Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dow

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    - Azt mondják hogy a TT meg a CQG az egyik legrégebb, legprofibb futures trading sw.

A CQG-val csak az a bajom, hogy néha 2-5 perc is van mire beindul, de kétségkívül a legjobb DOMja van, de a time and sales-ét nem tudtam beállítani sosem.
    itt vannak a költségei:
    http://i.imgur.com/E8mHGoP.png
    Mit jelent az, hogy egy platform time and sales-ét nem tudod beállítani?

Hozzászólás

Tud vki olyan platformot, amely tudja a "vizualizáció" nevű beállítást, ami az Mt4-ben volt, tehát ha ráteszek bármit a chartra, akkor beállíthatom, hogy azt melyik idősíkon akarom látni, és melyiken nem?

Hozzászólás

viskia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Tehát ha adatszolgáltató nélküli számlám van a amp-nél, akkor az amp árait látom, ha előfizetek adatszolgáltatóra, (mondjuk Esignal) akkor az amp-nél van a számla, de az áraknak már közük nincs az amp-hez, mert az Esignáltól jönnek? vagy hogy van ez?
        Ez nem CFD hanem valódi piac, a tőzsdei árakat kell látnod bárhol is nézed.
        (Kivétel a késleltetett adat.)

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről

Hozzászólás

MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ez nem CFD hanem valódi piac, a tőzsdei árakat kell látnod bárhol is nézed.
          (Kivétel a késleltetett adat.)

igen, de adatszolgálató nélkül mégis pontatlan.

Hozzászólás

itt vannak a CQG rendszer követelmények:

http://www.cqg.com/support/system-specifications

nekem nincs ilyen erős videokártyám, mert nem játszok. milyen hátrány érhet így?

Hozzászólás

itt vannak a CQG rendszer követelmények:

http://www.cqg.com/support/system-specifications

nekem nincs ilyen erős videokártyám, mert nem játszok. milyen hátrány érhet így?
              Pont a videókártya résznél akadtál meg, amikor a memória mennyiségre meg 12Gb-ot ír ajánlottra?

Egyébiránt, ha a kereskedési rendszeredben a tized/század másodpercek nem számítanak, akkor igazából nem sokat fogsz észrevenni a dologból --szerintem--. A videókártya kritériumok nevetségesek, azzal ne foglalkozz, én inkább a RAM mennyiségben keresném a probléma forrását. Ha minimum 4 GB kell, akkor egy 6-8Gb -ra kell számolni, hogy ez ne okozzon problémát!

Hozzászólás

Lizardman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Pont a videókártya résznél akadtál meg, amikor a memória mennyiségre meg 12Gb-ot ír ajánlottra?

Egyébiránt, ha a kereskedési rendszeredben a tized/század másodpercek nem számítanak, akkor igazából nem sokat fogsz észrevenni a dologból --szerintem--. A videókártya kritériumok nevetségesek, azzal ne foglalkozz, én inkább a RAM mennyiségben keresném a probléma forrását. Ha minimum 4 GB kell, akkor egy 6-8Gb -ra kell számolni, hogy ez ne okozzon problémát!
                8 giga ramom van többet nem is kezel a noti szerintem azzal nem lesz baj.

Hozzászólás

HFT-t készülsz működtetni?

Hozzászólás

Help! bár nem ide való kérdés,
                    windows 10-el nem tudom visszaimportálni a korábban kimentett gyertyákat az Mt4-be! Ugyan ezeket a gyertyákat ugyan ebbe az Mt4-be vissza tudom importálni Xp-vel is, és windows 7-el is, de 10-el nem!
                    mi lehet a baj?

Hozzászólás

Már megy, köszi!

Hozzászólás

a dax order bookját linkeltem be, az eurex oldaláról másoltam ki, 15 perccel késleltetett adatok voltak 8:40-kor. Hogyan kell ezt értelmezni?
                        Az első oszlopban a lejáratok vannak.
                        A második - harmadikban, és a negyedik - ötödikben az ask, és a bid árak, és az azokhoz tartozó orderek. Akkor itt az ajánlati könyv teteje le van vágva, és ezek a könyv első sorában látható ajánlatok lennének?
                        A last price az utolsó ár, aztán a változás, ezt értem. A cumulative volume-t azt viszont nem. Talán az összes könyben lévő order lejáratonként? Az open interest esetében arra tippelnék, hogy az összes nyitott pozíció, de mivel több mint 2 órája nem változik ez az oszlop, ezért szerintem valami más lehet. Vagy csak a napon túli pozíciókat számolja?
                        Attached Files

Hozzászólás

sziasztok! Hatalmas problémám van! Folyamatosan újra kell indítgatnom a platformot ahhoz, hogy a pontos adatokat lássam. Valami miatt folyamatosan elcsúsznak a gyertyák, és gyakran előfordul, hogy ez miatt rosszul lépek be, vagy rosszul szállok ki! Óránként akár 2x-3x is újra kell indítanom, igazából az egész napom ezzel telik el, de nem tudom mi lehet a probléma! Mivel nem használok semmiféle indikátort, vagy mozgóátlagot, nagyon nagy szükségem lenne a pontos adatokra. Úgyhogy ezzel csinálnom kellene valamit, csak nem tudom, hogy mit, vagy hogy honnan kérjek tanácsot!

A laptopom core i5, 8 giga ram. Nem hinném, hogy ezzel van a baj. A netem 15Mbit/sec. A szolgáltató nem tud ennél gyorsabbat adni itt ahol lakok.
                          A platformot (nanotrader) betettem a vírusirtóba a tűzfal kivételek közé, de így sem lett jó! Wifi helyett egy ideje már kábelen használom a netet, de így sem lett jó!
                          Mivel a CFD-n sosem volt ilyen probléma, az a gyanúm, hogy a netem nem bírja el a CQG megnövekedett adatait. A nanotrader kijelzi, hogy egy másodperc alatt hány tick jön, és ez szám naponta többször felugrik 18-30 fölé is! Lehetséges, hogy az ilyen ugrásoknél csúsznak el a gyertyák, de nem biztos! Vagy lehet, hogy a routerben kellene valamit átállítani, de ahhoz egyáltalán nem értek! A szolgáltatót meg sem próbálom felhívni, már a hölgyike aki felveszi a telót azt sem értené amit magyarázok neki!

Az első ábra újraindítás előtti! A bekeretezett nagyobb piros záróára, és a kisebb fehér nyitóára egálban vannak, (884,0-884,0). A második ábra az újraindítás utáni, azzal kaptam meg a jó adatokat, a fehér gyertya nyitóára 885,5-re került.
                          Attached Files

Hozzászólás

sziasztok! Hatalmas problémám van! Folyamatosan újra kell indítgatnom a platformot ahhoz, hogy a pontos adatokat lássam
                            Szia!

Két ötletem van:

1. A platformot újra telepíteni/frissíteni.

2. Felhívni a bpforexet (700 4192), ők nanotrader platformot is ajánlanak az ügyfeleiknek, biztos van egy olyan munkatársuk, aki konkrét megoldást tud a problémádra.

Hozzászólás

a platformot körülbelül 100x telepítettem már újra. Lecseréltem közben a laptopot is, köttettem gyorsabb netet. A BP forexet viszont fel fogom hívni, úgyhogy köszi az ötletet, bár szerintem nem tudnak majd segíteni, mert ők csak forexhez ajánlják a nenotradert, ahhoz pedig nincs cqg, és szerintem a cqg-t nem bírja a netem, vagy router. szerintem valahol a routeremben kell átállítani vmit.
                              Érdekes, hogy másnál nem jött elő ez a probléma.
                              köszi

Hozzászólás

A nanotraderrel volt a baj. Mt5-ön pontosan jönnek az árak CQG-vel is. Nagyon rossz platform ez a naotrader!

Hozzászólás

Working...
                                X