Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Linux

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Linux

Sziasztok!
    Most kezdek majd tőzsdézni. Szeretném megkérdezni, hogy Linux alól milyen elemző program működik, illetve melyik a jó, mit érdemes használni.

wyssy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Most kezdek majd tőzsdézni. Szeretném megkérdezni, hogy Linux alól milyen elemző program működik, illetve melyik a jó, mit érdemes használni.
    Hello Wyssy!
    A Tőzsdeász.hu-nak weboldalba ágyazott java applet alapú elemző programja van. Annak mennie kell Linuxon is.
    Minden jót:
    Tőzsdeász.hu hírfigyelő - nem maradsz le egy hírről sem

Hozzászólás

Régebben linux alatt a qtstalker volt a nagy ász. Sajna csak elemzésre lehetett használni, és volt benne pár idegesítő hiba. De talán érdemes megpróbálni...
      TőzsdeTanoda.hu - Mindenkiből lehet sikeres tőzsdei kereskedő!

Hozzászólás

Linux Mint alatt MT4-et nem próbáltátok még?

Hozzászólás

Nem soha, nem is fogom

Hozzászólás

Almostakbal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nem soha, nem is fogom
            Miért nem?

Hozzászólás

Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Miért nem?
              Mert akkorat ment ma az es mint atom, hogy lehet ezt elviselni linux alatt, el se tudom kepzelni

Komolyra: "Soha nem mond soha, mert nem tudhatod" szoval inkabb csak nem szivesen probalom ki a linuxot, mert nem ismerem, az mt4-et meg mar nem probalgatom.

Hozzászólás

Almostakbal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Mert akkorat ment ma az es mint atom, hogy lehet ezt elviselni linux alatt, el se tudom kepzelni

Komolyra: "Soha nem mond soha, mert nem tudhatod" szoval inkabb csak nem szivesen probalom ki a linuxot, mert nem ismerem, az mt4-et meg mar nem probalgatom.
                Jó a Linux, de nekünk tőzsdéseknek előnyt nem sokat ad. Webes cuccokat talán érdemesebb az alatt nyomatni, telepítőkészlete pedig nincs a legtöbb platformnak Linuxra. Virtualizálva meg szerintem gagyi, bár nem feltétlen lassú.

Hozzászólás

Általában Linuxon meg kell küzdeni mindenért. Ha linuxon dolgozik valaki, avagy utálja a windows-t és trédelne, akkor itt van pár infó ezügyben:
                  (Én linuxon dolgozom, munka mellet trédelek így meg kellett oldani a dolgot. Előnyt a linux valóban nem jelent, de megoldható a kereskedés rajta.)

Forex:

a java alapú chartolás megy rajta pl. Oanda fxTrader, Dukas féle JForex platform
                  MT4 - ehhez wine kell. Korábban a telepítés ment gond nélkül, ez azonban megváltozott, és Proxy beállításokat kér a telepítés elején, mert a lib32-gnutls könyvtár vagy hiányzik, vagy más verzión elérhető.
                  Lehet gyűrni, hogy menjen a telepítés, de a legegyszerűbb megoldás a telepítés kihagyása:
                  - Szerzel egy windowson telepített MT4-et: kimásolod a Program Files mappábol az egészet úgy ahogy van.

- Linuxa felteszed a wine-t és konfigutálod
                  - bemásolod a .wine/drive_c/Program Files/ mappába
                  - indítod a terminal.exe-t

Határidős:

Thinkorswnin - a régebbi verzió megyen, ezért ne a hivatalos oldalról szedd le, hanem innen: https://web.archive.org/web/20150806...m_installer.sh
                  Sierra: ez nekem nagy meglepetés volt, csont nélkül fut wine alatt; hónapokig használtam, nagyon szerettem.
                  MT5: ugyanaz igaz rá, mint az MT4-re, kis trükközéssl feltehető
                  Webes platformok jól használhatóak, tradingview, tradovate böngészőből elérhető.

Hozzászólás

• Jano
                    Jano kommentje
                    Editing a comment
                    Alapvetően trédelési stílustól függ hogy megengedhető e az a lag és bizonytalanság ami a linux+wine+sierra setup velejárója.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: Jano; 2018-09-22, 16:03.

• bowforex
                    bowforex kommentje
                    Editing a comment
                    Egyetértek!
                Working...
                X