max/min értékeihez, ezáltal a fordulós gyertya értékei azonnal megváltoztatják a stochastic indikátor értékeit. Mi a többletinfo, amit a gyertyát figyelő indikátor észlel, de nem épül be mégsem az indikátor értékének alakulásába?

• Chucky
                Chucky kommentje
                Editing a comment
                Bummmmm Asszem megvan, hogy hova lett a sok trader a fórumról: https://www.napimesek.hu/tartalom/up...ocestimese.jpg

Ez igen gyenge nap volt erre a szép mozgásra https://cdn.discordapp.com/attachmen...33372/1013.png

Hozzászólás

• Chucky
                Chucky kommentje
                Editing a comment
                Tipikus esete, amikor ha nap elején elalszol long pozíció közben, este mire felriadsz már vaskos pluszban lennél. Ugyanígy szoktam elrontani......

• Bummmmm
                Bummmmm kommentje
                Editing a comment
                Ha a tesztek alatt voltak akár 10-20 kötéses vesztő sorozatok, az jönni fog élőben is. És ez nem baj, ez szinte elkerülhetetlen statisztikailag.
                Szóval, ha úgy nézed ez egy csodás nap volt. :-) Más: amikor hosszabb vesztő sorozat volt a tesztek alatt, az nem akkor volt, amikor a korábbi pozikra újakat rányitott az expert sorozatban? Ha mérsékled a rányitások számát (vagy maximalizálod), lehet javítani tudnál a drawdown mértékén?

aaand its gone.
              Utoljára szerkesztve a következő által: Jano; 2021-10-15, 05:35.

Hozzászólás

• rpr
                rpr kommentje
                Editing a comment
                ennek mi értelme van?

• Jano
                Jano kommentje
                Editing a comment
                a kérdésedben ott a válasz

Kb 1 millió (több) és egy év. Képek nem az összes beálítást mutatják. Tartozik hozzá négy programoztatott indikátór. Megálapítható egy robot, nem olcsó, rengeteg idő, ötlet, merthát amit elképzel az ember, a valóságban nem teljesen úgy működik, nincs benne tűréshatár :-)
              Utoljára szerkesztve a következő által: ANONYMOUSFX; 2021-10-14, 16:57.
              HunTraders.co.uk/invite/anonymousfx - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

Indul a 100k ftmo beugró, a következő kötések már ezen lesznek. Ha úgy tetszik, félig demo, 200k huf-ért. 10 k nyerőt kell elérni 30 nap alatt, max bukókeret szintén 10k, napi bukó max 5k. 200 usd lesz a risk/trade, azaz kb 50 R kell a targethez. Jano a backesztelést lehet rosszul / jól csinálni. Nyilván nem az van hogy kijön egy klassz eredmény, és az bármikor nyerő lesz míg világ a világ + 1 nap. Jó eséllyel már egy 4 héttel ezelőtti időszakon is orrabukik, ezért kell előre tesztelni és folyamatosan tesztelni. Minden nap optimalizálni, ráadásul ha bejön egy durván más piac akkor ácsi, off egy kicsit. Ezért nevezném ezt a projektet inkább félautomatának mint algonak. Kezdőknek semmiképp sem való.

Hozzászólás

• Chucky
                  Chucky kommentje
                  Editing a comment
                  topstepet nem probaljatok meg? ezzel a kockazatkezelessel ott is lehet eselyetek

• shortosgyula
                  shortosgyula kommentje
                  Editing a comment
                  kockas a 100-ason is százas a tőkeáttét, ugyanúgy mint az 50-esnek, nem? Chucky Ftmo-nál a free ride hatalmas előny, ha pluszban maradsz az első hó végén.

• kockas
                  kockas kommentje
                  Editing a comment
                  update:
                  na benéztem ezt a normál/agreessív dolgot.
                  felejtsd el amiket lejjebb írtam! Mindegy, nem törlöm ki.
                  A swing típusú 1:30as accountjuk zavart meg, amit ki sem lehet választani.
                  A challengeben, meg a verifikáció alatt ráadásul nyomhatod a híreket is.
                  Akkor teljes padlógázt és nyomjad neki!

-------------------------------------------

"a 100-ason is százas a tőkeáttét, ugyanúgy mint az 50-esnek, nem?"
                  shortosgyula
                  A Te esetedben: nem
                  200 ezer forintos kísérletet emlegettél.
                  Ez megfelel az 540 EUR-os díjnak.
                  A 100 ezres aggresszív számla (100as tőkeáttétellel) az kétszerannyiba kerül: 1080 EUR
                  A 100 ezres normál számla (30-as tőkeáttétellel) Te arra fizettél be.
                  Szerintem módosíthatod az agresszív 50esre, csak vigyázz a hírek szabályaikkal.

Jó hogy felpiszkáltál ezekkel a funded programokkal!
                  Most találtam végre egyet amit a paramétereiben rám szabtak.
                  Kicsit nehezebb teljesíteni, de fillérekből indítható és duplázzák az accountot 5%-nyi profitoknál 1 millió dollárig.
                  Gyakorlatilag 10 lépésből meg fogom csinálni. --> // nlot így gondoltad ?
                  //nehezebb...mert csak 10-es áttételt adnak. Valamit valamiért....de ez mégse egy 200k HUFos kísérlet lesz, csak a tizede.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: kockas; 2021-10-14, 22:25.

shortosgyula megvan még a régi csoportod? Marmint facen még benne voltam utána, költözés utan már nem.

Hozzászólás

• shortosgyula
                  shortosgyula kommentje
                  Editing a comment
                  Igen, de az aktivitása konvergál a nullához

• rpr
                  rpr kommentje
                  Editing a comment
                  De akkor a mostani algo strati ugyanaz kb. mint ami akkor volt, mert azt mondod 2008 óta változatlan....
                  ha jól értem
                  Egyébként mi az oka, hogy nem aktív a csoport?

• shortosgyula
                  shortosgyula kommentje
                  Editing a comment
                  rpr mi az oka hogy az indulás óta, 11-12 éve ugyanazok írogatnak/írogatunk itt a fórumon?

FTMO nem viccel, békésen megfér egymás mellett a perces charton m1, h1 mint két jóbarát.

Hozzászólás

• kockas
                  kockas kommentje
                  Editing a comment
                  az indikátorok fele meg majd dob tőle egy fals hátast

Remélhetőleg shortos nap van/lesz, elindult a 100k challenge számla, shortolgatunk- 200 eur risk/trade

Hozzászólás

Working...
                X