Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Devizatrade

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Devizatrade

lenne pár kérdésem a kedves forumtársakhoz

tudtok olyan magyar brókercéget ahol devizával lehet kereskedni?
    most telepítettem fel a meta tradert hát igy elsőre nem mondanám h egyszerű! demo számlán tőkeáttételt hol kell beállítani?
    más
    azt olvastam hogy metatradet (ami magyar szövegű ez normális?) elvileg már 200USD től nyithatok éles számlát és kereskedhetek 1*100 as tőkeáttétel számolva akkor 20 000 USd vel ? "letétbe" kérhetnek tőlem vmit?

hogyha profitot akkor realizálok mikor a árfolyam elmozdul és 0.01 mozgás= 1USD haszon/veszteséggel
    akkor nem tök mindegy hogy 20 000USD értékben trade elek vagy csak 200?
    igyis ugyis az elmozdulás egysége 0,01..

pl usd/eur árfolyam 1.222
    1,veszek 200USd értékbe 1.222árfolyamon
    felmegy 1.223 ra
    profitáltam 1 usd.t

2,veszek 2 000 USD értékbe
    árfolyam felugrik 1.223
    itt is elmozdulás 0.001
    profit 1USD
    vagy hülye vagyok?
    treasury állást keresek

Az elmozdulás mértékét, más néven a pip-eket érdemes figyelni. Ez minden esetben ugyan annyi, csak ez értéke változik. 100.000-es méretnél EUR/USD esetén 7,87 euro, 10.000-es méretnél "csak" 0,78 euro. A százalék érdekes nem a hozam nagysága. Az csak a tőkédtől függ.

Hozzászólás

Egyébként brókercéget sztem ráérsz keresni. Keress egy jó demo-t ahol tudsz gyakorolni és ha profitos vagy, akkor "élesíts"!

Hozzászólás

Equilor-nál lehet devizával kereskedni, van online kereskedő program is Equilor Trader néven. ennek van 30 napos demó verziója játékpénzzel, próbáld ki...

Hozzászólás

Imi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Az elmozdulás mértékét, más néven a pip-eket érdemes figyelni. Ez minden esetben ugyan annyi, csak ez értéke változik. 100.000-es méretnél EUR/USD esetén 7,87 euro, 10.000-es méretnél "csak" 0,78 euro. A százalék érdekes nem a hozam nagysága. Az csak a tőkédtől függ.
          komolyan 100 000 értéknél csak 7,87%?? az 100 000vetítve az 0,00787% ami elég kevés bár ha azt nézzük h pl 1:100as a tőkeáttétel akkor 1 000 ra fizet 7,87eurot ami kevesebb mint a tőkem (1000) 1%-a (10) ez igyvan?
          amugy ez a 7,87% brókercégenként változik vagy ez az érték van a kőbe vésve? ha változik akkor merre? le ?fel?
          treasury állást keresek

Hozzászólás

Igen László lehet kereskedni.
            Én a minap találtam ezt a oldalt itt van 100$, 200$ -os számla meg levan írva hogyan kell a demo számlát feltelepíteni, stratégiák, trading room,meg rengeten minden és nagyon áttekinthető egyszerű oldal.

http://www.hunforex.hu

Hozzászólás

Ha veszel egy devizát egy másik ellenében. Pl. 100.000 EUR-t USD-ért akkor az 1%-ával kell rendelkezned letétként (1000 euróval). Az egy másik kérdés, hogy mekkora az összes tőkéd, ami a számládon van, és ebből mennyit költesz. Ez már a stratégiádtól függ...
              Ha van egy százezres csomagod kb. 7-8 eurót keresel, minden pip elmozdulással, vagy veszítesz...ez természetesen változhat, de 7 és 8 euró között marad. Az EUR/USD egymáshoz viszonyított árfolyamának függvénye. NINCS "kőbe vésve"! Ma például 7,89 euró egy pip elmozdulás értéke.

Hozzászólás

A "csak"-ra pedig csak annyit, hogy napi 7 pip profittal havi 10% (!) hozamot is elérhetsz, egy minimális kockázatválallással.

Hozzászólás

értem értem!
                  treasury állást keresek

Hozzászólás

Szia Lazlo!

Én magyar brókercéget azért nem nagyon ajánlanék, mert mindegyik csak egy "viszonteladója" valamelyik nagyobb kinti brókercégnek, ezért a jutaléka is nagyobb. Több a költséged. Bár ezért cserébe magyarul ad segítséget.

1. Metatrader 4 (MT4) telepítése során tudod beállítani a tőke áttétet. Brókere válogatja, hogy ez mekkora. Célszerű az 1:100. mert utána könnyebben tudsz majd számolni.
                    2.MT4 telepítése során szintén beállítható a nyelv. Alapból felismeri, hogy magyar vagy.
                    3. Több olyan bróker is van ahol lehet ilyen kicsi összeggel (200 $) számlát nyitni, de ennek megvannak a maga veszélyei, ugyanis jön a matek:
                    pl, EUR/USD, 1:100 tőke áttét, minimálisan nyitható pozíció 0,1lot (10.000$ pozíció), akkor az egy trédre lefoglalt margin az 100$. Vagyis a tőkédnek 50%-át máris bekötötted. Ha esetleg a kötésed éppen nem irányban van akkor "csak" 100$ od maradt a veszteséges pozíciódat tartani, addig amíg az általad elvárt irányba áll. Ha 2 szer hibáztál és egy kicsit lejjebb, ment a számlád, akkor már rögtön csak 1 pozíciót tudsz majd csak megnyitni.
                    4. 1 pip elmozdulás az EUR/USD-nél aktuálisan 1.3960 esetén az árfolyam elmozdul 1.3961-re. vagyis az utolsó tizedes értéke 1-et változik +/-. Az 1 pip pedig 1:100 tőkeáttételnél 0,1lot pozíciónál az 1$. 1Lot-nál pedig értelemszerűen 10$. Ha más devizapárokat akarsz kiszámolni akkor erre vannak jó kis táblázatok.

Röviden ez azt jelenti, hogy ha Te 1$ akarsz keresni, akkor azt a fentiek szerint tudod kiszámolni.
                    De ettől még nem leszel sikeres Forex trader.Én azt javaslom, hogyha maradt még lelkesedésed, és főleg pénzed, akkor szánjál rá egy kis időt és gyere el valamelyik következő Forex Akadémia tanfolyamra ( www.forexakademia.com) és tanuld meg ezt is és sok más hasznos dolgot, amitől tényleg képes leszel sikeresen kötni. Adott esetben pedig meg is élni majd ebből.
                    Üdv, DzFx

Lazlo85 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    lenne pár kérdésem a kedves forumtársakhoz

tudtok olyan magyar brókercéget ahol devizával lehet kereskedni?
                    most telepítettem fel a meta tradert hát igy elsőre nem mondanám h egyszerű! demo számlán tőkeáttételt hol kell beállítani?
                    más
                    azt olvastam hogy metatradet (ami magyar szövegű ez normális?) elvileg már 200USD től nyithatok éles számlát és kereskedhetek 1*100 as tőkeáttétel számolva akkor 20 000 USd vel ? "letétbe" kérhetnek tőlem vmit?

hogyha profitot akkor realizálok mikor a árfolyam elmozdul és 0.01 mozgás= 1USD haszon/veszteséggel
                    akkor nem tök mindegy hogy 20 000USD értékben trade elek vagy csak 200?
                    igyis ugyis az elmozdulás egysége 0,01..

pl usd/eur árfolyam 1.222
                    1,veszek 200USd értékbe 1.222árfolyamon
                    felmegy 1.223 ra
                    profitáltam 1 usd.t

2,veszek 2 000 USD értékbe
                    árfolyam felugrik 1.223
                    itt is elmozdulás 0.001
                    profit 1USD
                    vagy hülye vagyok?

Hozzászólás

Én lassan egy éve kereskedem devizával a Budacash Brókerháznál. Szerintem nagyon tisztességes cég és nekik is van ingyenesen letölthető demo-programjuk. A platform egyébként ugyanaz, mint az equilornár vagy a questornál. Nekem jobban tetszik, mint a Metatrader, de ez csak az én véleményem. Viszont azonnal vonják az adót -ami nekem mondjuk előny, mert különben elfelejtem - de van akinek ez nem jön be. Azért szerintem nézd meg a demójukat. www.budacashtrader.hu
                      Jegesmaci www.arutozsde.blogspot.com

Hozzászólás

Platformok

Már számtalan Forexes oldal létezik, klubok is szerveződnek, rengeteg az ún. "szakértő" a témában (akik már legalább két éve ismerik a devizapiacot, azonnal indítanak egy tanfolyamot, hogy a piacon elszenvedett veszteségeiket valamelyest kárpótolják), de helyzet nem hogy nem javul, hanem egyre nagyobb a káosz.
                        Először is azt nem árt fejbe vésni, hogy nincs ingyen ebéd. Mindenért meg kell dolgozni, mégpedig jó alaposan.
                        A veszélyt éppen az alkalmazott tőkeáttétel, szép magyar szóval a leverage rejti magában. Ugyanis ez teszi lehetővé, hogy kis pénzzel is nekivághasson valaki a világ legnagyobb piacának. Elképesztő milyen bátran nekivágnak sokan pár száz dollárral esetleg pár ezerrel egy olyan területnek, ahol még a játékszabályokat sem ismerik.
                        A legnagyobb bajt éppen a demózás során megszerzett sikerélmények jelentik, szinte teljesen függetlenül attól, hogy milyen platformon kereskednek. Pedig roppantul nem mindegy.
                        Az megállapítható, hogy a legelterjedtebb a Meta 4-es, valamint a Saxoé. Ezt a platformot használják leginkább azok, akik már egy kicsit elmélyedtek a témában. Nem mellékesen a magyar brókercégek is, amelyek gátlástalanul képesek megdrágítani, azaz kitágítani a spreadeket. Kis utánjárással kideríthető mennyire... Aztán persze vannak még olyanok,mint a Worldspreads, meg Fio, meg ki tudja még milyen kacatok. Az egyik legnépszerűbb a Marketiva, amelyről inkább egy szót sem ejtenék.
                        Igen fontosnak tartom még megjegyezni, hogy azzal a platformmal ne is foglalkozzunk, amely nem tud kínálni CFD-ket (contract for different) a lehető legszélesebb választékban, úgy mint indexek, határidős termékek, commodityk, ETF-k, a részvények százairól, de inkább ezreiről nem is beszélve... Ha valakit érdekel, hogy én hol nyomom, azt elárulom szívesen privát mailben (jegenke@freemail.hu)
                        Szóval a dolog úgy kezdődik, hogy legalább egy fél tucat demoprogit letesztelünk és kivesézzük. Ez pedig idő és energia.
                        S bár tudom, hogy a második kérdés azonnal az adózás körüli félreértések tisztázásával folytatódik, előbb azért nem ártana nyerni valami említésre méltó összeget. Persze, ha már kiválasztottuk a számunkra legtesthezállóbb brókercéget.
                        A lényegre, ami egy szóban összefoglalható: KOCKÁZATKEZELÉS, utána majd úgyis rájövünk magunktól. Ki kisebb, ki nagyobb károsodást szenvedve...

Hozzászólás

Sziasztok!

Olvasgatom mostanában az FXstreeten lévő oktatóanyagot (pontosabban a legelső részt) és abban a devizapiac kialakulásáról írnak. Volt ugye az árfolyamsávos rendszer, amikor is egy bizonyos sávban tartották az árfolyamot a jegybankok. Ide kapcsolódik az, amit nem értek:

"An attempt to maintain a high value of the local currency to the peg can result in the currencies eventually becoming overvalued. This means that the governments could no longer meet the demands to convert the local currency into the foreign currency at the pegged rate. With speculation and panic, investors would start to convert their currency into foreign currency before the local currency is devalued against the peg, depleting the central bank's foreign reserves."

Tehát amikor az adott deviza felértékelődik, akkor a jegybank interveniál és hazai devizát ad el, azaz bővíti a kínálatát, ezáltal gyengíti azt. Eddig oké. Azt nem vágom, hogy ez miért vágja haza a külföldi devizatartalékokat? Pl. EURHUF 230, MNB közbeszól, elad X mennyiségű forintot, az árfolyam pedig visszamászik mondjuk 235-re. Ekkor NŐ a devizatartaléka, nem pedig csökken! Forint gyengülésnél kellene emiatt aggódni, amikor is nincs már mit (eurót) eladni a forint erősítése érdekében. A cikk téved vagy én értelmezem félre? Azért is fura, mert az utolsó mondatban írja, hogy a befektetők (spekulánsok) elkezdenek izomból forintot venni (lévén olcsó az euró), ami eddig rendben is van, de tényleg nem értem, hogy ettől miért kellen apadnia a devizatartaléknak...

Van tippetek?

Köszi.
                          "The whole secret to winning and losing in the stock market is to lose the least amount possible when you're not right." (William J. O’Neil )

Hozzászólás

Önmagában a platformok szerencsés kiválasztása még nem tesz képessé arra, hogy jól is menjen a biznisz. Ehhez azért több kell. És egyáltalán nem az, hogy milyen expert advisorokkal tudjuk bűvölgetni az éppen kialakulófélben levő elképzeléseinket. Az ezekben megnyilvánuló "stratégia" teljesen személyre szabott, vagyis például egy scalper számára döntően fontos, hogy egy adott piaci ártól való eltérésben mennyi eltérést engedélyez a kereskedési rendszere. Amennyiben ezt 7-10 pipre korlátozza, vagyis a piaci ártól ekkora eltérésben határozza meg, akkor ez fedezetlenséget jelent. Pregnánsan:nyitó stetup 1.4775 eurusd short, a piac ellene megy és idejekorán észreveszi, zárna 1.4780-on, de nem tud zárni akárhány lottal is van nyitva, mert üzenetet kap:xxxxxxxxxxxx
                            Ez pedig nem más minthogy retail brokerként az egyik ügyfél nyerője fedezi a másik veszteségét. Vagyis a klíring (elszámolórendszer) nem szabályozott.
                            Amire felhívnám a figyelmet, bármennyire is nehézkesnek tűnik, az a feltétlen szabályozottság, regulalizáció. Januártól még könnyebb lesz
                            Úgy gondolom, hogy ezt minden érintett tudja amúgy is.

Hozzászólás

Én brókernek az fxcm et ajánlom ők a kezdetektől jelen vannak és szerintem teljesen korrektek.
                              MT4 el viszont nem ajánlom az MT4 progi csak 100k -n tud kereskedni tehát hiába van egy 10 vagy 1K -s számlád mégis 100K -nak megfelelő margint fog számolni.
                              Ezt csak FXCM nél tapasztaltam.

Én TR2 -n kereskedem nagyon robosztus a marcetscope nevű chart rajzolója és elemzője. minden indikátor benne van ami fontos minden nagyon jól átlátható és paraméterezhető.

Az MT4 től szerintem 100 szor jobb.

Emelett az FXCM nél lehet 1K -s számlát nyitni akár 25$ tól ami kezdetnek nem rossz.
                              Tehát ha már unod a demót és szeretnél kereskedni akkor nyiss egy számlát 50$ ral.

Ez nem egy nagy összeg még ha el is bukod. Szerintem inkább kereskedj kis összeggel élesben mint demoval.. demonal nem hat rád a tőzsde pszihológiája. nem izgulsz nem követsz el annyi hibát mint élesben.
                              Practise and Enjoy...

Hozzászólás

Working...
                              X