Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MetaTrader4 Expert Advisor programozása, futtatása

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• MetaTrader4 Expert Advisor programozása, futtatása

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Sziasztok!

Ebben a témában a TozsdeProgram.hu olvasói, illetve természetesen a fórum felhasználói is feltehetik a kérdéseiket az Expert Advisorok programozásával valamint futtatásával kapcsolatosan.
    Remélem tudunk Nektek segíteni!

Üdvözlettel, TozsdeProgram.hu
    www.TozsdeProgram.hu - Automatizált kereskedés, MetaTrader Expert Advisor programozás

Vállaljátok EA-k leprogramozását? Ha igen, akkor minek fejében? Egyszerűbb dologra gondoltam, amit back-tesztelni sem kell, mert a manuális kereskedést segíti.

Hozzászólás

EA

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Vállaljátok EA-k leprogramozását? Ha igen, akkor minek fejében? Egyszerűbb dologra gondoltam, amit back-tesztelni sem kell, mert a manuális kereskedést segíti.
      Szia GP57!

Igen vállaljuk, írd meg privát üzenetben kérlek, hogy mire gondoltál.
      www.TozsdeProgram.hu - Automatizált kereskedés, MetaTrader Expert Advisor programozás

Hozzászólás

Üdv!
        Van arra valami lehetőség hogy a zigzag indikátorból ki tudjam nyerni az utolsó csúcsot és minimumot? Azokat amik már biztosan nem változnak meg. Egyfajta támasz ellenállás szintként szeretném felhasználni.

Hozzászólás

az iCustommel tudsz ilyen nem beépített indikátorokat lekérdezni

Hozzászólás

humor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            az iCustommel tudsz ilyen nem beépített indikátorokat lekérdezni
            Odáig eljutottam én is csak a kivitelezés nem sikerül. Csináltam egy képet hogy mire is gondolok.

Hozzászólás

ismerem a zigzagot és értettem mire gondolsz
              írasd ki az utolsó 100 gyertyához tartozó zigzag puffer adatokat és meglátod mit mutat
              gyanítom nem jól használod az icustomot
              nem használok zigzagot ezért nincs kész kódom hozzá
              mivel kódot nem írtál ezért bemásolok valami hasonlót talán elég lesz segítségnek

"iCustom(Symbol(), Period(), "MACD Hist", 12,26, 9, 0, 0);" így néz ki nálam egy macd indikátor variáns lekérdezőkódja

nálad valami ilyesmi kellene
              "iCustom(Symbol(), Period(), "ZigZag", 12,5, 3, 0, 0);"
              a 12,5,3 a zigzag bemenő adatai
              az első 0 a buffer sorszáma, mivel a zigzagban csak 1 van ezért 0
              a második 0 a gyertya sorszáma

ciklusba teszed, kiíratod fileba vagy ahova szeretnéd és meglátod milyen adatot kapsz és abból már tudod hogyan dolgozd fel

Hozzászólás

Indikátor lekérdezése, ZigZag

lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Üdv!
                Van arra valami lehetőség hogy a zigzag indikátorból ki tudjam nyerni az utolsó csúcsot és minimumot? Azokat amik már biztosan nem változnak meg. Egyfajta támasz ellenállás szintként szeretném felhasználni.
                Szia!

Persze, van rá lehetőség. A fájlba írást nem ajánlom, az nagyon lassítaná a visszateszteléskor a programot. Érdemesebb egy tömbbe menteni folyamatosan a ZigZag értékét és a tömbből kikerestetni a felhasználni kívánt pontokat.
                Ahogy előttem írta humor, a ZigZag értékét iCustom() fügvénnyel egyszerűen lekérdezheted.
                Ha ez az info nem elég és nem sikerül megcsinálni, akkor szólj és holnap vagy holnapután lesz időm és leírom privátban a konkrét kódrészletet. ;-)

Üdv!

Hozzászólás

Csak a zigzag fileból kiolvasható adat struktúrájának megismerése miatt írtam a fileba írást.
                  Egyébként nem olyan veszélyes az, cserébe viszont nem kell szerencsétlenkedni és a program minden lépését tökéletesen kontroll alatt lehet tartani.
                  Ha komolyan érdekel a metatrader programozás a legjobb eszköz loggolni a fileba írás.
                  Persze csak szerintem.

Hozzászólás

Csak a zigzag fileból kiolvasható adat struktúrájának megismerése miatt írtam a fileba írást.
                    Egyébként nem olyan veszélyes az, cserébe viszont nem kell szerencsétlenkedni és a program minden lépését tökéletesen kontroll alatt lehet tartani.
                    Ha komolyan érdekel a metatrader programozás a legjobb eszköz loggolni a fileba írás.
                    Persze csak szerintem.
                    Egyáltalán nem vészes a file-ba írás, nem azért írtam, hogy ne úgy csinálja, mert nehéz lenne. De jelen esetben egyszerűbb és gyorsabb pl. egy tömbben lementeni az adatokat.
                    Elhiheted, "komolyan érdekel" a MetaTrader programozás, csináltam már ettől az évek alatt cifrább dolgokat is... pl összekötni Microsoft Excellel, Matlabbal... Vagy a kedvencem, a kézi kereskedést segítő kezelőfelület... gombnyomásra kereskedés, kötéseladás, TP / SL állítás egérhúzással.
                    ( http://www.youtube.com/watch?v=u4Z8zi40ZDQ )

Üdv!

Hozzászólás

Ez nagyon vicces.
                      Természetesen ezt lost89-nek írtam.
                      Ne haragudj, nem voltam egyértelmű.
                      Eszembe sem jutott ez a variáció.
                      Biztos vagyok benne szakértője vagy a dolognak.

Hozzászólás

Ez nagyon vicces.
                        Természetesen ezt lost89-nek írtam.
                        Ne haragudj, nem voltam egyértelmű.
                        Eszembe sem jutott ez a variáció.
                        Biztos vagyok benne szakértője vagy a dolognak.
                        Apró félreértések. :-))

Hozzászólás

A netről sikerült összeollózni valamit, ami használhatónak tűnik. Hogy konkrétan mit csinál azt nem látom át, de jó eredményt ad vissza.

int n, i;
                          double p0, p1, p2, p3, tamasz, ellenallas;
                          i=0;
                          while(n<3)
                          {
                          if(p0>0) {p3=p2; p2=p1; p1=p0; }
                          p0=iCustom(Symbol(),0,"zigzag",12,5,3,0,i);
                          if(p0>0) {n+=1; }
                          i++;
                          }
                          if (p0>p1) {ellenallas=p0; tamasz=p1;}
                          else {ellenallas=p1; tamasz=p0;}

Hozzászólás

Üdv megint, volna két programom, esetleg nem tudná valaki visszatesztelni huzamosabb időre tickdatával? Nekem a birts patch-es dologgal hibát ír ki. Így meg ez a félhónap 25%-os nem ér semmit. 1M charton USD/JPY-vel működik, persze hosszútávon biztos bukik ez is.. A zipben van a két program, meg a backtest htmlje.
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

Kérem írjon privátba az aki leprogramozna nekem egy stratégiát a stratégiáért cserébe.
                              Köszönöm

Hozzászólás

Working...
                              X