Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forex robotok

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• NBalázs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    99,9%?
    Létezik olyan?
    Ez 88,9%-os.
    Igen.

A Tickstory Lite nevű programmal tudsz ilyet csinálni. Ingyenes.

Hozzászólás

99,9%?
      Létezik olyan?
      Ez 88,9%-os.
      Pl. a Dukascopy-tól lehet ilyen adatokat nyerni.
      (A népszerű Tickstory Lite program mindent meg is csinál helyetted.)

De azért csak óvatosan a tesztelgetéssel... Attól függően, mi a célod az eredménnyel, lehet hogy érdemes csinálni, és az is lehet, hogy teljesen fölösleges időpocsékolás.

Hozzászólás

Sziasztok.

Van valakinek tapasztalata a Pz Goldfinch EA-val kapcsolatban?
        Teszterben elég szép profitgörbét rajzolt (nekem szép, neked nem biztos)
        A problémám a dologgal kapcsolatban az, hogy hiába állítom bármerre a manimenedzsment %-ot és a lot méretét mindíg csak 0.01-el kötöget. Ja meg az hogy hiába tesztelem le 2013 jan. 01-től ő csak 2014 jan. 01-től kezd el kötögetni a mai dátumíg. A teszter statmentje 80%-os találati arányt mutat. Profit tényező 4,22.
        Nem ismerem az ea-t.
        A lotméret problémád adódhat például abból, hogy túl kicsi számlán tesztelgeted.
        A 2014-es kezdésnek lehet oka az, hogy a metatradered nem rendelkezik gyertyaadatokkal az azt megelőző időszakról, illetve, ha rendelkezik, akkor a robot kódjában le van tiltva a megelőző időszak. Általában az első szokott igaz lenni, de már láttam a másodikra is példát.

Hozzászólás

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Pl. a Dukascopy-tól lehet ilyen adatokat nyerni.
          (A népszerű Tickstory Lite program mindent meg is csinál helyetted.)

De azért csak óvatosan a tesztelgetéssel... Attól függően, mi a célod az eredménnyel, lehet hogy érdemes csinálni, és az is lehet, hogy teljesen fölösleges időpocsékolás.
          (UPDATE: bocsánat, nem olvastam vissza és nem vettem észre, hogy a válaszom első felét már Berci leírta!... )

Hozzászólás

• aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nem ismerem az ea-t.
            A lotméret problémád adódhat például abból, hogy túl kicsi számlán tesztelgeted.
            A 2014-es kezdésnek lehet oka az, hogy a metatradered nem rendelkezik gyertyaadatokkal az azt megelőző időszakról, illetve, ha rendelkezik, akkor a robot kódjában le van tiltva a megelőző időszak. Általában az első szokott igaz lenni, de már láttam a másodikra is példát.
            A számla méretével már játszadoztam de mindíg ugyan akkora nettó profit volt az eredmény.
            Én is azt gondolom hogy ez valami demó a rövid tesztelhetőség miatt.
            Azért kipróbálnám 1-2 éves teszten is.
            Más robikkal nem volt ilyen jellegű problémám.
            2 évet vissza tudtam tesztelni velük.

Hozzászólás

• csigod eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Tisztelt látogatók!

Amennyiben van JÓL BEVÁLT, MŰKÖDŐ stratégiájuk, amit ha szeretnének hogy automatizálva fusson és így egész nap kössön, akkor keressenek meg e-mailben, nézzék meg a weboldalam.

A stratégiája leprogramozásáért semmit sem kérnék, INGYEN tenném.

weboldalam: http://tozsderobot.fw.hu/

Remélem ezzel a link kitételével semmilyen fórumszabályzatot nem sértek meg.
              Engem érdekel a felhívásod, sajnos a linked nem elérhető.
              profitallas@gmail.com írj ide és felvesszük a kapcsolatot.

Hozzászólás

• Ha már szóba került a Tickstory Lite, akkor azért arra még felhívnám a figyelmet,
                hogy a saját bróker/telepített MT kiválasztásánál el kell végezni a bróker konfigurációt is,
                a Tickstory készíteni tud egy konfig file-t, amiben a saját brókerünk számla paramétereit letárolja miután lekérdezte azokat.
                Ezt a konfig file-t be is kell tölteni, mert ezzel lesz a Dukas adataiból olyan tick-adat, ami
                a saját brókerünkre legmegközelítőbben érvényes.

pl. ha a Dukasnál 15 pont a spread, az Alparinál meg 30 Pip, akkor a zárások eléggé elrugaszkodnak a valóságtól, vagy ha DC engedi a stop-ot akármilyen közel rakni az árszinthez, a saját bróker meg legfeljeb 20-30 pontra, akkor a backtesten kötögető robot az éles számlán csak Order send error-okat fog dobálni, ha nem vette ezt a paramétert figyelembe a robot készítője, és még sorolhatnám, mert ezek csak a legszembetűnőbb eltérések bróker és bróker között.

Az ár valószínűleg mindig ott volt, ahol a tickadatban letárolták, de minden bróker mást enged meg ahhoz képest a "kereskedőknek".

Hozzászólás

• A demó szerver mindig beköt és mindig bezár azonnal.

Amióta ezt a robotot teszteltem egy hónapig demo számlán, azóta nem tesztelek többet csak élesben, backtestet is csak élő számlához.

Ez a robot ugyanis NEM működik élesben, sőt azóta már demóban sem, mert a brókerek informatikai fejlesztései megölték a latency vagy másnéven
                  arbitrage skalpolást, túl szép lenne 1 hónap alatt 1 000$ -> 40 000$ kb. 10% dd mellett.

http://www.fxstat.com/performances/v..._hu_test2-4639

Hozzászólás

• Leginkbb egyáltalán nem kell tesztelni, mert így is, úgyis csak megtévesztő. Persze, lehet nagyon fontos a tesztelés, csak nem mindegy, mire használjuk az eredményt!
                    A vizuál teszt nagyon fontos, azon lehet megtanulni, hogyan működik az adott robot. A hsszútávú, iszonyat pontos és saját brókerre optimalizált tesztelésbe pedig nem kell sok energiát pocsékolni.

Hozzászólás

• Sziasztok! Irattam egy robotot programozoval, amit utolag kibovitenek 3 dologgal (szinten vele) es egy tapasztalt programozo-tol kerdeznem idoben mennyire becsulné a kovetkezo munkat, mert oraberben dolgozik a srac es nekem ez igy eleg erdekes, hogy barmit mondthat mennyit tokolt vele ha csak 1 oras melo.
                      Szoval roviden (remelem eleg lesz egy becsleshez): 1. van benne egy opcio ami 0-ba huzza a stopot bizonyos szitunal es ezt javittatnam hogy megadhato legyen egy ertek, hogy hova tegye a stopot a pozi nyitoaratol. 2. Egy kesleltetesi funkcio mp-ben megadva: csak x masodpercenkent engedjen uj pozit nyitni a szamlan. 3. a robot 1 pozit nyit. Annyiban valtozna, (ha true-ra allitom a grid funkciot) ha a piac ellenem megy akkor grideljen beallitott lepeskozonkenet (szoval uj pozikat nyisson) + lepeskoz szorzo es lot szorzo. Es az uj pozik masoljak az eredeti TP-jet es SL-jet. Ennyi.

Hozzászólás

• Lablovezel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sziasztok! Irattam egy robotot programozoval, amit utolag kibovitenek 3 dologgal (szinten vele) es egy tapasztalt programozo-tol kerdeznem idoben mennyire becsulné a kovetkezo munkat, mert oraberben dolgozik a srac es nekem ez igy eleg erdekes, hogy barmit mondthat mennyit tokolt vele ha csak 1 oras melo.
                        Szoval roviden (remelem eleg lesz egy becsleshez): 1. van benne egy opcio ami 0-ba huzza a stopot bizonyos szitunal es ezt javittatnam hogy megadhato legyen egy ertek, hogy hova tegye a stopot a pozi nyitoaratol. 2. Egy kesleltetesi funkcio mp-ben megadva: csak x masodpercenkent engedjen uj pozit nyitni a szamlan. 3. a robot 1 pozit nyit. Annyiban valtozna, (ha true-ra allitom a grid funkciot) ha a piac ellenem megy akkor grideljen beallitott lepeskozonkenet (szoval uj pozikat nyisson) + lepeskoz szorzo es lot szorzo. Es az uj pozik masoljak az eredeti TP-jet es SL-jet. Ennyi.
                        Előre megbeszélt, fix árat, árajánlatot kérj! Akkor el tudod dönteni, hogy neked megéri vagy sem.
                        Ha erre nem hajlandó, akkor felejtsd el! (Órabér?!)
                        Méltó a munkás a maga bérére, de téged se érhet meglepetés...

Hozzászólás

• Lablovezel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok! Irattam egy robotot programozoval, amit utolag kibovitenek 3 dologgal (szinten vele) es egy tapasztalt programozo-tol kerdeznem idoben mennyire becsulné a kovetkezo munkat, mert oraberben dolgozik a srac es nekem ez igy eleg erdekes, hogy barmit mondthat mennyit tokolt vele ha csak 1 oras melo.
                          Így, hogy ő írta eredetileg is, nem nagy meló. Ha nem ő írta volna, teljesen más lenne a helyzet. Elég bonyolult tud lenni másnak az összegányolt kódjába belenyúlni, még ha amúgy egyszerű dologról van is szó.

Hozzászólás

• Órát senki nem fog tudni becsülni a fejlesztőn kívül, mert ő látja a kódot, meg hogy mennyire bonyolult a robot, illetve, hogy neki ez a plusz munka mennyi időbe telik.
                            Az első két feladat nem bonyolult, ami húzósabb lehet az a grid beleépítése a robotba, ami akkor problémás, ha az elején nem lett beletervezve hogy grideznie is kell. Utólag már rosszabb beletenni, mint ha az elején már így készülne.

Ha drágának találod az ajánlatát, akkor kérdezd meg tételszerűen melyik feladat mennyibe kerül. Ha nem csak a hasára csapott, akkor ezt meg is tudja mondani. Aztán a drága részt beszéld át, mi miatt ennyi, mivel lehet belőle lefaragni és úgy hátha kompromisszumokkal meg tudtok egyezni.

Hozzászólás

• Értem koszi a valaszokat. Altalaban elore mond arat, de akkor is egy becsult varhato munkaido alapjan, aztan utolag is van valtozas. Semmi baj ezzel, mert en sem estem a fejemre es ezeket nem szoktam annyira toleralni. Aztan igazat is ad meg "ok, elso az ugyfel" duma, csak mar nekem kellemetlen mindig beszologatni, hogy na varjunk csak.
                              Egyebkent van egy grides robotom, amihez szinten koze volt, abbol kertem hogy ultesse at az kodsort, ami kell. Nem tudom, hogy ezzel konnyitettem-e a munkajat, vagy epp ellenkezoleg.

Hozzászólás

• Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni a következő expertre lenne szükségem:
                                Az expertnek tudnia kell megadott időpontban megadott irányba megadott lotmennyiséggel pozíciót nyitni.

Pl,
                                1, Első pozíció
                                Időpont: 06:00:00
                                Irány: Long
                                Lotmennyiség: 1 lot

2, Második pozíció
                                Időpont: 06:00:010
                                Irány: Long
                                Lotmennyiség: 0,5 lot

Nem egy bonyolúlt expert, ki tudna ebben segíteni nekem?

Mackópajtás

Hozzászólás

Working...
                                X