Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Anonymousfx

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• "Diverzifikáció, ne egy devizapárban gondolkozzunk és kössünk, hanem többe, Ne csak trendirányba, hanem trend ellen is kössünk, az ár nem csak egy irányban megy folyamatosan"

Azt kell kötni, amiben lehetőség van. Nem csak 1-2-3 instrumentumot figyelünk, hanem jóval többet és ami ad lehetőséget a kereskedésre, azt KELL kötni. Egy dologra azonban nem árt figyelni, mégpedig az együttmozgás-ellentétes irányú mozgásokra. EU-GU-AUD/USD --- gondolom nem fogod mind a hármat longolni, miközben az USC/CAD-ot meg shortolod, ugye? Bár de, ez 1-2 embertől simán kitelik, igaz kell valaki, aki bukik, hisz a tőzsdén a pénz mennyisége kb. állandó, csak nem mindegy, hogy nap végén kinek a számláján van.

Trend ellen való kötés, igen, lehetséges, ezzel nem vitázom, csak megjegyzem, hogy a trendirányú mozgások jellemzően intenzívebbek és jobban kereskedhetőek, mint a counterek.

Hozzászólás

• Összegzésként: eddig nem igazán érdekeltek a vonalkáid meg a szabásmintáid, amiket ide kiposztolgatsz, csináld nyugodtan, senki sem zavar.
      Azonban az, ahogy a tegnap esti posztban leírtad az okosságot, az kibaszta a biztosítékot bennem, mert olyan összefüggéstelen, logikátlan dolgokat írtál le abban a pár sorban, amiről süt, hogy mekkora amatőr, hozzá nem értő ember vagy, aki még másokat is okítani akar. Mire baszki? A ****ságra..arra.

Hozzászólás

• erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Összegzésként: eddig nem igazán érdekeltek a vonalkáid meg a szabásmintáid, amiket ide kiposztolgatsz, csináld nyugodtan, senki sem zavar.
        Azonban az, ahogy a tegnap esti posztban leírtad az okosságot, az kibaszta a biztosítékot bennem, mert olyan összefüggéstelen, logikátlan dolgokat írtál le abban a pár sorban, amiről süt, hogy mekkora amatőr, hozzá nem értő ember vagy, aki még másokat is okítani akar. Mire baszki? A ****ságra..arra.
        Ő egy troll, ha nem tűnt volna fel. Nem érdemes vele foglalkozni.
        De veled sem értek egyet:

"Azt kell kötni, amiben lehetőség van. Nem csak 1-2-3 instrumentumot figyelünk, hanem jóval többet és ami ad lehetőséget a kereskedésre, azt KELL kötni. Egy dologra azonban nem árt figyelni, mégpedig az együttmozgás-ellentétes irányú mozgásokra. EU-GU-AUD/USD --- gondolom nem fogod mind a hármat longolni, miközben az USC/CAD-ot meg shortolod, ugye? Bár de, ez 1-2 embertől simán kitelik, igaz kell valaki, aki bukik, hisz a tőzsdén a pénz mennyisége kb. állandó, csak nem mindegy, hogy nap végén kinek a számláján van."

A korrelációs kockázat kezelése része LEHET egy tradernek, ha akarja. De nem lehet semmit kijelenti, hogy csak így jó vagy csak úgy jó. A tőzsde nem fekete-fehér. Tegnap equalizer is próbált okos lenni és megmondani, hogy csak úgy működik, ahogy ő mondja. Ez nem így működik, hogy csak x termékkel,csak x tőkével,csak akkor lehet sikeresen kereskedni, ha a kockázatkezelésem részévé teszem a korrelációkat és azokat is figyelem...stb. Mindenki úgy kereskedik, ahogy akar és tud. Vannak alapelvek a kereskedésekben. De ezekben az alapelvekben is szélesen lehet mozogni.

Hozzászólás

• A troll az internetes szlengben olyan személy megnevezése, aki provokatív, ingerlő módon, tárgyhoz nem tartozó üzenetekkel bombáz egy online közösséget (például internetes fórum, chat, blog, levelezőlista), vagy személyes hitbeli meggyőződését ellentmondást nem tűrő, pökhendi erőszakossággal sulykolja, azzal a konkrét szándékkal, hogy más felhasználókból heves reakciókat provokáljon ki, vagy más módon zavarja, lehetetlenítse el a témába vágó eszmecserét.
          HunTraders.co.uk/invite/anonymousfx - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• Érdemes/nem érdemes...fene tudja...amíg másnak ebből kára nincs addig engem sem érdekelt, de amikor meg akarja osztani -mentorként- a baromságait az már érdekel. Ezért írtam le a fenti pár sort.
            A korrelációs mozgásokkal tisztában kell lenni, pont. A MonMan része kell legyen valamilyen szinten ez a témakör, ezért is fogalmaztam úgy, hogy NEM ÁRT FIGYELNI.

Hozzászólás

• A szövegben tényleg rontottam valamit ezt most javítottam :-) Kockázatkezelés: nem szűk stopokat kell használni, hanem a tőke bizonyos százaléka legyen a tét. Sok kis pozíciót nyiss, nem egy közepest vagy nagyot a számládhoz képest. Építs ki pozíciókat vagy alkalmazz pozícióhígítást az átlagár javításához. Diverzifikáció, ne egy devizapárban gondolkozzunk és kössünk, hanem többe, Ne csak trendirányba, hanem trend ellen is kössünk, az ár nem csak egy irányban megy folyamatosan
              HunTraders.co.uk/invite/anonymousfx - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• ANONYMOUSFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Diverzifikáció, ne egy devizapárban gondolkozzunk és kössünk, hanem többe, Ne csak trendirányba, hanem trend ellen is kössünk, az ár nem csak egy irányban megy folyamatosan
                Tehat: kossunk agyra fore csak a kotes kedveert, multi-deviza-multi-iranyba... mint a majom akit leultetsz a gep ele oszt nyomd ocsem a gombokat...

Ennel jobb az, ha azokat a devizaparokat kotod ahol a strategiadnak megfelelo setup-ot latsz... abba az iranyba amelybe a setup mutat... ha a strategiadban hedge is van, akkor aztan koss ocsem minden iranyba... valaki nagyokos egyszer azt mondta, hogy a piacnak 3 iranya van: le, fel es oldalt... talan probalj egyet oldalt is kotni...

Hozzászólás

• Oda írtam volna, hogy agyatlanul csináld a dolgot?? Nem hiszem.

Hozzászólás

• TROLLOK támadása.

A troll az internetes szlengben olyan személy megnevezése, aki provokatív, ingerlő módon, tárgyhoz nem tartozó üzenetekkel bombáz egy online közösséget (például internetes fórum, chat, blog, levelezőlista), vagy személyes hitbeli meggyőződését ellentmondást nem tűrő, pökhendi erőszakossággal sulykolja, azzal a konkrét szándékkal, hogy más felhasználókból heves reakciókat provokáljon ki, vagy más módon zavarja, lehetetlenítse el a témába vágó eszmecserét.

Hozzászólás

• erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Érdemes/nem érdemes...fene tudja...amíg másnak ebből kára nincs addig engem sem érdekelt, de amikor meg akarja osztani -mentorként- a baromságait az már érdekel. Ezért írtam le a fenti pár sort.
                      A korrelációs mozgásokkal tisztában kell lenni, pont. A MonMan része kell legyen valamilyen szinten ez a témakör, ezért is fogalmaztam úgy, hogy NEM ÁRT FIGYELNI.
                      "Érdemes/nem érdemes...fene tudja...amíg másnak ebből kára nincs addig engem sem érdekelt, de amikor meg akarja osztani -mentorként- a baromságait az már érdekel."

És tudsz vele mit csinálni? Megváltozik miattad, mert beírtál egy-két hozzászólást? Nem lenne bölcsebb nem foglalkozni vele? Azért írtam már az elején, hogy nem kell vele foglalkozni.

"A korrelációs mozgásokkal tisztában kell lenni, pont. A MonMan része kell legyen valamilyen szinten ez a témakör, ezért is fogalmaztam úgy, hogy NEM ÁRT FIGYELNI."

Nem kell tisztában lenni. Engem sem érdekelnek a korrelációk.

"NEM ÁRT FIGYELNI"

Ez a megfogalmazás már jobban tetszik.

Hozzászólás

• Azért halkan megjegyezném sokakkal ellentétben az én tevékenységem kötéseim Twitteren és myfxbookon is nyomon követhető, most már fél éve. Szívesen fogadnák ilyen gesztust minden olyan embertől, aki kritizál!!!!!!!!!

Hozzászólás

• Erős szexuális töltete van ennek a "fogadnák" szónak........b....sza a szememet már bocs.

Hozzászólás

• Engem neveznek Trollnak :-)

Hozzászólás

• ANONYMOUSFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Engem neveznek Trollnak :-)
                              tapcinak a szemét a ''fogad'' ige ragozása bántja... joggal

fogadnák - többesszám - ők, önök, maguk, azok
                              fogadnék vagy fogadnám lenne a helyes! ... ha magadra gondoltál... de lehettek többen is akik fogadnák, erre viszont nem fogadnék

Hozzászólás

• Igaz, akkor szívesen fogadnám..........

Hozzászólás

Working...
                                X