Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

DAX, ahogyan en latom

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• DAX, ahogyan en latom

Sziasztok,

Nem szentgral,
    Nem csucs szuper strategia,
    Nem oktatas,
    Nem ugynokoskodes,
    Nem okoskodas,
    Nem lenezes,

Hanem egyszeruen, csak gondolatok, kepek megosztasa, arrol amit en latok, arrol ahogy en csinalom.

Sokat gondolkoztam, hogy belekezdjek e, van e ennek ertelme. Annak idejen Gabor forumtarsunk posztolt sokat a daxrol, mindig figyelemmel kisertem munkassagat, ami hianyzik, illetve alapvetoen hianyoznak a hozza hasonlo posztok.

Azt nem igerem, hogy napi szinten irok, vagy kozzeteszek valamit, de ha ugy itelem meg, es ledokumentaltam, akkor igen, hogy tanuljak toletek, es talan masok is tudnak belole meriteni, majd meglatjuk.

Nem tartom magam tredernek, plane nem csucstredernek, FDAX-on kereskedem, mint daytrade, vagy skalp, nem vagyok sokat a piacon. Mas instrumentumot nem igazan tredelek, figyelem meg a DOW-t (YM), illetve ES, de nem tredelem.
    Chart: Range 5, 20, es m5, m15, m1-et nezem, de nem igazan szeretem.

Remelem posztjaim kolcsonosen hasznosak lesznek, bar az ido majd igazolja.

Udv
    Szep napot Mindenkinek!

Csak tanulsagkeppen:

Egy tredben sokkal tobb lehet, mint amit elkepzelek, nem tudhatom elore mit tartogat a piac, fe kell legyek keszulve a lehetseges kimenetelekre.

Kicsi skalpnak indult, es az is lett belole, de a piacban sokkal tobb volt.

Nelkulem ment tovabb.

https://youtu.be/ueI5BnP4A24
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

Jó lesz az, csak így tovább!
      Beszállni könnyű, inkább a kiszállás a probléma. Az se jó, ha korán zársz, meg az se, ha sokat engedsz vissza.
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

Szia Zoli,

Koszonom, Igen igy van, ket kontrakt eseteben lehetosegem lett volna zarni egy kontraktot, es lelkileg szabadon jatszani a masikkal, azonban a ket kontrakt szamomra mar magas kockazatot hordozott volna.
        Szep lett volna kitartani az elozo alj m15 zaroig

Hozzászólás

***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Jó lesz az, csak így tovább!
          Beszállni könnyű, inkább a kiszállás a probléma. Az se jó, ha korán zársz, meg az se, ha sokat engedsz vissza.
          Volt egy film: "Nem vénnek való vidék"

Na a dax most kb az

Öreg róka ránéz, megpiszkálja bottal, odébb áll mert büdös.
          Nem jó ez a "mozgás" semmire, nem ezért a mozgásért szeretjük.

Hozzászólás

Ez Igaz, es akkor most nem is tredeled?

Hozzászólás

Napközben nem, reggel 9 után van egy órás sansz a normálisabbb mozgásra meg talán usa nyitás körül 15.30. Majd a péntek helyreteszi reméljük.

Hozzászólás

A nap utolso tredje lenne ami kicsit hasonmas az elozohoz:

Egy kistoppolodassal befejezte palyafutasat.
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Almostakbal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A nap utolso tredje lenne ami kicsit hasonmas az elozohoz:

Egy kistoppolodassal befejezte palyafutasat.
                  Nincs trend, még kis idősíkon sem. Ma egyre kisebb hullámokkal beszűkül. Most tényleg kár piszkálni, csak daráló.

Hozzászólás

Mai trade:
                    illetve ez volt a masodik tradem ma, az elso hasonlo long szituacio volt, de kistoppolodott, majd kicsivel kesobb ujra longba szalltam, ami elerte a celaramat, de persze a piac duborog tovabb az altalam feltetelezett iranyba
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Napközben nem, reggel 9 után van egy órás sansz a normálisabbb mozgásra meg talán usa nyitás körül 15.30. Majd a péntek helyreteszi reméljük.
                      A péntek megmozgatta kicsit

Hozzászólás

csipegetes

Ha nem vagyok a chart elott a nyitast koveto egy vagy masfel oraban, akkor nem sok terem, bar a pentek valoban megmozgatta, s talan meg kedden lettek volna lehetosegeim, de nem voltam gep elott.

Mai napot is inkabb apro csipegetes jellemzi.

Egyenlore egyebkent is szoknom kell a futures piac gyonyoreit, egy egy meggondolatlansag hamar nagy minuszokhoz vezethet, igy most fokkent a biztonsag vezerel, aminek vannak elonyei, de bizony hatranyai is, miszerint nem veszem ki a maximumot a megnyitott poziciokbol.
                        Csatolt fájlok

Hozzászólás

egy pozi

Talan turelmesebb is lehettem volna vele azt hiszem, akar lecsorog 1070-ig.

Ohh az a turelem
                          Csatolt fájlok

Hozzászólás

Mai eredmeny 43pont, nem piszkalom tobbet, max meg az amcsi nyitasnal ranezek, ezt a 43 pontot talan egy, vagy ket tredbol is ossze lehetett volna hozni. Szuk stop, szuk target,nagy jutalek a brokernek.
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

daralo

Nekem az eddigi csak dara, kicsi pluszt sikerult realiozalnom (4.5pont).

Nem akarok ebbe belevenulni
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                              X