Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hazai fejlesztésű kereskedő robot

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

http://www.myfxbook.com/members/Everex oldalon a következő található:

"This user doesn't share any systems currently."

Hozzászólás

Sziasztok,

Én is működtetem a robotot. Az Everex oldalon a Live performance chart egész pontosan mutatja a napi mozgásokat.

Hozzászólás

Tisztelt Olvasók,

Aki használja az everex-et, tudna ajánlani olyan brókercéget, ahol jól működik a robot live számlán?

Hozzászólás

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy akik használják az Everex Elite-et azoknak is szokott ilyen hibaüzenetet adni az MT4.

Napló file-ból részlet:
          09:15:32.918 'xxxxxxxxxxxxxxx': modify order #xxxxxxxxxxxxxx sell 1.27 EURUSD at 1.37068 sl: 1.37098 tp: 1.35573 -> sl: 1.37084 tp: 1.35573
          09:15:33.090 'xxxxxxxxxxxxxxx': modification of order #xxxxxxxxxxxxxx sell 1.27 EURUSD at 1.37068 sl: 1.37098 tp: 1.35573 -> sl: 1.37084 tp: 1.35573 failed [Invalid S/L or T/P]
          09:15:33.090 'xxxxxxxxxxxxxxx': modify order #xxxxxxxxxxxxxx sell 1.27 EURUSD at 1.37068 sl: 1.37098 tp: 1.35573 -> sl: 1.37084 tp: 1.35573
          09:15:33.278 'xxxxxxxxxxxxxxx': modification of order #xxxxxxxxxxxxxx sell 1.27 EURUSD at 1.37068 sl: 1.37098 tp: 1.35573 -> sl: 1.37084 tp: 1.35573 failed [Invalid S/L or T/P]
          09:15:34.106 'xxxxxxxxxxxxxxx': modify order #xxxxxxxxxxxxxx sell 1.27 EURUSD at 1.37068 sl: 1.37098 tp: 1.35573 -> sl: 1.37084 tp: 1.35573

Köszi a válaszokat.

Hozzászólás

Tisztelt TozsdeProgram.hu!

Amikor az MT4-ben beállítom a robotot, az inputsban ha true a money management, akkor a fölötte lévő lots értéket mindegy, hogy mekkorára állítom? Ez a lots a legkisebb köthető mennyiséget állítja be? Mekkora a minimális deposit, amivel működik a robot, akár 10 dollárral is?

Köszönöm

Hozzászólás

Köszönöm a választ

QUOTE=TozsdeProgram.hu;47955]Kedves Csuka!

Igen, ha a money management TRUE-ra van állítva, akkor a felette lévő lots értéke nem számít. Nem a legkisebb köthető mennyiséget állítja be. A lots értékét akkor használja a program, ha a use moneymanagement false-on van.

Minimális deposit igénye nincs a programnak, mivel nem átlagolós, nem martingalezős. Minden kötés teljesen független az előző kötésektől. Amennyiben a bróker tőkeáttéte engedi, (azaz lesz 10 dollárral elegendő margin a kötéshez) akkor a programunk akár 10 dollárral is futtatható nagyon kicsi lotokkal. Pl 10 dollárral 1:500-as tőkeáttéttel századlotokkal futtatható a program.[/QUOTE]

Hozzászólás

Tisztelt Everex fejlesztők!

Traders nighton meghallgattam az előadásotokat, azóta folyamatosan tervezem a robot megvásárlását, azonban mára teljesen elbizonytalanodtam.

Töbekkel beszéltem, akik használják és kivétel nélkül mindenki arról számol be, hogy ez a robot csak demón működik, élő számlán meg csak veszteséget termel.
                Jó lenne végre rendet tenni ebben a kérdésben, mert többen tervezik a megvásárlást, de akik használják, ők meg háborognak.

Azt hallom, hogy nincs olyan bróker, akinél ez a stratégia működőképes lenne. Az általatok ajánlott Armada nevű brókernél is mindenkinek nagyon nagy veszteséggel fut csak a robot, akivel beszéltem mindenki le is állította.
                Nektek végülis mi most a konkrét tapasztalatotok, mert gondolom ti is élő számlán és az Armadánál futtatjátok a robotot. A myFxbook-ban én azt látom, hogy a ti számláitokon is márciusig volt csak sikeres a robot és rendkívül bosszantó módon, kb amióta elkezdtétek az értékesítést és mások is használhatják, azóta szinte nektek is csak veszteségeitek vannak.
                Nektek az Armadán kívül máshol is fut a robot? Mert vannak olyan 1:100-as tőkeáttétes mintáitok, ahol nem olyan rossz a teljesítmény.

Mivel magyarázzátok a robot jelenlegi sikertelenségét? Amióta élő számlán használjátok, voltak már ilyen periódusok? A piaci helyzettel nem hinném, hogy lehetne magyarázni, mert tudomásom szerint órás gyertyákat használtok, ahol meg mindig vannak irányok, mozgások.

Kérdés még rengeteg lenne, de kérlek titeket, hogy kezdjünk el erről beszélni, mert most sokan bizonytalanok, mégtöbben meg elégedetlenek.

Hajni

Hozzászólás

én a részemről realista vagyok, sok sikert kívántam az everexes srácoknak (azon a tradersnite-on ott is voltam és nagyon szimpatikusak a srácok), de

- először is kamunak tartom az MT4-et
                  - másodszor nem tartom komoly brokinak az Aramada-t
                  - harmadszor nem hiszek a robotokban, bár lehet jó és biztonságos robit irni erről nincs kétségem ( igen, ez ambivalens)
                  - elég jól kielemeztem egy korábbi hozzászólásomban az everex myfxbookos teljesítményét: 7-10 lotos pozit nyitni.. nos azt ki kell érdemelni, ha egy robotra bízol 700.000-1.000.000 EURUSD-t, 5000$-os számláról akkor ott valami nincs rendben.

Hozzászólás

Kiérdemelni? Mármint a brókernél?

Hozzászólás

Az mit jelent, hogy nem tudja rendesen teljesíteni egy bróker a megbízást? Ezt ő direkt csinálja, direkt ellened megy, vagy pedig a likviditás hiányában nem tud párosítani? Azt lehet tudni, hogy pl az Armada kiviszi-e az ajánlatokat a piacra, vagy pedig házon belül intézi?
                      Én amennyire beleástam magam ebbe a kérdésbe azt látom, hogy amióta többen megvették az everexet, azóta romlott a hatékonysága. Nem lehet, hogy a vásárlók többsége, az ajánlásotokra az Armadához ment, nekik meg a sok egyirányú, azonos order már szemet szúrt és direkt ellenük mennek?

Hozzászólás

Nem érint a dolog, de belepofázok:

Hajni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nem lehet, hogy a vásárlók többsége, az ajánlásotokra az Armadához ment, nekik meg a sok egyirányú, azonos order már szemet szúrt és direkt ellenük mennek?
                        Szinte biztosan helyes a következtetésed. A bróker szükséges rossz. Mindegyik. Ha helyzetbe kerül, hogy kinek kedvezzen, saját magának-e vagy neked, a válasz eléggé egyértelmű.
                        Le a kalappal a srácok robotja előtt, szép munka. De. Minden robot, ami pár pipes nyerő/vesztő pozikkal játszik (mint a srácoké is), rettenetesen sebezhető, tálcán kínálja magát a brokinak. Csak egész minimális belenyúlás a kötésekbe, és a profitgörbe délre kanyarodik.
                        Ha létezne valóban tisztességes broki, az ilyen robotok nyerők lehetnének. De így erősen kétséges. Amelyik nem "belenyúlkálós fajta", annál a spread gyilkol, amelyiknél jó a spread, ott "csibészkednek".
                        Jóval nagyobb TP/SL esetén szűkül a bróker mozgástere, de nyilván ott is van a tarsolyukban ez-az.
                        Őszintén, sok sikert a robothoz!

Hozzászólás

bróker ide vagy oda... a végén úgyis ott állnak a bankok(lp), akik ránk vadásznak, és semmi egyéb dolguk nincsen. Ráérnek ezzel foglalkozni, és ráadásul elég okosak és tehetősek is hozzá. Még ha korrekt is egy bróker, akkor is csak pár hónapig, esetleg évig fogjuk tudni rajta keresztül ilyen robotokkal sápolni a már említett intézményeket.
                          Ha csak nem mi vagyunk a goldman sachs vagy a Virtu, hogy learbirtáljuk a piacot folyamatosan, akkor az egész rendszer működéséből kifolyólag nem fogunk soha ilyen kis mozgásokra épülő mechanikus szerkezettel kiszámíthatóan hosszútávon nyerni. Ideiglenesen igen.
                          kb hat éve kezdtem el kereskedni, és eddig a tapasztalatom erre a véleményre juttatott, amit majd megváltoztatok szívesen, ha újabb tapasztalataim azt mondják. Nincs érdekem az everexes srácok ellen nyilatkozni, sőt, nagyon ügyesek szerintem, és sok sikert kívánok a továbbiakban is.
                          Az Armadát meg megvédeném, az egyetlen broki akinél kereskedtem eddig és nem tapasztaltam trükköket, kérdés nélkül kifizetnek és mindig elérhetőek és korrektek voltak.
                          Szintén csak tapasztalat.

Hozzászólás

Az mit jelent, hogy nem tudja rendesen teljesíteni egy bróker a megbízást? Ezt ő direkt csinálja, direkt ellened megy, vagy pedig a likviditás hiányában nem tud párosítani? Azt lehet tudni, hogy pl az Armada kiviszi-e az ajánlatokat a piacra, vagy pedig házon belül intézi?
                            Én amennyire beleástam magam ebbe a kérdésbe azt látom, hogy amióta többen megvették az everexet, azóta romlott a hatékonysága. Nem lehet, hogy a vásárlók többsége, az ajánlásotokra az Armadához ment, nekik meg a sok egyirányú, azonos order már szemet szúrt és direkt ellenük mennek?
                            Én is csak egy kicsit tennék hozzá (hiszen előttem minden lényegeset elmondtak a srácok), partvonalról: a VPS-ed is nagyon fontos tényező.
                            Egyáltalán nem mindegy, hogy adott brókerhez melyik VPS-t használod - az elérési idő miatt (ez csak ilyen HFT-szerű kereskedésnél lényeges, de itt nagyon). A ping nem eredményezhet 0.1-1 ms -nél többet.
                            Armadához a BeeksFX-et ajánlanám.

Bár valószínű, hogy mindezt a háttérinfót az értékesítők/fejlesztők már rég elmondták, ez esetben elnézést!

Hozzászólás

Tisztelt Tőzseprogram!

Most az nem világos igazán, hogy szerintetek a jelenlegi időszak esése a bróker hibája, vagy inkább ilyen a piaci szituáció?
                              Az everex lassan 1 éves éles számlás történetében voltak már ekkora visszaesések?

Mások fenti beírásából azt a következtetést lehet levonni, hogy nem csak rövidtávon, de hosszútávon még kevésbe lehet sikerrel működtetni egy robotot.

Szerintem tényleg azt kellene, hogy az everexeseket nem egy brókerhez küldeni, hanem szépen szétszórni a brókerek között és akkor talán nem lesz annyira feltűnő a robot.

Hajni

Hozzászólás

Tisztelt Tőzseprogram!

Most az nem világos igazán, hogy szerintetek a jelenlegi időszak esése a bróker hibája, vagy inkább ilyen a piaci szituáció?
                                Az everex lassan 1 éves éles számlás történetében voltak már ekkora visszaesések?

Mások fenti beírásából azt a következtetést lehet levonni, hogy nem csak rövidtávon, de hosszútávon még kevésbe lehet sikerrel működtetni egy robotot.

Szerintem tényleg azt kellene, hogy az everexeseket nem egy brókerhez küldeni, hanem szépen szétszórni a brókerek között és akkor talán nem lesz annyira feltűnő a robot.

Hajni
                                Itt az történt,hogy a fiúk szereztek egy újabb értékes tapasztalatot a "piac" működésével kapcsolatban!
                                Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

Working...
                                X