Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hazai fejlesztésű kereskedő robot

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A stratégia teszter minden tickes módban sem megbízható 100 százalékig, kontroll pontokkal meg pláne nem. Mindenképp ellenőrizni kell az eredményeket vizuális módban, és a teszt befejezése után a teszterből nyitott charton, ha lehet, alacsonyabb idősíkra kapcsolva is. Nagyon sok olyat csináltam már, ami minden tickes módban is ehhez hasonló tesztet produkált, de csakis azért, mert a teszter hibásan szimulálja a tickeket.
    Ha a stratégia csak gyertya nyitáskor számol, akkor is van ennek jelentősége?
    Vagy legalábbis nagy? M1-en fut, nagy elmozdulásokra megy rá, okozhat nagy problémát a nem pontos tick adat? Főleg 24 éves időtávban?

Hozzászólás

devizablog.hu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Egy görbe alapján milyen véleményt lehet mondani?
      Köszönöm a válszt. De én csak arra voltam kívácsi, hogy láttatok-e már olyan robotot, ami akár backtestben is 24 évig folyamatosan profitot termelt, esetleg olyat, aminek ráadásul ily szép egyenes a balance görbéje?

bocsánat, ha pontatlan voltam.

Hozzászólás

Látványos valóban, de a poziméretbeli kiugrások rontanak a képen kicsit.

Valamint, ha a felső sorba írt figyelmeztetést elolvasod, akkor kiderül, hogy valójában mit sem ér.

"az eredményeket nem szabad figyelembe venni!"

Ez, ha a működő stratihoz vezető utat nézzük, olyan 10%-15% körül lehet. (ha 0 a bele sem kezdtünk, és 100 az odaértünk)

Önmagában egy ilyen görbe, a részletes statement adatok nélkül, ilyen pontosságú charton sajnos nem sokat jelent.

Hozzászólás

moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Egyébként sem érdemes túl sok energiát fektetni a tesztelésbe.
          Van, amire jó és kell a teszt, de helyén kell kezelni...
          Szerinted értem, hogy mire gondolsz, ha azt mondom: előbb bíznék pénzt egy olyan robotra, amelyik valós múltbeli árfolyam-adatokon soha nem volt tesztelve, de elméletben működik, mint egy olyanra, ami az összes devizapár összes múltbeli adatán visszatesztelve kaszál, de kizárólag irány-előrejelzésen alapul, és pár pipeket skalpol?

fxakos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ha a stratégia csak gyertya nyitáskor számol, akkor is van ennek jelentősége?
          Vagy legalábbis nagy? M1-en fut, nagy elmozdulásokra megy rá, okozhat nagy problémát a nem pontos tick adat? Főleg 24 éves időtávban?
          Valami azt súgja, hogy az adatokat nem ellenőrizted. Elő szoktak fordulni több ezer pipes tüskék és rések, hiányzó gyertyák, sőt más idősíkúak is. Például perces adatsort 24 évre visszamenőleg még csak olyat láttam, amiben a 2000 előtti gyertyák egy naposak voltak. Vagy ez nem egy devizapár tesztje, hanem összeillesztetted több devizapár adatait, és úgy importáltad be MT4-be? Ha netán a ForexTester adatairól lenne szó, akkor azokat dobd ki minél előbb, azok az adatok fényévekre vannak a valóságtól, és teljességgel használhatatlanok.

Kontroll pontokkal stratégiát tesztelni nagy hiba, ezt mielőbb felejtsd el, mert az ilyen tesztet senki sem veszi komolyan, akármilyen szép legyen is. Ha a robot tényleg csak a gyertya nyitásakor számol, akkor teszteld le csak az árak megnyitásával, ha úgy is működik, akkor minden tickkel, ha úgy is, akkor más devizapárokon, ha ott is, akkor talán tényleg nincs benne nagyobb hiba. Teljességgel kizárni nem lehet, hogy valóban találtál valami használhatót, csak elég kicsi az esélye.

fxakos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          De én csak arra voltam kívácsi, hogy láttatok-e már olyan robotot, ami akár backtestben is 24 évig folyamatosan profitot termelt, esetleg olyat, aminek ráadásul ily szép egyenes a balance görbéje?
          Biztosan vannak itt a fórumon évek óta főállású, teljesen elborult fanatikus stratégia-fejlesztők rajtam kívül is, meg tudják erősíteni, hogy mennyire gyorsan és egyszerűen lehet ilyen szép múltbeli hozamgörbét csinálni. Az, hogy 1, vagy 10, vagy 100 évnyi tanuló adaton kell-e ilyen tesztet mutatnia, vagy hogy milyen pontosságú teszten, vagy hogy pozíció-hígítással, vagy anélkül, az teljesen mindegy. A tanuló adatokon elért teljesítmény semmit sem számít, ami itt a legfőbb lényeg, az a tanuló minta adatainál időben újabb, soha sem látott adatokon végzett teszt eredménye. A tanuló mintán való tesztelés ahhoz hasonlít, mintha valaki kielemezné, hogy melyik számkombinációk nyertek a lottón az elmúlt 50 évben legtöbbet, aztán biztosra venné, hogy sikerült változtatnia az esélyein, sőt mi több, innentől csak nyerhet.

Úgy van, ahogy aSzabe írta, ha tudsz csinálni egy ilyen szép hozamgörbét, akkor vagy az út 10-15 százaléka környékén. Ne add fel, szerintem jó úton haladsz, és mint már írtam, annak is van némi esélye, hogy a robotod használható logikával dolgozik. Ha csak az árak megnyitásával is működik, akkor dobhatnál fel ide egy teszter jelentést képként beillesztve, csak hogy tisztábban lássuk a dolgot.

Hozzászólás

nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Szerinted értem, hogy mire gondolsz, ha azt mondom:
            Most akkor ki érti, hogy mire gondol kicsoda, amikor valaki valamit mond??

Hozzászólás

Külföldi tartózkodásom alatt kissé elfelejtettem magyarul, úgyhogy ne aggódj, ha nem érted, mit akarok mondani, visszaolvasva néha nekem se világos...

Hozzászólás

Sziasztok

A szerintem is a robot teszt eredményeket csak óvatosan szabad elfogadni bármilyen hosszú intervallumon megy is át. Egy idő után mindegy is milyen nagy az intervallum. A robot tesztelésével elő lehet állítani különböző szép görbéket a múltban, de a valóságban majd eldől hogyan működik robot. Én is egészen fellelkesültem amikor először sikerült készítenem ilyen szép görbéket, sőt kisebb stoppal sokkal nagyobb hozamot is el lehetett érni. A valós kereskedés során viszont sok új tényező lép be ami hatására a viszonylag rövid kereskedések teljesen más képet mutathatnak. Ilyenek a spread változások néha lökések, a vételünk és az eladásunk nem ott és nem akkor teljesül ahol az ideálisan a tesztben történt. Kis stopnál egészen torz valótlan értéket ad a teszt legyen bármilyen pontosságú is az.
                Viszont továbbra is keressük a nyerőt.

file:///C:/Users/Zsolt/AppData/Roaming/MetaQuotes/Terminal/78E04BC82E6FC396C320E5E39689BBFF/Donc_XauUsd2013-2014m.htm

Hozzászólás

safe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok,

Nem tudom ki hogy van vele, de egy picit nyugodtabb vagyok, ha tudom, hogy a paprika a kertben nőtt, és nem spanyolban valami kőzetgyapot "földben"

Hasonlóan kereskedő robotnál is örülnék, ha tudnám, hogy a fejlesztője "hazai". Tudom a nevét, esetleg elérhetem, ha szükség van rá, netalán még találkozhatnánk is személyesen is.

Szóval kérlek ebbe a témában írjatok, ha ismertek magyar fejlesztésű kereskedési robotokat, ha lehet elérhetőséggel is.
                  En azt javasolnam minden kereskedonek, h ne sajnalja ra az idot es kezdjen el szepen tanulni mql4-ben programozni. Nem egy rocket sience... es a sajat strategiadon tanulva, tesztelgetve meg elvezetes is
                  En halott dolognak tartom, hogy a sajat stratimat (gyermekemet) mely allando! fejlesztest kivan massal kodoljak. Kidobott penz es energia, hatékonytalan és higgyetek nekem hosszú távon nem működik.

Tapatalk-kal küldve az én C6903-el

Hozzászólás

szsolt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok

A szerintem is a robot teszt eredményeket csak óvatosan szabad elfogadni bármilyen hosszú intervallumon megy is át. Egy idő után mindegy is milyen nagy az intervallum. A robot tesztelésével elő lehet állítani különböző szép görbéket a múltban, de a valóságban majd eldől hogyan működik robot. Én is egészen fellelkesültem amikor először sikerült készítenem ilyen szép görbéket, sőt kisebb stoppal sokkal nagyobb hozamot is el lehetett érni. A valós kereskedés során viszont sok új tényező lép be ami hatására a viszonylag rövid kereskedések teljesen más képet mutathatnak. Ilyenek a spread változások néha lökések, a vételünk és az eladásunk nem ott és nem akkor teljesül ahol az ideálisan a tesztben történt. Kis stopnál egészen torz valótlan értéket ad a teszt legyen bármilyen pontosságú is az.
                    Viszont továbbra is keressük a nyerőt.

file:///C:/Users/Zsolt/AppData/Roaming/MetaQuotes/Terminal/78E04BC82E6FC396C320E5E39689BBFF/Donc_XauUsd2013-2014m.htm
                    Teljesen egyetértek. Ráadásul miután elkészült az adott robot, tapasztalataim szerint az idő előrehaladtával egyre kevésbé hoz (ha egyáltalán hozott bármikor is a fent leírt okok miatt), hiszen folyamatosan változik a piac. Elméletileg megoldás lehet a folyamatos optimalizálgatás, de a valóságban sajnos ez sem szokott működni, hiszen így pont a stabilitását (robosztusságát) veszítjük el. Nekünk a következő vált be: folyamatosan új stratégiák és robotok fejlesztése, ugyanakkor a régebbiek bizonyos idő utáni leselejtezése. Persze rendszerfüggő a dolog.
                    forex eszközök, robotok fejlesztése

Hozzászólás

Keresek egy programozót, egy saját fejlesztésű robothoz. A robot nagyvonalakban kész van!! Üzleti céú a dolog, ezért üzlettársat keresek, nem pénzért.
                      http://anonymousfx.hu/http://anonymous-binary-option.hu/

Hozzászólás

habibabu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Keresek egy programozót, egy saját fejlesztésű robothoz. A robot nagyvonalakban kész van!! Üzleti céú a dolog, ezért üzlettársat keresek, nem pénzért.

Valahol itt tartunk
                        Csatolt fájlok

Hozzászólás

Valahol itt tartunk
                          arany teszt, csináltam régebben minden tick-es tesztet, de mivel semmi különbség nem volt, így hagytam
                          Csatolt fájlok

Hozzászólás

Üzleti céú a dolog, ezért üzlettársat keresek, nem pénzért.
                            Ha olyan nagy potenciált látsz ebben a robotban, akkor miért nem fizetsz meg egy programozót és a későbbi összes profit a tied lehetne?

Hozzászólás

Gabi a fiú eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ha olyan nagy potenciált látsz ebben a robotban, akkor miért nem fizetsz meg egy programozót és a későbbi összes profit a tied lehetne?
                              És még megannyi kínzó kérdés... Elképzelem ahogy a homlokára csap, hogy tényleg b+

Hozzászólás

falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                És még megannyi kínzó kérdés... Elképzelem ahogy a homlokára csap, hogy tényleg b+

Hozzászólás

Working...
                                X