Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Birger Schäfermeier határidős DT stratégiái

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Birger Schäfermeier határidős DT stratégiái

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Na akkor inditás képpen aki esetleg nem ismerné A sikeres trading művészete:
    http://cybermanus.atw.hu/forex/Kieme....muveszete.pdf

Hozzászólás

spekulans eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Birger Rulez!!!

Első olvasásra nagyon mellbeakasztó volt a könyve annak idején. Aztán sok "hülyeséget" amit összehordott, meg "mellébeszélést" próbáltam részekre szedni, és rájöttem mekkora tévúton haladok. Két dologra esküszik a statisztikára, és a pszichológiára. Mindkettőt alaposan elhanyagolja az ember be és kilépéskor, mert csak a szent grált keresi. Erre mit ír? " Kezdők nagy fontosságot tulajdonítanak a helyes belépésnek, pedig ez a legkevésbé fontos.
      Van viszont néhány dolog, amire ügyelni kell."

Na akkor dobtam el először a könyvet. De kénytelen voltam folytatni pár hét múlva

Évek kellenek, és sok sok tapasztalat, mire minden mondatát felfogja az ember.

Csak ajánlani tudom én is, mindenkinek. Megértheti az ember, hogy a kereskedés nem "ügyeskedés" hanem egy kemény pszichés agyi meló. Ez az amiért a próbálkozók nagy része kihullik, mert a 3 napos tanfolyamon a belépést tanitják meg. Egyszerűen a tapasztalatlanság miatt, többet úgysem foghat fel az túlnyomó többség.
      Remélem pezsgő téma lesz!

Hozzászólás

xexees eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Birger Rulez!!!

Évek kellenek, és sok sok tapasztalat, mire minden mondatát felfogja az ember.
        Teljesen egyet értek veled, sok sok gyakorlás.

De ha már belépési pontok, itt van egy budapesti előadás anyaga:

http://filevelocity.com/vbhurk5qdae8/futures.rar.html

Hozzászólás

Daytrader - A könnyű pénz álma

Egy témábavágó, daytradről szóló német nyelvű dokumentumfilm, persze Birgerrel az élen. Megéri megnézni, pár hete adták le Németországban.

3 tréder életébe enged betekintést a dokumentumfilm, akik mindannyian kereskednek, de különböző szinteken. Birger a szupertréder, Koko az újonc, aki veszteségeket halmoz, de lelkes és elszegődött tanulni a "guru" mellé és végül Carsten aki már sikeresen megél, de hétköznapi ember életét éli a családjával Németország egyik kisvárosában. A játékok játéka, a "pálcikás játék", ami látszólagos egyszerűségével és a nagy pénz reményével emberek ezreit csábítja el időről-időre, de megélni belőle már éppoly kevés embernek sikerül. Aki viszont elsajátítja a szakma összes fortélyát, és komoly munkát fektet be, végül anyagi függetlenségre tehet szert.

Daytrader - Der Traum vom schnellen Geld (Daytrader - A könnyű pénz álma)
          http://www.youtube.com/watch?v=vvUyYcayN2g

Hozzászólás

Birger féle kiszállást választottam az egyik tőzsdeversenyes számlámnál. Az utolsó 10 perces gyertya alsó pivotjára huzigáltam a stoppot. Szerencsére akkora volt felfelé a momentum hogy nem nyultak vissza, igy majd 60 pipet kergettem a végső zárásig Igaz a verseny pozicióméret miatt ezzel a kötéssel gyakorlatilag meg is dupláztam a tőkét (de ezzel már nem mernék Birgi elé állni
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

xexees eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Birger féle kiszállást választottam az egyik tőzsdeversenyes számlámnál. Az utolsó 10 perces gyertya alsó pivotjára huzigáltam a stoppot.
              Azt had kérdezzem, meg hogy milyen "Birgeres" kiszállási stratégiákat ismersz/használsz? Köszi

Hozzászólás

Kilépési stratégiából állitólag van neki vagy 20-nál több. Én párat ismerek belőle. Mivel neki az a mániája, hogy a pénzt a kiszállással keressük, nem beszállással (és hát idővel ezt nekem is be kellett látnom ) ezért informálódtam, de mindet nem sikerült felderíteni.

VAnnak a trend irányú kötésekhez használt, és a nem trend irányú kötésekhez használt kilépések.

Trend irány (ahol természetesen a kötés futásának a célárnál túlra nagyobb az esélye, a célár közelében szívesen használja a perces chart 10 utolsó gyertya tető/aljat. (Donchian (10). Profitosok is ezt használják.
                Előtte trend irányban 30%-os csúszóstopot használ, miután BE-be huzta a kötést és még nem ért a célárhoz.

Statisztikai alapú stopok: ha van a célárig 5 pip , akkor a stopot az aktuális ár alá huzza 5 pipre, 1:1 R/R miatt. (Ne veszitsen többet, mint amit megnyerhet)

Ha vacakol a kötés és nem akar a holtpontról mozdulni,(" a piac nem ad pozitiv visszajelzést" (ez a körmönfont fogalmazás nagyon tetszett) akkor vannak a pozició felezések. Ez az időstop kb 20 perc, ha nem megy jó irányba, akkor felez vagy likvidál.

Trend ellen már nem játszadozik ennyit:
                Pl Hirtelen jelentősen nagyobb forgalmú a gyertya : kiszáll. Ez a Volume stop. A Volume spread analízis szerint ez a trend ellenérdekű nagypénzű csoport ("okos pénz") megjelenése. Fordulás várható.

Gap betöltésnél a rés erős ellenállás azaz célár, ott kézzel zár. open tesztnél meg a nyitó
                ár a célár ott zár kézzel.

Hirtelenjében ezek jutnak eszembe, ha valaki tud valamit a többi húszról kiváncsian hallgatom.

Hozzászólás

Ninja Trader

Szeretném tesztelni a Birger által is használt Ninja Tradert (7-es v.) de nem sikerül beállítani a chartot. Euró és dax határidőt szeretnék nézni rajta. Egy kis segítséget kérhetnék?

Hozzászólás

jozso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szeretném tesztelni a Birger által is használt Ninja Tradert (7-es v.) de nem sikerül beállítani a chartot. Euró és dax határidőt szeretnék nézni rajta. Egy kis segítséget kérhetnék?
                    jozso!
                    file/new/chart/data series-nél legfelső ikon (...) kiválasztod FDAX, dupla klikk, felső mezőben megjelenik FDAX 06-12 aztán bal alsó sarokban new ikonra kattintasz, akkor aktiválódik és betudsz állítani rajta dolgokat a jobb mezőben aztán OK gomb és nyílik is a chart! euróval ugyan ez, csak a 6E tickerrel.
                    De persze ezek a lépések azután ha csatlakoztál egy adatszolgáltatóhoz vagy brókerhez.
                    Üdv

Hozzászólás

Trademachine eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      jozso!
                      file/new/chart/data series-nél legfelső ikon (...) kiválasztod FDAX, dupla klikk, felső mezőben megjelenik FDAX 06-12 aztán bal alsó sarokban new ikonra kattintasz, akkor aktiválódik és betudsz állítani rajta dolgokat a jobb mezőben aztán OK gomb és nyílik is a chart! euróval ugyan ez, csak a 6E tickerrel.
                      De persze ezek a lépések azután ha csatlakoztál egy adatszolgáltatóhoz vagy brókerhez.
                      Üdv
                      Hoztam létre egy külön topicot a Ninja-ra, beállításokról, indikátorokról stb...
                      http://forum.tozsde.hu/tozsdei-elemz...ja-trader.html

Hozzászólás

Most volt a Birger féle TradingRoomban egy kis piaci elemzés

Nos, hogy ő miként közelíti meg a dolgokat.....

Általában napos charton megnézi, hogy nagyjából milyen Elliott hullámszakaszban lehet a piac..

Pl. DAX-ra vagy SP500ra megállapítható, hogy az 5. hullám formálódik, vége még nem biztos vagy vége van, de amiket érdemes megnézni

VIX index (napi) igen csak mélyponton van.. Ez ugye azt jelenti, hogy a befektetők igen csak NYUGODTAK, - már már túl nyugodtak... A VIX (vola Indey) tényleg rekord alacsony ha megnézzük..
                        Jelenség: NYUGODTAN LEHET VÁSÁROLNI - NINCS BAJ
                        Na ilyenkor kell észnél venni, mert a 3. hullámban vásárolnak azok, akiknek nem kellene..

Aztán lemegy H1-re és megnézegeti, hogy hol vannak jelentős szintek, ellenállások..

Általában DT pozi felvételéhez 3 jelentős szintet használ elsősorban
                        1. előzőnapi MAX
                        2. Előzőnapi MIN.
                        3 jelenelegi nyitó ár (ami nekem pl. SP500nal nem tiszta, hogy a 15:30as (most a heten 14:30as) ar akar -e lenni, de feltetelezem, hogy ja

FONTOS MEG NAP KOZBEN
                        4. Eddigi napi min
                        5. Eddigi napi max

Beszallas pedig M5 alapjan

Pozicio manageles M5ben
                        Ha mar kozeledik a celar, akkor AGRESSZIVEBB manageles esetere levalt M1-re

--------------------

Sajnos neki is van neha Pechje, ami mar idegesito is neha

2 hete meglett mondva, hogy a multheten sz cs es p napokon zarva lesz a tradng Room mert egy kis szabit vett ki

Szegeny mar hetek ota varta, hogy beszakadjon a BUND, csak oldalazott..

Erre mikor szakadt be? Hat persze, hogy akkor amikor szabin volt

Volt egy pozi 1500 EUR kockazattal ami vegul lelett zarva (nem tudom pontosan hol - esetleg kikereshetem a naplobol) - es ez a pozi 15K-t hozott volna...
                        A BUND miatt van ez az ev kb. -4%-ban mert az uccso 3 honapban gyakorlatilag oldalazk

Chartizmus ide vagy oda, azert figyel PICIT DE CSAK PICIT fundamentumokat is.. Oylan szinetn leglabb, hogy BUND-ban a 140 eleg durva szint...

Joah - meg vigyazni a fundasoknak az USA MUNKAEROPIACI adatokkal mert VALASZTASI EV VAN es ilyenkor mindent meg kell tenni, hogy picit tobb legyen a foglalkzotatott, meg ha rafizeteses is a dolog.....

ennyi a picit mai összefoglalom...

Hozzászólás

Koszi a frisset ;-)

Hozzászólás

Trademachine eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            jozso!

Üdv
                            Az a NINJA 7 egyik legnagyobb sármja, hogy ingyen lehet a gyakorló adatokat MÁSNAP-tól letölteni. Tickes mélységig akár.
                            Nem kell senkihez sem kapcsolódni ekkor, hanem az Instrument managerbe felveszed a tesztelni kivánt párt, és utána a csatolásban látható modon letöltöd.

Tesztelés: Connect\Market replay data, instrumentum betöltése, rá az indik, és mehet a teszt 1x-től 500X sebességig.
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

csabyke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Most volt a Birger féle TradingRoomban egy kis piaci elemzés

Nos, hogy ő miként közelíti meg a dolgokat.....

A BUND miatt van ez az ev kb. -4%-ban mert az uccso 3 honapban gyakorlatilag oldalazik

.
                              Köszi az összefoglalót.
                              Birgi kereskedési stratégiáját, kiírhatja akár a hirdetőtáblára is, óriási mentális gyakorlat és sokezer órás "screen time" nélkül lehetetlen végrehajtani. (MOndjuk a Profitos módszerre is ez vonatkozik
                              "ha már kockázatot kell vállalni, akkor azt vállaljuk minél hamarabb" ezért neki megy a dupla tetőnek , dupla aljnak, ami oldalazásban szinten mindig forditó alakzat. A veszteségeit piciben tartja, de ha nincs ott a kitörésnél, akkor az tényleg bosszantó, és a számla is bánja.

Hozzászólás

Working...
                              X