Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ismerkedés a határidős kereskedéssel

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Ismerkedés a határidős kereskedéssel

A határidős kereskedés sem az a téma, amit a kezdők kapásból érteni szoktak.

Sok kérdés merülhet fel a témában, többek közt az, hogy milyen termékekkel és milyen feltételekkel lehet határidős kereskedést folytatni?

Hol lehet legolcsóbban határidőzni itthon és külföldön?

Aki rendelkezik komolyabb tapasztalattal erről a területről az megoszthatná velünk azokat.

Mostani friss hír, hogy csökkent a határidős részvénypozíciók értéke.
    http://index.hu/gazdasag/magyar/2009...a_spekulansok/

Hozzászólás

A határidős temékekről it találsz olvasnivalót: hatidő

A magyar piacon általában a BUX határidőnek az adott év decemberi kifutása likvid (jelenleg ez a BUX0912). Az egyedi részvényeken alapuló határidős pozik likviditása kicsi, és a legtöbb ügylet itt fedezeti ügyletet takar. Külföldön jobb a likviditás, és szélesebb termékpalettából választhatsz (részvény és index kontraktusok mellett pl. nyersanyagokra is lehet kereskedni), itt azonban a nagyobb kontraktusméretek miatt nagyobb fedezettel kell számolni.

A határidős kereskedés feltétele általában, hogy valamekkora alapletétet biztosíts. Ez arra szolgál, hogy az árfolyamelmozdulásokat fedezni tudd (éppen ezért nem kell az alaptermék mennyiségének megfelelő pénzzel rendelkezned, azaz kihasználhatod a tőkeáttét lehetőségét).
      Ma én vagyok a Soros

Hozzászólás

Sziasztok!

Én futures index-el kereskedek daytrade-ben (S&P 500) az Interactive Brokers-nél. Úgy tudom nekik a a legalacsonyabb a jutalékuk.
        2 hónapja csinálom, van némi tapasztalatom. Ha ez érdekel valakit és van konkrét kérdés, szívesen segítek amiben tudok.

Üdv

Hozzászólás

Sziasztok, én áruval kereskedem GLOBEX-en, frankfurti és londoni árutőzsdén. Néha egyéb hatikkal is. Valamint Bux hatival BÉTen. Ha van kérdés szóljatok, de az is jó lenne szerintem, ha itt megbeszélhetnék
          a határidős traderek a dolgokat.
          Jegesmaci www.arutozsde.blogspot.com

Hozzászólás

Szeretném a figyelmetekbe ajánlani a most induló blogomat, ha valakit érdekel a határidős kereskedés. www.arutozsde.blogspot.com
            Jegesmaci www.arutozsde.blogspot.com

Hozzászólás

terenchill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sziasztok!

Én futures index-el kereskedek daytrade-ben (S&P 500) az Interactive Brokers-nél. Úgy tudom nekik a a legalacsonyabb a jutalékuk.
              2 hónapja csinálom, van némi tapasztalatom. Ha ez érdekel valakit és van konkrét kérdés, szívesen segítek amiben tudok.

Üdv
              Szia!

Kereskedsz meg az S&P 500-val?
              En most szeretnem elkezdeni vele a kereskedest.

Hozzászólás

Porter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Szia!

Kereskedsz meg az S&P 500-val?
                En most szeretnem elkezdeni vele a kereskedest.
                Szia! Ugyan nem Terenchill vagyok, de tavaly nagyrészt az e-mini SnP-vel kereskedtem M5 felbontásban a GLOBEX-en. Sikertelenül.
                Egy dolgot tudok biztosan állítani: ötpercesen a forgalom extrém megszaladása nagyon megbízhatóan mutatja a mozgás végét. Arra sajnos már nem emlékszem, hogy ezt hány darabra lőttem be. Talán 50-70000 db öt perc alatt.
                A fő trend irányába mutató M5 szinttörések és trendtörések közben/után szoktak lenni kis visszahúzások, amik sokszor csak egypercesen látszanak jól. Lényegében apró 1-2-3 belépőkről van szó. Ha ilyet látsz, az nagyon jó. Heti néhány alkalommal lehet ilyet találni. Ha ez is törik, mehet a trade.

Én ott szúrtam el, hogy melós fejjel álltam neki és kényszeresen kereskedtem, mert azt szoktam meg, hogy muszáj tenni valamit, ha előbbre akarok jutni. Ha e-miniken tolod, akkor hozzá kell szoknod, hogy M5-ön is csak heti néhány tréded lesz. Ha az Interactive Brokersnél fogsz kereskedni, akkor lemehetsz M1-ig és akkor az első két órában találhatsz egy-két jó lehetőséget.
                Ha magasabb idősíkon akarod csinálni, akkor viszont nagyon vastagnak kell lenned és akkor már inkább az ETF-eket javaslom.

Hozzászólás

calen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Szia! Ugyan nem Terenchill vagyok, de tavaly nagyrészt az e-mini SnP-vel kereskedtem M5 felbontásban a GLOBEX-en. Sikertelenül.
                  Hali és most mit csinálsz? (akár privi vagy skype)

Hozzászólás

Egy dolgot tudok biztosan állítani: ötpercesen a forgalom extrém megszaladása nagyon megbízhatóan mutatja a mozgás végét. Arra sajnos már nem emlékszem, hogy ezt hány darabra lőttem be. Talán 50-70000 db öt perc alatt.
                    A fő trend irányába mutató M5 szinttörések és trendtörések közben/után szoktak lenni kis visszahúzások, amik sokszor csak egypercesen látszanak jól. Lényegében apró 1-2-3 belépőkről van szó. Ha ilyet látsz, az nagyon jó. Heti néhány alkalommal lehet ilyet találni. Ha ez is törik, mehet a trade.

Én ott szúrtam el, hogy melós fejjel álltam neki és kényszeresen kereskedtem, mert azt szoktam meg, hogy muszáj tenni valamit, ha előbbre akarok jutni. Ha e-miniken tolod, akkor hozzá kell szoknod, hogy M5-ön is csak heti néhány tréded lesz. Ha az Interactive Brokersnél fogsz kereskedni, akkor lemehetsz M1-ig és akkor az első két órában találhatsz egy-két jó lehetőséget.
                    Ha magasabb idősíkon akarod csinálni, akkor viszont nagyon vastagnak kell lenned és akkor már inkább az ETF-eket javaslom.
                    Szia!

Tudsz valamit meg ajanlani az S&P melle?
                    En este az utolso harom oraban tudok kereskedni az Usa piacon, Thinkorswim-nel van szamlam. Csak az amerikai johet szamitasba. Minden tapasztalatot vagy otletet szivesen olvasok.

Koszi
                    Janos

Hozzászólás

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Hali és most mit csinálsz? (akár privi vagy skype)
                      Most munkát keresek. A tőzsdével kapcsolatban pedig ráültem a kezemre. Csak az Oandán demózom. Most éppen AUD/JPY és NZD/JPY shortokban ülök naposon, ill. H3-on.

Hozzászólás

Szia!

Tudsz valamit meg ajanlani az S&P melle?
                        En este az utolso harom oraban tudok kereskedni az Usa piacon, Thinkorswim-nel van szamlam. Csak az amerikai johet szamitasba. Minden tapasztalatot vagy otletet szivesen olvasok.

Koszi
                        Janos
                        Szia!
                        Ha jó a jutalék, akkor az amerikai ebédidőtől tőzsdezárásig megpróbálkozhatsz az M1-el. Figyeld, hogy ebéd után mikor jön vissza a forgalom (magyar idő szerint este 7-8 óra között).

Ha ezt túl kockázatosnak tartod (mert az), akkor a NYSE Arca-n keress ETF-eket és azokon told naposon, vagy négyóráson. Előfizetni nem kell, a negyedórás késleltetés ilyen időtávon nem zavaró. Ugyanazt az instrumentumot több cég is kereskedhetővé tette az Arca-n, ezért figyelj arra, hogy a legforgalmasabbat válaszd.
                        Az ETF-eket ugyanúgy kereskedheted, mint a részvényeket, a jutalékuk is pontosan ugyanaz. Vannak külön long és short ETF-ek. Ha emelkedést vársz, a sima ETF-et veszed, ha esésre számítasz, akkor a short változatot vásárold, mert az alaptermék esésekor annak emelkedik az értéke.
                        Az ETF-ek tőzsdenyitástól zárásig futnak, tehát nem 24 órásak. De éppen ezért nincs bennük a sok felesleges tőzsdeidőn kívüli rángatás. Indexeken kívül találsz aranyat, olajat is az ETF-ek között. Kezdetben max. 1% kockázatot javaslok.

Hozzászólás

Szia!
                          Ha jó a jutalék, akkor az amerikai ebédidőtől tőzsdezárásig megpróbálkozhatsz az M1-el. Figyeld, hogy ebéd után mikor jön vissza a forgalom (magyar idő szerint este 7-8 óra között).

Ha ezt túl kockázatosnak tartod (mert az), akkor a NYSE Arca-n keress ETF-eket és azokon told naposon, vagy négyóráson. Előfizetni nem kell, a negyedórás késleltetés ilyen időtávon nem zavaró. Ugyanazt az instrumentumot több cég is kereskedhetővé tette az Arca-n, ezért figyelj arra, hogy a legforgalmasabbat válaszd.
                          Az ETF-eket ugyanúgy kereskedheted, mint a részvényeket, a jutalékuk is pontosan ugyanaz. Vannak külön long és short ETF-ek. Ha emelkedést vársz, a sima ETF-et veszed, ha esésre számítasz, akkor a short változatot vásárold, mert az alaptermék esésekor annak emelkedik az értéke.
                          Az ETF-ek tőzsdenyitástól zárásig futnak, tehát nem 24 órásak. De éppen ezért nincs bennük a sok felesleges tőzsdeidőn kívüli rángatás. Indexeken kívül találsz aranyat, olajat is az ETF-ek között. Kezdetben max. 1% kockázatot javaslok.
                          Szia.

Real time adataim vannak ingyen, az nem problema. Ugy ertettem a kerdest, hogy ha futures-el van meg masik tapasztalatod, az erdekelne. En egy eve opciozok az amerikai piacon azt szeretnem meg kiegesziteni.

Hozzászólás

Ja és vannak Ultra ETF-ek is, amiken kétszeres tőkeáttételt érhetsz el, így kevesebbet foglal a tőkédből. pl.: ProShares Ultra S&P500, ill. ProShares UltraShort S&P500.
                            A ProSares termékeket javaslom, ezeknek a legmagasabb a forgalmuk.

Hozzászólás

Szia.

Real time adataim vannak ingyen, az nem problema. Ugy ertettem a kerdest, hogy ha futures-el van meg masik tapasztalatod, az erdekelne. En egy eve opciozok az amerikai piacon azt szeretnem meg kiegesziteni.
                              Ja értem, egyéb nincs. Sok sikert!

Hozzászólás

Working...
                              X