Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Opciós Képzés (Ahogy megélem)

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Milyen könyvre gondolsz?
    Oszd meg légy szíves. Ha nem akarod itt, akkor privátban.
    Köszi.
    A legutóbbi, amit láttam:
    http://opciokereskedes.wixsite.com/tananyagok
    De több is van. Szerintem egymást figyelik az árképzés terén
    Ha már árképzés,...érdemes elolvasni annak "logikáját" .
    Ennyi erővel mennyit kérjen az oktató a kőműves tanonctól, ha egy év alatt vállalkozóként, akár több millió forintot is kereshet a megszerzett tudással..?!

Hozzászólás

recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A legutóbbi, amit láttam:
      http://opciokereskedes.wixsite.com/tananyagok
      De több is van. Szerintem egymást figyelik az árképzés terén
      Ha már árképzés,...érdemes elolvasni annak "logikáját" .
      Ennyi erővel mennyit kérjen az oktató a kőműves tanonctól, ha egy év alatt vállalkozóként, akár több millió forintot is kereshet a megszerzett tudással..?!
      Nem semmi!
      Azt gondoltam, hogy ennyi pénzért "haladó" könyvről van szó.

Hozzászólás

Az idézett tananyag valóban túl van árazva, de a szerző alábbi tradersnightos videóit érdemes megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=4yQrmcGKaOA
        https://www.youtube.com/watch?v=l1W9aIwhsXI

Hozzászólás

Mi az, hogy túlárazva? Ha a könyv segítségével felduplázol egy év alatt egy millió Ft-ot, akkor a könyv értéke: 1 millió Ft. Ha 10 milliót duplázol fel 10 év alatt 10szer egymás után, akkor a könyv értéke 10240 millió Ft.

Hozzászólás

Az előttem szólók már sok mindent elmondtak az opciók előnyeiről/hátrányairól. Ezt csak néhány gondolattal egészíteném ki.

Előny:

1. A stoppot egy tüske kiszedheti, egy piaci anomália esetén az ár átugorhatja, az opciós jog viszont lejáratkor minden esetben érvényesíthető.
            2. Opciókból nagy valószínűségű iránymentes stratégia építhető fel.
            3. Relatíve kevés monitor előtt töltött időt igényel, inkább felügyelni kell, mint folyamatosan menedzselni.

Hátrány:

1. Az opciók adott időszakra vonatkoznak. Ha a megcélzott mozgás ez idő alatt nem következik be, akkor a kifizetett opciós prémium elértéktelenedik. (persze short oldalról ez előny, hisz ekkor zsebben marad a felvett prémium)
            2, 100 pip elmozdulás "jó irányban" az opciók esetében nem feltétlen jelent 100 pipnyi nyereséget/veszteséget. Értéke függ a hátralévő időtől, az ár strike-tól való távolságától, a várt volatilitás mértékétől. Szélsőséges esetben a jó irányú elmozdulás ellenére a pozíció akár pillanatnyilag veszteséges is lehet!
            3. A margin terhelés dinamikusan változik az ügylet ideje alatt. Az opció tőkeáttételes termék, melyet viszonylag alacsony fedezettel be lehet kötni. Short pozíció esetén ez ugyanakkor azt jelenti, hogy amikor nő annak valószínűsége, hogy a termék ITM-ben jár le (lehívásra kerül) a margin mértéke rohamosan közelít a készpénzes elszámolású alaptermék tőkeigényéhez. Ha nincs meg ehhez a fedezet a számlán a pozíció kényszerzárásra kerül.
            4. Gyakran hallani, hogy 500% profitot ér el valaki long OTM opcióval két nap alatt. Ez természetesen lehetséges, de fontos megjegyezni hogy ez csak a kockáztatott tőkére vetítve igaz, másrészt éppen azért lehetséges mert a távoli árszint elérésének olyan alacsony a valószínűsége, hogy hosszútávon ebből nyereséges stratégiát kovácsolni meglehetősen nehéz.

Hozzászólás

AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Az idézett tananyag valóban túl van árazva, de a szerző alábbi tradersnightos videóit érdemes megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=4yQrmcGKaOA
              https://www.youtube.com/watch?v=l1W9aIwhsXI
              Sziasztok,

Én nem ismerem személyesen, de van egy kedves ismerősöm aki már találkozott vele,és vett tőle pár leckét. Beépítette a saját technikájába.
              Tavaly nyáron kezdte el élesben az irány mentes kereskedést($5000), és idén nyáron meg lett a duplázás!($10.000)

Hozzászólás

Bátor vagy hogy idemerészkedtél, ezek szerint még nem ismered e fórum védelmezőjét, MyBusiness-t, az igazság harcosát, lecsap minden gyanús oktatóra, jutalékos emberre, meg bármire ami neki nem szimpatikus.
                Ki itt bármit reklámoz hagyjon fel minden reménnyel.
                Megbocsátást érhetsz ha jó szót emelsz Xtb brókerre.

Hozzászólás

A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Bátor vagy hogy idemerészkedtél, ezek szerint még nem ismered e fórum védelmezőjét, MyBusiness-t, az igazság harcosát, lecsap minden gyanús oktatóra, jutalékos emberre, meg bármire ami neki nem szimpatikus.
                  Hello

Ha ez nekem szolt, akkor reagálnék rá! Nem vagyok se oktató, és nincs is szándékomban ilyesmivel foglalkozni!!
                  Szerintem semmi olyat nem írtam amivel erre céloztam volna.
                  Én külföldön dolgozok. Még nem fő állásban opciózok. Az egyik volt munkatársam akit említettem,ő vette fel a kapcsolatot az említett Norbival.
                  Gondoltam fontos információ, hogy van olyan kereskedő aki már tudta eredményesen használni a tőle tanultakat.
                  Egyébként őket is nyugodtan lehet keresni:BetBulls, OpcióGuru, Tony James.......
                  Fognak és tudnak is segíteni, de a lényeg nem csak az hogy kitől tanulod meg a kereskedési technikát, hanem hogy vagy e elég kitartó és motivált.
                  Ez a legfontosabb.

Hozzászólás

A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Most szemétkedsz?
                    Nem szívügyem az említett cég, nem is ott kereskedem.
                    No harag.

Hozzászólás

TPG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Hello

Ha ez nekem szolt, akkor reagálnék rá! Nem vagyok se oktató, és nincs is szándékomban ilyesmivel foglalkozni!!
                      Szerintem semmi olyat nem írtam amivel erre céloztam volna.
                      Én külföldön dolgozok. Még nem fő állásban opciózok. Az egyik volt munkatársam akit említettem,ő vette fel a kapcsolatot az említett Norbival.
                      Gondoltam fontos információ, hogy van olyan kereskedő aki már tudta eredményesen használni a tőle tanultakat.
                      Egyébként őket is nyugodtan lehet keresni:BetBulls, OpcióGuru, Tony James.......
                      Fognak és tudnak is segíteni, de a lényeg nem csak az hogy kitől tanulod meg a kereskedési technikát, hanem hogy vagy e elég kitartó és motivált.
                      Ez a legfontosabb.
                      Mivel az opció valószínűleg a legbonyolultabb kereskedés nem szólnék hozzá (ha már szóba kerültem).

Hozzászólás

Sziasztok,

jó lenne ha a forumon az opciós topic is egyszer beindulna!
                        Akit érdekel a téma, itt talál alapinfókat: https://huntraders.com/tozsde/opciok

Illetve nézzetek végig a stratégiákon: https://huntraders.com/opcios-strategiak

írjatok, ha van valami, amit a témával kapcsolatban megosztanátok!

Hozzászólás

Working...
                        X