Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hazai fejlesztésű kereskedő robot

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

A magam részéről sok szerencsét kívánok a robotozáshoz

Hozzászólás

balu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A magam részéről sok szerencsét kívánok a robotozáshoz
      Köszönjük! Azóta van is "szerencsénk", mióta ezekkel foglalkozunk, azt hiszem, írhatom többesszámban.

Hozzászólás

Berci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Attól,hogy Te nem találtál még nem jelenti azt,hogy nincs jó.
        Vannak, akár ingyenesek, amelyek hosszútávon müködnek. Tény,hogy ismerni kell őket töviről-hegyire ahhoz,hogy nyugodtan lehessen futtatni őket.
        Hogyan ismerhetnéd a robotot, ha azt sem tudod legtöbbször mire is köt, mi alapján managel?
        Olyan mint egy fekete doboz. Ismerheted a múltbéli teljesítményét, de ha nem ismered a működési mechanizmust töviről hegyire, bízni sem fogsz benne. Egy vásárolt, ingyen beszerzett robot, pont ezért nem zárja ki a pszichológiát.
        Szerintem a robotozás zsákutca, hacsak nem saját magadnak fejleszted.
        Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Hogyan ismerhetnéd a robotot, ha azt sem tudod legtöbbször mire is köt, mi alapján managel?
          Olyan mint egy fekete doboz. Ismerheted a múltbéli teljesítményét, de ha nem ismered a működési mechanizmust töviről hegyire, bízni sem fogsz benne. Egy vásárolt, ingyen beszerzett robot, pont ezért nem zárja ki a pszichológiát.

A beszélgetés RR aránya közelít az 1:1-hez, így nagyon nem szívesen állok bele.

Az egyik videódban( Traders Night), arról beszélsz,hogy leprogramoztattál a MTF CCI stratégiát. Ismered a müködési mechanizmusát? Igen. Tudod hogy müködik? Igen. Bele tudsz nyúlni,ha változik a piac? Igen. Akkor most miről is beszélsz?!
          Egyikünk se mondta,hogy nem ismeri azt a robotot/müködési elvét/MM-jét stb amit éppen használ. Tény,hogy aki nem így tesz és nem szán időt arra,hogy megismerje a robotját az hazárdírozik.
          Mindenkinek további kellemes estét!

Hozzászólás

Sok kézi stratégia is azért bukik el,legyen az bármilyen bonyolult, mert egy merev rendszert erőltetünk a mozgó állandóan változó piacra.Csak ennyit szerettem volna mondani.

Hozzászólás

Annyiban igazat adok, hogy úgy futtatsz egy robotot, hogy nem ismered annak a kereskedési logikáját az nem sok jóra vezet. És az is igaz, hogy töviről-hegyire meg kell ismerni a rendszert, amit használsz.
              De az a része nem feltétlenül igaz, hogy nem lehet megismerni azt. Ennek van több módja is.
              1. a legegyszerűbb a helyzet ha a robot nyílt forráskódú, így a felhasználó gond nélkül bele tud nézni, és megismerni a részleteket.
              2. Van, ahol nem szabadon hozzáférhető a forráskód, de a készítők nem titkolják a kereskedési logikát, így a részletes leírás elérhető a holnapjukon, vagy egyéb formában.
              3. Van, ahol nem érhető el nyilvánosan, de kérésre elárulják az ügyfeleiknek. Ez főként akkor igaz, ha a robot készítői koopetaritvak eléggé ahhoz, hogy elfogadjanak tanácsokat is, és ők is profitálhatnak a rutinos felhasználók ötleteiből, mondjuk hasznos változtatásokat eszközölve a roboton.
              4. És van, ahol nem lehet "hivatalos forrásból" megtudni a kereskedési logikát, és ekkor kell érteni hozzá annyira, hogy mondjuk több száz (vagy ezer) múltbéli kereskedés alapján meg tudja a felhasználó azt fejteni.

Ez utóbbi igényli a legtöbb időt, és hozzáértést, de mint írtam is, a robotozás nem arról szól, hogy ész nélkül, és felkészületlenül milliomosok lehetünk. Legalább annyi tanulást, és ismeretet igényel, mint a manuális kereskedés, sőt esetenként még többet, mert érteni kell a kereskedéshez is, plusz a programozáshoz is bizonyos szinten.

Aztán persze vannak azok, akik egy-egy rendszert feltörve próbálnak annak logikájára rájönni, esetleg átcsomagolva sajátként értékesíteni, de mivel ez nem túl etikus, és részemről igen elítélendő, nem vesztegetnék rá több szót.
              www.forexrobotworld.net

Hozzászólás

Egyikünk se mondta,hogy nem ismeri azt a robotot/müködési elvét/MM-jét stb amit éppen használ.
                Vannak, akár ingyenesek, amelyek hosszútávon müködnek. Tény,hogy ismerni kell őket töviről-hegyire ahhoz,hogy nyugodtan lehessen futtatni őket.
                A második hozzászólásodból nekem az következett, hogy vett, vagy letöltött robot(ok)ról beszélsz, amit nem te írtál/írattál magadnak.
                Megvan a forráskódja? Visszafejtetted? Pontosan tudod hogy működik, vagy csak a beállítási lehetőségeivel tudsz játszani? Mert első esetben még csak-csak sejted hogyan működik, másik variációban viszont "vakrepülés" az egész.
                Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

Megint a lényegről nem beszélünk csak,a robot által alkalmazott stratégiáról,pedig ez a legfontosabb,hogyan lehet egy merev rendszert összeegyeztetni állandóan változó mozgó piaccal.Ez a legfontosabb kérdés????

Hozzászólás

A második hozzászólásodból nekem az következett, hogy vett, vagy letöltött robot(ok)ról beszélsz, amit nem te írtál/írattál magadnak.
                    Megvan a forráskódja? Visszafejtetted? Pontosan tudod hogy működik, vagy csak a beállítási lehetőségeivel tudsz játszani? Mert első esetben még csak-csak sejted hogyan működik, másik variációban viszont "vakrepülés" az egész.
                    Ismerem a stratégiát ami alapján dolgozik. Segítettem a fejllesztésben. A forráskódhoz/programozáshoz nem értek, arra azt gondolom,hogy nálam sokkal sokkal kvalifikáltabb emberek vannak.

Van aki a robotokat szereti és van aki egész nap a chart előtt ül és vár a szignálra. Elég széles a piac ahhoz,hogy elférjünk benne...

Hozzászólás

Megint a lényegről nem beszélünk csak,a robot által alkalmazott stratégiáról,pedig ez a legfontosabb,hogyan lehet egy merev rendszert összeegyeztetni állandóan változó mozgó piaccal.Ez a legfontosabb kérdés????

A Teknős projekt résztvevői 5 évig ugyanazzal a stratival kerestek pénzt.(175 millió$-t)

Hozzászólás

Ha most onnan kell(ene) elkezdeni a beszélgetést, hogy "aki robotot használ, és nem maga írta, az nem tudja, mit csinál a robot", és "egy robot (csak) merev (lehet), nem (tudhat) alkalmazkodik a változó piachoz" - akkor ez egyszerűen kilátástalan vita (?) lenne.
                        És azért egy szinten túl még sértő is lehetne, ha komolyan vennénk.

De én is úgy látom jónak összefoglalni, ahogy Berci: summa summarum van, aki manuál kereskedésben hisz, és csak ebben, és van aki a robotokat szereti.
                        Mindkét szemlélet, ha abszolutisztikusan szélsőséges, elvakultságra és szűk látókörűségre vall.

Hozzászólás

Már ne haragudj,de részemről ez a vita nem is a robotokról szolt.Hanem arról hogy egy merev rendszert hogyan hozzuk össze egy változó piaccal,legyen az gépi vagy kézi.Szerintem sokan küzdünk ezzel a problémával.E-témát boncolgató,elemző építő jellegű vitát vártam.

Hozzászólás

Már ne haragudj,de részemről ez a vita nem is a robotokról szolt.Hanem arról hogy egy merev rendszert hogyan hozzuk össze egy változó piaccal,legyen az gépi vagy kézi.Szerintem sokan küzdünk ezzel a problémával.E-témát boncolgató,elemző építő jellegű vitát vártam.
                            Nem haragszom.

Robotokról volt szó:
                            - ismerjük vagy sem?
                            - merev strati kontra változó piac.

Ezekre reagáltunk, ki melyikre fektette a hangsúlyt inkább. Nem értem, mi a problémád?

Neked a merevséggel van bajod...
                            Nos, írtuk, hogy nem kell egy robot stratijának merevnek, statikusnak lennie. Kész. Továbbiakat csak konkrétumok után lehet mondani.

De még azt is hozzáteszem, hogy a merev stratégiáról sem gondolom, hogy csak vesztes lehet hosszútávon. Mitől is merev egy strati? Hogy a robot mindig ugyanazon jelekre nyit-zár, épít rá, stb. pozikat, illetve mindig mindet úgyanúgy menedzseli?
                            Hidd el (vagy ne hidd el ), hogy pl. egy multi currency grid-hegde robotot lehet akármilyen statitkusra megírni, tehát mindig mindent ugyanúgy fog végezni, - abból nem lesz két egyforma számla ugyanazon időszakban.

Hozzászólás

TozsdeProgram.hu eredeti hozzászólása
                              Kedves Fórumozók!

Február 13-án, csütörtökön lehetőségünk nyílik a Trader’s Night keretein belül egy rövid előadásra. Az este két előadója, Szoboszlai Attila illetve Várkuti Géza mellett mi is bemutathatjuk a 6 év alatt kialakult tőzsdei szemléletünket, illetve kifejlesztett programunkat.

Várunk minden kedves érdeklődőt akár csak ismerkedés, vagy esetleg tőzsdei gondolkodásmódunk meghallgatása céljából. Aki meg érdeklődik az évek alatt kifejlesztett robotunk iránt, jöjjön el, hogy mégse “zsákbamacskára” költse el a pénzét, hanem tisztában legyen a programunk működésével. Minden felmerülő kérdést készséggel megválaszolunk.

A helyszín Vendel Konferenciaház (1094 Budapest, Vendel u. 11.), időpont 2014.02.13. 18 óra. További információt a fórum Trader’s Night témájában vagy a Facebook oldalukon találhattok.
                              Ugy tűnik most el tudok menni... de ha 6 éve fejlesztitek akkor.... a mondat végét tudod. alkalmad lesz kifejteni..

Hozzászólás

Hi,

megnéztem a myfxbookon az Everex teljesítményét. Hmm nem rossz. Minden szép, miért pont a trédek vannak eltakarva?

A robot teljesítménye arra enged utalni (amit már több profi is mond), ha pusztán az RR vagy MM ha ugy vesszük erősen kontroll alatt van akkor akár random belépésekkel is lehet pozitiv equity görbét elérni.

Az Everex Elite-ket nézve látom, hogy a páronkénti gyer-veszt arány:
                                47% vs 53% EU-nál,
                                55 vs 45% GU-nál .. stb nagyjából mindenütt ennyi: 57-39 átlagban ami egy jellemző érték az iparág egészére, sőt.. ez kifejezetten jó!

És ebbe így nem tudok belekötni (pedig akartam). Mert szerintem ez a trédelés alapja: sziklaszilárd gépiesen preciz risk controll. Ezt egy Birgermeier meg tudja csinálni mert német, egy warren-nek a vérében van, nekünk magyaroknak vagy anyánk/főnökünk álljon a hátunk mögött és nyomjon egy tockost ha nem vagy valami gépiesített eszköz kell erre.. ( és persze tisztelet a kivételnek aki mindezt következetesen nap mint nap végig is viszi).

Azt azért érdemes megvizsgálni, hogy 2095 depositról felment a számla 5809-ig. közben produkált 3441$ commission-t, 6113 profitot... 6 hónap alatt. és 2400$ withdrawal is volt rajta.

na most ha ezt 99$-ért árulod akkor valami bűzlik, ha 2500$-ért akkor meg senki nem veszi meg...

érdekes még hogy a legjobb és legrosszabb trédek is mind pénteken feb 7-én volt: -422$ volt pénteken ami valszeg valahol 0 és -42 pip között lehetett. mivel az equity max 5809 szintén pénteken.. ebből arra következtetek hogy a max risk valahol 7-8% között lehet amit nem a stop távolsággal hanem a pozi növeléssel értek el. érdekes.

na ezek után kiváncsian, tényleg szakmai érdeklődéssel várom csütörtökön a bemutatót.

Hozzászólás

Working...
                                X